Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Procesy w Boinc

Zaczęty przez vrael, 25 Październik 2014, 21:29

vrael

Procesy w Boinc
Jestem nowy i niestety niezbyt ogarnięty z BOINC.

Mam pytanie czysto hobbystyczne czy da się ustawić komputer tak żeby wszystkie wątki procesora liczyły jedno zadanie? Mam procesor 8 wątkowy i interesuje mnie szybkie liczenie pojedynczych zadań. Niestety na forum nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

Za odpowiedzi dziękuję

kva.pl

Nie, po prostu bedzie Ci sie liczylo 8 zadan jednoczesnie. Przynajmniej we wszystkich projektach ktore znam tak jest.

vrael

I stąd to moje pytanie czy da się ustawić tak że będzie liczyło 1 zadanie szybko, a nie 8 zadań wolno na procesorze 8 wątkowym. Dziękuje za odpowiedzi

AL

Cytat: vrael w 25 Październik 2014, 21:50
I stąd to moje pytanie czy da się ustawić tak że będzie liczyło 1 zadanie szybko, a nie 8 zadań wolno na procesorze 8 wątkowym. Dziękuje za odpowiedzi

Niestety nie ma takiej opcji. Tylko kilka (dwa?trzy?) projekty mają zadania które wykorzystują wszystkie rdzenie procesora do jak najszybszego przeliczenia jednego wu (zdaje się, że w BURP była jedna z aplikacji działająca w ten sposób - innych w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć).
Zdecydowana większość projektów działa jednak na zasadzie 1 rdzeń = 1 wu.

vrael

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Mam następny problem dotyczący aplikacji w BOINC.
Chcę ustawić BOINCa tak żeby CPU obliczał Rosette (Rosetta Mini 3.52) a GPU (Binary Radio Pulsar Search). Niestety nie wiem jak wyłączyć aplikację Einsteina Gamma-ray pulsar search, która pracuje kosztem rosetty. Proszę o odpowiedzi

krzyszp

Na stronie projektu możesz ustawić, które aplikacje mają być wysyłane do Twojego komputera.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka