Magento - problem

Zaczęty przez krzyszp, 22 Sierpień 2014, 19:12

krzyszp

Nie wiem, czy ktoś z Was się grzebał z Magento, na wszelki wypadek zapytam, bo już mi ręce i nogi opadły...

Otóż istnieje sobie sklep internetowy oparty na Magento w dość starej wersji, bo 1.4. Nie można zrobić upgrade, bo jest dość mocno zmodyfikowany pod potrzeby firmy. Niestety, pojawił się problem (a właściwie to pewnie był od początku, ale nikt nie zwrócił uwagi, bo rzadko wyłaził).
Otóż, w przypadku płatności poprzez PayPal Payments Standard (ważne - nie 'Express Payment') bardzo często Magento odbiera płatność z PayPal'a, ale okazjonalnie nie zmienia statusu zamówienia na "opłacone" pomimo akceptacji numeru transakcji itd.
Z dotychczasowego śledztwa wnioskuje, że z jakiś powodów zatwierdzenie płatności jest zatrzymywane na etapie wysyłki maila z powiadomieniem dla klienta. Co gorsza, nie można tego 'popchnąć' inaczej niż przez wystawienie w panelu faktury. Co zresztą w dalszym ciągu nie wysyła maila do klienta (a powinno). Całość by mnie może i nie interesowała, ale poprzez to wstrzymanie w bazie danych nie zmienia się status i przez to mój soft nie importuje danego zamówienia do dalszej obróbki.

Jak wspomniałem, wersja Magento to 1.4, ale z netu wiem, że ten problem pojawiał się aż do wersji 1.7 włącznie i nie udało mi się znaleźć rozwiązania tego problemu...
Może ktoś z Was się z tym spotkał i rozwiązał?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Spotkalem, rozwiazalem. Nie spodoba Ci sie jednak metoda - tylko upgrade.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 04 Wrzesień 2014, 13:59
Spotkalem, rozwiazalem. Nie spodoba Ci sie jednak metoda - tylko upgrade.
Upgrade nie wchodzi w grę ponieważ zewnętrzny programista dość mocno zmienił główne pliki Magento wprowadzając możliwości, których Magento nie posiada. Wiąże się to niestety z "przywiązaniem" do starej wersji.

Ja zdecydowałem się to obejść całkiem inaczej - po prostu zamiast korzystać z API Magento po prostu bezpośrednio odwołuję się do jego bazy danych i "wymuszam" zmianami w niej to, czego potrzebuję. Rozwiązanie nie jest idealne, ale działa...

Btw, Twórcy tego silnika powinni dostać nagrodę Darwina za design bazy danych ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka