Folding@Home na PS3

Zaczęty przez Simek, 19 Marzec 2007, 21:53

Simek

Ema! Dawno mnie tu nie było ;) Nie wiem czy ktoś o tym pisał:

http://www.gram.pl/news_8APlHu3_PS3_a_postep_w_medycynie.html

CytatZnana jest już data premiery oraz szczegóły działania aplikacji, dzięki której konsola PlayStation 3 może przyczynić się do znalezienia lekarstw na nieuleczalne dziś choroby.

Folding@home to zapowiedziany dawno temu wspólny projekt amerykańskiego Uniwersytetu Stanford i firmy Sony, który pozwoli właścicielom PS3 na udostępnienie mocy obliczeniowej konsoli, gdy oni sami nie będą jej używać. Celem jest przyspieszenie badań nad procesem zwijania się białek, związanym chociażby z chorobą Parkinsona, Alzheimerem, licznymi odmianami raka i innymi groźnymi schorzeniami.

Zasada działania projektu jest prosta: każda podłączona do Internetu konsola z uruchomionym Folding@home łączy się z serwerem uniwersytetu, pobiera dane do przetworzenia, wykonuje obliczenia, odsyła dane, pobiera następne, i tak w kółko. Klient aplikacji znajdzie się w od dawna zapowiadanym marcowym uaktualnieniu software'u konsoli, które ma się ukazać w dniu jej europejskiej premiery, czyli 23 marca. Po jego zainstalowaniu w zakładce sieć menu PS3 pojawi się ikonka Folding@home. Będzie można również ustawić automatyczne włączanie się programu, gdy nie będzie wykonywane żadne inne zadanie. Podczas jego pracy wyświetlana będzie animacja zwijania białek, na którą będzie można wpływać ruchami pada Sixaxis.

Przedstawiciele uniwersytetu mają nadzieję, że użytkownicy PlayStation 3 zrozumieją potencjał drzemiący w procesorach Cell i stworzą sieć składającą się z milionów konsol, o nieosiągalnej dotąd mocy obliczeniowej. My mamy nadzieję, że będą oni świadomi późniejszego rachunku za prąd, ale czego się nie robi dla dobra ludzkości.

pzdr

sourcerer

Liczylem juz ten projekt na mojej karcie graficznej, niestety tak szybko jak zostal zainstalowany, tak szybko i zostal odinstalowany bo strasznie mi sie system cial.
Co do Sony PS3 to moze to wypalic, tylko ile bedzie kopii tej konsoli z zainstalowanym Folding@Home? ( ile osob go zainstaluje? )

Simek

Z tego co czytałem, jest to integralną część nowego firmwearu 1.6, który ukaże się 23 marca ;)

CytatIstotną nowością, która pojawi się w patchu 1.6 do PS3, jest również aplikacja Folding@home, dzięki której właściciele konsoli będą mogli przysłużyć się światu pozostawiając ją włączoną po zakończeniu zabawy. Projekt znany już PeCetowcom od jakiegoś czasu opiera się na wykorzystaniu mocy obliczeniowej wielu podłączonych do sieci komputerów (a od piątku również konsol) w poszukiwaniu lekarstw na groźne i nieuleczalne dotąd choroby. Więcej o nim pisaliśmy w miniony piątek.

kempler

Na IDG jest takie coś:

CytatFirma Sony ogłosiła, że od już początku kwietnia posiadacze PlayStation 3 będą mogli użyczyć mocy obliczeniowych konsoli projektowi naukowemu mogącemu przynieść przełom w walce z nowotworami.

Firma Sony zamierza udostępnić graczom specjalną wersję aplikacji wykonującej obliczenia dla projektu Folding@Home. Moc obliczeniowa konsoli, w czasie gdy nie będzie użytkowana do przetwarzania kodu gier, zostanie wykorzystana do celów naukowych. Potencjalne korzyści, wynikające z badań w projekcie Folding@Home, mogą być ogromne. Twórcy projektu szacują, że dołączenie około 10 000 konsol PlayStation 3 do obecnych 200 000 komputerów uczestniczących w Folding@Home pozwoli uzyskać moc obliczeniową rzędu biliarda (1 000 000 000 000 000) operacji na sekundę.

Projekt Folding@Home wykorzystuje połączoną moc wielu komputerów domowych na całym świecie do analizowania procesu kształtowania białek (to właśnie tzw. "zwijanie", czyli "folding"). Podejrzewa się, że nieprawidłowo kształtowane białka są przyczyną wielu groźnych chorób, przede wszystkim nowotworów, ale także choroby Alzheimera, choroby Creutzfeldta-Jakoba i choroby Parkinsona. Projekt Folding@Home działa od roku 2000, przez 7 lat pracy połączona moc komputerów na całym świecie pozwoliła uzyskać kilka ważnych wyników, między innymi dotyczących zwijania białek w tzw.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

D_T_G

---------- 11:22 20.03.2007 ----------

Jeśli to będzie w firmwarze to znaczy, że wykradli mi z głowy pomysł BOINC@LinuxBIOS, nie zdążyłem opatentować ;)

---------- 22:46 26.03.2007 ----------

No i faktycznie jest to w firmwarze, a tak to wygląda:






taki jest z tym bajer, że te kropki w tle na mapie świata są uaktualniane na bieżąco i pokazują wszystkich liczących aktualnie ps3-ójkarzy.

Tu jest też filmik.


Juras23

jak oni sprawdzają położenie PS3-ki ? po IP-ku?

D_T_G

Może i po IPku ale szczerze to nie wiem jak. Wiem tyle, że tak napisali w FAQu F@H i że źle podlinkowałem stamtąd screenshoty :P






cracovian

Ja liczę na PS3



Jak na razie to poza liczeniem (grzeje się i hałasuje strasznie) to oglądamy filmy blue-ray (polecam 4 dyski Planet Earth produkcji BBC) i moje nagrania z kamery HD z podłączonego dysku twardego.



Najchętniej to bym sobie pograł, ale nie ma za bardzo w co.



P.S. Prawie zapomniałem... Ciekawa aplikacja to podłączenie się przez PS3 do youtube.com i oglądanie klipów i piosenek na 47 calowym TV. Całkiem często to robię i nawet nieźle to wszystko brzmi i wygląda.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

PBT_marian_boss

Ciekawe ile wytrzyma konsola przy takim obciążeniu. Myślę, że niedługo usłyszymy o przypadkach "padu" spowodowanego liczeniem na konsoli :)

PMG

http://www.xboxic.com/news/2686

Jakos specjalnie nie chwalą liczenia na konsolach

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

byq

szkoda ze na xboxa360 nie ma nic z przetwarzania rozproszonego. Jak sciągam dema to moc 3 rdzeni 3,2 GHz poprostu sie marnuje. Niby nad czyms tam pracują. Ale pewnie boją sie o czerwone diody :)

maro86

Dzisiaj na IT Academic Day w Bydgoszczy było m.in : o programowaniu m.in. gier na X-BOXa 360 przy uzyciu XNA...

Mówiąc w skrócie:
C# (Visual Studio)+ XNA= to co chcemy na XBOX:)

XNA to platforma udostępniajaca narzedzia do pisania gier na PC z poziomu VS..
Jest zoptymalizowana pod kątem pisania gier, ale myslę ,że dla chcacego  nic trudnego...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

byq

---------- 22:42 12.12.2007 ----------

tak się składa że jestem z Bydgoszczy, a współorganizatorem IT Academic Day jest moja firma :) Pozdrawiam

---------- 22:45 ----------

źle się wyraziłem firma w której pracuje :]

maro86


Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

byq


maro86

Wow ;-) Sporo było od was ofert pracy;-)

Czym konkretnie się w tej firmie zajmujesz?
Tak sie zastanawiałem co do praktyk, i myśle głównie o Lucencie, ale jesli się uda to i BSB nie pogardze ;-)

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

byq

zajmuję sie administracją produktów CA oraz WAS troche Linuxem, i troche z/OS i z/VM na Mainframe :)