BOINC@Poland

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Organizacja Pożytku Publicznego  (Przeczytany 2339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzyszp

• Wszechstronny dyletant
  • Norway
  • Kalkulator
    • Roads Business Software Ltd
Organizacja Pożytku Publicznego
« dnia: 03 Listopad 2014, 21:22 »

Czy już czasami nie nadszedł czas, aby Fundację wpisać do rejestru?

Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

• Moderator
  • Starszy Liczydłowy
  • *
    • ecoxpress
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2014, 21:26 »

Może i czas.
Tylko trzeba przebrnąć przez to:

http://poradnik.ngo.pl/x/377777
 :facepalm2:

krzyszp

• Wszechstronny dyletant
  • Norway
  • Kalkulator
    • Roads Business Software Ltd
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2014, 19:43 »

A ktoś z Fundacji zamierza jakieś kroki w tym kierunku zrobić?

Chciałbym nieśmiało zauważyć, że pewnie kilku kamratów by mogło wesprzeć swoim jednym procentem...

Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

• Moderator
  • Starszy Liczydłowy
  • *
    • ecoxpress
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2014, 20:36 »

Osobiście uważam, że gra nie jest warta 1%
Biurokracja związana z OPP jest nieadekwatna do ew. przychodów.
Jeśli ktoś chce się tym zająć to nie widzę przeszkód. Ja ten sam czas wolałbym poświęcić na pisanie projektów dla Fundacji.

pawg

• Liczydłowy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2014, 21:17 »

albo więcej funduszy na dodatkowe cele

nika

• Początkujący
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudzień 2014, 14:05 »

Witam,
 jestem nowa, ale z racji doświadczeń w realu związanych ze współpracą z  fundacjami  i poszukiwaniem sposobów na ułatwianie życia organizacji, postanowiłam zabrać głos.

Czy ktoś przeliczał (ankietą choćby potencjalne rzeczywiste wpływy z 1 procenta) żeby móc choć zebrać szacunkowe dane. Przepraszam, nie zdążyłam przejrzeć wszystkiego na forum (trafiłam tutaj dzisiaj) więc jeśli gdzieś już jest odpowiedź na to pytanie, proszę wybaczyć.

W każdym razie z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że część  organizacji rezygnuje  z biurokracji i narażania się na częstsze kontrole i poświęcanie więcej czasu administracji. Działając w sferze pożytku publicznego  bez statusu OPP uprawniającego do jednego procenta, także można znaleźć finansowanie z odpisów podatkowych.

Ale   kluczem do podjęcia decyzji o składaniu dokumentów o rejestrację OPP (lub o nie składaniu) powinno być  sprawdzenie ile można ściągnąć środków w najbliższym czasie. Bowiem można to spokojnie zaplanować na moment, w którym np. zacznie być bardzo głośno na temat fundacji i jej projektów; przy okazji tej fali zaplanować czas na administracyjne wymagania. Zależy to wyłącznie od danych pozwalających ustalić prawdopodobnie sprawdzalną strategię...w zamian za większe podleganie kontroli administracji państwowej. A ta jest nieco mniejsza kiedy działa się w sferze pożytku publicznego zwyczajnie, a OPP jeszcze nie widnieje przy nazwie. Transparentność i tak obowiązuje wszystkich, zatem nie ma mowy o przekrętach w tej "zwykłej" fundacji. Dla wielu biurokracja jest mocno hamującym rozwój zjawiskiem.

pozdrawiam serdecznie
wykonujecie świetną robotę, a ja właśnie szukam projektów, które warto wesprzeć.

AL

• Okrrrutny Newsman
  • Newsmani
  • Kalkulator
  • Crazy Pirat!!!
    • Moja strona domowa
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Grudzień 2014, 03:13 »

Witam,
 jestem nowa, ale z racji doświadczeń w realu związanych ze współpracą z  fundacjami  i poszukiwaniem sposobów na ułatwianie życia organizacji, postanowiłam zabrać głos.

Czy ktoś przeliczał (ankietą choćby potencjalne rzeczywiste wpływy z 1 procenta) żeby móc choć zebrać szacunkowe dane. Przepraszam, nie zdążyłam przejrzeć wszystkiego na forum (trafiłam tutaj dzisiaj) więc jeśli gdzieś już jest odpowiedź na to pytanie, proszę wybaczyć.

W każdym razie z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że część  organizacji rezygnuje  z biurokracji i narażania się na częstsze kontrole i poświęcanie więcej czasu administracji. Działając w sferze pożytku publicznego  bez statusu OPP uprawniającego do jednego procenta, także można znaleźć finansowanie z odpisów podatkowych.

Ale   kluczem do podjęcia decyzji o składaniu dokumentów o rejestrację OPP (lub o nie składaniu) powinno być  sprawdzenie ile można ściągnąć środków w najbliższym czasie. Bowiem można to spokojnie zaplanować na moment, w którym np. zacznie być bardzo głośno na temat fundacji i jej projektów; przy okazji tej fali zaplanować czas na administracyjne wymagania. Zależy to wyłącznie od danych pozwalających ustalić prawdopodobnie sprawdzalną strategię...w zamian za większe podleganie kontroli administracji państwowej. A ta jest nieco mniejsza kiedy działa się w sferze pożytku publicznego zwyczajnie, a OPP jeszcze nie widnieje przy nazwie. Transparentność i tak obowiązuje wszystkich, zatem nie ma mowy o przekrętach w tej "zwykłej" fundacji. Dla wielu biurokracja jest mocno hamującym rozwój zjawiskiem.

pozdrawiam serdecznie
wykonujecie świetną robotę, a ja właśnie szukam projektów, które warto wesprzeć.

Witamy i dziękujemy za zainteresowanie. Pomysł z ankietą jest bardzo dobry - bo do tej pory jakoś nikt na to nie wpadł, a prowadziliśmy w tej sprawie jedynie kuluarowe rozmowy z których wynikało mniej więcej to o czym napisał kilka postów wyżej Tobas - czyli na tą chwilę "gra nie jest warta świeczki" - ale możemy się mylić i ankieta mogła by pomóc rozwiać wątpliwości. Głównym problemem ewentualnej ankiety jest niestety jej zasięg ograniczony tylko do osób aktywnych na forum - czyli ok. 100-150 osób.

Przy okazji zapraszamy do przedstawienia się w dziale wizytówki.
Strony: [1]   Do góry

SMF spam blocked by CleanTalk