BOINC@Poland

Inne => Archiwum => BOINC => Wątek zaczęty przez: Tomasz w 04 Listopad 2007, 14:09

Tytuł: Krótka wzmianka
Wiadomość wysłana przez: Tomasz w 04 Listopad 2007, 14:09
Witam Wszystkich,
Jestem nowy ale jak na razie.
Na swoim forum przyrodniczo-ekologicznym zamieściłem krótki opis klienta BOINC. Parę osób pytało się nie tak o sam projekt (bo wszystko jest napisane na Waszej stronie) ale o dane techniczne klienta BOINC np: obciążenie procesora, zajmowanie miejsce na dysku, "zapchanie" łącza. Już jestem userem w projekcie Climateprediction i zastanawiam sie nad jeszcze kilkoma.

Od siebie chciałem napisać, ze inicjatywa jest fantastyczna :!:. Nie spodziewałem się że takie rozwiązania w ogóle istnieją.

Pozdrawiam Wszystkich użytkowników Forum, klientów BOINC oraz twórców projektu.
Tytuł: Krótka wzmianka
Wiadomość wysłana przez: kret w 04 Listopad 2007, 15:34
hm..to może od końca ;)

jak dla mnie obciążenie łącza nie istnieje wogóle ;) jedyne momenty kiedy klient łączy się z internetem to chyba pobieranie/odsyłanie próbek, co i tak można ustawić wedle potrzeb w boinc menedżerze (co ile ma się łączyć i czy wogóle)..co prawda sprawa ma się się trochę inaczej w przypadku projektu DepSpid, który analizuje wykorzystanie połączenia internetowego przez aplikacje BOINC, ale nie zauważyłem negatywnego wpływu na ogólną pracę sieci przez ten projekt..dokładniej nie mogę teraz podać ile danych on przesyła, bo aktualnie (od kilku tygodni? :P) projekt leży ;)

dalej było miejsce na dysku? więc aktualnie liczę tak ze 27-30 projektów, oczywiście nie jednocześnie, bo to by raczej nie miało sensu :P na dysku katalog BOINC zajmuje mi 200mb :) ogólnie miejsce zajęte przez projekty zalezy od projektu..skoro liczysz Climateprediction, to wiesz raczej, że próbki sa tam 'dość' długie  :wink:  w związku z tym możliwe że więcej miejsca zajmie Ci katalog BOINC, ale nie jest to nic nad czym nie można zapanować i przy obecnych rozmiarach dysków, nie wiem czy jest to większy problem :)

no i dochodzimy do sedna, czyli obciążenia procesora  :twisted: hm..jak mam być szczery to ten problem też dla mnie nie istnieje  :wink: klienta Boinc mam uruchomionego jako usługę, działa sobie w tle i nigdy nie miałem z nim z tego tytułu problemów :) BOINC nie jest zachłanny jeśli chodzi o moc procesora..jesli jakaś aplikacja jej potrzebuje to dostanie :) proste :) nie ma więc momentów, że coś mi się zamula przez to, że działa mi BOINC :) w pracy też często mam odpalonego BOINC'a i też nie widzę róznicy w pracy, mimo że pracuję z dość skomplikowanymi modelami 3D  :wink: jedyne sytuacje kiedy musze zatrzymać na chwile BOINC'a to nagrywanie płyt, chyba na wszelki wypadek niż z jakiegoś konkretnego powodu oraz kiedy pracuję w jakiejś pochodnej AutoCAD'a :D bo wtedy nie wiedzieć czemu nie działa mi edge snap, a może nie tyle nie dizała, co ma straszne opóźnienia w chwytaniu krawędzi ;) poza tym? działa zawsze i nie mam z nim problemów :) dodatkowo można sobie ustawić w General Preferences dla danego projektu, że ma korzystać np z 60% mocy procesora, czy innej wartości którą sobie wymyślimy, bądź z jednego rdzenia w przypadku procesorów dwu- lub więcej rdzeniowych

to tyle..rozgadałem się  :oops: mam nadzieję, że coś mi się nie pochrzaniło jak pisałem i nie wprowadzam w błąd :) poza tym wypowiedzą siezapewne jeszcze mądrzejsi ode mnie :)

pozdrawiam i witam na forum :)
Tytuł: Krótka wzmianka
Wiadomość wysłana przez: Bober w 04 Listopad 2007, 15:36
Witamy również :D

W kwestii obciążenia komputera przez poszczególne projekty, a właściwie pamięci RAM, bo to ma największe znaczenie, pomóc może tabelka, którą znajdziesz pod adresem:
http://www.boinc.cz/img/BOINC_Projects_table.png
jest troszkę mało czytelna, ale może pomoże  :P

CPDN jest akurat najbardziej wymagającym dla komputera projektem, pod względem użycia RAMu i miejsca na dysku. Ich zużycie zależy od rodzaju przeliczanej jednostki. Więcej na ten temat możesz przeczytać tu (http://www.climateprediction.net/board/viewtopic.php?p=66108#66108).
Podobnie długość próbek (całkowity czas potrzebny na przeliczenie jednostki) jest w CPDN rekordowa i może sięgać paru tysięcy godzin. Nie przeszkadza to jednak w liczeniu, ponieważ postępy są w zapisywane w trakcie i odsyłane co jakiś czas.

Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to pytaj.
Tytuł: Krótka wzmianka
Wiadomość wysłana przez: bartsob5 w 04 Listopad 2007, 15:44
no i jeszcze ja dorzuce swoje 3 grosze:

mozesz ustawiac limit miejsca na dysku przewidzianego na boinc, wiec to zalezy od ciebie czy moze zajac 200MB czy 200GB (w parktyce nie spotkalem sie jeszcze z przypadkiem zeby zajmowal wiecej niz 1,5GB - a jestem zapisany do 50 projektow (w moim przypadku zajmuje 552MB, ale nie licze climate'a))

zuzycie procesora? jak juz koledzy tu wspomnieli boinc ustepuje wszystkim innym aplikacja, tym nie mniej, nie dziwcie sie jak w menadzerze zadan zobaczycie uzycie procesora na poziomie 100% bo wlasnie tak on dziala. jesli chodzi o uzycie ramu (ktore najbardziej wplywa na szybkosc dzialania kompa) mozna w mniejszym stopniu ustawiac (leave app in memory while preempted) ale w zasadzie opiera sie to na wybieraniu odpowiednich projektow (np spinhegne, riesel, prime grid (niektore aplikacje), rcn to projekty w ktorych aplikacja zabiera mniej niz 32MB ramu, wiec nadaja sie do liczenia nawet na 8 letnim sprzecie).
Tytuł: Krótka wzmianka
Wiadomość wysłana przez: Tomasz w 04 Listopad 2007, 16:14
To wszystko opisałem u siebie na forum :-). Wiecie bo to jest tak że ludzi są do tego sceptyczni bo myślą że to bardzo obciąża maszynę. Czy jest instalacja na serwerze? Jak tak to zainstaluje u siebie. Tam jest taki przesyła danych że szok...