Ethereum w DrugDiscovery – poradnik

Opublikowane przez:
Krzysztof Piszczek
Data publikacji:
Tagi:

Kategoria:
DrugDiscovery@HomeInne obliczenia rozproszone
DrugDiscovery@Home logo

DrugDiscovery@Home

Jak zapewne przeczytaliście w tym wpisie, projekt DrugDiscovery@Home powoli przygotowuje się do wprowadzenia płatności za obliczenia za pomocą kryptowaluty opartej o Ethereum. Każdy chętny (i liczący w tym projekcie) może wziąć udział w testach za pomocą specjalnie utworzonej waluty DrugDiscovery. Jako, że są to tylko testy, jednak będziemy wdzięczni za udział pomimo zerowej w tej chwili wartości tej waluty.

Aby jednak ułatwić to także tym, którzy z tzw. krypowalutami nigdy nie mieli styczności, poniżej krótki poradnik jak wziąć udział w testach.

Na początek trzeba przejść na stronę domową Ethereum, znajdującą się pod tym adresem w celu pobrania portfela. Po ściągnięcia instalatora i zainstalowaniu waluty rozpoczyna się proces ściągania wszystkich transakcji z tzw. blockchain‚a – w zależności od szybkości łącza i dostępności peerów proces ten może trwać nawet kilkanaście godzin (same dane zajmą ok. 60GB na dysku twardym). Jest to operacja jednorazowa – późniejsze uruchomienia będą już importować tylko nowe części i zwykle zajmuje to najwyżej kilka minut.

Jak już ściągniemy wszystkie dane musimy przejść do zakładki „Contracts

Portfel Ethereum

Portfel Ethereum

 

Następnie musimy przewinąć główne okienko do dołu i nacisnąć przycisk Watch Token

Ethereum - watch contract

Ethereum – watch contract

Po wybraniu tej pojawi się okienko  nowego kontraktu, gdzie musimy tylko wstawić adres kontraktu waluty (Token Contract Address):

0xa2319e6e734e47976b80530941a19ba3ea5cda4b” (bez znaków cudzysłowia), reszta po chwili powinna się pojawić automatycznie.

Na koniec wystarczy tylko zatwierdzić wybór przyciskiem Ok i tym sposobem dodaną odpowiednio walutę do naszego portfela Ethereum i możemy przejść do swojego panelu użytkownika w projekcie DrugDiscovery@Home. W preferencjach musimy wybrać link do „other account info” w wersji angielskiej lub „pozostałe dane konta” w przypadku używania języka polskiego.

W opcjach tych mamy dodatkowe pole, gdzie musimy wstawić adres swojego portfela – uzyskamy go poprzez przejście do zakładki „Wallets” i wybraniu swojego portfela, wtedy po prawej stronie znajdziemy przycisk Copy address, króty skopiuje nam nasz adres do schowka umożliwiając wklejenie go w ustawieniach na stronie projektu.

 

 

Ethereum w DrugDiscovery – poradnik
Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.