QCN/BOINC app for Android Devices Now Available

Zaczęty przez AL, 11 Wrzesień 2014, 22:52

AL

Ot taka już lekko przeterminowana informacja, ale może kogoś zainteresować:

CytatQCN/BOINC app for Android Devices Now Available
QCN now runs on Android ARM-processor devices (phones, tablets, etc) via BOINC for Android, which is available on the Google Play store: https://play.google.com/store/apps/details?id=edu.berkeley.boinc

It is recommended to run using the default settings - ie QCN will run on your Android device when it's charging ("at rest" so it won't trigger every few seconds) and on a wifi network. The network and CPU requirements are very small, typically 1-5% CPU, and a few kilobytes per day.

Just download BOINC for Android from the Google Play store link above, and attach to "qcn.stanford.edu/sensor"

Note that this app is not graphical - we are looking to make a QCNLive-style Android add-on for displaying the QCN/BOINC app/accelerometer information. 1 Feb 2014, 20:11:31 UTC

Sprawdzałem na swoim zabytkowym se sk17 i działa jak ta lala!

Tobas

Rzeczywiście działa już od kilku miesięcy, ale przy okazji zobaczyłem nowy problem może trochę OT:

- jak odpalić Wuprop'a na komórce? - na jednej mam odpalone, chciałem na drugiej i nie ma go na liście i co dziwne nie mogę dodać żadnego projektu z palca.
Coś się zmieniło?

AL

Ja z palca odpaliłem i qcn i wuprop, poza tym enię i simapa. A jakiego klienta boinc na komórze używasz? Tego od matszp czy berkley'owego?

tito

Ja również nie mogę dopalić WUpropa na komórce - nie ma nigdzie opcji (jakiś samsung S3mini).
Natomiast na HTC wildfire S nie mogę uruchomić QCN - pod native boinc wali błędami po paru sekundach, zaś pod oryginalnym ścierwo raportuje, że nie ma dostatecznej ilości pamięci...(faktycznie telefon to staruszek, ale ma 102MB wolne podczas, gdy QCN żąda ledwo 97), ale tu jest opcja ręcznego wklepania WUPropa (na dole telefonu są 4 skróty klawiszowe jeden z nich wysuwa menu "dodaj url").

tito

Udało mi się dodać WUprop dla samsunga.
W widoku projektów na dole znajduje się komunikat "wyłącz ekran" czy coś w tym stylu. Wystarczy w lewym dolnym rogu (u mnie ) wyciągnąć menu zza krawędzi ekranu i gotowe - można ręcznie dodać projekt.

Próba uruchomienia QCN na tablecie lenowo Yoga spełzła na niczym - errory po paru sekundach...

Tobas

Znalazłem.
Mam wersję 7.4.14 (Berkeley)
Wchodzę w Projects, następnie w prawym górnym rogu klikam na pionowy trzykropek (menu)
i mam Add project by URL.
Nie ma takiej możliwości w menu dodawania projektów. Tam jest tylko statyczna lista.

tito

Ze względu na dużą niekompatybilność urządzeń może wstawiajcie tu te urządzenia które na pewno działają / nie działają.
Zróbmy jakąś listę - może się przyda.
Dodatkowo - ktoś się orientuje dlaczego projekt nie uaktualnia statystyk na BS i Free-DC itp?

AL

Cytat: tito w 01 Październik 2014, 15:10
Ze względu na dużą niekompatybilność urządzeń może wstawiajcie tu te urządzenia które na pewno działają / nie działają.
Zróbmy jakąś listę - może się przyda.
Dodatkowo - ktoś się orientuje dlaczego projekt nie uaktualnia statystyk na BS i Free-DC itp?

Mi działa na se sk17i mini pro. Co do statystyk - to sam się od jakiegoś czasu zastanawiałem dlaczego nie ma aktualizacji.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

migawron

Nie działa na Galaxy S3, Galaxy Tab 3 i myPhone Next S

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka