Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Mam problem od jakiegoś czasu z Seti

Zaczęty przez iraz75, 24 Wrzesień 2014, 16:37

iraz75

Witam ;-)

Jakieś parę lat obliczam dla Seti. Jakiś czas temu zauważyłem że projekt stanął w miejscu. Pisze: brak dostępnego CPU, oczekujący na uruchomienie. Poszperałem trochę w sieci i ustawiłem jak na przedstawionych załącznikach. Mam laptop na Windzie 7 64 bit, 4 GB ram, twardego nie brakuje. Jaki jest powód że nagle zastopowało? Ze strony Seti sprawdziłem że obydwie karty są kompatybilne z projektem. Wcześniej wszystko chodziło, karty są zaktualizowane. Nadmienię że wcześniej nie miałem zaznaczonej opcji w Boinc w preferencjach przetwarzania co do obliczania za pomocą GPU.
Czy ktoś wie o co chodzi, może coś robię źle?

Za góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:
iraz75

tito

Ja tam widzę, że masz również uruchomiony Asteroids i Einstein. Zastopuj oba powyższe projekty i wtedy rób testy, aby nic nie wpływało na SETI.
Opcje w BM wydają się OK, tylko to używaj nie więcej niż - osobiście nigdy nie widziałem "0" zrób dla pewności 100.

iraz75

Ok. Wielkie dzięki ;-) Dam znać co i jak.

kva.pl

O to da sie liczyc na integrze intela?  :o Ma toto jakas sensowna wydajnosc w ogole? Jakie jeszcze projekty chodza na HD4*** ?

LQG

Cytat: kva.pl w 24 Wrzesień 2014, 18:09
O to da sie liczyc na integrze intela?  :o Ma toto jakas sensowna wydajnosc w ogole? Jakie jeszcze projekty chodza na HD4*** ?
Również Einstein, Collatz.

iraz75

Witam ponownie ;-)

Niestety nic to nie dało. zatrzymałem wszystkie zadania i nic, ale usunąłem Boinca i zainstalowałem na nowo i Seti hula aż miło. Pamiętam że po ostatniej instalce systemu przy wybieraniu folderów docelowych odhaczyłem wcześniej "Protected Aplication Execution" i zapewne dlatego. Przed chwilą zainstalowałem bez zaznaczania tych opcji, tylko zaznaczyłem Boinc Screenserver i wszystko wróciło do normy.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam ;-)

iraz75

#6
Teraz chyba będzie dobrze, dzięki kva ;-) Już się długo nie bujałem po forach i wyleciało z głowy :parrrty:

kva.pl

Tak jest, sygnaturka dziala ladnie :)

iraz75

oj, jak moja córka która zna tylko Facebook i NK ;-) zapomniałem o tym... za dużo na łbie ostatnimi laty :) na forum Playstation nie miałem problemu... sic!

iraz75

@kva, dlaczego tak ci na tych białkach zależy? Kosmos to mało wdzięczny temat?

kva.pl

Wdzieczny, ale patrze na to pod wzgledem "oplacalnosci". Takie liczenie ENIGMY czy tam SETI lat temu 10 co przynioslo? No niewiele, dzis procesory sa w stanie liczyc te same rzeczy kilka/kilkanascie razy szybciej. Cos bysmy stracili gdybysmy te 10 lat poczekali? No niewiele...

Z projektami bialkowymi jest jednak inaczej. To czy cos odkryjemy dzis czy za rok moze miec przelozenie na konkretne leki i ludzkie zycia.

(To tak w duzym skrocie, ale mysle ze moja logike w tym widac)

iraz75

No widać. Ale Asteroidy, czy Malaria... też maja sens.

kva.pl

Maja, fakt :) Osobiscie jednak boje sie raka bo jestem w grupie o-kurwa-tak-duzego-ryzyka, ze pytanie brzmi "kiedy" a nie "czy" wiec celuje w te projekty.

iraz75

A to dla ciebie wrzucę co nieco...

kva.pl


AL

Cytat: LQG w 24 Wrzesień 2014, 19:43
Cytat: kva.pl w 24 Wrzesień 2014, 18:09
O to da sie liczyc na integrze intela?  :o Ma toto jakas sensowna wydajnosc w ogole? Jakie jeszcze projekty chodza na HD4*** ?
Również Einstein, Collatz.

Albert również.

iraz75

#16
Nie ma problema, za ścianą u córki mam Xeona E3 , zapnę tam boinc i pójdzie szybciej z samymi białkami, a co... Można na dwóch kompach łączyć jeden projekt do zsumowania razem pod jednym loginem?

tito

Na 100 lub więcej też można - ogranicza jedynie budżet  ;D

iraz75

Zamiast kupować 100 kompow lub więcej, lepiej postawić sobie jakiegoś Silicon Graphics-a  XD, tam na grafie ładnie by pykało  :p_arr:

tito

Zaufaj mi - nie.
SETI jest pod skrzydłami Mr Andersona - dzięki Niemu jest tam zaimplementowany system credytów "credit new". "Dzięki temu"  aplikacja niezoptymalizowana daje tyle samo pkt co najlepsza od Lunatics. Karty graficzne z tego co się orientuję cieniutko przędą w tym projekcie.
Jeśli jesteś SETI maniakiem to ja osobiście CI nie pomogę, bo dawno temu nie liczyłem powyższego. Może ktoś z teamu.


iraz75

Aż takim to nie, tylko wcześniej w poście było o 100 komputerach ;-) Jak na razie nie mam problemów, ale dzięki za info  ;D