Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Cyfron

#161
Rozmowy nieBOINCowane / teleskop do oddania
17 Wrzesień 2017, 10:54
Jeżeli można, to gdzie można znaleźć informacje na temat działalności popularnonaukowej obserwatorium w Białkowie?
Jakieś najbliższe wykłady/pokazy/wycieczki, albo relacje z jakiś niedawnych wydarzeń?
#162
Rozmowy nieBOINCowane / teleskop do oddania
16 Wrzesień 2017, 16:01
Propozycje od moich znajomych naukowców, na temat tego, komu można by takie cacko podarować:
http://www.oasisclubudabno.com
Koło Naukowe Fizyków z Politechniki Warszawskiej
Obserwatorium UW
Szkiełko i Oko z Krakowa, (czesciowo prowadza dzialalnosc komercyjna ale prowadza tez zajecia za free. W ciągu lat na terenie Krakowa i dookoła przeprowadzili kilkaset zajec w szkolach i domach kultury, a w ostatnie 2 lata prawie 2miesieczne polkolonie dla dzieciakow zostajacych w krakowie na wakacje. Jak zwykle w takich sytuacjach - sfinansowanie zakupu wiekszego sprzetu to wyzwanie praktycznie nieosiagalne (dlatego ostatnio np. zrewitalizowali armie kilkudziesieciu powojennych mikroskopow wywalanych przez uj na smietnik ;))

Ogólnie możliwości jest sporo, tylko Grzegorzu od Ciebie zależy kogo tym obdarujesz.
Osobiście uważam, że najlepiej by było, aby teleskopu za daleko nie transportować (mnie, jako laikowi, wydaje się to raczej skomplikowanym przedsięwzięciem). Dlatego PTMA Wrocław albo UWroc byliby "łatwiejszym" rozwiązaniem.

Co do różnicy pomiędzy PTMA i UWr zgadzam się ze zdaniem Trolla.
#163
Rozmowy nieBOINCowane / teleskop do oddania
15 Wrzesień 2017, 22:55
Pytanie:
- czy oddasz tylko placówce oświatowej? Na jakim poziomie? Uniwerek, czy może być coś niżej?
- placówka państwowa, czy może być prywatna?
- czy wchodzi w grę przekazanie sprzętu organizacji prowadzącej jednocześnie działalność płatną i bezpłatną?
#164
Wizytówki / Grzegorz Roman Granowski
15 Wrzesień 2017, 20:31
ja to się znam tylko na akustyce wnętrza a nie na instrumentach  :shame:
#165
Rozmowy nieBOINCowane / teleskop do oddania
15 Wrzesień 2017, 20:28
uoo - ale maszynka :D
Chciałbym takie coś mieć i umieć to obsługiwać :)
Podpytam znajomych - może ktoś coś :)
#166
Wizytówki / migawron
06 Wrzesień 2017, 06:02
Czy ja wiem, czy tak robię - dawno mnie tam nie było ;)
#167
oj tam - do pracy trzeba wstawać :D
#168
Sprzęt / Kilka problemów z NETEM
05 Wrzesień 2017, 08:34
może router LTE nie ogarnia tylu kompów podpiętych na raz? Może ograniczenia operatora w tym zakresie?
#169
Wizytówki / Grzegorz Roman Granowski
28 Sierpień 2017, 10:26
 :respect:
#170
 :p_arr:
#171
Wizytówki / Grzegorz Roman Granowski
08 Sierpień 2017, 21:27
 :respect:
#172
Po pierwsze - ogromny szacunek za Twoje wielkie zaangażowanie! Dzięki ludziom podobnym do Ciebie Fundacja powstała i BOINC istnieje. Niestety wielu z nas ma swoje zajęcia, które coraz bardziej ich pochłaniają, a nie ma nowych, chętnych ludzi do działania. Sam zobacz po forum, ilu ludzi się tutaj aktywnie włącza w działalność BOINC (chodzi o tworzenie i utrzymywanie projektów, a nie "tylko" liczenie).

Co do odpowiedzi, to ja jestem na urlopie z kiepskim dostępem do internetu, dlatego nie mogłem wypowiedzieć się wcześniej. Co więcej niestety nie mam czasu na działalność w BOINC i z tego powodu rezygnuje ze stanowiska w Fundacji, ale w razie potrzeby służę pomocą, jakby ktoś, gdzieś chciał o BOINC opowiedzieć/napisać. (mam chętny, największy blog popularnonaukowy w PL: www.crazynauka.pl - im nawet obiecywałem, że zrobimy cykl o BOINC, ale ja po prostu nie mam czasu...)
#174
IThorne - nikogo (a przynamniej mnie) nie uraziłeś :)
ja wiem, jak ciężko jest znaleźć kogoś do pomocy przy fundacji.
Myślę, że krzyszp się z Tobą spiknie i coś ustalicie.

Może ktoś mi powiedzieć, co się dzieje z Tobasem? Krzyszp - jak tam formalizowanie mojego odejścia i Twojego przejęcia?
#175
apohawk może mieć w swoim stwierdzeniu dużo racji :)
#176
IThorne - chcesz do zarządu fundacji? :)
#177
nie wiem, czy tutaj ktoś pomoże - chyba trzeba się udać do urzędu :D
#178
miałem na myśli odrabiać straty w konkretnych projektach a nie globalnie :)
Wiesz - tam pewnie większość kopie,  jak im się znudzi, albo coś odwidzi to mogą znowu trochę policzyć i odskoczyć :)
#179
wydaje mi się, że ten za $$ liczy to samo co ten na BOINC.
Jednak takie pieniądze  mnie nie przekonują do liczenia Folding - wolę sobie co innego policzyć (np. odrabiać straty do PNT :D )
#180
jakby wychodziło na zero to i tak bym sobie darował liczenie tego - wolałbym zostać przy BOINC :)
#181
ile czasu liczyłeś?
2,5 CUR to niecałe 0,5$ teraz
#183
na procach nie opłaca się liczyć. i5 i i7 zrobiłyby w miesiąc ze 2 dolary (patrząc po obecnych wypłatach).
#184
raczej nie, bo ten główny składnik jest mega kwaśny - to dlatego tak słodzą ...
#185
kca.pl - było, kilka osób mocno zainteresowanych, trochę przechodniów. Ogólnie spoko, ale spodziewałem się bardziej rozmowy niż tylko wykładu z mojej strony. No ale mam nadzieję, że świadomość o akustyce podniosłem :)
#187
niby jest tłumaczone, że tylko będąc w tym zespole dostaje się krypto. Jest jakaś pula waluty na dzień i jest ona dzielona proporcjonalnie do wkładu użyszkownika (tego co przeliczył). Ja to odpaliłem testowo na dwóch kompach - zobaczymy czy cokolwiek dostanę i ile to będzie.
#188
takie coś dziś znalazłem: https://curecoin.net/knowledge-base/folding-for-curecoin/how-do-i-start-folding-for-curecoin-quick/
Co to? Rzeczywiście za liczenie Foldinga płacą?
#189
 :parrrty:
#190
weryfikowaliście konto na bitbay? Tam trzeba im wysyłać skan dowodu?!
#191
Nie poleci ktoś czegoś innego? Założyłem konto na polecanym przez AiDeca portalu, ale żeby tam wpłacić kasę, to trzeba założyć konto jeszcze gdzie indziej i na potwierdzenie rejestracji strasznie długo się czeka... Oczywiście na każdym kroku chcą prowizje, ale to już walić.
#192
krzyszp - nie wiem. Tobas nie odbiera telefonów i nie oddzwania (ale ja go nie szturcham zbyt często).
Może spróbuj Ty dogadać się z Tobasem, bo co by nie było to pewnie Ty musisz być już podpisany na jakiś papierach...
#193
krzyszp - udało się Tobie rozmówić z Tobasem?
#194
Hobby / Akustyka
06 Lipiec 2017, 12:17
Kolejny film. Tym razem testuję i porównuję tanie mikrofony krawatowe do droższych: Test i porównanie Saramonic i Aputure. PS #17
#195
Na Facebooku jeden z radnych Krk pisze coś takiego:
CytatNie interesują mnie rady, biznesy, polityka, tylko moje miejsce w Historii naszego miasta i to jak zostanę zapamiętany. To jest mój najważniejszy tekst, jaki napisałem w całym moim życiu.
Zajęło mi trochę czasu, żeby poukładać myśli, ale dzisiaj chciałbym wam przedstawić moją ostatnią i najważniejszą uchwałę w radzie miasta Krakowa. Będę ją zgłaszał na jesienni 2018 roku i nosi ona nazwę ,,One Billion Computers", czyli ,, Miliard Komputerów" - w języku angielskim słowo ,,billion" oznacza ,,miliard' a nie polski ,,bilion".
W każdym urzędzie w Krakowie, Polsce i na świecie znajdują się dziesiątki i setki komputerów, czasami nawet tysiące. Po godzinach pracy oraz w weekendy stoją one bezczynnie. Wykorzystując internet, chciałbym je połączyć ze sobą i przez tzw. obliczanie rozproszone i równoległe, stworzyć jedną gigantyczną jednostkę obliczeniową. Najpierw 1000 komputerów w Krakowie, później w Polsce i miastach partnerskich naszego miasta a następnie coraz dalej. System od początku projektowany jest jako mogący obsłużyć miliard procesorów. Dzięki temu powstanie ,,One Billion Computers, (,,OBC"), najpotężniejszy komputer w historii ludzkości. To on pozwoli nam pokonać raka i choroby genetyczne.
Miałem kiedyś okazję zobaczyć ,,Prometeusza", czyli najpotężniejszy komputer w Polsce. Zajmuje ona całe wielkie pomieszczenie i składa się z kilkudziesięciu szaf. W każdej z nich znajdują setki procesorów. Tak wyglądają wszystkie superkomputery na świecie. Nie ma jednego, gigantycznego procesora, gdyż ograniczają nas właściwości krzemu, lecz zespół połączonych ze sobą jednostek obliczeniowych. Nowoczesne smartfony zresztą wyglądają tak samo- dwa, cztery czy osiem procesorów. Chciałbym zrobić dokładanie to samo, tylko w wielu miejscach i zamiast kabli łączeniowych wykorzystujemy internet.
Jeżeli się uda, staniemy u progu rewolucji technologicznej, która zmieni świat. OBC nie zastąpi geniuszu ludzkiego, badań naukowych , testów i błędów, które stanowią zawsze część składową każdej innowacji. Jednak cały nasz świat, to kim jesteśmy, wszystko co widzimy i posiadamy, wszystkie uczucia i emocje, miłość i nienawiść, da się przełożyć na język matematyki- ,,jedynka" oznacza ,,istnienie", ,,zero" to ,,brak"
Z punktu widzenia ewolucji rak i choroby genetyczne nie stanowią niczego nadzwyczajnego. Powtórzę- wyłącznie z punktu widzenia ewolucji, a nie ludzkich tragedii. Nasz gatunek i organizm powstał ponad 100 tysięcy lat temu gdzieś na sawannie w Afryce Wschodniej. Później zaczęła się 'Wielka Wędrówka", gdzie której dotarliśmy w każdy kawałek naszej planety a nawet dalej. Stworzyliśmy sztuczne światło, ujarzmiliśmy atom, odbywamy podróże w kosmosie. Genetycznie jednak nie różnimy się niczym od naszego dalekiego przodka sprzed tysięcy pokoleń.
Choroby genetyczne to cena, jaką płacimy za to, kim się staliśmy. Każdy gatunek ma tylko dwa cele- przetrwać i przekazać dalej ,,samolubny gen". Nie ma żadnego ,,Wielkiego Planu", nic nie jest przemyślane ani celowe. W ewolucji nie ma Boga . Drobne mutacje genetyczne powstające podczas przekazywania materiału genetycznego zapewniają ogromną różnorodność żywego świata. Ceną są ,,Błędy". Przez tysiące lat potomek dowolnego gatunku, posiadający wadę, która nie zapewniała przeżycia lub nie dawała korzyści, ginął lub był zabijany. Nie jest to aż tak odległa przeszłość, jeszcze 1000 lat , czyli 50 pokoleń temu, dziecko z wadą genetyczną było porzucane na pewną śmierć. My to zmieniliśmy.
Rak i choroby genetyczne występują najczęściej (piszę najczęściej, co nie oznacza zawsze) u osób starszych. Nasz organizm jest zaprogramowany na 30-40 lat życia. Ta było zarówno w czasach kamienia łupanego, piramid egipskich czy greckich polis. Rzymianin, który miał 20 lat, był uważany za dojrzałego, 40-latek był starcem. Aleksander Wielki podbił cały znany świat i zmarł przed 33-rokiem życia.
Ewolucja uznała, że nie ma sensu korygować raka i wad genetycznych . Istnienie gatunku nie jest zagrożone i nie ma sensu promować długiego życia. Jeżeli przetrwałeś i przekazałeś geny, stałeś się zbędny.
My jednak, nasza cywilizacja i kultura, zmieniliśmy to. Nie zabijamy chorych dzieci, opiekujemy się słabymi i chorymi, dbamy o starszych. ,,Marnujemy" energię i środki na działania, które z punktu przetrwania gatunku są zbędne. To jednak czyni nas ludźmi.
Proponowany przez mnie system działa już na świecie i nosi nazwę BOINC. Został opracowany przez uniwersytet kalifornijski w Berkley, składa się jednak ,,zaledwie"z kilku milionów komputerów. Zwykły komputer jest szalenie nieefektywną jednostką badawczą. Jest wolny i zawodny. Procesory stosowane w superkomputerach są projektowane specjalnie pod tym kątem, tutaj tego nie mamy. Ich słabość nadrabiamy jednak ilością. Jednak, jeżeli nawet połączymy ze sobą wszystkie komputery urzędowe w Krakowie, to będzie za mało. Wszystkie komputery w Polsce- to samo. Nawet wszystkie komputery w Europie nie będą wystarczająco silne. Od początku system jest projektowany na cały świat, od Kalifornii po Nową Zelandię. Możemy dorzucić komputery osobiste, tablety, smartfony a nawet telewizory z funkcją SMART. Praktycznie wszystko co ma procesor i wifi.
Dlaczego zaczynamy od komputerów urzędowych? Ponieważ są ,,przewidywalne". Mamy prawie 100 procent pewności, że po godz 15.30 do 7.30 rano oraz przez cały weekend będą bezczynne. Przechodzą wtedy w stan uśpienia, wyłączamy monitor i inne zbędne elementy i zaczyna się ,,Wielkie Liczenie". Zaczynają spływać dane z centralnego serwera, trwa obliczane w trybie rzeczywistym i wyniki są wysyłane z powrotem. Jeżeli naukowiec z drugiego końca świata odkryje biało i będzie chciał sprawdzić, jak ono działa na ludzki organizm na poziomie molekularnym, będziemy w stanie mu pomóc.
Druga zaleta komputerów urzędowych polega na tym, że w przeciwieństwie do komputerów osobistych, nie ma tutaj woluntaryzmu. Wkracza PRAWO- uchwały i ustawy. Nie liczymy na dobrą wolę dyrektora urzędu czy szkoły, na jego dobrowolny akces do projektu, jest uchwała rady miasta Krakowa i zarządzenie prezydenta, które należy wykonać. Później pojawia się ,,ustawa o OBC" i łączymy ze sobą wszystkie komputery państwowe i samorządowe w Polsce. Dlatego właśnie kandydowałem do rady miasta Krakowa. Powodów było wiele, ale ten był najważniejszy.
Musimy pokonać do drodze wiele problemów, w tym dwa najważniejsze- kwestie bezpieczeństwa i opłat za prąd. Są one jednak do rozwiązania. Skoro udało się stworzyć bezpieczny system transakcji gotówkowych w internecie i między bankami opiewający na miliardy dolarów i euro, to również tutaj na się uda. Zryczałtowany dodatek za prąd z budżetu miasta a później państwa pozwoli rozwiązać drugi problem. Uważam, że jest to niewielka cena za uzyskane efekty.
Myślę, że dożyję dnia, kiedy czerniak czy Parkinson przestaną być wyrokiem śmierci. Będziemy w stanie tworzyć dedykowane leki na potrzeby danego pacjenta. Pobieramy DNA chorego, nakładamy go na ,,Uniwersalną Matrycę Genetyczną" i używając OBC szukamy odstępstw oraz mutacji. Następnie przy pomocy wirusa wprowadzamy zmieniony materiał genetyczny i czekamy. Dziecko chore na autyzm czy padaczkę zapada w śpiączkę farmakologiczną i budzi się po paru dniach- zdrowe i uśmiechnięte. To nie jest science-fiction ani ślepa wiara. To nauka. Wszystko dzięki OBC.
Dlatego też bardzo spokojnie podchodzę do spraw związanych z moją osobą, wszelkich kontrowersji czy szyderstw z sów i krasnali. Czuję spokój, gdyż wiem, że jeżeli uda się wprowadzić ten projekt, wszystko inne będzie bez znaczenia. Finis coronat opus.
Ja zrobię wszystko, by ten projekt wszedł w życie. Napisałem kiedyś, że na Sądzie Ostatecznym chcę być rozliczony z marzeń i snów.
Nadal podtrzymuję te słowa.

Koleś chce, aby Fundacja się do niego odezwała. To ten człowiek: https://www.facebook.com/lukasz.wantuch
#196
projekt przechodzi na ETH i można przenieść starą walutę na nową, ale trzeba mieć trochę BTC na transakcję.
Stąd pytanie: gdzie kupować (i ewentualnie perspektywnicznie) sprzedawać BTC (a potem ETH)?
#197
kva.pl ->
http://www.lepiejnizwbanku.pl/dlugu-jest-4-razy-wiecej-niz-gotowki-na-swiecie-ile-jest-pieniedzy-wirtualnych
#198
Giełda / [Przyjmę] Jakiś telefon komórkowy
20 Czerwiec 2017, 09:14
jak pilny to temat? Ja mam trochę starych telefonów, ale potrzebuje je do eksperymentu, który zrobię pewnie za około 2 miesiące (albo i lepiej). Jak możesz się do wtedy wstrzymać, to chętnie jakiś Tobie przekażę :)
#199
Hobby / Piwowarstwo domowe
19 Czerwiec 2017, 09:49
i jak wynik?
#200
Hobby / Piwowarstwo domowe
18 Czerwiec 2017, 17:34
+1