The Prime Time Challenge (Reloaded) 28-30.11.2008

Zaczęty przez RAD-Poland, 16 Październik 2008, 19:50

RAD-Poland





   
PrimeGrid - The Prime Time Challenge (Reloaded)

Poz
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
___Nazwa_użytkownika__
ERni TPT SetiTeam 2000
AiDec
cezary_m
Szopler
TJM
emik
tkazim
RAD-Poland
Bober [B@P]
gurney
Ortiz
Piotrek
Timaxi
Sesef
mihal83
Atanazy Bazakbal
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

23141.47
4479.80
4267.85
3940.98
3652.11
1511.00
1355.08
1328.22
1005.67
880.15
790.36
442.72
404.21
375.02
30.33
6.72



Poz
14.
15.
16.
17.
18.

___Nazwa_drużyny__
UK BOINC Team
Picard
BOINC@Poland
BOINC@Heidelberg
Duke University

_-
-
-
-
-
-

_Punkty__

57761
48513
47611
40045
37630

Ranking drużyn biorących udział w wyścigu
Ranking użytkowników biorących udział w wyścigu


za zajęcie drużynowo 16 miejsca w wyścigu otrzymaliśmy 22.5 punkta
w generalnym rankingu wyścigów sezonu 2008 zespół BOINC@Poland kwalifikuje się na 21 miejscu z łączną notą 126 punktów

duże gratulacje za zajęcie premiowanego 24 miejsca (10,5 pkt) w indywidualnym rankingu należą się użytkownikowi ERni TPT SetiTeam 2000

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

RAD-Poland

#1
zapowiadany na 31 października wyścig został przeniesiony na 28.11.2008 18:00 UTC – 30.11.2008 18:00 UTC, podczas wyścigu przeliczane będą próbki podprojektu PPS LLR

w preferencjach projektu ustawiamy:

321 Prime Search (LLR)   no
Cullen Prime Search (LLR)   no
Prime Sierpinski Problem (LLR)   no
Proth Prime Search (LLR)   yes
Twin Prime Search (LLR)   no
Woodall Prime Search (LLR)   no
Cullen/Woodall Prime Search (Sieve)   no
Prime Sierpinski Problem (Sieve)   no







   
PrimeGrid - The Prime Time Challenge (Unofficial) 14-16.11.2008

Poz
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
___Nazwa_użytkownika__
NetMonitoring
gurney
bazaq_rev.1.01
RAD-Poland
cezary_m
TJM
Szopler
emik
Ortiz
Timaxi
mihal83
Antofagasta
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

880.05
724.77
579.11
411.90
377.91
237.72
100.58
69.06
60.24
25.01
6.08
1.02


10 .
23 .
Czech National Team
BOINC@Poland
  - 
  - 
12238.89
3473.52

Ranking drużyn biorących udział w wyścigu
Ranking użytkowników biorących udział w wyścigu


Wyścig przerwany z przyczyn technicznych, niemniej nieoficjalnie trwał nadal i punkty były naliczane za przeliczone próbki.

Punkty za osiągniętą pozycję w obecnym wyścigu nie będą doliczane do ogólnej Klasyfikacji wyścigów sezonu 2008

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

właśnie chciałem umieścić ustawienie preferencji, ale mnie wyprzedziłeś  :attack:

oczywiście ja uczestniczę


Pigu

24h? zdążą się wu powalidować? ile się liczą PPS'y?

TJM

Dobrze, że to sam koniec października, bo jakoś 25-tego wyjeżdzam na 5 dni, akurat zdążę wrócić na wyścig to wbiję.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

Cytat: Pigu
24h? zdążą się wu powalidować?
quorum   2
deadline 4 dni

raczej nie
prawdopodobnie zastosują niezależny system naliczania punktów i podobnie jak w poprzednim wyścigu będą odejmować punkty za błędnie przeliczone próbki

Cytat: Pigu
ile się liczą PPS'y?
na razie są bardzo krótkie 40sek do 2min (ale mogą zwiększyć długość podobnie jak było z wu PSP)


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

ok - wystartuję w wyścigu - przypomnijcie mi tylko :attack:

3Rni

 :attack: będziemy walczyć  :attack: full power  :arrr:

Szopler

Noo... to powalczę 3 kompami :).

Muszę chyba stronę startową w FF zmienić na B@P ;) bo zapomnę... :arrr:

emik

Cytat: Szopler w 16 Październik 2008, 20:40

Muszę chyba stronę startową w FF zmienić na B@P ;) bo zapomnę... :arrr:

to tak już dawno powinieneś mieć ustawione ;D


Troll81

a ja ich zlewam i dociągam reszte projektów do 10k

TJM

Jeśli nie wydłużą zadań, to będzie ciężki wyścig :D Odkręciłem na chwilę kranik żeby zobaczyć te zadania, ściągło mi się ich tyle, że manager zaczał mocno zamulać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

ponoć ten wyścig ma być również testem ich nowego serwera, ale przy takim ruchu wu może nie podołać
do wyścigu 2 tygodnie to ustalą co i jak i najważniejsze od której godziny  :)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Nie wiem czy teraz jest nowy serwer czy stary, ale właśnie zaczął padać chyba pod naporem tych krótkich zadań  ;D
A w logu pojawiło się

2008-10-17 10:22:39|PrimeGrid|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 1190622 seconds of work, reporting 4 completed tasks
2008-10-17 10:22:49|PrimeGrid|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
2008-10-17 10:22:49|PrimeGrid|Message from server: No work sent
2008-10-17 10:22:49|PrimeGrid|Message from server: No work is available for PPS LLR
2008-10-17 10:22:49|PrimeGrid|Message from server: No work available for the applications you have selected.  Please check your settings on the web site.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

PanStaszek

hmmmm, dziwny jakiś ten konkurs... ale OK, będę !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

OxyOne

ja tez bede tylko przypomnijcie, stane razem z PIGU...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PanStaszek

Puściłem sobie testowo te próbki i się przeraziłem. Tysiące próbek po 1-2 min obrabiania. Jeśli mi to nie zabije maszyn to zabije łącze ..... Stawiam duży znak zapytania przed tym wyścigiem !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

emik

możliwe, że na okres wyścigu wydłużą próbki


OxyOne

Cytat: RAD-Poland w 16 Październik 2008, 19:51
zapowiadany na 31 października wyścig będzie trwał 24 godziny, podczas wyścigu przeliczane będą próbki podprojektu PPS LLR

w preferencjach projektu ustawiamy:

Twin prime search   no
Woodall prime search   no
Cullen prime search   no
321 prime search   no
Generalized Cullen/Woodall Sieve   no
Prime Sierpinski Problem Sieve   no
Prime Sierpinski Problem LLR   no
Proth Prime Search   yes

gdzie to dokładnie ustawiam w jakim pliku gdzie sie on miesci?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

emik



OxyOne

Cytat: emik w 26 Październik 2008, 13:21
wchodzisz na swoje konto w Prime i masz tam ustawienia projektu: http://www.primegrid.com/prefs.php?subset=project

dzieki kolego za Chiny ludowe bym sie nie domysliłe ze to tam mam ustawic
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

3Rni

i co z wyscigiem? data jest ale godziny startu ani widu  :-[

Szopler

no jak 24h to pewnie od 0:00 do 23:59 31.10.2008 :P

emik



TJM

#24
Są jakieś nowego rodzaju zadania PPS LLR, dłuższe i z częściowo działającym progress barem (idzie ładnie do 1% a potem cyk i 100).
EDIT: poprawka to chyba jakiś bug tylko, bo trafiłem takich tylko kilka, liczyły się dłużej bo po prostu podczas liczenia robiły sobie odpoczynki i nie używały w ogóle czasu proca, na dodatek pasek postępu chętnie sobie wyjeżdżał daleko poza 100% %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Wiadomo coś, o której to się zaczyna, czy po prostu trzeba wjechać z malutkim buforem na zadania ? %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

wyścigi w Prime zawsze zaczynały się o 0:00 czasu UTC (czyli nasza godzin 1:00) i do wyników liczyły się tylko wu pobrane po rozpoczęciu zawodów


Pigu


emik

zawsze na stronce Prime był ładny zegar odmierzający start ale teraz coś cicho


3Rni

no własnie.... co dziwnie ten wyscig wyglada.... na stronie ani zegara ani newsa..eh chyba coś kiepsko to wyglada

RAD-Poland

#30
ciekawe czy w ogóle się odbędzie

przy próbie dostępu do tematu otrzymuję komunikat Ten temat został ukryty przez administrację forum

CytatPosted 13 hours ago by JohnProject donor  Welcome to the Prime Time Challenge

PrimeGrid's Challenge series continues with the "Prime Time Challenge". It's high time we initiated the new server and what better way to do it than with a Challenge. The success of the last Challenge secures PrimeGrid's future for growth and once again allows all projects to be considered for the Challenge Series. Our thanks continue to go out to those who donated and to everyone who participated in the Challenge.

[Initiate: to induct into membership by or as if by special rites, Webster]

It's time to return to the thrill of finding primes...and for that, we turn to PrimeGrid's newest project, the Proth Prime Search. Currently, these tests are rather short so this will also give us a good opportunity to "stress" test and fine tune the new server. The Proth Prime Search is slowly working its way up to the "reportable" prime level in Chris Caldwell's The Largest Known Primes Database! To view the bottom 100 primes in the list, click on the following: 4900th-5000th primes.

As you can see, an n level of ~334,000 is needed to enter the database. Currently, PPS LLR is around n=290,000. We are confident that n=334,000 can be reached either in the run up to the Challenge or in the Challenge itself. So please come join us as we initiate the new server and bring the Proth Prime Search to the "reportable" prime level.

A 48 hour Challenge is being offered on PrimeGrid's Proth Prime Search LLR application.

To participate in the Challenge, please select only the Proth Prime Search project in your PrimeGrid preferences section. The challenge will begin 14 November 2008 18:00 UTC and end 16 November 2008 18:00 UTC. Application builds are available for Linux 32 bit and Windows 32 bit. These applications will be sent to 64 bit clients. As with all LLR application projects, there is no advantage of 64 bit over 32 bit.

NOTE: For the past several months, our primary focus has been on getting the PPS Sieve deep enough to start LLRing. While we have made great strides in this effort, we still need more help. Leading up to this Challenge, anyone with a 64 bit multiple core system is encouraged to join the Proth Prime Search sieving effort. Please see this post if you are interested as it requires us to enable the project in your PrimeGrid preferences.

ATTENTION: The primality program LLR is CPU intensive; so, it is vital to have a stable system with good cooling. It does not tolerate "even the slightest of errors." Please see this post for more details on how you can "stress test" your computer. WU's will take ~2 minutes on fast/newer computers and 4+ minutes on slower/older computers. If your computer is highly overclocked, please consider "stress testing" it. Sieving is an excellent alternative for computers that are not able to LLR. :)

Please, please, please make sure your machines are up to the task.
...........

wynikało by z tego, że coś jest nie tak, ale nic nie ma oficjalnie o zmianie terminu wyścigu

EDIT: temat z którego pochodzi cytat, aktualnie ukryty http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1103

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

3Rni

poczekam jeszcze toche i daje sobie spokoj z prime... najgorzej nie lubie jak ignoruje sie usera..bo tak trudno napisac newsa co i jak.... :no:

emik

nawet do tabeli całej serii wyścigów nie wpisali ostatnich wyników z września :(


TJM

#33
http://www.primegrid.com/challenge/challenge.php

Tutaj ma status postponed, pytanie tylko kiedy to było aktualizowane.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#34
odpowiedź na oba pytania

Cytat: John Project donor, Forum moderator, Project scientist - [u][i]Posted 15 Oct 2008 15:12:02 UTC[/i][/u]Is there going to be an October challenge?


We apologize, but the Fright Night Challenge for 31 October 2008, has been temporarily postponed. However, there will be 3 more Challenges before the end of the year. We are not anticipating any Challenge to be longer than 7 days with at least one being a 24 hour Challenge.

As the new server comes online, we'll post an update on the Challenge schedule.

As for the previous Challenge, with some individuals/teams being only 2-3 WU's apart, even a 3% error rate will affect the outcome. We may "manually" test these WU's soon so we can finalize the results.

Thank you for your patience.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

RAD-Poland

#35
Cytat: TJM w 30 Październik 2008, 20:22
http://www.primegrid.com/challenge/challenge.php

Tutaj ma status postponed, pytanie tylko kiedy to było aktualizowane.


TJM ale się wstrzeliłeś z tym linkiem - 5min później aktualizacja http://www.primegrid.com/challenge/challenge.php

- punkty za poprzedni wyścig
- zaktualizowany harmonogram wyścigów
- odblokowany wątek o nowym wyścigu http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1103&nowrap=true#11344

14-16 November     PPS LLR       Prime Time     48 hours

Rozumiem, że wyścig przeniesiony
EDIT: zmieniłem główny tytuł wątku Prime Time Challenge 14-16.11.2008

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler

No to mówiąc delikatnie - niech się wypchają sianem!
Jutro mogłem liczyć, bo Enigmy mi się kończą, a tak Malarka i koniec! Nie będę przerywał...
*foch* :closedeyes:

Pigu

to moja specjalność - nie kradnij mi kwestii *foch* :closedeyes:

emik

jutro zaczyna się wyścig - kto chce niech startuje


Szopler

Cytat: The challenge will begin 14 November 2008 18:00 UTC and end 16 November 2008 18:00 UTC.

Może jednak wezmę udział :P. Buforki mi się czyszczą akurat ;).