Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

bitcoin utopia

Zaczęty przez jjunior11, 19 Listopad 2014, 22:09

jjunior11

http://allegro.pl/koparka-bitcoin-bi-fury-asic-5gh-s-dual-chip-p328-i4799039805.html

Witam chciałem liczyć w tym projekcie z tymi cackami tylko nie wiem czy jak za kupie te urządzenia czy będę umiał je obsługiwać

A i gdzie można to zakupić ale nowe i czy to się jakoś zużywa czy można kupować używki
Proszę o szybki kontakt najlepiej forum albo gg 420967

Peciak

Liczyć będzie ale to już przeżytek, nie wart tej ceny, za ta cenę kupisz koparkę która ma 6-7 krotną wydajność tej.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

andy101fah

Cytat: Peciak w 19 Listopad 2014, 23:06
Liczyć będzie ale to już przeżytek, nie wart tej ceny, za ta cenę kupisz koparkę która ma 6-7 krotną wydajność tej.

Jeżeli mógłbyś podać rekomendowane i sprawdzone przez Was urządzenia byłbym niezmiernie wdzięczny.

pawg

tak, przydało by się wyposażenie SKB w jedną taką kopareczkę



Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

jjunior11

#5
A jeśli chodzi o tą kopareczke to jak ona wygląda bo ja za dużo miejsca nie mam kolo pc
I jakiś link do takiego typu kopareczki najbardziej chodzi o wygląd czyli ta kopareczka nie zużywa procka i grafy w pc tylko z tego uradzenia
a i jakiej firmy i jakiej mocy

A i gdzie takie coś kupić
Jak kupie nawet taką kopareczka to wystarczy dobrze skonfigurować i będzie śmigać sobie czy SA związane koszta dodatkowe do tego

pawg

Koparki pracują niezależnie, CPU pełni jedynie funkcję "podajnika" danych. Koparki do 10 GH/s wyglądają jak duży pendrive z radiatorem i są zasilane bezpośrednio z USB, ale problemy zaczynają się już przy poziomie 5GH/s. Mocniejsze modele wymagają już zewnętrznego zasilania, ale mają za to chłodzenie aktywne.
http://shop.rockminer.com/goods.php?id=44
oto przykład możliwszego sprzętu.
Osobiście mam Bi Fury i jego wydajność całkowicie mi wystarcza



jjunior11

A jakie parametry ma twoje Bi Fury  i jest możliwość na jakieś polskiej stronie to zakupić

pawg

Ja osobiscie mam mocniejsza wersje Bi Fury (5GH/s) kupiona od kamrata z forum. Ten sprzet mozna juz chyba tylko z drugiej reki kupic, zostal wyparty przez nowoczesniejsze, ale tez bardziej energochlonne modele. Polecam go tylko w sytuacjach beznadziejnego braku miejsca dla dodatkowego zrodla pradu i samej koparki.



jjunior11

Witam ponownie mam już jedna kopareczke bitcoin 5gh/s oczywiście na próbę chce robaczycy jak to jest nie jest to za dużo ale na początek tylko jak to teraz skonfigurować proszę o pomoc

Krzysiak

Cytat: jjunior11 w 19 Listopad 2014, 22:09
http://allegro.pl/koparka-bitcoin-bi-fury-asic-5gh-s-dual-chip-p328-i4799039805.html

Witam chciałem liczyć w tym projekcie z tymi cackami tylko nie wiem czy jak za kupie te urządzenia czy będę umiał je obsługiwać

A i gdzie można to zakupić ale nowe i czy to się jakoś zużywa czy można kupować używki
Proszę o szybki kontakt najlepiej forum albo gg 420967

Tu masz tą samą
Znacznie taniej z kosztami transportu
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Wholesale-AntMiner-U2-USB-BTC-Bitcoin-miner-2-GH-s-Overclock-2-2GH-s/2021877268.html?s=p


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Peciak

Tu jeszcze taniej
http://www.boinc.pl/forum/post13636.html#p13636
ale tak jak twierdziłem te koparki to już raczej przeżytek.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Krzysiak

To poleć coś najlepiej z Aliexpres :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

jjunior11

Panowie wiadomo co z bitcoin utopia chciałem liczyć ale pisze ze projekt nie dostępny a na stronie servery działają

pawg

Mogą się pojawiać kilkuminutowe przerwy gdy serwer pobiera/wysyła dane z kopalni



HolyCrom

Przyznam, że zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi z tymi koparkami. Podana jest jakaś wydajność 5 lub 10 GH/s. co to w ogóle jest za projekt? Co ja liczę? pod tym linkiem http://allegro.pl/koparka-bitcoin-antminer-s1-zasilac-80-bronze-vat-i5365682196.html mam np. Moc obliczeniowa Hash rate: typowo 180 GH/s, czyli chyba jeszcze lepiej i za niecałe 200zł. Tylko nie wiem po co to, dla samych punktów, czy dla kasy, czy jeszcze czegoś innego?  |-?

tito

A poczytaj sobie najpierw tu: http://www.boincatpoland.org/smf/ostatnio-znalezione/bitcoin-utopia/
a później pogadamy.

HolyCrom

Rozumiem już. Choć nie wiem dlaczego w dwóch miejscach jest o projekcie, ale cotam. Nie zgadza się to z moją ideą liczenia BOINC więc sobie daruję. Dziękuję za link

tito

:)
Ten projekt wprowadził pełno kontrowersji. Ale to BOINC, chcesz liczysz, nie to nie.  :arrr:

Tobas

Przekazują ukopaną kasę dla projektów (niestety nie całą)
Aktualnie liczę dla MilkyWay.

kva.pl

No ja tego nie rozumiem co juz pisalem, ale skoro sie Tobas przyznales to moze mi wyjasnisz. Zakup sprzetu - koszt, prad - tez koszt, "prowizja" dla boincutopia tez koszt. Nie logiczniej te pieniadze przelac projektowi ktory sie chce wesprzec?  ???

tito

Koszty prądu, nowy sprzęt, inwestycja czasowa. Zrezygnuj z BOINCa i przekaż te zasoby wybranym projektom.
KVA - liczysz białkowce? No, tego to ja nie rozumiem - dlaczego nie coś co faktycznie daje wyniki, wyjaśnij proszę.
To jest światek BOINC, jesteśmy wolontariuszami, liczymy (no właśnie LICZYMY) z własnych powodów. Dawanie kasy nie zalicza się do liczenia.


kva.pl

Zupelnie nie ma analogii miedzy jednym a drugim.

Tobas

#23
Dokładnie jak tito napisał. Jesteśmy geek'ami, trochę nerdami, trochę hobbystami, trochę lobbystami, a trochę wariatami.
Liczymy bo możemy, bo lubimy, bo chcemy. Znamy zasady, koszty i skutki uboczne. To jest taki trochę samogwałt na cyferkach.
Moje ustrojstwo do Utopi kosztowało 59zł, żre to ok 75W prądu, daje 50GH/s. Wybrałem coś co daje niezłe wyniki w stosunku do kosztów zakupu, hałasu i zużycia prądu. Do tego musiałem się natrudzić, żeby to skofigurować.
Jak to Amerykanie mówią: What Drives You?

kva.pl

Znaczy for fun i dla punktow :)

Troll81

For LOLZ :D każdy powód dobry....

pawg

Ja liczę fundusze na wydanie książki co nie jest projektem BOINC, poza tym w inny sposób nie dowiedziałbym się o istnieniu takiej akcji



Ósemka

Cytat: Tobas w 21 Maj 2015, 09:54
Dokładnie jak tito napisał. Jesteśmy geek'ami, trochę nerdami, trochę hobbystami, trochę lobbystami, a trochę wariatami.
Liczymy bo możemy, bo lubimy, bo chcemy. Znamy zasady, koszty i skutki uboczne. To jest taki trochę samogwałt na cyferkach.
Moje ustrojstwo do Utopi kosztowało 59zł, żre to ok 75W prądu, daje 50GH/s. Wybrałem coś co daje niezłe wyniki w stosunku do kosztów zakupu, hałasu i zużycia prądu. Do tego musiałem się natrudzić, żeby to skofigurować.
Jak to Amerykanie mówią: What Drives You?
No i tego argumentu nikt nie przeskoczy ;)  :p_arr:

Jednak wciąż uważam, że BU to chybiony pomysł. Głównie ze względu na mechanizmy, wg jakich działa BTC. Z przyczyn technicznych ta waluta za jakiś czas będzie dawała więcej okazji do przekrętów niż do zarobku, tudzież obdarowywania innych czymś wartościowym.

A odnośnie stagnacji Boinca, o której było mówione w którymś z wątków o BU.
Rzeczywiście przydałaby się jakaś ewolucja w hardware. Jakiś sprzęt dedykowany pod Boinc. Przykładowo, gdyby ta metoda pozwoliła na masowe dostarczanie danych, to mielibyśmy przynajmniej GPU w białkowcu z prawdziwego zdarzenia.

Cytat: tito w 06 Lipiec 2014, 23:36
(...)
POEM - na 7770 w "dobrych czasach miałem 900k dziennie; w collatz max 300k - to było dopiero przegięcie, ale wszyscy się cieszyli, bo projekt good. Szkoda, że GPU liczyło gów.. zamiast białek
(...)
Poproszę o więcej szczegółów, jakieś linki?
Folding@Home - Team Poland [276]

tito

Może jutro coś znajdę.
Chodziło mniej więcej o to,  że aplikacja pod CPU liczyła to co miała (czyli jakieś proteiny itp) natomiast GPU liczyło strukturę kryształów w technologii LCD i to bodajże dla podmiotów 3cich.
Info na stronie projektu było, lecz tak wkomponowane, że 98% liczących nic nie wiedziało, że aplikacja GPU jest różna od CPU. Pierdyliard pkt dawało jak napisałem wcześniej pod zwykłą 7770 to i natrzaskałem 100m w chwilę. A teraz, gdy aplikacja pod GPU liczy to samo co CPU punktacja jest mniejsza. Gońcie mnie.
Podstawowe pytanie: czy było to uczciwe?

krzyszp

Cytat: tito w 22 Maj 2015, 22:28
...natomiast GPU liczyło strukturę kryształów w technologii LCD i to bodajże dla podmiotów 3cich.
Nie do końca tak było...
Niżej wymieniony rozpętał o to małą zadymę i zostało mu to wyjaśnione, ale latka minęły i nie pomnę wątku...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka