Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

kva.pl

Zaczęty przez kva.pl, 28 Sierpień 2014, 01:24

kva.pl

Witam serdecznie :)

Jest 1 w nocy jak to pisze i juz sily nie mam, ale odwlekam to za dlugo ;)

Do BOINC trafilem przypadkiem, o seti@home slyszalem od lat, ale szczerze mowiac uwazalem to za marnowanie pradu (i poniekad nadal uwazam - prosze nie bic, napisze dlaczego  ;) ). O udzial w nim poprosil mnie przyjaciel posiadajacy telefon motoroli z zablokowanym bootloaderem, probe jego zlamania zakladal projekt androinc w ktorym sporo policzylem czyli zmarnowalem pradu bo byla to fuszerka i nic z tego nie wyniklo. W miedzyczasie policzylem troche enigme i uznalem tez za marnowanie pradu (tez prosze nie bic ;) ).


Wczesniej na ile mi srodki pozwalaly udzielalem sie od czasu do czasu w folding@home i bede to robil nadal, ale szczerze mowiac podejscie administratorow projektu do uzytkownikow mocno mnie zniecheca. Ponadto liczenie na CPU zupelnie stracilo sens skoro moj radeon ma pi razy oko dziesiec razy wyzsza wydajnosc na W. A cos sprzet musi robic i tu pojawia sie BOINC po raz drugi w moim zyciu ;)

Zainteresowalem sie troche, przy okazji padlo forum.zwijaj.pl wiec trafilem tu. Licze glownie projekty zwiazane z medycyna bo uwazam je za najsensowniejsze, a i mam w tym niestety prywatny interes.

Ciag dalszy nastapi ;)

Aha - czym sie interesuje po czesci powie ponizsze zdjecie, jakas 1/3 aktualnego zbioru:



EDIT nr 1:

O danych podstawowych jakby zapomnialem ;)
Mieszkam w ciasnym, ale wlasnym mieszkaniu w Warszawie, miescie moich przodkow. Na dzien dzisiejszy mam 29 lat, z zalozenia jestem programista, ale ostatnimi czasy stracilem do tego serce, pewnie wroci. Pracuje w dziwnej, ale fajnej firmie na stanowisku programisty i prawej reki szefa z ktorym znam sie od lat nim jeszcze byl szefem ;), aktualnie organizuje biuro w Warszawie jako ze firma do tej pory dzialala w Legnicy i Krakowie. Ale najbardziej lubie uczyc i w zwiazku z tym jestem tez prywatnym nauczycielem. Ogolnie pracuje troche za duzo jak na jednego czlowieka, ale stracilem kontakt z wiekszoscia znajomych w ciagu ostatniego roku to mam na to czas.

Poza komputerkami interesuje sie historia zwlaszcza uzbrojenia i Starozytnego Rzymu, ale i wieloma innymi rzeczami wiec nie ma sensu wymieniac. Raczej trudno znalezc temat o ktorym nic nie wiem, szkoda ze szeroka wiedza nie przeklada sie na pieniadze  XD

Flota jest w trakcie reorganizacji ale w tej chwili to Radeon 7790 liczacy folding@home i tak juz zostanie, Pentium 4 3,2Ghz liczacy 24/7 SIMAP, Phenom X6@3,3Ghz liczacy SIMAP ale nie 24/7 (pradu zre jak dziki :( ), dwa laptopowe I3@2,3Ghz tez simap i trzy smartfony liczace simap/enigme. Jak juz wszystko ladnie ogarne to zaprezentuje to sensowniej.

Statystyki:






necavi

No to teraz witamy oficjalnie forumowicza z jego magazynem kolekcją ;)

andy101fah

Witam kolegę ze zwijaj.pl.

:parrrty: :parrrty:

tito

Robisz mozaikę na ścianę?  ;D

mordi

witaj na pokładzie ;) ładny zbiór :D
Guard well the secret of steel...


necavi

Cytat: tito w 28 Sierpień 2014, 09:05
Robisz mozaikę na ścianę?  ;D
To dopiera jest mozaika, nawet Burka dosięgła Link  XD

kva.pl

Nie robie mozaiki, wszystkie one sa w 100% sprawne, do wszystkich mam tez plyty glowne w ktorych mogly by pracowac. Duza czesc z nich jest juz przeze mnie przetestowana. Bardzo zabawnie wyglada Cinebench R10 na AMD K5 75Mhz  :D

Koncepcja jest taka, ze stworzylem strone internetowa na ktorej jak juz uzupelnie wyniki bedzie sobie mozna wybrac dowolny z tych procesorow i porownac z dowolnym innym pod wzgledem wynikow w tych samych benchmarkach/realnych zastosowaniach. Wiem, ze takie juz sa, ale ograniczaja sie do znacznie bardziej wspolczesnych maszyn typu athlony x2. A u mnie pierwszym przetestowanym jest 386DX-40 ;) Mam tez kwiatki typu widoczne tam pentium pro 1MB cache, sporo roznych procesorow VIA lacznie z dwurdzeniowka, kilka Cyrix/IBM, dwa IDT Winchip itp ;) Przetestowanie tego wszystkiego zajelo mi jak do tej pory kolo 2lat 'pracy', jeszcze pewnie drugie tyle przede mna tak naprawde. Ale dobrze sie przy tym bawie :)

krzyszp

Ciekawe zajęcie :)

A próbowałeś na nich różnych dystrybucji Linuxa? Oczywiście w trybie tekstowym - mnie na przykład ciekawi, jaki ruch (oczywiście musiałby być symulowany) potrafi obsłużyć Apache na (np.) 486SX :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Nie, leciał tylko pakiet testów z Inquisitora (live cd). Testów jest i tak ponad 20, każdy wykonywany 3 razy o ile rozrzut wartości jest mały, jeśli nie to 5 i więcej. Każdy procesor sprawdzam z kilkoma ustawieniami zegara i na różnych płytach. A niektóre testy trwają po 12h ;) Jestem w stanie testować jedna platformę na raz wiec dodanie do tego poważnych testów na linuksie skończyło by się Eta@infinity :D

Niedługo wrzucę na zachętę test zegar w zegar Celerona 1200Mhz Tualatin vs Celeron 1200 220 (Core). Wyszły ciekawe rzeczy :)

Troll81

Bardzo dobra strona zestawiająca wyniki CPU

http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php#Single może przetestujesz swoje kompy i dorzucisz im wyników do bazy??

ja mam chyba 486 od UMC i jeszcze trochę innych dziwadeł. Nawetjakis proc chyba RISCowy... ze stacji roboczej silicone graphics czy coś...

sknd

może czegoś ci brakuje w tej kolekcji? a nuż ktoś od nas ma to gdzieś na dnie szuflady?

kva.pl

Maly EDIT w pierwszym poscie ;)

Co do zasobow forumowych to nie stac mnie zeby tego wiecej kupic bo nawet liczac ze te procesory kosztowaly mnie po 5 zl (fajnie by bylo...) to i tak wydalem na nie majatek i watpie zeby mi sie zwrocil.

Caly ten projekt ma (mial) w zalozeniu spelniac pare zadan tj. byc taka wizytowka programistyczna (+ motywacja do rozwijania wlasnego cmsa), praca naukowa na uczelnie i realizacja hobby. Troche przeszacowalem skale przedsiewziecia ;)

Strone z passmarkiem znam, w skali tego co ja dlubie nic ciekawego ;)

Troll81

A czy ktoś coś mówił o kupowaniu??  %)

AL

Witam! Oryginalne hobby.


kva.pl

Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2014, 21:16
A czy ktoś coś mówił o kupowaniu??  %)

Jak juz sie tu bardziej zadomowie to moze napisze jakiegos posta/watek ze przygarne stare zlomki. Poki co nie chce wyjsc na wyludzacza, a i tak mam co testowac jeszcze :)

Krzysiak

Jeszcze długa droga przed tobą ale życzę powodzenia  :p_arr:


PS
To nie moja kolekcja


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

Znam zdjecia tego pana, adresu niestety nie bo bym sie przejechal...  :attack:

XD

Krzysiak

Kierunek wschód - drogowskaz dywan na ścianie  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

Maly sukcesik:
Jeszcze wczoraj - Highest World position ever 412,835 at 2011-01-29
Dzis: 405,947 out of 3,182,157

:)

Udalo mi sie tez odpalic GPUGRID na GT 440 OEM (144x CUDA), podkrecony mocno, bardzo jestem ciekaw wyniku. Mam takie dwie i plyte ktora ma 4xPCI-E 16x, moze je obie wykorzystam.

tito

To licz WU "short" - może się w deadline 1 dnia wyrobisz i będziesz miał bonus za szybkie ukończenie.

kva.pl

Tak tez zrobilem. BM pokazuje ze czas potrzebny do ukonczenia od 0 do 100% to 18 godzin wiec sie wyrobie :)

Dario666

Witam

Widać, że Athlonów to masz zatrzęsienie.  :ahoy:

Troll81

uważaj na rachunek za prąd  :respect:

kva.pl

Zrobilem kolo 3 milionow punktow w folding@home tylko na CPU AMD takze rachunki po 400 zl to dla mnie nie nowosc  XD

kva.pl

#25
Wycieczka po krajach nadbaltyckich

Zdjęcia i króciutki opis dnia pierwszego wycieczki :) Mam urwanie łba więc średnio z czasem na przejrzenie 1100 zdjęc  :wacko: Ale pewnie jutro wrzucę dzień kolejny :)

(1.1.2017 - edycja linku na aktualny)

krzyszp

Aleś strzelił :)

Mój chrzest (bez mojej wiedzy i zgody) odbył się w Wilnie w mrocznych latach siedemdziesiątych  ;D


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

#27
Dzien drugi ;)

I dzien trzeci, ostatni w Wilnie.

Jak ktos lubi czolgi i inne takie to polecam zobaczyc, fajne cudenka tam maja, stoja sobie, nikt nie pilnuje...

A w ogole wywalila mi sie sygnaturka ze statystykami i nie wiem czemu cholera, jak wchodze przez boincstats tez sie nie pokazuje, "obraz zawiera bledy"  :dunno:

(1.1.2017 - edycja linkow na aktualne)

mordi

Górę Krzyży też kamrat zaliczył? :)
Guard well the secret of steel...


kva.pl

No przeciez pierwszego dnia  8)

mordi

krzyże Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik 1-5 widział? :D
Guard well the secret of steel...


kva.pl

Nie mam pojecia o czym do mnie rozmawiasz :(

mordi

hehe ;) sorki takie skrzywienie zawodowe ;) podchwytliwe pytanie na spostrzegawczość :) wśród tych krzyży jest kilka zostawionych przez żołnierzy z naszych kontyngentów wojskowych :) ;)
Guard well the secret of steel...


kva.pl

#33
Wreszcie bylo troche czasu wolnego to sie wzialem i ogarnalem:

Cała wycieczka - wraz z odnosnikami do dni pozostalych, zwlaszcza 7 i 8 sa ciekawe, jakby ktos chcial sie wybrac do Rygi to warto sie zapoznac chocby z pierwszym zdjeciem dnia osmego :whistle:

(1.1.2017 - edycja linkow na aktualne)


Aegis Maelstrom

Dopiero teraz tu trafiłem - fajne hobby i podziwiam ogarnięcie, by tworzyć fotorelację. Tak jak troszkę już w życiu pojeździłem, tak nigdy mi się nie chciało nawet przeglądać zdjęć (a często to i robić) - a z czasem, także metrykalnym, pamięć coraz bledsza.

Za to update strony głównej czeka na 2015 :P i bardzo dobrze, bo byłoby mi jeszcze głupiej z moimi zaległościami. Miłego liczenia!  :parrrty:

GRID

Gratuluje wyprawy, dużo fajnych ciekawostek. Ale to spanie na podłodze w koncie jest najlepsze  :)

roman1801

wow! gratulacje
moje hobby: zespół muzyczny

kva.pl

#38
Krotki wypad z pazdziernika do Zakopanego :)

(Kreta in progress, Budapeszt w planach)

(1.1.2017 - edycja linkow na aktualne)

krzyszp

Fajny reportaż, ale urzekło mnie zdanie o mądrości i debilizmie - jak bym o sobie czytał ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka