Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Zlot w Krakowie?

Zaczęty przez krzyszp, 25 Sierpień 2014, 00:05

krzyszp

Tak przy okazji mojej wizyty w Krakowie urodziła się idea spotkania braci BOINC'owej w tym mieście ;)

Tak więc, jeżeli są chętni, to na 20 grudnia wieczorem planujemy imprezkę w Krakowie dla chętnych spotkania i dyskutowania o BOINC, Fundacji itd... A że przy okazji będzie okazja wypicia kilku  :parrrty: więc powinno to zachęcić wszystkich ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Ja być, RK pewnie też.

pawg

nikłe szanse że się pojawię, ale postaram się być



Cyfron

Szkoda (dla mnie) że to sobota, bo w Krakowie już nie przebywam tak często.
Informujcie co i jak się rozwija, a ja się postaram zjawić, ale nic nie obiecuję :)

Troll81

Zawszec masz wrocław :D

Martin Fox

A co, to taki obwoźny zlot? :)

Troll81

po drodze impra w opolu i katowicach?? :D melanż kilkudniowy....??

krzyszp

Cholera, na końcu lądowanie na odwyku? ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

jeśli we Wrocławiu to na 100% mnie nie będzie



Grzypu

Cytat: Troll81 w 25 Sierpień 2014, 22:03
po drodze impra w opolu i katowicach?? :D melanż kilkudniowy....??

Głos na plus za Opolem :)

necavi

Nie wiem czy coś mi nie wypadnie w grudniu, ale wstępnie zgłaszam się - Kraków  :p_arr:

mordi

prawdopodobnie będę w tym czasie w grodzie Kraka :) także wstępnie też się melduję ;)
Guard well the secret of steel...


WUPES

Deklaracja wstępna: udział na tak + stawiam co najmniej metr piwa

krzyszp

Cytat: WUPES w 31 Sierpień 2014, 16:41
Deklaracja wstępna: udział na tak + stawiam co najmniej metr piwa
Nooo, takie deklaracje są zawsze mile widziane  :parrrty:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mordi

 :parrrty: a ja będę bardziej tradycjonalny ;) stawiam flaszeczke ;) :parrrty:
Guard well the secret of steel...


krzyszp

Właśnie rozmawiam z kolegą Goofyx'em nad pewnym pomysłem...

Otóż jest plan, aby 2-go dnia imprezowania, we Wrocławiu, w ramach rozrywkowo - edukacyjnych, postawić wspólnie serwer projektu BOINC :)

Oczywiście nie jakiś ambitny projekt, ale coś podstawowego (upper_case), tak aby wszyscy mogli się przekonać, że to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje... Co Wy na to?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

gdzies chyba leży mój tutorial na wiki :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 02 Listopad 2014, 09:50
gdzies chyba leży mój tutorial na wiki :D
Tak, jest też mój tutorial na mojej stronie, tyle że... już nieaktualny :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka


krzyszp

Cytat: Cyfron w 02 Listopad 2014, 15:13
ale zlot jest w Krk :)
Wg moich informacji, pierwszy w Krakowie, poprawka we Wrocławiu :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

To na poprawkę na 100% się nie wybiorę ...
Można liczyć na jakiś zapis np. filmowy na YT albo gdzieś z tej akcji?

Co do samego zlotu, to może zrobić wydarzenie na FB? Mordi się zadeklarował, że zrobi jakąś grafikę jak dojedzie do wa-wy :)

krzyszp

Jak najbardziej :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lukaszja

Wrocław! :p_arr: Będę!

Cyfron

kto ma uprawnienia na FB do zarządzania fanpage Boinc@poland? Trzeba będzie zrobić to wydarzenie, jak tylko mordi zrobi grafikę :)

krzyszp

Cytat: Cyfron w 03 Listopad 2014, 10:16
kto ma uprawnienia na FB do zarządzania fanpage Boinc@poland? Trzeba będzie zrobić to wydarzenie, jak tylko mordi zrobi grafikę :)
Ekhem... chyba znowu ja... ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

To w razie czego możesz dać też mi - będę może coś wsadzał :)

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Zamówiłem już bilety więc na 99% będę 20 w Krakowie a 21 we Wrocławiu

Aegis Maelstrom

Aloha po długiej przerwie. :ahoy:

Z okazji przedświątecznego spotkania chciałbym tu oficjalnie spytać, czy jest zapotrzebowanie na warsztacik z edytowania wiki. Jednocześnie można go połączyć z kolektywną aktualizacją stron zespołu (zwłaszcza zasobów na wiki) oraz instruktażem jak pisać hasła w Wikipedii, zwłaszcza polskojęzycznej.

Sądząc po zespole i pogodzie, i tak będą laptopy i zebrani raczej zasiądą stacjonarnie i nim przejdą do rozmów bardzo swobodnych, mogliby chcieć coś fajnego i pożytecznego, choć wciąż bez napinki i w przyjaznej atmosferze lokalu gastronomicznego z siecią porobić. :)

Jeśli będzie zainteresowanie, popracuję nad dostarczeniem takiego warsztatu.  8)

krzyszp

Jest zainteresowanie, a Universalny czeka na swój wpis :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Krzyśku a tak z spraw formalnych - to wiemy gdzie w jakim lokalu będziemy gościć? Może by Cyfrona poprosić o pomoc w tym względzie?
Propo wiki - to już ją z GRIDem naprawiliście i można zakładać ponownie nowe hasła?

krzyszp

Co do lokalu, to nie mam pojęcia, nie znam Krk w ogóle i myślę, że nasi "tambylcy" sprawę załatwią ;)

Co do wiki to tak, nasza jest naprawiona, ale nie zdjąłem blokady z tworzenia haseł, a chodzi mi o hasła dla naszych projektów (wszystkich) na polskiej Wikipedii.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

To ja się cieszę. :)

Gdyby mieć potwierdzenie od innych zainteresowanych oraz info kogo się można spodziewać oraz jakim czasem i lokalem byśmy dysponowali.

Moim zdaniem to najlepsza okazja, byśmy wspólnie popracowali i wynieśli z tego coś bardzo konkretnego: praktyczne umiejętności oraz treści zgodne z wartościami zespołu i mu przydatne: dla opisu projektów, rekrutacji nowych członków, popularyzacji idei BOINC, przetwarzania rozproszonego i nauki obywatelskiej.

AL

Cytat: Aegis Maelstrom w 29 Listopad 2014, 16:19
To ja się cieszę. :)

Gdyby mieć potwierdzenie od innych zainteresowanych oraz info kogo się można spodziewać oraz jakim czasem i lokalem byśmy dysponowali.

Moim zdaniem to najlepsza okazja, byśmy wspólnie popracowali i wynieśli z tego coś bardzo konkretnego: praktyczne umiejętności oraz treści zgodne z wartościami zespołu i mu przydatne: dla opisu projektów, rekrutacji nowych członków, popularyzacji idei BOINC, przetwarzania rozproszonego i nauki obywatelskiej.

To zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Pewnikiem nasza banda degeneratów się spotka i zanietrzeźwi w trybie pilnym napojami piwnymi  :parrrty: %)
A tak na poważnie. Na tą chwilę potwierdzone są następujące osoby:
-krzyszp
-AL
-RK?
-Grid
-Cyfron (Krk only?)

Co do lokalu to ja właśnie Krk totalnie nie znam. Jedynie chyba w Cyfronie nadzieja w tym względzie.

krzyszp

Jeszcze będzie Kotfryc...

A na FB się 12 osób zadeklarowało...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

tak, ja będę tylko w krk.
Co do lokalu, to ja się praktycznie już w ogóle nie znam. Ja tylko plener na miasteczku czasem uskuteczniam, ale w grudniu to może być trochę nieprzyjemne miejsce ;)

pawg

będę w Krakowie na 90% razem z kolegą



Aegis Maelstrom

Cytat: AL w 29 Listopad 2014, 23:45
Cytat: Aegis Maelstrom w 29 Listopad 2014, 16:19
To ja się cieszę. :)

Gdyby mieć potwierdzenie od innych zainteresowanych oraz info kogo się można spodziewać oraz jakim czasem i lokalem byśmy dysponowali.

Moim zdaniem to najlepsza okazja, byśmy wspólnie popracowali i wynieśli z tego coś bardzo konkretnego: praktyczne umiejętności oraz treści zgodne z wartościami zespołu i mu przydatne: dla opisu projektów, rekrutacji nowych członków, popularyzacji idei BOINC, przetwarzania rozproszonego i nauki obywatelskiej.

To zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Pewnikiem nasza banda degeneratów się spotka i zanietrzeźwi w trybie pilnym napojami piwnymi  :parrrty: %)
A tak na poważnie. Na tą chwilę potwierdzone są następujące osoby:
-krzyszp
-AL
-RK?
-Grid
-Cyfron (Krk only?)

Co do lokalu to ja właśnie Krk totalnie nie znam. Jedynie chyba w Cyfronie nadzieja w tym względzie.

Zgadza się, maratony edycyjne rzadko wychodzą tak super, jak się planuje, choć mam też w swojej karierze też zaskoczenia pozytywne. Wszystko zależy od motywacji i siły woli. :)
Jeśli zacząć wcześnie w zmotywowanej grupie, to w kilka godzin z przerwą na posiłek można się bardzo wiele nauczyć; zrobić mniej (bo zapewniam, czas prędko leci gdy się ma 1) fun 2) challenge - a pisanie wiki to i fun, i challenge) - ale efekty zostają na stałe, już stale pomagają innym i pozwalają budować dalej i to jest w tej zabawie najpiękniejsze.

Poważnie zachęcam, kilka zadeklarowanych na 100% osób, które już mają pojęcie co i gdzie chcą dodać i mogą poczekać z przebiciem tego promila czy półtora do godzin wieczornych i można bardzo wiele. :)

krzyszp

No tak, tylko że ja będę w godzinach wieczornych (lądowanie 20.55 na Balicach), więc pewnie już zrobicie swoje, zanim dotrę do punktu zbornego (no właśnie, jest chętny do odebrania mnie z lotniska?)...

Ale chętnie potem zobaczę wpisy o Universie i Radioaktywnym na Polskiej Wiki (bo Enigma chyba ma?) ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Hmm, jeśli trzeba, można to przenieść na inny dzień - choć ta niestacjonarna formuła mnie zaskakuje i nie do końca rozumiem, jak jest plan.   XD

Tymczasem czy osoba z uprawnieniami administracyjnymi do wiki może mi przywrócić uprawnienia do tworzenia nowych wpisów (haseł/artykułów)? Poza tym takie uprawnienia mogą być przydatne innym, jeśli ktoś ma jeszcze tam dodawać nowe wpisy i się nie zniechęcać.  %)