kva.pl

Zaczęty przez kva.pl, 28 Sierpień 2014, 01:24

kva.pl

Cytujac Kazika "debil nie wie, ze jest debil, a madry to wie", pasuje jak ulal ;)

Troll81

Powiem krótko. Tatry to solidne górki i warto poczytać treochę o trekkingu i przygotowaniu (kondycyjnym jak i sprzetowym) zanim się w nie pójdzie. Miałeś dużo farta z tym kasprowym w zeszłym roku. Czasem tacy ludzie trafiają do szpitala.

Po pierwsze w góry buty zawsze powyżej kostki. Po drugie zawsze w plecaku warstwa ocieplająca (polar choćby) i wiatro/wodoszczelna (nie musi być żaden goretex czy inne coś, ważne żeby działało).

Hipotermia atakuje szybko i to co opisałeś było właśnie jej objawem.

kva.pl

Ale ja to wszystko niby wiem i nawet w praktyce stosuje, wtedy to bylo chyba na zasadzie ego dwoch samcow co zbladzili, ale stwierdzili 'przeciez za pozno zeby wracac'  %)

A ze poszlismy po bandzie i mialem stanowczo duzo szczescia to jestem swiadom, ostatkiem sil dotarlem do kolejki.

Troll81

ego zabija najszybciej :D

kva.pl

True  :parrrty:

Troll81

btw polecam kursy turystyki PZA :D

kva.pl

#46
Panowie popelnilem pierwszy z listy planowanych na dzien dzisiejszy 50 (tak, 50  XD ) "artykulow". Forma jest bardzo robocza, ale tresc w zasadzie wyglada na gotowa.
Wszelkie opinie, zwlaszcza krytyczne bardzo mile widziane. Mysle ze maniakow sprzetu zainteresuje:

Celeron Tualatin vs Celeron Conroe zegar w zegar

Czyli porownanie wydajnosci zegar w zegar architektury Tualatin i Conroe :) W BOINC tez chociaz tu skromnie, moze kiedys to rozbuduje jak mi ktos pomoze ;)

(31.5.2018 - edycja linkow na aktualne)

krzyszp

Ciekawe, kontynuuj :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi

Ciekawy art. Widzę, że dużo pracy włożyłeś w te testy. Następne też w formie porównań?

Niedawno czytając wiki o starożytnym intelu 4004 natknąłem się na informację o F14 CADC z 1970, który posiadał ciekawe parametry
CytatW porównaniu z układem Intela, który był prostym, 4-bitowym procesorem, F-14 CADC był niezwykle zaawansowanym, 20-bitowym układem z techniką potokową.
I jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe, że nowoczesny sprzęt jest schowany przed zjadaczami chleba?

tito

To co mnie zainteresowało to porównanie w Asteroids. Zegar w zegar bez SSE2 pewne przyspieszenie jest, ale tu dopiero widać ile dają instrukcje :)

kva.pl

Cytat: necavi w 07 Czerwiec 2015, 13:02
Ciekawy art. Widzę, że dużo pracy włożyłeś w te testy. Następne też w formie porównań?

Tak, mam kilka w przygotowaniu. Nastepne bedzie chyba Pentium 4 1,5Ghz na pamieciach SDR, DDR i RIMM. A potem Pentium 4 1,4Ghz vs Pentium III 1,4Ghz.

Cytat: tito w 07 Czerwiec 2015, 13:23
To co mnie zainteresowało to porównanie w Asteroids. Zegar w zegar bez SSE2 pewne przyspieszenie jest, ale tu dopiero widać ile dają instrukcje :)

A AVX daje jeszcze wiecej :)

Troll81

Art ciekawy i solidnie napisany, Jak na "amatorską" robotę naprawdę wysoki poziom.  :respect:

kva.pl

Dzieki :)
Mysle ze kazdy nastepny powinien byc lepszy :)

LQG

Cytat: kva.pl w 07 Czerwiec 2015, 19:30
A AVX daje jeszcze wiecej :)


Z tego co pisał na IRCu RAD-Poland wynika że dopiero AVX2 daje lepsze rezultaty w Asteroids@home...

kva.pl

To sie sprawdzi  :attack:


Za to wlasnie mnie szlag trafia, mam plyte ECS P4VXASD na socket 423 i na dwa testy przed koncem (z jakichs 40) zdechla chyba... Albo bedzie niekompletny artykul albo nie wiem co wymysle  :(

kva.pl

#55
HD 5750 vs GT 440 OEM

Troche niedopracowana wersja ktora zamierzam jeszcze nieco zmodyfikowac, ale wyniki wszystkie juz sa i sie nie zmienia ;)

GPU mnie srednio interesuja wiec test jest troche poboczny do tego co robie z procesorami, ale skoro i tak zgromadzilem wyniki przy okazji testow procesora to czemu by ich nie przedstawic :)

(31.5.2018 - edycja linkow na aktualne)

necavi

Popraw sznurek!

kva.pl

Poprawiony, dziekuje!

kva.pl

#58
Kreta

Relacja z wycieczki z biedronka na Krete, sprzed roku  :shame: Nadmiar pracy nie sluzyl spisaniu jej wczesniej. Zostaly mi jeszcze Wegry i Cypr.

(1.1.2017 - edycja linkow na aktualne)

Troll81

Został ci jeszcze spory kawałek świata :D

kva.pl

Wszystko w swoim czasie  :attack:

Nastepna za 2 tygodnie Ukraina, trzeba ja zwiedzic poki istnieje  XD

Kret_polny


kva.pl

Wiem :( Zmieniam serwer i mam troche problemy techniczne z tym.

kva.pl

Wszystko juz powinno dzialac.

kva.pl

Cytat: kva.pl w 29 Lipiec 2015, 18:58
Zostaly mi jeszcze Wegry i Cypr.

http://kva.pl/buda14/?page=1  - no to prosze, kolejny rok minal ale Budapeszt opisany  :shame: Ostatnia strona powinna sie kamratom najbardziej spodobac  :D

PoznanskaPyra

Fajne  :p_arr:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

 :parrrty:

kva.pl

http://www.natemat.com.pl/zdrowie/onkolog/komputer-w-walce-z-rakiem.html

Popelnilem powyzszy artykul, calkiem jestem z niego zadowolony wiec prosze czytac i rozpowszechniac w slusznej sprawie  ;)
Moze by go tak jako newsik? :closedeyes:

tito

Ależ proszę bardzo.
I ogólnie  :parrrty: dla Ciebie.

kva.pl

#69
Dziekuje   :parrrty:

Ósemka

 :respect: za artykuł.

Widzę, że próbujesz reaktywować stronę zwijaj.pl. Czy mogę jakoś pomóc?
Mam też zarchiwizowane trochę artykułów z naszej starej wiki. Mam też resztki dawnego forum zanim zaliczyło padakę. Mogę wyciągnąć jakieś interesujące Cię posty jeśli się uchowały.
Folding@Home - Team Poland [276]

tito


mrjinks

Artykuł krótki, ale treściwy. Może przyczyni się do zwiększenia polskich liczydłowych. Na głównej link do artykułu prowadzi na główną stronę na tem, nie bezpośrednio do artykułu.

tito

Są dwa linki.
"Całość do przeczytania tutaj"->słowo klucz "tutaj"  :ahoy:

Troll81

ładnie  :parrrty:

kva.pl

Dziekuje. Licze tez na konstruktywna krytyke i sugestie wszelakie, mam juz plan na kolejne i dograne kontakty.

necavi

Chcesz krytyki i sugestii?
Więc sugestia aby pisać branżowo czyli na stronach poświęconych np szachom wspomnieć, że i o ich hobby ktoś ktoś myśli i że taki projekt powstał i oni mogą go wspomóc używając do tego klienta, który działa na boincu. A ten boinc to wiecie, wspiera jeszcze inne klienty z zupełnie różnych dziedzin. Oczywiście konieczne linki do publikacji z tej branży gdzie chociaż w przypisach wspominają o boinc (tak, należy cisnąć jeżeli mamy kontakt z biorcami naszej mocy, aby o tym pamiętali. Ich to nic nie kosztuje, a nam pomaga, podtrzymując na duchu po zapłaceniu rachunku za energię) I druga ważna sprawa to "kuj żelazo póki gorące" czyli link na naszą stronkę - rozmarzyłem się - wiem, nie będzie z tym łatwo.
Pisanie "szukamy leku na raka" (zamiast "szukamy kosmitów") brzmi jak "szukamy kamienia filozoficznego"  - lepiej by było: wspieramy obliczenia uniwersyteckie dla medycyny, pomagamy matematykom, fizykom, astronomom itd.
Uczciwie jest wspomnieć, że robimy to gratisowo - kasy lub tytułu naukowego za to nie dostaniemy - co najwyżej jakiś certyfikacik. A tak w ogóle to jesteśmy normalni (nie żadne geeki) i piwko też walniemy, ale nie zaraz 5 tylko 4, bo poza piwem i boinc-iem istnieje normalny świat.

krzyszp

Podpowiem tylko, że publikacje projektów zacząłem troszkę śledzić od momentu, gdy Universalny zaczął publikować...
I zauważyłem, że BOINC coraz częściej jest wprost wspominany w bardzo poważnych periodykach - np. artykuł w Nature, gdzie wprost jest napisane, że bez nas nie udało by się dokonać tych konkretnych badań (ze względu na środki).
Podobnie ostatnio napisała Rosetta i bodajże Einstein (ale nie mam pewności), WCG też swoje robi...

Powoli stajemy się nie taką całkiem niszą świata naukowego, zaczynamy być postrzegani przez sławne ośrodki badawcze (vide Cambridge i współpraca z Universe@Home).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mordi

 :parrrty: szacun za artykuł i podzielam zdanie necavi, że trzeba uważać jak się o tym pisze, bo sam napisałem w artykule o szukaniu pozaziemskich cywilizacji :) reasumując, dobra robota :)
Guard well the secret of steel...


kva.pl

Dawno nic nie pisalem wiec korzystajac z okazji krotkie podsumowanie zeszlego roku.

BOINC jak mnie wciagnal tak mnie trzyma, strach myslec ile wydalem na niego pieniedzy  %)
Wzmocnienia floty nastepujace:
- Dell E6220 - maly, fajny laptop, ma sluzyc na wyjazdy, wyjezdzalem w tym roku zbyt rzadko wiec liczyl  ;)
- GTX 1060 3GB - maly potwor do GPUGRIDa i folding@home
- Radeon 7870 - dostalem zepsutego za darmo, naprawilem zimne luty w piekarniku i liczy bezblednie.
- Xeon 2683 V3 - 14rdzeni z HT, najdrozsza czesc do komputera jaka kiedykolwiek kupilem, ale i najlepsza. W BOINC sprawdza sie genialnie.

Poza tym troche drobnicy. Na emeryture odszedl zas phenom x6 ktory choc nadal jest calkiem wydajny to pobor pradu zabija wiec liczyc nie warto.

Cele na ten rok mam dwa - jeden to promocja BOINC w necie i mediach, drugi to 20 milionow w WCG i odznaka za 50 lat obliczen w Mapping Cancer Markers  :attack: