[Pomysł] Grand Prix BOINC@Poland

Zaczęty przez stasieks, 16 Październik 2008, 14:57

stasieks




Nie bedzie fajnie jak zrobimy podsumowanie projektu miesiaca w formie rankingu ? Proponuje system ze skoczni narciarskich tzn 30 pierwszych osob dostaje punkty, zabawa w cyklu rocznym.

Fajna sprawa moze zdopinguje do walki uczestnikow. W Enigmie mamy prawie 100 uzytkownikow liczacych projekt miesiaca, mysle ze moze byc ciekawie.

Moge sie tym zaopiekowac - bardzo proste to przeciez jest !!

Troll81


buninek

Ciekawa inicjatywa. Jak chyba większość lubię wszelkie rankingi. :D
Warto zauważyć bardzo dużą frekwencję w tym miesiącu.
Może jeszcze dodatkowe głosowanie na projekt roku. :)
Z super mobilizacją teamu.

stasieks

No dobra, cos zrobilem ale jak przeniesc to sprytnie z excela na forum ??

Zawse mozna zrobic jpg ale nie wypada ;)

stasieks

Oto co stworzyl Excel w kooperacji ze mna. Oczywiscie tabelki wiadomego pochodzenia, prosze o uwagi i komentarze.

http://stasieks1.w.interii.pl/boinc.htm

Machloj

to jest genialne stasieks! :D jak ja uwielbiam statystyki  XD

Bober

No ładne. Ale mamy też staty za QMC.

Troll81


stasieks

QMC dopisalem,

podoba sie ?????


Pytanko do Pigu i Conrada - wystepujecie pod dwoma nickami (tzn pigu i Pigu, Zyzol odpowiednio Conrad i Conrad_PL) polaczyc Was ???

http://stasieks1.w.interii.pl/boinc.htm

Pigu

naturalnie - po prostu w niektórych projektach mam kilka dobudówek za "Pigu"

stasieks

#10
Cytat: Pigu w 16 Październik 2008, 23:58
naturalnie - po prostu w niektórych projektach mam kilka dobudówek za "Pigu"
OK

Sam sie zdopingowalem do liczenia projektu miesiaca  :arrr:

W ramach akcji poszerzania wiedzy o projekcie miesiaca proponuje ikone - tutaj moj szkaradek zeby zachecic zdolniejszych do walk na tym froncie

TJM

Link w sigu pod obrazkiem masz nieco skaszaniony.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

Cytat: stasieks80_PL w 16 Październik 2008, 21:57
Oto co stworzyl Excel w kooperacji ze mna. Oczywiscie tabelki wiadomego pochodzenia, prosze o uwagi i komentarze.

http://stasieks1.w.interii.pl/boinc.htm

fajne statki  :parrrty: teraz tylko gdzieś to przypiąć na widoku

kempler

Widzę że się tam nigdy nie znajdę  ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

stasieks

Cytat: kempler w 17 Październik 2008, 15:58
Widzę że się tam nigdy nie znajdę  ;)

Mozemy pomyslec nad rozszerzeniem punktacji i ilosci miejsc (np system 50 miejsc i punktacja od 50 do 1).

Np dobrym pomyslem jest dodanie wyscigow w ktorych liczymy np PrimeGrid z waga punktowa np 0,5 w stosunku do projektu miesiaca ??

Bober

To dobry pomysł, ale IMO waga powinna być raczej adekwatna do długości trwania wyścigu. Jeśli punkty za projekt miesiąca odpowiadają  30 dniom liczenia, to za 1-dniowy wyścig powinna być waga 1/30 itd.

stasieks

Cytat: Bober w 17 Październik 2008, 16:17
To dobry pomysł, ale IMO waga powinna być raczej adekwatna do długości trwania wyścigu. Jeśli punkty za projekt miesiąca odpowiadają  30 dniom liczenia, to za 1-dniowy wyścig powinna być waga 1/30 itd.

To jest bardzo dobre !!!

Rozszerzamy ilosc userow ??? Moze jakies inne punktowanie, bo w konwencji narciarskiej ostatni maja malo a pierwsi duzo. Szybko robi sie dysproporcja.

AiDec

Wyscigi to wyscigi - maja swoja wlasna punktacje. Nie uwazam zeby bylo potrzebne wprowadzanie naszej wlasnej, dodatkowej punktacji. To co Stasiek przygotowal o projektach miesiacach jest fantastyczne i jedynie co mozna zmienic to ew. rozszerzyc punktacje. Ale nic ponadto.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stasieks

Cytat: AiDec w 17 Październik 2008, 19:23
Wyscigi to wyscigi - maja swoja wlasna punktacje. Nie uwazam zeby bylo potrzebne wprowadzanie naszej wlasnej, dodatkowej punktacji. To co Stasiek przygotowal o projektach miesiacach jest fantastyczne i jedynie co mozna zmienic to ew. rozszerzyc punktacje. Ale nic ponadto.

Fajnie by bylo usystematyzowac co chcemy, powiedzmy ze do niedzieli zbieram glosy na:

- wydluzenie listy punktujacych (do ilu - mysle ze max 50),
- zmiane punktacji na symetryczna tzn pierwszy 50 pkt, ostatni 1 pkt (dla 50 osob),
- co z wyscigami.

Propozycje piszcie - pomyslimy wspolnie co i jak zrobic.

Poniewaz statystyka - mam nadzieje - sie przyjela proponuje wydzielenie watku przez uprawnione osoby - nie bedziemy zasmiecac "listopada".

Machloj

wydluzenie listy punktujacych (do ilu - mysle ze max 50) - jestem za!

zmiane punktacji na symetryczna tzn pierwszy 50 pkt, ostatni 1 pkt (dla 50 osob) - jak najbardziej za! coby nie było, że taki Pigu w jednym miesiącu się zmobilizuje i wszystkich rozwali, a później się będzie opierniczał, a i tak zajmie wysokie miejsce  ;D

co z wyscigami - absolutnie nie liczmy ich do punktacji!!! wyścigi są zazwyczaj w mało popularnych projektach...zostańmy przy demokratycznie wybranym projekcie miesiąca!

TJM

Albo drugi, oddzielny ranking dla wyścigów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

Cytat: Machloj w 17 Październik 2008, 20:56
coby nie było, że taki Pigu...

*foch* to już mobbing

wg mnie dobrze jest jak jest - bardziej motywuje do walki i każdy pkt

OxyOne

ale o co chodzi z tym prixem?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Bober

No o nową statystykę chodzi: http://stasieks1.w.interii.pl/boinc.htm

ka_ga

#25
w zestawieniu generalnym jest 2 razy malpi :P. poza tym pomysł bardzo dobry, chociaż nie wiem czemu mnie tam nie ma  XD

stasieks

Cytat: ka_ga w 17 Październik 2008, 23:15
w zestawieniu generalnym jest 2 razy malpi :P. poza tym pomysł bardzo dobry, chociaż nie wiem czemu mnie tam nie ma  XD

Dzieki za podpowiedz. Juz poprawilem :)

3Rni

uważam ze pomysł z zaliczeniem wyścigów jest bardzo dobry...chyba pamiętacie jak ładnie Czechow kulnęliśmy w ostatnim wyścigu aż piłkarze nam pozazdrościli  XD warto mobilizować siły na wyścigi a taka punktacja na pewno pomoże a nie zaszkodzi... miło potem oglądać nasz team w pierwszej "10"

Machloj

ale w primegridzie wyścigów jest od groma...i teraz jak każdy nawet taki 24h punktować?

Cytat: Pigu w 17 Październik 2008, 22:35
Cytat: Machloj w 17 Październik 2008, 20:56
coby nie było, że taki Pigu...

*foch* to już mobbing

wg mnie dobrze jest jak jest - bardziej motywuje do walki i każdy pkt
w swojej wypowiedzi użyłem sformułowania "taki Pigu" na określenie ludzia dysponującego większą ilością komputerów ode mnie  :D więc bez fochów proszę!

RAD-Poland

#29
Cytat: stasieks80_PL w 17 Październik 2008, 16:08
Cytat: kempler w 17 Październik 2008, 15:58
Widzę że się tam nigdy nie znajdę  ;)
Mozemy pomyslec nad rozszerzeniem punktacji i ilosci miejsc (np system 50 miejsc i punktacja od 50 do 1).

przy takim sposobie punktacji 50-1 wyjdzie coś takiego

przeniesiony -> Grand Prix BOINC@Poland - klasyfikacja za rok 2008   
   
EDIT: jeśli są błędy będziem poprawiać  ;D

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

stasieks

#30
Cytat: RAD-Poland w 19 Październik 2008, 13:17
Cytat: stasieks80_PL w 17 Październik 2008, 16:08
Cytat: kempler w 17 Październik 2008, 15:58
Widzę że się tam nigdy nie znajdę  ;)
Mozemy pomyslec nad rozszerzeniem punktacji i ilosci miejsc (np system 50 miejsc i punktacja od 50 do 1).

przy takim sposobie punktacji 50-1 wyjdzie coś takiego


   
   
Projekt miesiąca - klasyfikacja za rok 2008

[...]


    bieżący projekt - wyniki na dzień 19.10.2008[/td][/tr][/table]
EDIT: jeśli są błędy będziem poprawiać  ;D

Super ! Genialne.

W opisie zamiast miesiac.rok proponuje nazwe projketu np YOYO czy Enigma.

Skoro udalo sie na forum umiescic piekna tabelke czuje sie zwolniony z kombinowania mojej statystyki w excelu.

emik

według mnie ten sposób klasyfikacji jest lepszy


Machloj

według mnie również - tym bardziej podoba mi się moje 4 miejsce :) tylko dlaczego ja przy enigmie nie mam punktów za 18 miejsce?

Mori

Cytat: stasieks80_PL w 17 Październik 2008, 20:04- wydluzenie listy punktujacych (do ilu - mysle ze max 50),

A może ilość osób biorących udział w projekcie miesiąca / 2 ? Wtedy w przypadku bardziej popularnych projektów łatwiej byłoby gdzieś tam trafić... Przy np. 30 obecnie to jak ktoś nie ma mocnej maszyny, a dany projekt jest popularny - może się pożegnać z punktami. Z kolei w przypadku stałej na poziomie 50 - czasem przy mniej popularnych wyścigach może się okazać, że aktywnych było mniej...

Cytat: stasieks80_PL w 17 Październik 2008, 20:04- zmiane punktacji na symetryczna tzn pierwszy 50 pkt, ostatni 1 pkt (dla 50 osob),
Tu się zgadzam. Zaczynać od liczby punktowanych osób, po czym zmniejszać o jeden. Wprawdzie nie promuje to wygrywania, ale jest bardziej sprawiedliwe.

Cytat: stasieks80_PL w 17 Październik 2008, 20:04- co z wyscigami.
Ja bym był na nie. I tak już teraz SKB@P był niezgodnie z zasadami przełączany na wyścig (tak mi się zdało przynajmniej), nie ma co pogłębiać tego. Wybieramy projekt miesiąca i to liczmy - to przynajmniej nie będzie tak, że np. projektem miesiąca jest Malaria, ale komuś się bardziej opłaca wziąć udział w wyścigu w Prime'ie czy czymś takim...

stasieks

Cytat: emik w 19 Październik 2008, 13:29
według mnie ten sposób klasyfikacji jest lepszy

Wg mnie to nad czym popracowal RAD jest (prawie) idealne, powinno być w pierwszym poście tego tematu.

Cytat: emik

A może ilość osób biorących udział w projekcie miesiąca / 2 ? Wtedy w przypadku bardziej popularnych projektów łatwiej byłoby gdzieś tam trafić... Przy np. 30 obecnie to jak ktoś nie ma mocnej maszyny, a dany projekt jest popularny - może się pożegnać z punktami. Z kolei w przypadku stałej na poziomie 50 - czasem przy mniej popularnych wyścigach może się okazać, że aktywnych było mniej...

Stanowczo NIE. Będzie straszna kaszana z punktami, w jednym miesiącu będzie za 1 miejsce np 50 w innym tylko 30. Jak równo to równo.

RAD-Poland

Cytat: Machloj w 19 Październik 2008, 14:16
według mnie również - tym bardziej podoba mi się moje 4 miejsce :) tylko dlaczego ja przy enigmie nie mam punktów za 18 miejsce?
a skąd komparator miał "wiedzieć", że Machloj (QMC i Yoyo) to ten sam liczydłowy co machoj z (Enigmy)  XD

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

Cytat: RAD-Poland w 19 Październik 2008, 13:17
EDIT: jeśli są błędy będziem poprawiać  ;D
proszę mnie odnotować jako Pigu, bez kolegi zyzola w generalce  :P

Bober

Cytat: stasieks80_PL w 19 Październik 2008, 14:34
Wg mnie to nad czym popracowal RAD jest (prawie) idealne, powinno być w pierwszym poście tego tematu.
Hmmm. Myślę, że RAD-Poland powinien założyć nowy temat, żeby mógł mieć stały dostęp do tego posta.

RAD-Poland

#38
Cytat: stasieks80_PL
Wg mnie to nad czym popracowal RAD jest (prawie) idealne, powinno być w pierwszym poście tego tematu.
dzięki

niemniej najważniejszy jest pomysł i chęci :)

poczekamy, może Bober jakoś przeniesie jeden z moich postów na początek wątku lub doda prawa do edycji obecnego jeśli to jest możliwe, jeśli nie to założę nowy wątek

Cytat: Pigu w 19 Październik 2008, 14:46
proszę mnie odnotować jako Pigu, bez kolegi zyzola w generalce  :P

oki - ale kolega Zyzol się nie pogniewa ?

EDIT: ok Bober założę nowy temat

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

się nie dowie :ph34r: a tak poważnie, to jest dopięty do mnie tylko w qmc, ramseyu, ralphie i seti, więc szanse na ponowne pojawienie się w GP ma raczej niewielkie