Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

P3GRID - BOINC

Zaczęty przez kempler, 17 Kwiecień 2007, 21:52

kempler

Projekt BOINC na Playstation3

http://www.ps3grid.net/PS3GRID/

Cytat
PS3GRID is in ALPHA testing on our PS3s. You may not be able to create an account or receive work units yet.

Cytat
You must have Linux installed on the PS3. With Linux the PS3 becomes like a normal computer for browsing the net, writing documents and running BOINC.


Cytat
The ps3grid.net project is a distributed computing initiative based on the use of the PlayStation3 for biomolecular simulations using a full-atom molecular dynamics code (CellMD) optimized to run on the Cell processor which is also the processor of the PS3.

With your PlayStation3, you can participate to scientific research by allowing your PS3 to run molecular simulations while not used for playing. If you like science and are happy to contribute to it, think that this technology could be disruptive for computational biology and also have important societal implications.

This is why your participation is very important because with our optmized software for the Cell processor your PS3 is equivalent to approximatevely 20 PCs. For example, if 100 people join this cooperative effort we will be able to use the equivalent of 1000 dual-core computers.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

sourcerer

Ciekaw jestem czy oby tylko to bedzie mialo taka wydajnosc jak pisza.W koncu to tylko jeden PowerPC i 8 wektorow na jednym krzemie.Jesli to sie uda to juz tylko krok od obliczen na GPU.

MJ19

Hehe jak zakupię(a pewnie wkrótce bo to najtańszy Blue-ray na rynku)to odpalę na nim projekt.Sam jestem ciekawy efektów :)

Thomas

Dobrze się zapowiada, ja czekam, aż zoptymalizują klienta pod karty GeForce 8XXX (chociaż to może się okazać trudne – skoro nawet Folding@home wolało trenować z ATI).

kempler

W Hiszpańskiej telewizji TV3 ukazał się reportaż o tym projekcie.

http://www.youtube.com/watch?v=KJU38UZYRWI

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kempler

Projekt ten wszedł w fazę BETA. Jeśli ktoś ma PlayStation 3 i chciałby uczestniczyć proszę pisać na maila: ps3grid@gmail.com

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Jakoś mi ten temat na naszym forum umknął i dopiero poprzez obce forum do niego u nas dotarłem. Ja nie mam niestety takiej konsolki. Ale może ktoś z forumowiczów ma. Może by tak założyć drużynkę?

Thomas

Trzeba by Cracoviana popytać,[moderacja: link nie aktualny]tutaj [/]chwalił się, że liczy.



PS Sorry, szybciej piszę niż myślę - Cracovian liczy Folding@home, czyli nie to.

AL

Chociaż narazie nie mam PS3 (być może będę miał pożyczoną na wakacje) - to wysłałem na podany adres maila z prośbą o invitation code. Po kilku dniach dostałem odpowiedź i oto jej rezultat:

Drużyna BOINC@Poland w projekcie PS3GRID

Zainteresowanych założeniem konta w tym projekcie proszę o kontakt na pm. Cracovian - może Ty będziesz pierwszą osobą - która zdobędzie dziewicze punkty w tym projekcie dla naszego zespołu?

AdNet

Witam,
Jeśli ktoś chce kupic taka konsole to moge zaoferowac ją za około 650€ ! :)

A tak na powaznie, od jakiegoś czasu pracuje w salonach DVD i mam PS3 na stoku.
Nie omieszkam spróbować jak to działa jak tylko będe mógł i dam Wam oczywiście znać.

Pytanie mam takie: czy jak to wszystko zainstaluje, odpale i wogóle ... czy bedzie można normalnie korzystac z tej konsoli... ?

kempler

Cytat: "AdNet"
Pytanie mam takie: czy jak to wszystko zainstaluje, odpale i wogóle ... czy bedzie można normalnie korzystac z tej konsoli... ?
Tak, będziesz mógł. Tylko pamiętaj że będziesz wtedy miał linuksa.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

a będzie dalej mozna grać ?
np. w RESISTANCE? albo w MOTORSTORM? :)

kempler

Z tego co wiem to tak. Konsola działa wtedy jak pecet, BOINC w tle i grasz. Możesz jeszcze zapytać na forum projektu.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

cracovian

Watpie zeby bylo multitasking do liczenia. Kiedy liczylem folding@home (jest automatycznie na PS3) to musialem zupelnie odzielnie to odpalic i trzeba bylo wyjsc z programu jesli chcialem robic cos innego. Postaram sie jutro sprawdzic jak jest z BOINC.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

AL

AdNet cracovian jak tam wasze próby? Przypominam, że nasza drużyna jeszcze nie zdobyła żadnego punktu w tym projekcie! Czy znajdzie się jakiś śmiałek który tego dokona?

Drużyna BOINC@Poland w projekcie PS3GRID