2008.12: World Community Grid

Zaczęty przez Bober, 01 Listopad 2008, 13:14

Który projekt powinniśmy liczyć w grudniu?

3x+1@home
3 (5.8%)
ABC@home
0 (0%)
Artificial Intelligence
2 (3.8%)
Climateprediction.net
1 (1.9%)
Docking@home
0 (0%)
Einstein@home
0 (0%)
Genetic Life
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
Milkyway
14 (26.9%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
1 (1.9%)
PrimeGrid
3 (5.8%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
1 (1.9%)
SHA-1 Collision Search
2 (3.8%)
SETI@home
2 (3.8%)
Spinhenge@home
1 (1.9%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
World Community Grid
22 (42.3%)
uFluids
0 (0%)

Głosów w sumie: 52

Głosowanie skończone: 29 Listopad 2008, 13:14

TJM

Winę za to ponoszą tylko i wyłącznie twórcy projektu.
Ich aplikacja liczyła wolno, pojawiła się nowa która liczy dajmy na to 100 razy szybciej. Naturalne jest więc że skoro wykonuje 100 razy więcej pracy w tym samym czasie, należy się za to 100 razy więcej punktów. A tu projekt sztucznie te punkty limituje. Wszystko także przez to, że i na domyślnej aplikacji projekt przyznawał o wiele za dużo punktów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

eclipse99

#121
3 grosze:
Ktoś zoptymalizuje, ktoś pokaże jak więcej z kompa wycisnąć, oszustwa nie widzę - korzystają uczestnicy, korzysta projekt.
Co mądrzejsi twórcy projektów od razu wykorzystują efektywniejsze rozwiązania w wersjach oficjalnych.
Płyniemy na tej samej łodzi przecież  :attack:

P.S.  jakiś tutorial z przyspieszania dla lamerów by się przydał  ;D

stasieks

Nie chce zaczynań dyskusji na nowo ale oto wypowiedź z boincstats:

"the milkyway credits are not comparable to normal credits at the moment, they have no connection to work done".

eclipse99

Nie zmienia to faktu, że po tych wszystkich usprawnieniach w tym samym czasie i przy zużyciu tej samej ilości energii przeliczanych jest wiele więcej jednostek.
Punkty to dodatek, istotny ale dodatek.

Troll81

Nawiązując do tekstu z Boincstats. Szykuje się resetowanie punktów :(

OxyOne

Cytat: Troll81 w 20 Listopad 2008, 13:44
Nawiązując do tekstu z Boincstats. Szykuje się resetowanie punktów :(

Ja juz to widze co sie dzieje po resecie...
te serwery to beda chyba sobie same liczyły te probki...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

efekt będzie podobny jeśli wykluczą milkyway z boincstats. Tym zagrozili twórcom FreeHAL i szybko poskutkowało.

OxyOne

Cytat: Troll81 w 20 Listopad 2008, 14:35
efekt będzie podobny jeśli wykluczą milkyway z boincstats. Tym zagrozili twórcom FreeHAL i szybko poskutkowało.

powoli robi sie to wszystko chore...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

tkazim

No to kaszana. Juz sam nie wiem co jest dobre, a co nie.
Moze powinnismy dazyc do jakis celow.
1) Miejsce na swiecie
2) Formula Boinc
3) Miejsca w projektach
albo poprostu przyjemnosc.

RAD-Poland

#129
niech kasują punkty

- stracę z pół miliona ok łatwo przyszło łatwo poszło
- teraz widzicie co robił Crunch3r przez kilka miesięcy w MilkyWay, w kilku innych projektach było podobnie (tylko nie wypłynęły zoptymalizowane aplikacje)
- dzisiaj ma być oficjalnie nowa aplikacja
- ciekawe czy zniosą "kretyński" system punktowy 0,03 pkt/s z ograniczeniem 260 pkt na próbkę (niezależnie czy masz quada 4GHz czy Pentiaka 133MHz dostajesz 108pkt/h , 100MHz ma już nico niższą punktację - tak na pocieszenie)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler

Milky or WCG... That is the question!

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Machloj

no! panowie! dawajcie WCG! musimy odebrać należne nam pierwsze miejsce w Polsce! wstyd i hańba, że w jednym z większych projektów jesteśmy za Poland...

AiDec

#133
Cytat: Machloj w 22 Listopad 2008, 23:16
no! panowie! dawajcie WCG! musimy odebrać należne nam pierwsze miejsce w Polsce! wstyd i hańba, że w jednym z większych projektów jesteśmy za Poland...

Wstyd i hanba? Hanba z WCG? Sami sobie winni, skoro kiepsko placa :P. Tylko Milky!


Zartowalem oczywiscie ;). Lubie czasami cos glupio napisac ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Kryniek

No rzeczywiście, przed chwilą czytałem świeże artykuły napisane przez kemplera i muszę przyznać że World Community Grid jest świetnym projektem i cholernie pożytecznym. Chyba trzeba się za niego wziąść :attack:

Troll81

widzę że WCG twardo goni milkę :D

Judge

WCG, choć mój komp ciężko go ciągnie.
gg: 2439099

Troll81

i znów WCG na prowadzeniu :D koksiarze przegrywają w starciu z ideowcami :D

emik

w Milky zdarzają się przerwy w dostępie do wu


RAD-Poland

to raczej nie problem
podłączasz oba projekty przy czym głównemu projektowi dajesz bardzo duży przydział
w rezultacie liczysz ile się da ten pierwszy, a gdy nie ma wu liczy się ten drugi (wszyscy uczestnicy jadą na tym samym wózku)   :ph34r:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

a seciarze na samym końcu XD

Szopler

Seciarze dadzą popis w styczniu :).

Szopler

WCG wygrało... ja i tak skupię się na Cosmo i Spinhenge coby dociągnąć ... ;)

Znów się rozpędziłem i napisałem posta pod postem zamiast edytować... ehh

RAD-Poland

akurat w czasie gdy WCG zostało wybrane na projekt miesiąca organizowany jest wyścig

czy ktoś coś słyszał o tym wyścigu w WCG ??

http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=3337



tam chyba się trzeba zapisywać - nie widzę naszego zespołu na liście Christmas Race 2008

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

czy liczymy konkretnie jakiś podprojekt czy wszystkie?


PanStaszek

Jeśli jest wyścig to wypada w nim wystartować, tym bardziej że i tak liczymy WCG w grudniu, ale fakt że naszej drużyny tam nie widzę.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

emik

mam problem z WCG:

BOINCstats nie może odnaleźć mojego konta, a dołączając się ręcznie wyskakuje komunikat: Nie udało dołączyć się do projektu - wystąpił błąd

a w wiadomościach jest:
Cytat2008-11-30 11:33:04||Fetching configuration file from http://www.worldcommunitygrid.org/get_project_config.php


PanStaszek

Trzeba się zapisać "z rączki "  na   http://www.worldcommunitygrid.org/.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Bober

To Mchl musi zrobić, już go poinformowałem.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

trzeba liczyć któryś konkretny podprojekt?

3Rni

no właśnie, a jeśli obojętnie który, to co najlepiej wybrać żeby wysoko zapunktować  XD

emik

Cytat: emik w 30 Listopad 2008, 11:35
mam problem z WCG:

BOINCstats nie może odnaleźć mojego konta, a dołączając się ręcznie wyskakuje komunikat: Nie udało dołączyć się do projektu - wystąpił błąd

a w wiadomościach jest:
Cytat2008-11-30 11:33:04||Fetching configuration file from http://www.worldcommunitygrid.org/get_project_config.php


Bober

@Emik: podłącz się ręcznie tylko jako login zamiast maila podaj swoją nazwę konta tj. emik.

@Pigu: podprojekty liczymy jak kto chce

@Erni: nie mam pojęcia, który z nich najlepiej punktuje, wiem, że wszystkie bez rewelacji :P

emik

Cytat: Bober w 30 Listopad 2008, 17:14
@Emik: podłącz się ręcznie tylko jako login zamiast maila podaj swoją nazwę konta tj. emik.

podłączam się ręcznie - podaję nazwę konta i wyskakuje właśnie ten błąd


Bober

Hmmm. Mnie on wyskoczył jak pierwszy raz wpisałem maila zamiast nazwy. Potem wpisałem nazwę i zadziałało, próbki zassało. Manager 5.10.45

emik

#156
instaluję też tą wersję - zobaczę czy pomoże

instalacja wersji 5.10.45 rozwiązała problem - dzięki Bober za pomoc  :parrrty:


Kryniek

Cytat: ERni w 30 Listopad 2008, 16:18
no właśnie, a jeśli obojętnie który, to co najlepiej wybrać żeby wysoko zapunktować  XD

Może dzięki temu projektowi miesiąca i wyścigowi wreszcie wyprzedzimy inny polski team Poland jest o 2 oczka wyżej  i prawde mówiąc byłem zaskoczony że jeszcze jakiś Polski team w jakimś projekcie jest wyżej od BOINC@Poland ???

Bober

To nie jedyny taki projekt, ale to już jest napisane w innych tematach.

TJM

Heh prawie mi gały z orbit wyszły jak sobie z ciekawości zajrzałem w result state na serwerze, minimum quorumy po 10+ i Initial Replication rzędu 20  |-?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.