Wersja pulpitowa systemu Win8 nie działa w pełnym trybie 64-bitowym

Zaczęty przez Dario666, 02 Wrzesień 2014, 11:27

Dario666

Znalazłem informację na stronie Oracle'a, że domyślnie wersja pulpitowa systemu Windows 8 nie działa w pełnym trybie 64-bitowym, dlatego jest używana wersja 32-bitowa VM Java.

I, aby to zmienić to trzeba ... UWAGA, UWAGA ... zmienić ustawienie w Internet Explorerze  :wacko:, a dokładnie włączyć rozszerzony tryb chroniony w ustawieniach zaawansowanych. Pewnie to samo tyczy się Windows 7, bo ta sama opcja jest w IE dla tego systemu.

Zawsze myślałem, że ta opcja dotyczy czegoś zupełnie innego, a tu proszę.


ryszard.korczyk

Cytat: Dario666 w 02 Wrzesień 2014, 11:27
Znalazłem informację na stronie Oracle'a, że domyślnie wersja pulpitowa systemu Windows 8 nie działa w pełnym trybie 64-bitowym, dlatego jest używana wersja 32-bitowa VM Java.
Mylisz pojęcia, mowa tu tylko o przeglądarce IE, która nawet w 64bitowym systemie jest 32bitowa (jest 64bitowy IE, ale różnie z nim jest). To o czym mówisz dotyczy tylko samego IE, więc naturalnie że ustawienia zmienia się w IE :).
Sam tytuł wątku też jest mylący.

Dario666

To info. z Oracle'a:

CytatDlaczego po przejściu do serwisu Java.com uzyskuję wyłącznie oprogramowanie Java w wersji 32-bitowej?
Java.com udostępnia wersję oprogramowania Java, korzystając z informacji o używanej przeglądarce i systemie operacyjnym. Jeśli jest używana 64-bitowa wersja systemu Windows 8, użytkownik ma w systemie dostęp do 32- i 64-bitowej wersji przeglądarki Internet Explorer 10. Wersja pulpitowa systemu Windows 8 nie działa w pełnym trybie 64-bitowym (chyba że w przeglądarce Internet Explorer 10 został włączony rozszerzony tryb chroniony) i dlatego domyślnie jest używana wersja 32-bitowa.

kva.pl


krzyszp

Cytat: Dario666 w 03 Wrzesień 2014, 14:16
To info. z Oracle'a:
No, akurat Oracle takim bardzo miarodajnym źródłem to nie jest moim zdaniem (broń mnie najświętszy durszlaku - nie bronię M$, po prostu stwierdzam fakt)...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ryszard.korczyk

CytatDlaczego po przejściu do serwisu Java.com uzyskuję wyłącznie oprogramowanie Java w wersji 32-bitowej?
CytatJava.com udostępnia wersję oprogramowania Java, korzystając z informacji o używanej przeglądarce i systemie operacyjnym. Jeśli jest używana 64-bitowa wersja systemu Windows 8, użytkownik ma w systemie dostęp do 32- i 64-bitowej wersji przeglądarki Internet Explorer 10.
I tu się wszystko zgadza, jeśli z IE pobieramy javę to niezależnie od systemu dostaniemy 32bitowe, bo sama przeglądarka IE zgłasza się jako 32bitowa, to samo tyczy się FF, który też zgłasza się jako 32bitowy. Sam ten temat drożyłem w windowsie Vista i 7, dlaczego java mi się 32bitowa instaluje. Ale co ma wersja przeglądarki do systemu, co ma piernik do wiatraka:)? Sądzę że tekst "Wersja pulpitowa systemu Windows 8 nie działa w pełnym trybie 64-bitowym" jest niefortunnym tłumaczeniem z języka angielskiego, albo pisał to ktoś, co nie do końca wiedział o czym pisze, a ludki co hejtują na MS znalazły pożywkę, że "pulpitowa wersja .. nie działa w trybie 64bitowym". Sam tekst wyrwany z kontekstu robi wrażenie, ale dotyczy to tylko metodologi detekcji wersji systemu przez weba oracla na podstawie wersji przeglądarki, która w większości jest 32 bitowa.


kva.pl

Nie do konca chyba, jakby nie bylo IE robi powloke systemu (chociaz nie wiem jak w 8/8.1), a nie tylko przegladanie neta wiec tu moze byc pies pogrzebany.

ryszard.korczyk


kva.pl

I tak i nie (czytaj - nie wszystko), wystarczy zepsuc IE zeby miec problemy z wyswietlaniem pulpitu albo zawartosci folderow :) Dlatego tez nie da sie go nigdy w calosci odinstalowac. Ale cos gdzies kiedys czytalem ze w 8 rozwiazali to inaczej. Na ile to prawda to nie wiem bo nie uzywam.