Celnicy idą po internautów, bo nie potrafią blokować nielegalnych bukmacherów

Zaczęty przez Krzysiak, 22 Listopad 2014, 22:16

Krzysiak

http://www.biztok.pl/biznes/celnicy-lapia-internautow-wreszcie-znalezli-sposob-na-nielegalnych-bukmacherow_a18652

I to jest właśnie POLSKA paranoja i hipokryzja

Zamiast opodatkować i ciągnąć korzyści to lepiej marnować pieniądze i ścigać ludzi  :wth:

Lotto jest legalne po państwowe !!!


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Chcą opodatkować :D ale jest problem bo firma jest za granicą a Polacy nie wykazują zysków w PIT. I jak opodatkujesz?

Jest wiele rodzimych firm bukmacherskich i działają całkowicie legalnie :d np tor wyścigów konnych w partynicach jest prywatną własnością :D i od wygranej płaci się podatek.

Cytatonad 6 mln polskich internautów odwiedzało strony tych portali, które nie dokonały rejestracji w naszym kraju

CytatDotyczy wyłącznie osób, które grały u nielegalnych bukmacherów i wypłaciły wygrane.
- jak grały u legalnych to no problem. Jak u nielegalnych ale nie wypłaciły wygranych to tez no problem (nie osiągnęły jeszcze korzyści)

CytatUstawa hazardowa mówi, że grający u nielegalnego bukmachera musiał być świadomy łamania prawa.
- i tu będzie sporo zabawy :D bo nie na internaucie ciąży obowiązek sprawdzania czy bukmacher jest legalny :D

Cytatpodmioty zagraniczne są "poza zakresem oddziaływania" polskich organów kontroli.

Mat

Cytat: Troll81 w 23 Listopad 2014, 10:43
CytatUstawa hazardowa mówi, że grający u nielegalnego bukmachera musiał być świadomy łamania prawa.
- i tu będzie sporo zabawy :D bo nie na internaucie ciąży obowiązek sprawdzania czy bukmacher jest legalny :D

Tak więc, idąc dalej tym tropem, osoba pozwana będzie mogła oskarżyć bukmachera, ponieważ nie informuje on swoich klientów o nielegalności jego działalności. "Ale przecież ja nie wiedziałem, panie sędzio". Tak więc trzeba będzie zwołać posiedzenie sejmu, by uchwalić ustawę w myśl której każdy, kto prowadzi nielegalną działalność, winien jest informować o tym wszech i wobec w sposób umożliwiający odbiór tej informacji. Idąc takim tropem można dojść do baaardzo ciekawych wniosków...

Troll81

Ależ moga już teraz skazac bukmachera :D pytanie co na to jego krajowy sąd :D i czy zgodzi się na ekstradycję :D