Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Zlot w Krakowie?

Zaczęty przez krzyszp, 25 Sierpień 2014, 00:05

krzyszp

Zapowiada się ciekawie :)

Jako, że dotarłem do kraju znacznie wcześniej niż się spodziewałem, więc oczywiście planuję być w Krk od rana (uzależniony od transportu publicznego).
Jedzie ktoś samochodem z Wrocławia/Zielonej Góry/gdziekolwiek z kierunku zachodniego? Uprościło by mi to logistykę dotarcia, a i do paliwa bym się dołożył...

Co do stawiania serwera, to będzie potrzebny jakiś VPS, żeby można to było sprawnie przeprowadzić plus oczywiście jakiś komp z Putty na pokładzie (może być 386 ;))

Oczywiście nie oczekujcie, że zrobię wykład tak jak Cyfron potrafi, ot po prostu wspólnie postawimy sobie serwer... Kto wie, czy nie na przykładzie Plagiatowego? Byłby to fajny sposób reaktywacji tego projektu (backup mam) i przygotowania pod dalszą developerkę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

WUPES

Miejsce w CKBrowar zarezerwowane. Od godz 17:00, na 10 osób. Bez problemu zmieści się więcej.

pawg

Jak będzie ze zbiórką na AGH? Może dla łatwiejszego rozpoznania ubierzmy się w koszulki B@P? Oczywiście kto ma ;D



Aegis Maelstrom

Aloha,

przepraszam za lag, przed świętami obowiązki gonią obowiązki.  %)

Sala ze sprzętem: super. Od 10.00 może być, jeśli dla Was to nie za wcześnie. Pod względem długości: tu się dostosowuję do Waszych potrzeb oraz Obiektywnych Warunków Logistycznych (trzeba coś zjeść, będą inne tematy itp.). Jeśli jest taka potrzeba/wola, poedytować można też w luźnych warunkach (przy kawie, małym piwie :) a nawet w przerwie między I daniem a II daniem też się da i bywa całkiem sympatycznie).

W zakresie programu:
- mogę wykorzystać rzutnik: prezentacyjnie + rzut ekranu komputera, który edytuje
- poruszyłbym kilka różnych tematów: od spraw czysto technicznych (np. składnia tego języka, jak pewne rzeczy fajnie rozwiązać redakcyjnie), przez możliwości innych mediów (z czego można korzystać, na jakich zasadach edytuje się Wikipedię itp.) po sprawy ogólne (kwestie praw autorskich, źródeł, zasady BHP na takim projekcie rozproszonym).

Generalnie przez lata się sporo nauczyliśmy i można tu dokonać transferu wiedzy. :) Natomiast: bardzo byłoby fajnie, gdyby każdy chętny sobie poedytował i wstawił treści, których jego zdaniem brakuje. Chyba wszyscy czujemy, że to najlepszy sposób nauczenia się czegokolwiek no i to fajne poczucie coś zrobić. :)

P.S. Na część wieczorną można ofc mnie dopisać. :)

krzyszp

Też mam laga (internet porażka, a jeszcze ogarniam kilka spraw niezależnych od naszych imprez), dlatego bardzo proszę o numer telefonu kogokolwiek z Wrocławia wybierającego się na zlot (na PW), bo kwestia jest do dogrania. Jeżeli nikt nie może mnie z Wrocka zabrać, to dotrę autobusem, a w takim przypadku będę trochę spóźniony na część AGH...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Wstępna lista osób na zlocie w KRK:
1.AL
2.Cyfron
3.Krzyszp
4.Mordi
5.RK
6.Troll81 (niepewny)
7.Tobas
8.WUPES
9.Aegis Maelstrom
10.Kret_polny
11.pawg + 2 osoby
12. Ufol
13.GRID
14.Kotfryc

Czyli razem wstępnie około 15 osób z czego w części wieczornej nie wliczając Troll81 i Cyfrona - powinno być 15 osób.


Wstępna lista osób na zlocie we Wrocku:

1.AL
2.Krzyszp
3.RK
4.Troll81
5.Tobas
6.apohawk
7.GRID?
8.Kotfryc?


To teraz kolejne pytanie organizacyjne. Ile osób z pierwszego dnia wybiera się do wrocka na drugi dzień i potrzebuje noclegu?

1.krzyszp
2.Kotfryc

Ktoś jeszcze?

Cyfron

pawg - chodzenie w samych koszulkach w zimie to trochę ryzykowne :)

Jako miejsce spotkania proponuję holl w budynku D1 (ten we wcześniejszym moim linku). Tam już prędzej mogę pomykać w koszulce :)

pawg

Cytat: Cyfron w 15 Grudzień 2014, 06:29
pawg - chodzenie w samych koszulkach w zimie to trochę ryzykowne :)

Jako miejsce spotkania proponuję holl w budynku D1 (ten we wcześniejszym moim linku). Tam już prędzej mogę pomykać w koszulce :)

1)Tak, chodziło mi w budynku

2)Niestety listę obecności trzeba ciut zredukować: pawg + 1



kotfryc

Melduję posłusznie, że powinienem być i w KRK i we Wrocku. W KRK prosto z trasy i późnym popołudniem, więc pewnie tylko na  :parrrty: się załapie.

PS będę wdzięczny jeśli u kolegów znajdzie się kawałek podłogi

Kret_polny

Komu wysłać nr telefonu? ( w celu odnalezienia się np. )

Aegis Maelstrom

Aloha wszystkim!

Jako przyjezdny z stolycy ;) chciałbym dograć logistykę. W ramach uściślenia całości programu:

1. Chciałbym wysondować, kto będzie twardo od 10:00. Zdaje się, że wiele osób dojeżdża: przyjeżdżacie na rano czy dzień wcześniej wieczorem?
2. Nie chcę, by koledzy słabli z głodu czy braku kawy. :) Można na miejsce przemycić/zakupić coś do picia/jedzenia i na którą przewidujemy jakąś część obiadową?
3. Część wieczorna i niedziela. Rozumiem, że wieczorem spotykamy się jakoś pod Krakowem. Jak planujecie niedzielę, kiedy się żegnamy i co z osobami nie jadącymi do Wro? Ja z powodu obowiązków czasowych raczej nie mógłbym jeszcze jechać do Wrocławia.  %)
4. W zakresie noclegu: jeśli to jakoś mocno pod Krakowem, mogę potrzebować kawałka podłogi / łóżka - ale tu proszę o szczegóły, bo wypada zrobić rezerwacje noclegowe. :)

WUPES

Cytat: Aegis Maelstrom w 17 Grudzień 2014, 09:34


Jako przyjezdny z stolycy ;) chciałbym dograć logistykę. W ramach uściślenia całości programu:


.....  Rozumiem, że wieczorem spotykamy się jakoś pod Krakowem...

CK Browar jest w centrum Krakowa. Rezerwacja jest od godz 17:00

WUPES

#92
Witajcie
Najwyższa pora uściślić ilość uczestników spotkania piwnego - zarezerwowane jest 10 miejsc.  W piątek muszę się określić ile osób będzie - aby ewentualnie dołożyć jeszcze kolejne miejsca. Np że nie będzie 10 tylko 14. Początek rezerwacji to godz 17:00, zakończenie dowolne bo lokal jest czynny praktycznie do ostatniego klienta.
Przejście spacerem z AGH zajmuje ok 10-15 min.
Dla zmotoryzowanych: strefa płatnego parowania obowiązuje od poniedziałku do piątku. Sobota jest bez opłat.
http://www.krakow.pl/informacje_praktyczne/1155,artykul,samochodem.html
A więc te osoby które będą tylko patrzyć na kufle piwa  ;) mogą podjechać bliżej z AGH
Lokalizacja pubu: obok Teatru Bagatela, przy skrzyżowaniu 5 ulic:  Dunajewskiego, Karmelicka, Krupnicza, Podwale, Szewska;
https://www.google.pl/maps/place/C.K.+Browar/@50.0632067,19.933009,17z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x697029f5272badca
Program:
woda mineralna, soki - dla kierowców  :(
piwo metrowe 4 gatunki
zakąski (?) - kapitalny chlebuś ze smalcem ?

Do ustalenia sposób kontaktu ze mną w sobotę, najlepiej na tf kom



krzyszp

Wg moich wyliczeń i info powyżej, możesz spokojnie podać, że będzie 12 osób, ale zakładam, że dobijemy do 14-tu (Tobas i Troll niepewni).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

WUPES

Cytat: krzyszp w 17 Grudzień 2014, 15:20
Wg moich wyliczeń i info powyżej, możesz spokojnie podać, że będzie 12 osób, ale zakładam, że dobijemy do 14-tu (Tobas i Troll niepewni).

Podpowiedz proszę jak mam podać nr mojego tf kom aby go nie upubliczniać ? Jak się umówić na kontakt z Wami gdy będziecie na AGH ?


krzyszp

Najlepiej przez PW do ludzi z listy...
Ale tak naprawdę, jak wyślesz do Cyfrona i RK z pozwoleniem na rozesłanie, to on się rozejdzie już sam po odpowiednich osobach ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

PW z numerami tel. kom. proszę pisać do mnie - ja będę ogarniał ludzi w sobotę na oficjalnej części od 10 :)

Aegis Maelstrom

#97
Kiedy się wyjaśni kwestia późnowieczorna i późnych noclegów kamrrrratów oraz dnia następnego, dajcie proszę znać czy brać karrrrimatę czy nocleg w Krrrrra. ;)

Sam będę w Kra już w piątek późnym wieczorem by Wam nie przysypiać. Gdybym był potrzebny, można mnie łapać. :)

Pozdrawiam i do zobaczenia!

P.S. Gdyby można było prosić Krzysztofa o odblokowanie wiki / nadanie uprawnień kamrratom celom warsztatowym, byłoby super. :)

krzyszp

Krzysztof właśnie wybywa, ale na zlocie odblokujemy :)
Aegis, dzwoń do mnie, RK, lub Mordiego jutro, to wszyscy się w piątek spotkamy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Odblokowałem wiki do edycji Dla zarejestrowanych.

22 grudnia rano mam samolot powrotny z Krakowa. Więc jeżeli ktoś będzie jechał z Wrocławia do Krakowa wieczorem 21 gru to ja się chętnie zabiorę.

ryszard.korczyk

Cytat22 grudnia rano mam samolot powrotny z Krakowa. Więc jeżeli ktoś będzie jechał z Wrocławia do Krakowa wieczorem 21 gru to ja się chętnie zabiorę.
Wstępnie planuje w niedziele wieczór wracać z Wrocławia, wiec możesz liczyć. A kiedy i gdzie przybywasz? Bo umnkneła mi ta informacja.

GRID

Około 12-13:00 (20.12.2014) wyląduje na dworcu głównym w Krakowie,
W rano o 8:00 w poniedziałek muszę być na lotnisku w Krakowie.
Jeżeli jest możliwość wrócić wieczorem do Krakowa to super więc zapewne będe również na zlocie we Wrocławiu.

Troll81

Potwierdzam swoje przybycie. Nocować nie będę. Wracam tego samego dnia do wrocka.

Tobas

Cytat: Troll81 w 19 Grudzień 2014, 15:07
Potwierdzam swoje przybycie. Nocować nie będę. Wracam tego samego dnia do wrocka.
Zabieram się jutro z Trrrrollem. Do zobaczenia w Krrra.

Krzysiak

Za daleko  :)
Ale miłej zabawy koledzy


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

Tak jak pisałem osobom do których mam numer telefonu-w wyniku siły wyższej musze odwołać cześć zlotu na agh. Jak coś to piszcie i dzwońcie do mnie-jak dam rady to będę pomagał.

kotfryc

Cyfron mam nadzieję że nic poważnego.

A ja siedzę od godziny w KRK i czekam na jakieś wieści od chłopaków  :whip: :whip: :whip: :attack:

Aegis Maelstrom

Witajcie,

po rozmowach z paroma osobami:

* Cyfron nie dojedzie :( i nie mamy sali na AGH: musimy sobie znaleźć przestrzeń do popracowania, pojawiły się koncepcje przy AGH, Galerii Krakowskiej i Rynku, np. kawiarnia de Revolutionibus może mieć projektor, są inne takie miejsca.
* Musicie gdzieś zaparkować, a do alei trzech wieszczów jest strefa zakazu wjazdu. Dlatego albo przy Galerii (płatne), albo na AGH (bezpłatne).
* Ponieważ do wszystkich nie dotrzemy z informacją, proponuję się spotkać na AGH jak było w planie i wspólnie się relokować na nowe miejsce. Samochody i tak trzeba zostawić, a zasięg wszędzie jest pieszy.
* Zlot jako taki się odbywa. :)

BTW: jestem teraz w okolicy AGH na Czarnowiejskiej, zaraz idę wrzucić śniadanie. :)

WUPES

A to się porobiło.. :(   Ja niestety nie mogę przyjąć koordynacji, jestem wyłączony do ok godz 15-16. Natomiast postaram się być jak najwcześniej - czyli może już ok 16:30 w CKBrowarze i będę oczekiwał na zlotowiczów.
Miejsce jest zarezerwowane w dużej sali, na wprost wejścia, po lewej stronie (niskie ławy) przed ladą obsługi.
Do zobaczenia

Troll81

część Krakowska zlotu była całkiem udana :D

ryszard.korczyk

Trollu, ty nie wiesz, co się działo później, więc się nie wypowiadaj ;).

pawg

Wreszcie dotarłem do domu...



Tobas

Właśnie w tej chwili jedzie w kierunku Wrocławia ośmioosobowa grupa kamratów.
Zarezerwowałem stolikna godz. 17:30 w Browarze Widawa (Gospoda pod Czarnym Kurem)
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=gospoda%20pod%20czarnym%20kurem
https://www.facebook.com/BrowarWidawa


Kto żyw z Wrocławia - zapraszam.

Martin Fox

Cytat: Tobas w 21 Grudzień 2014, 15:10
Właśnie w tej chwili jedzie w kierunku Wrocławia ośmioosobowa grupa kamratów.
Zarezerwowałem stolikna godz. 17:30 w Browarze Widawa (Gospoda pod Czarnym Kurem)
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=gospoda%20pod%20czarnym%20kurem
https://www.facebook.com/BrowarWidawa


Kto żyw z Wrocławia - zapraszam.

W Chrząstawie? To tam jest jakaś cywilizacja?

AL

Jako podsumowanie zlotu, a właściwie to chyba raczej oblotu (bo RK w dwa dni ponad 1k km nastukał) można podać informację zwrotną odnośnie przeprowadzonych rozmów i różnorodności wykonywanych przez członków zlotu zawodów iż po przez aklamację postanowiono pod egidą naszej drużyny postawić kałaszomaty w całej Polsce poczynając od wiejskiej. RK już pracuje nad prototypem.

Aegis Maelstrom

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie i wkład, a już w szczególności organizatorom i kierowcom za cały wysiłek. I Ogólnopolski Rajd BOINC@Poland uważam za udany. :)

Bardzo miło był Was spotkać i poznać i cieszę się, że udało się ruszyć podstawy w sprawie wiki: uprawnienia, ustawienia, pierwsze kroki edycyjne itp. Oczywiście apetyt miałem na więcej i mam nadzieję, że będziemy potrafili pociągnąć temat: może spotkać się online, może gdzieś fizycznie i popracować. :)

Pozdrowienia! :)

GRID

Ja właśnie wróciłem do domu. Też wielkie dzięki, miło było zobaczyć was osobiście  :)

ryszard.korczyk

Mam potwierdzenie, że kotfryc żyje ;). Wysyłał nam SMSy wczoraj, ale gdzie poginęły.

mordi

Kamraci było MEGA zacnie :D kałaszomaty to chyba najlepszym pomysłem na jaki wpadliśmy podczas tego wypadu :D sam zrobiłem samochodem podobny dystans jak RK ale powiem jedno: było warto! :D
Guard well the secret of steel...


WUPES

Cieszę się że wszyscy żyją i mają się dobrze  :parrrty: