[2014-11-29 - 2014-12-04] - Test the new project - Universe@Home

Zaczęty przez Ufol, 27 Listopad 2014, 16:57

Ufol

Odnieśliśmy dziś świetne zwycięstwo.
http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/edwin-powell-hubble-125-anniversary-of-the-birth!-(2014-11-20-0600-utc-)/
Przed nami jeden z najważniejszych wyścigów w historii drużyny. Gramy u siebie, to zobowiązuje. Sznurek do statystyk:
http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/605
Start:
2014-11-29 06:00 UTC
Meta:
2014-12-04 06:00 UTC
Mówiąc po ludzku, zaczynamy w sobotę o siódmej rano. Zawody zaproponowane przez Astronomy.Ru Forum, to istotne. Właśnie wygraliśmy ich regaty, będą próbować się odkuć. Dla formalności dorzucam adres Universe@home, ponieważ w spisie projektów menedżera Boinc jeszcze nie figuruje. Należy skasować adres w polu edycyjnym i wkleić to:
http://universeathometest.info/universe/
Mamy szansę na złoto, nie zmarnujmy jej.   :attack:

Mat

Oczywiście, musimy to wygrać! Nasz polski projekt, nie pozwolimy ruskim tego zwyciężyć! Inne projekty do odstawki na tydzień, tylko Universe 24 godziny na dobę! Wygramy!  :attack:

necavi

Liczę Universe cały czas więc pytanie: od kiedy można będzie "magazynować" przeliczone zadania bez odsyłania?

Szopler

Chyba nigdy - ten projekt o ile mi wiadomo nie ma checkpointów no i ograniczona jest ilość zadań na hosta.
Chyba, że w grę wchodzi odcięcie neta...

krzyszp

Ilość próbek jest ograniczona do max 4 na wątek, ale żeby to osiągnąć, komp musi przez dłuższy czas raportować grzecznie wszystko poprawne i dostanie tylko tyle WU ile da radę przeliczyć w 48 godzin.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

JacekR

Jakiś "niepolski" ten niby po polsku opis projektu na stronie projektu.

Krzysiak

Czyli która 6 rano jutro ?
Czy próbki pobrane wcześniej będą punktowane czy te tylko po 6 rano ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: JacekR w 28 Listopad 2014, 12:05
Jakiś "niepolski" ten niby po polsku opis projektu na stronie projektu.
Link poproszę, może coś spieprzyłem...
CytatCzyli która 6 rano jutro ?
7 czasu Polskiego...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

JacekR

Cytat: krzyszp w 28 Listopad 2014, 14:26
Cytat: JacekR w 28 Listopad 2014, 12:05
Jakiś "niepolski" ten niby po polsku opis projektu na stronie projektu.
Link poproszę, może coś spieprzyłem...
Miałem na myśli opis na stronie http://universeathometest.info/universe/UatH.pdf

krzyszp

A to przepraszam, to jest przekład z angielskiego (nie mój) i za małą wiedzę mam, żeby się wypowiedzieć w temacie, ale uwagę przekażę osobom "decyzyjnym" (ja prosty admin jestem i nie mam nic wspólnego ze stroną naukową)...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PDH

Cytat: JacekRMiałem na myśli opis na stronie http://universeathometest.info/universe/UatH.pdf

Ale, że co - przetłumaczyli Universe@home na Wszechświat@domu?
Jak dla mnie cały artykuł jest jak najbardziej po polsku:)

JacekR

CytatAle, że co - przetłumaczyli Universe@home na Wszechświat@domu?
Jak dla mnie cały artykuł jest jak najbardziej po polsku:)
Dużo błędów w dzieleniu wyrazów, przecinki w dziwnych miejscach... wiem, czepiam się  ;)

krzyszp

Nie no, ja wie, że to przypomina tłumaczenie z translatora...
Ale weźcie pod uwagę, że projekt od początku był tworzony po angielsku, zasoby małe (nadal lecą na moim serwerze) i ogólnie - to jest przetarcie ścieżek... Wiem, błędów powinno nie być, ale chłopaki z UW się starają...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

JacekR

Cytat: krzyszp w 28 Listopad 2014, 16:16
Nie no, ja wie, że to przypomina tłumaczenie z translatora...
Ale weźcie pod uwagę, że projekt od początku był tworzony po angielsku, zasoby małe (nadal lecą na moim serwerze) i ogólnie - to jest przetarcie ścieżek... Wiem, błędów powinno nie być, ale chłopaki z UW się starają...
Absolutnie nie mam jakichś pretensji czy coś, zresztą stylistycznie jest moim zdaniem bardzo dobrze, ale powinien to jakiś polonista przeczytać i po małej korekcie byłoby wzorowo  :)

krzyszp

Po pierwszej godzinie deklasujemy konkurencję, ale The Scottish Boinc Team chyba się rozkręca :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mat

Ciekawe, co powiedzą rodzice, jak zobaczą mój rachunek za prąd po całotygodniowym liczeniu Universe@Home  :D

cp

Cytat: Mat w 29 Listopad 2014, 10:38
Ciekawe, co powiedzą rodzice, jak zobaczą mój rachunek za prąd po całotygodniowym liczeniu Universe@Home  :D

Pewnie to, co zwykle - "Masz bana na komputer"  XD

Ufol

Młody, nie bój żaby. Wpływ na rachunek realnie ma mielenie na gpu a tego Universe na razie nie obsługuje. Prowadzimy, trzymać tak dalej Kamraci. Na naszym podwórku nikt się rządzić nie może.

LQG

Cytat: Mat w 29 Listopad 2014, 10:38
Ciekawe, co powiedzą rodzice, jak zobaczą mój rachunek za prąd po całotygodniowym liczeniu Universe@Home  :D

Wyskoczysz z 15zł kieszonkowego :)

pawg

zależy jeszcze jaki to model CPU (różnią się między sobą wartością TDP)



Mat

Cytat: LQG w 29 Listopad 2014, 11:04
Wyskoczysz z 15zł kieszonkowego :)

Nie dostaję kieszonkowego :)

A mój komputer pracując i licząc coś na CPU też tak mało prądu nie żre: ~0,3kW na godzinę. Kiedyś nawet sprawdzałem.

@pawg:
Intel Core i5-4570, 3,2GHz, Max TDP: 84W.


PS: Jak na razie Brytyjczycy nam nie podskoczą, mamy od nich pięć razy więcej punktów i nasza przewaga ciągle rośnie...

pawg




Mat

@pawg:

Miesięcznie? Jeżeli tak to zapamiętaj też sprawę związaną z GPU. Gdy będę liczył coś na CPU i GPU, pobór energii elektrycznej może mi podskoczyć do ~0,7kWh.

Krzysiak

Z innej beczki

Jako że projekt strasznie słabo obciąża CPU i7-4790K przy czterech próbkach
czy robił ktoś test czy jest sens odpalania na wszystkich 8 wątkach (tak wiem że niektóre projekty wolniej się liczą np Prime)



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PDH

Nawet się nie zastanawiaj, odpalaj projekt na wszystkich rdzeniach - HT również :arrr:  Zyskasz ~50% urobku wiecej

Krzysiak

Druga sprawa da się jakoś wstawić kto ile z naszego forum w wyścigu punktów przemielił  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PDH

Statystyki liczących http://boincstats.com/en/stats/challenge/user/list/605/credits

TOP10 B@P

AXm77          BOINC@Poland 1 37,022
zablociak       BOINC@Poland 2 36,000
PDH          BOINC@Poland 4 10,489
Dario666        BOINC@Poland 6 8,533
Szopler         BOINC@Poland 9 5,156
kain          BOINC@Poland 10 4,533
necavi          BOINC@Poland 13 3,867
Bstokteam BOINC@Poland 14 3,867
mordi          BOINC@Poland 19 3,333
cp          BOINC@Poland 20 3,333


kva.pl


PDH

Lepiej dla NAS, stanowimy połowę liczących ;)  No i przynajmniej o serwer nie ma się co bać. :p_arr:

krzyszp

Dostałem info na IRC'u, że zawody się "rozkręcają" ok 24 godzin, więc wzrośnie jeszcze.
Natomiast przeglądając wyniki innych zawodów dla projektów o zbliżonej liczbie liczących, to można liczyć na jakieś 200-300 userów, nie więcej, a to projekt spokojnie wytrzyma :)



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

http://boincstats.com/en/stats/challenge/user/overview/6b51ac8ac7ebbf5abe88af237866427e

Nawet nie wiedzialem ze bralem udzial  :D

kva.pl

I jak tam obciazenie serwera?

current GigaFLOPs   6,167

Da sie gdzies zobaczyc jakis wykres jak to sie zmienia w czasie? Albo chociaz jaki byl rekord w danym okresie?

krzyszp

Obciążenie apache2 wzrosło, ale stosunkowo niedużo:


Load również:



Słowem, nie ma o czym mówić jak na razie ;)

Te skoki systematyczne, to na zmianę: pakowanie i wysyłka wyników oraz synchronizacja bazy w replikacji.
Historycznie Apache miałem obciążony do 60 wywołań na sekundę, ale to było przed optymalizacją apki, która teraz zamiast 6 plików, wysyła na serwer jeden, spakowany).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

O dzieki i za to :)

A co z gflopsami? Da sie je jakos zobaczyc?

krzyszp

Nie, nie mam takiego wykresu...

Ale poszło to góry z ok 3'800


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Szkoda, fajnie by bylo zobaczyc po roku czy dwoch jak sie zmienialy mozliwosci projektu  :)

krzyszp

Cytat: kva.pl w 30 Listopad 2014, 19:03
Szkoda, fajnie by bylo zobaczyc po roku czy dwoch jak sie zmienialy mozliwosci projektu  :)
I tak byś nie zobaczył, bo za dwa dni mam znać wyniki przetargu (tak, wreszcie się odbył) na sprzęt dla Universalnego i będę go niedługo przenosił :)

Btw, BS ma przecież statystyki i wykresy dla projektów poszczególnych :)

http://boincstats.com/en/stats/153/project/detail/credit


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Fajnie jest prowadzić ale myślałem że będzie większa adrenalina o 1 miejsce  :whistle:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

cp

Fakt. Coś kiepsko idzie to testowanie nowego projektu  :whistle:

Troll81

http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/605 - eeeee wychodzi mi na to ze nawet jak teraz przestaniemy liczyć to wygramy.... :)