Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Riesel Sieve Project

Zaczęty przez AL, 23 Lipiec 2006, 12:57

AL


Nietoperek

i rowniez BOINC (perlBOINC)

a dodatkowo Spinhenge@home jakos mi sie os kojarzy ze juz gdzies to sie na forum przewinelo ale nie mam pewnosci jesli tak to niech moderatorzy usuna ta czesc posta

Simek

#2
"i również BOINC (perlBOINC)"

Nie do końca jest tak jak mowisz jest to po prostu wersja dla BOINC projektu www.rieselsieve.com.
A perlBOINC jest to system strony BOINC opracowany bodajże przez zespół PriimekGrid

"a dodatkowo Spinhenge@home"


Nietoperek

pisalem dobrze - tylko dopisalem iz na perlBOINC ;)

AL

---------- 21:28 24.07.2006 ----------

Tak czy siak w obu projektach chyba tymczasowo możliwość tworzenia nowych kont jest wyłączona.

---------- 08:20 31.07.2006 ----------

Riesel Sieve Project
BOINC@Poland

Mchl

Są nowe konta. Łapcie jeśli możecie (przez BAM albo z menadżera, bo ze strony nie ma jak).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

chcecie coś zobaczyc?

powiem jedno... L O L  8O

krzyszp

Też bym tak chciał :-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

MadMan

bartsob5: sugeruję zaktualizować Windowsa do SP2 :)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

bartsob5

myslisz ze warto? i tak sie wzialem za siebie i zaktualizowalem do sp1;)

MadMan

Warto ze względu na bezpieczeństwo. SP2 teoretycznie sprawia jakieś kłopoty, ale ja nie zauważyłem.
BTW czy tylko mi się wydaje, że statystyki BoincStats jakoś inaczej wyglądają? Czcionka wygładzona czy cuś...
I jeszcze jedno pytanie OT - to że statsy masz dzielone, to samo się zrobiło czy jakoś kombinowałeś?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

bartsob5

tak.. willy kombinuje z czcionkami domyslnymi na jego serwerach. po id i przed .gif wpisz

_banner

to pisze wszystko w tutoriale;) i w faqach na boincstats

AL

Tak nowe fonty nowy rozmiar-oto ostatnie zmiany w sygnaturkach spod znaku boincstats. Wszystko fajnie pięknie - bo czytelniej - ale za to ten rozmiar - brrr...
Aha, no i jeszcze jedno - straciłem z sygnaturki piratów, a to tylko dlatego, że mam w nich poniżej 1 punkta (0.48 pkt) - jak dla mnie kicha. :(

Juras23

Al zgadzam się. mam dokładnie te same odczucia i też brak piratów. Wolę mieć wybór i wrócić do poprzednich. To jest zbyt maślane.

AL

Cytat: "Juras23"Al zgadzam się. mam dokładnie te same odczucia i też brak piratów. Wolę mieć wybór i wrócić do poprzednich. To jest zbyt maślane.
1.01 Juras23 - masz cela :wink:  No teraz to nam obu Piraty wróciły do sygnaturek :D

Juras23

Yes Yes Pirates !!! Agrrr :) \:D/

Mchl

Jeśli już, to: Aye, aye! Pirrrrratses! Arrrr! P-)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Borsook

Czy wiecei czemu pkt z RieslSieve nie sa doliczane do statystyk z BAM? w menagerze mam juz ponad 1500 a tam dalej 4xx i to od paru dni

AL

Bo BOINCstats nie aktualizowało statystyk od 3 dni 22:02:24 temu. Być może mają jakieś przejściowe problemy z komunikacją z projektem.

KrzychuP

Czy ktoś mi może powiedzieć, co oznaczają instrukcje:

CMOV 7
CMOV 5
Non-CMOV

w wątku o optymalizacjach na forum RiselSieve. Bo nie wiem którą optymalizaję załadować u siebie. (Athlon XP 2200+)

Z góry wielkie dzięki

bartsob5

z tego co przeczytalem na wikipedii to instrukcje cmov zadebiutowaly razem z pentium pro... czyli jest to instrukcja starsza od sse (a chyba nieco mlodsza od mmx) a no i raczej sa to instrukcje dla intela (tak mi sie wydaje..)

bartsob5

zanotowal ktos problemy z aplikacja sieve 5.28??? ja dostaje caly czas errory systemowe (aplikacja wykonala zla operacje i nastapi jej zakonczenie)... troche to drazniace...

RAD-Poland

5.28 ??? - a jest taka aplikacja (chyba że testowa)
ogólnie są problemy od dwóch dni z jednostkami sieve na systemach 64 bitowych (sam straciłem ok 9 godzin obliczeń)
dla Linuksa wstrzymali jednostki sieve i domyślnie wysyłają llr - trochę informacji jest tutaj
dla Windowsa chyba nie było problemów ale obserwują
objawy pod Linuksem wyglądały tak, że wu liczyła się przez jakiś czas 5-50 min i błąd obliczeń
kiedyś miałem podobny problem do twojego, ale wtedy aplikacja miała problem z zapisem pliku na dysk
spróbuj wstrzymać tę jednostkę i sprawdzić czy na innej jest to samo

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

bartsob5

poszly mi tak 3... a najgorsze jest to, ze i tak aplikacja zabiera 99% i mimo bledu jest uruchomiona dalej...

Bober

Właśnie się dowiedziałem, że w ramach nieBOINCowej części RieselSieve, tj. LLRnet pod koniec kwietnia wyeliminowano jedną z kandydatek na najmniejszą liczbę Riesel'a. Znaleziono wtedy jedną z największych poznanych dotąd liczb pierwszych 342673*2^2639439-1.
Tym samym ilość pozostających kandydatek spadła do 67.

Bober

Nie bardzo wiadomo co się dzieje, ale ponad dwa tygodnie temu projekt "zniknął". Nie działa strona, a projekt nie wysyła próbek.

buninek

#26
Również ciekawi mnie czy projekt "is dead".
Może są jeszcze jakieś szanse na reaktywację?
Troszkę mi punktów zabrał "do grobu". Są zapewne osoby, które straciły duuużo więcej.

Can-D

Ja go też liczyłem jeszcze po padzie przez kilkanaście godzin,ale wsztrzymałem go w porę,a tu już miesiąc zminął jak go nie ma.

Bober

Jedyna informacja o projekcie od człowieka zajmującego się tylko BOINCową częścią projektu:
CytatBasically, the project creator has disappeared. People have been in contact with him, but we haven't heard any resumption date or even if things will resume. For the time being, I'm focusing my efforts on getting the non-BOINC side of the project up, as it is far easier and requires far less resources. We do not have access to any of the databases or we would have been able to restore things even without the project creator.

Założyciel projektu zniknął, ktoś ponoć ma z nim kontakt, ale i tak nie ma żadnych informacji.

RAD-Poland

u mnie też kilkanaście przeliczonych próbek zalega (raczej przepadną)  :(

ale są nowe wiadomości na temat tego projektu http://dc.rieselsieve.com/viewtopic.php?f=3&t=6

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Can-D

hmmm.... ogólnie dziwnie to wygląda,nawet jak projekt wróci to kto będzie chciał w nim liczyc...

Troll81


Can-D

...a potem znowu zostawią człowieka z ręką w nocniku