brak liczonych projektów w ogolnej punktacji

Zaczęty przez Borsook, 14 Marzec 2007, 20:10

Borsook

Sprawa wyglada tak:
Jest sobie sporo projektow w ktorych licze lub liczylem i one ladnie sumuja sie ze soba na jednego uzytkownika "Borsook" ale... PrimeGrid i Malaria sie wylamaly i one sa sobie osobno na uzytkownika "Borsook". Dane konta czyli email hasla login i wszystko inne jest takie jak w reszcie ale na BOINCstats widnieje to jako trzech uzytkownikow, dwoch liczy Prime i Malaria a trzeci reszte. Zeby nie bylo to sa to moje konta. Co zrobic zeby sie to wszystko polaczylo? Policzyc jakies rzeczy w tych projektach dla synchronizacji czy co? Mial ktos cos podobnego?

... dla sprawdzenia wyszukajcie sobie na BOINCstats uzytkownika Borsook to bedzie wiadomo o co biega

Bober

A czy masz te projekty przyłączone do jakiegoś hosta gdzie są również pozostałe projekty?

RAD-Poland

Borsook twój główny BOINC Cross Project IDentifier   16ef835cfb5707804a395aeffe29b79d
w projekcie Malaria masz BOINC Cross Project IDentifier   f48542cf11fc1a6e8b9046b337ee597a
w projekcie Prime..masz BOINC Cross Project IDentifier   fb5a75722917f4e07e83787690fd03da
dzieje się tak jak przyłączasz się do nowego projektu (po raz pierwszy) z nowo zainstalowanego ManageraBOINC
Jeśli taki wystąpił przypadek:
- zakończ przeliczanie WU w tych Managerach i zaraportuj je, nie ściągaj nowych,
- dopisz projekty Malaria i Prime do Managera gdzie masz inne projeky (projekty te zmienią BOINC Cross Project IDentifier na ten główny)
- skasuj problematyczne Managery
- zainstaluj je ponownie, projekty Malaria i Prime będą się przyłączać z poprawnym BOINC Cross Project IDentifier
z doświadczenia i sprawdzone nie doszło do utraty kredytów

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

bartsob5

hmmm ale czy takie kombinowanie jest konieczne??? zawsze wystarczalo poprostu miec wszystkie projekty na jednym hoscie (tylko miec i nic wiecej)

Bober

Nie jest konieczne dopóki się coś nie rozjedzie. Ale w tej sytuacji samo się nie naprawi.

RAD-Poland

---------- 06:21 15.03.2007 ----------

Cytat: "bartsob5"hmmm ale czy takie kombinowanie jest konieczne??? zawsze wystarczalo poprostu miec wszystkie projekty na jednym hoscie (tylko miec i nic wiecej)
racja
ale jak kiedyś połączy się z projektem z Managera który ma inny ID to znowu wszystko się rozjedzie
Borsook ma kilka ID to znacz też, że ma kilka osobnych Managerów

---------- 06:23 ----------

:idea: może to być też sposób na przyłączenie nieposiadanych projektów od innych użytkowników
np w przypadku, gdy do projektu nie ma zapisów, a jakaś osoba jest do niego zapisana i nie ma ochoty tego projektu liczyć
:idea:  inne ... (lepiej nie podawać)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

PMG

Z tego co pamiętam pomagało jeszcze wklejenie tego samego numeru do tych projektów innych - wtedy na siłę w plikach xml wprowadzaliśmy ta właściwą wartość. Ktoś by musiał to potwierdzić ale zdaje sie ze cos takeigo było.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Borsook

---------- 16:09 15.03.2007 ----------

malaria juz sie zsynchronizowala, a prime czeka i czeka :?
Tylko zdziwila mnie jedna rzecz. Na your account w np nano lub ralph wypisuje mi teraz ze biore udzial tylko w tych dwoch projektach. a zwykle byly tam wszystkie... ojj cos sie zaczyna rozlazic. Chyba bede musial na jednym kompie podlaczyc wszystkie projekty dla synchronizacji

---------- 18:58 ----------

teraz to sie porobily jaja :cry:  wrzucilem wszystkie projekty na jednego menagera, 4 z nich byly liczone reszta tylko sie zauktualizowala i zpodzielilo mnie na dwoch uzytkownikow na BOINCstats te 4 projekty i reszta :cry:  :cry:  :cry:  wkurza mnie to

Bober

Daj im trochę czasu. W ostateczności - policz coś we wszystkich :P

RAD-Poland

Cytat: "Bober"Daj im trochę czasu. W ostateczności - policz coś we wszystkich :P
liczyć nie trzeba tylko skontaktować się z projektem "Zaktualizuj" no i poczekać trochę, aż się statystyki zaktualizują
Borsook jeśli jesteś trochę niecierpliwy to wejdź do każdego projektu na swoje konto i sprawdź Cross-project ID:
Jeśli wszędzie jest taki sam to jutro wszystko powinno być jak trzeba.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Borsook

przegladalem wszystkie niepasujace projekty i pare innych i wszedzie jest juz wlasciwy. Wiec moze jutro sie wszystko jakos zgra, ale interesuje mnie jedna sprawa. Na stronach Your account na dole sa wypisane projekty w ktorych biore udzial i tak wg Bstats to 4 projekty wypadly, wg CPID wszystkie maja to samo, ale w tej tabelce dalej brakuje nano i prime teraz. No ale chyba musze byc bardziej cierpliwy... w sumie bawie sie w wedkarstwo to powinienem sie juz przyzwyczaic do czekania 8)

Bober


kalium

Cytat: "pmgpmg"Z tego co pamiętam pomagało jeszcze wklejenie tego samego numeru do tych projektów innych - wtedy na siłę w plikach xml wprowadzaliśmy ta właściwą wartość. Ktoś by musiał to potwierdzić ale zdaje sie ze cos takeigo było.

Ja tak robiłem. Co prawda kiedyś LHC musiał się kilka razy synchronizować (kilka razy wklejałem ten sam numer, bo coś tam sobie zmieniał przy starcie), ale teraz nie mam z tym problemu.

2 maszyny pod Linuksem. Rozsynchronizował się jak z TruXofta przechodziłem na Crunch3ra.
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=9518714f264091061dde3f72dc99074b][/url]

maxim

Cytat: "RAD-Poland"Borsook twój główny BOINC Cross Project IDentifier   16ef835cfb5707804a395aeffe29b79d
w projekcie Malaria masz BOINC Cross Project IDentifier   f48542cf11fc1a6e8b9046b337ee597a
w projekcie Prime..masz BOINC Cross Project IDentifier   fb5a75722917f4e07e83787690fd03da
dzieje się tak jak przyłączasz się do nowego projektu (po raz pierwszy) z nowo zainstalowanego ManageraBOINC
Jeśli taki wystąpił przypadek:
- zakończ przeliczanie WU w tych Managerach i zaraportuj je, nie ściągaj nowych,
- dopisz projekty Malaria i Prime do Managera gdzie masz inne projeky (projekty te zmienią BOINC Cross Project IDentifier na ten główny)
- skasuj problematyczne Managery
- zainstaluj je ponownie, projekty Malaria i Prime będą się przyłączać z poprawnym BOINC Cross Project IDentifier
z doświadczenia i sprawdzone nie doszło do utraty kredytów

U mnie sprawa jest identyczna z tym ze ja mam kupe komputerow a nie jeden. Czy jest jakis szybszy sposob zeby to zrobic ??

RAD-Poland

gdzieś w plikach xml jest zapisany ID (o ile nie jest zaszyfrowany), powina wystarczyć jego zmiana na ten słuszny

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

maxim

Czesc,

Planuje dzisiaj dodac nowe 20 kompow do rosetty i zastanawiam sie jak to zrobic zeby zapisalo mnie do dobrego cross project id ? Myslalem o zmianie maila w koncie , ktore juz mam na rozecie ze zlym CPID potem zainstalowac seti az mi sie CPID ustawi i utworzyc konto nowe na rozecie. Czy tak bedzie dobrze ??

Pozdrawiam

Mchl

Po prostu ustaw na jednym komputerze i SETI i Rosettę. Wtedy CPID się zsynchronizują.
A jeśli dołączasz taką ilość komputerów (=D>) to zastanów się, czy nie warto skorzystać z BAMa do zarządzania tą gromadką.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

maxim

Hej,

Dzieki za szybki reply ale zastanawiam sie jak to wyjdzie gdyz mam juz jakies punkty na innych kompach, gdszie nie dodalem Seti i utworzyl sie nowy CPID. Czy tamte komputery tez automatycznie przeskocza do nowego CPID ?

EDIT:
Ok na jednym z hostow na ktorym pracowalo seti (stary CPID) dodalem rosette i rzeczywiscie CPID zmienil sie na stronie projektu rosetty na prawidlowy. Czy wszystkie moje hosty beda w tym wypadku po uaktualnieniu (update) pracowaly juz na dobrym CPID ??

Mchl

Powinny. W praktyce czasami jakieś dziwne rzeczy się dzieją, ale bądźmy dobrej myśli ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

RAD-Poland

Cytat: "pbt-maxim"Ok na jednym z hostow na ktorym pracowalo seti (stary CPID) dodalem rosette i rzeczywiscie CPID zmienil sie na stronie projektu rosetty na prawidlowy. Czy wszystkie moje hosty beda w tym wypadku po uaktualnieniu (update) pracowaly juz na dobrym CPID ??
Jeśli któryś z tych hostów ma inne CPID to przy skontaktowaniu z serwerem projektu znowu się zmieni (na CPID tego hosta). W wyniku czego statystyki będą się łączyły i rozdzielały.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

maxim

Hmmm, no to co poradzicie panowie bo rzeczywiscie tak sie stalo. Dostep do komputerow na ktorych mam juz rozette bede mial dopiero w czwartek niestety a dzis znow chce dodac kolo 20 i nie wiem czy sie nie rozjada znowu.

RAD-Poland

---------- 21:20 16.03.2007 ----------

Cytat: "pbt-maxim"Hmmm, no to co poradzicie panowie bo rzeczywiscie tak sie stalo. Dostep do komputerow na ktorych mam juz rozette bede mial dopiero w czwartek niestety a dzis znow chce dodac kolo 20 i nie wiem czy sie nie rozjada znowu.
- wejdź na kompa gdzie masz prawidłowe CPID (zaktualizuj)
- stwórz nowego Managera i  dołącz do projektu "rozete" (sprawdź czy masz dobre CPID)*
- sprawdź w statach który z hostów ma złe CPID, wyślij przeliczone WU, skasuj Managera i skopiuj tego nowego
*) jeśli hosty mają dostęp do neta mogły zmienić CPID
nieprzejmuj się sukcesywnie wymienisz wszystkie złe Managery, niestety do tego czasu staty będą skakać, ale kredytów nie tracisz

---------- 21:25 ----------

Przed przyłączeniem nowych hostów sprawdź na koncie projektu CPID (czy jest ok), aby każdy nowy komp miał już prawidłowy CPID

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

maxim

Cytat: "RAD-Poland"
Cytat: "pbt-maxim"Hmmm, no to co poradzicie panowie bo rzeczywiscie tak sie stalo. Dostep do komputerow na ktorych mam juz rozette bede mial dopiero w czwartek niestety a dzis znow chce dodac kolo 20 i nie wiem czy sie nie rozjada znowu.
- wejdź na kompa gdzie masz prawidłowe CPID (zaktualizuj)
- stwórz nowego Managera i  dołącz do projektu "rozete" (sprawdź czy masz dobre CPID)*
- sprawdź w statach który z hostów ma złe CPID, wyślij przeliczone WU, skasuj Managera i skopiuj tego nowego
*) jeśli hosty mają dostęp do neta mogły zmienić CPID
nieprzejmuj się sukcesywnie wymienisz wszystkie złe Managery, niestety do tego czasu staty będą skakać, ale kredytów nie tracisz

Czesc,

Sorry za trucie tylka ale nie bardzo wiem co rozumiesz przez zdanie stworz nowego managera, skasuj menedzera i skopiuj tego nowego :(

Czy cala ta operacja wymaga zmian na kazdym kompie z osobna ? Jesli tak to moze jest mozliwosc zeby porzucic wszystkie te kredyty raptem 700 i zrobic to jakims szybszym sposobem. Chcialbym dzisiaj dodac 20 kompow i srednio mi sie widzi potem je poprawiac zeby dobry CPID zlapal.

A moze uzywajac BAMA podlaczac te komputery. On widzi rozete na moim CPID.

Pozdrawiam

Mchl

W BAMie jest też opcja odświeżenia CPID
Możnaby spróbować... tyle że najpierw musiałbyś podpiąć te komputery pod BAMa (a co za tym idzie odłączyć na nich Rosettę recznie i podłączyć przez BAM)

http://pl.boincstats.com/bam/account.php?action=edit

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Cytat: "Mchl"(a co za tym idzie odłączyć na nich Rosettę recznie i podłączyć przez BAM)
Wydaje mi się, że nie trzeba ręcznie "odpinać" projektów w BAMie.
U mnie w kilku projektach dałem w BAMie dołącz, a w managerze nic nie odłączyłem i jakby nadpisał dołączenie projektów. No i w managerze nie da się wtedy ręcznie odłączyć danego projektu.

maxim

Nic nie bede kombinowal jednak. Zarzuce dzisiaj na tych nowych kompach seti poprzez BAM'a a jak juz mi sie ten CPID ustabilizuje wtedy przelacze je na rozete tak bedzie chyba najrozsadniej zeby dwa razy nie robic sobie roboty.

bartsob5

ja tez jak wyszukuje konto w bamie (na przyklad projektu, w ktorym mam juz konto, ale jest nowo dodany do bama) wciskam guzik na odpowiednim koncie zeby przylaczyl.. status jest wtedy checking, jesli sie skontaktuje z hostem, to widac, ze projekt jest juz dolaczony... innymi slowy nigdy nie mialem z tym problemow z ktorymi nie poradzilbym sobie w ciagu 10 minut.

po drugie, aby miec pewnosc, ze wszystkie projekty maja to samo CPID zawsze miej jednego hosta, na ktorym masz wszyskie projekty (nie musza ich liczyc, maja byc tam tylko zapisane) zeby ograniczyc mozliwosc pewnych niedogodnosci, przylaczanie projektow zaczynaj zawsze od tego hosta, lub rob to przez bama

Borsook

---------- 08:37 17.03.2007 ----------

powoli sie wszystko synchronizuje poza maly ALE... jak jedno sie polaczy to nagle wypada inne ktore zawsze bylo ok, jak tak dalej pojdzie to co chwile bedzie cos brakowac. A ciekawe jak bedzie wygladac moj RAC jak mi QMC poleci, bedzie sporo na minusie :lol:

---------- 18:52 ----------

jak narazie sie wszystko zgralo :) ciekawe na jak dlugo :wink:
  dzieki za rady, wiedzialem za na Was zawsze mozna liczyc

donimik

a wie ktoś może w których plikach sml są zapisane te wartości CPID ?? bo szukam i nie mogę nigdzie znaleść :/
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

PMG

account_boinc.gorlaeus.net.xml

generalnie
account_nazwa-projektu.xml

acha -ta wartośc o którą ci chodzi w tych plikach nazywa sie (u mnie )

   <authenticator>5ece47e9d9f552ab30711bbf57d9feb0 </authenticator>

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

donimik

url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

Bober

Authenticator to z tego co wiem umożliwia Managerowi łączenie się z serwerem projektu "na nasze konto".

CPID to widzę u siebie w pliku client_state.xml, dla każdego projektu jest
<project>
   <master_url>
   <project_name>
   <symstore>
   <user_name>
   <team_name>
   <host_venue>
   <email_hash>
   <cross_project_id>


I ten <cross_project_id> mam we wszystkich taki sam (chociaż inny niż ten, który widnieje na stronach projektów - może jest zakodowany)

Rysiu

#32
Temat stary ale pozwolę sobie podbić.

Mam podobny problem. W BOINCstats podzieliło moje konto na trzech userów...

http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=33a11d873b250f09bc06e9c5a37b9f69
http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=a56d8f1fbfee381bdc9e12c0dd395acd
http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=c10d2dbcba30f48c12a0f2bfad51b3cb

Przeczytałem wątek i wiem w czym jest problem - różne CPID.

Mógłbym podpiąć się do typowego rozwiązania problemu - walimy wszystkie projekty do BOINC Managera. Cały problem jednak polega na tym, że siłą rzeczy w niektórych projektach CPID już zapewne nie da się zaktualizować, bo już nie funkcjonują [Tanpaku itp.].

Jak więc zmienić ten niepasujący, nowy CPID na stary? Chcę dopiąć te trzy projekty które się wyłamały do pozostałych trzydziestu, a nie trzydzieści dopinać do trzech...

Do tego Milky i Prime liczę na tym samym kompie. Milky idzie na konto jednego CPID a Prime drugiego...

emik

Cytat: Rysiu w 09 Sierpień 2009, 12:45


Do tego Milky i Prime liczę na tym samym kompie. Milky idzie na konto jednego CPID a Prime drugiego...

przelicz wszystkie próbki, odepnij się od projektu i podłącz na nowo


Rysiu

Coś nie za bardzo zadziałało... Jakoś te CPID można ręcznie zmienić?

Statystyki rozbite  :wth:

Troll81

można wymusić zmianę CPID ale to od groma pałowania. Podłącz na choć jednym kompie wszystkie projekty w których liczysz i przelicz choć po jednej próbce.

Rysiu

No tak ale co z projektami które już nie działają?

Troll81

Użyj opcji sybchronizacji zakończonych projektów w boincstats

Rysiu

Powoli. Najpierw ładuję wszystkie działające projekty na jedną maszynkę, a potem do danego usera na BOINCstats mogę dodać zakończone projekty? Gdzie dokładniej jest taka opcja?

Troll81

Zakończonych projektów nie dodasz do boinc managera niestety. Ale w boincstats masz opcje "synchronize retired projects"