Uncovering Genome Mysteries - nowy podprojekt?

Zaczęty przez stiven, 16 Październik 2014, 10:11

stiven

Wczoraj zauważyłem, że ruszył nowy podprojekt w WCG: Uncovering Genome Mysteries.

Mimo zaptaszonego "Please opt me in to new projects as they become available." nie podłączyło mnie z automatu.
Biorąc pod uwagę jak szybko "odchodzą" projekty w WCG warto pomyśleć nad podłączeniem się. Szczególnie łowcy odznak :)

kva.pl

Dzieki za cynk, tez nie dostalem zadnego info.

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

CytatDear Aleksander Parkitny,    
          
     
Launching today - help scientists unlock the secrets of the natural world in our newest project, Uncovering Genome Mysteries

World Community Grid is 10 years old this November. To celebrate, each week for the next month we'll look at a key achievement of the past decade and what's in store for the future.

To kick off the festivities, today we're launching Uncovering Genome Mysteries, co-led by the University of New South Wales in Australia and Fiocruz in Brazil.

Uncovering Genome Mysteries will examine 200 million genes from a wide variety of organisms, including microorganisms found on seaweeds from Australian coastlines and in the Amazon River.

By finding clues to the function of these genes, this study aims to unearth some of the hidden superpowers of the natural world - knowledge that can help scientists develop new medicines, improve nutrition, and harness new sources of renewable energy.

Power the search for superpowers. If you're not already signed up, go to your My Projects page and add Uncovering Genome Mysteries today.

Learn more about Uncovering Genome Mysteries, and encourage your friends to help too. You can now earn recruitment badges for introducing new volunteers to World Community Grid!

And look out for news of an exciting competition we're launching next week.

Start celebrating a decade of discovery


Thank you for your continued support,

The World Community Grid Team

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

dopiero co dostałem tego maila. Pewnie do ciebie nie dotarła jeszcze łasica pocztowa  %)

AL


PanStaszek

Ooo, jest! Listowy właśnie przyniósł  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PanStaszek

I jest nowy badziol, na razie jakiś brązowy


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AL


sknd


kva.pl

Ja na razie na zadnym kompie nie dostalem ani jednego WU z UGM  ???

mate76

Cytat: kva.pl w 19 Październik 2014, 01:56
Ja na razie na zadnym kompie nie dostalem ani jednego WU z UGM  ???

Ja też nic jeszcze nie dostałem. Oczywiście jestem zapisany do projektu.
Wie ktoś może o co chodzi?

PanStaszek

Po zaptaszkowaniu tego podprojektu od razu dostałem WUs


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

kva.pl

U mnie to trwalo kilka dni nim zlapal pierwsza. Ale teraz juz mieli ladnie :)

mate76

Odkliknąłem go na liście projektów, zakliknąłem jeszcze raz i już zaczęły wpadać.

Argento

Dostałem kilkanaście WU i każda kończy się błędem po kilkudziesięciu sekundach. W logach nic konkretnego nie ma. Jak jest u Was?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Aegis Maelstrom

U mnie bez problemów: rozsyła, przelicza, oddaje, po czasie waliduje i punktuje.

Co do rozsyłania: u mnie było tak, że Uncovering Genome Mysteries i Outsmarting Ebola dostawały najniższy priorytet. Jeśli w ustawieniach miałem też rozsyłanie MCM, Fight AIDS@home lub CEP2, to dostawałem głównie to. Po wyłączeniu dostaję głównie UGM, rzadko Ebolę.

Próbki przeliczam od wielu dni, nie zauważyłem żadnych ultrakrótkich i błędnych, w historii przeliczania takich nie mam. Generalnie apki WCG są bardzo stabilne - wyjątkiem jest Clean Energy Project 2 (projekt o stałym oznaczeniu eksperymentalny), które nie lubi przerywania (mają rzadki checkpointing + tendencję do restartu chyba gdy jest przeciążony HDD (to wskazywano na forach WCG, sam najpierw myślałem o RAM) - miałem o tym napisać osobny wątek.

stasieks

Projekt ma 98% zaawansowania i w ciągu kilku-kilkunastu dni zostanie zakończony. Jeżeli macie trofeum lub godziny w wuprop do uzupełnienia to polecam przestawienie maszyn dopóki serwer karmi.

Aegis Maelstrom

Projekt skończył rozsyłkę próbek pod wieczór 28 października. Będą rozsyłki zwrotów, ale wielkim szczęściem będzie coś dostać.  :dunno:

Czyli: kolejny sukces WCG można wkrótce obwieszczać. I tylko samsię zrobiłem na szaro, bo

1) coś mi się pokręciło w kwestii czasu do zwrotu próbki i zrobiłem za małe bufory   :facepalm2:
2) nie zauważyłem, że zrobił mi się Windows Update (ja już nie wiem o co cho, co parę miesięcy przestawia mi się z aprobowanego na automatyczny) i główny komputer stał w kącie zimny.  :cold:

Albo ma ktoś pomysł na zwolnienie CPU / zwiększenie czasu próbek / skuteczne nałapanie dogrywek (to już najchętniej!) to chętnie przyjmę. Inaczej nici z zielonego drzewka.  :(

kva.pl

W zarządzaniu energia w windowsie możesz obniżyć zegar cpu co wydluzy próbki. Trochę oszustwo ale skoro musisz ;)

tito


Aegis Maelstrom

Cytat: kva.pl w 29 Październik 2016, 13:05
W zarządzaniu energia w windowsie możesz obniżyć zegar cpu co wydluzy próbki. Trochę oszustwo ale skoro musisz ;)

Dzięki! Na pierwszy rzut oka działa, zobaczę czy wystarczy bo dziwne rzeczy się dzieją. Nie pomyślałbym, że tak mi zacznie zależeć. :D

A na załapanie próbek ma ktoś pomysł? :) Kiedyś był skrypt poganiający by menedżer pytał o próbki, mogłoby pomóc. Inna rzecz, że zwroty nie chcą specjalnie sypać. :(

sknd

Cytat: Aegis Maelstrom w 29 Październik 2016, 12:58


Albo ma ktoś pomysł na zwolnienie CPU / zwiększenie czasu próbek / skuteczne nałapanie dogrywek (to już najchętniej!) to chętnie przyjmę. Inaczej nici z zielonego drzewka.  :(

kiedyś w identycznej sytuacji (kończył się jakiś podprojekt WCG i miałem trochę próbek ale za mało do odznaki) zmniejszyłem taktowanie procka w Biosie o połowę, i rzutem na tasmę się doturlałem  ;)