[2014-11-29 - 2014-12-04] - Test the new project - Universe@Home

Zaczęty przez Ufol, 27 Listopad 2014, 16:57

kva.pl

Cytat: krzyszp w 30 Listopad 2014, 19:09
Btw, BS ma przecież statystyki i wykresy dla projektów poszczególnych :)
http://boincstats.com/en/stats/153/project/detail/credit

Zawsze sie czlowiek czegos nowego nauczy, dzieki :)

Jakies dluzsze WU mi sie trafily, pi razy oko 2x.

Cytat: Troll81 w 30 Listopad 2014, 23:34
http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/605 - eeeee wychodzi mi na to ze nawet jak teraz przestaniemy liczyć to wygramy.... :)

No ja wracam z wiekszoscia kompow do WCG jednak ;)


Ufol

Pozornie jest po temacie, ponieważ duża ekipa może jeszcze nas spokojnie przeskoczyć. Na razie nic takiego ataku nie zapowiada, lecz nie przesadzajmy z tym optymizmem. Wygrany wyścig byłby znakomitym początkiem grudnia. Jeżeli przetarg się odbył, to projekt stanie się oficjalnym a przez to wskoczy do formuły Boinc, czy tak?

krzyszp

Cytat: Ufol w 01 Grudzień 2014, 09:24
... projekt stanie się oficjalnym a przez to wskoczy do formuły Boinc, czy tak?
Oficjalny, to on jest teraz.
Generalnie to on miał być tylko do testów aplikacji, ale jako że wszystko szło sprawnie, więc jakiś czas temu zaczęliśmy liczyć produkcyjnie.

Z moich obliczeń wynika, że sprzęt powinien przyjść pod koniec grudnia, więc nowy serwer będę stawiał w okolicy połowy stycznia (jak wrócę z kraju).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

cp

Cytat: Troll81 w 30 Listopad 2014, 23:34
http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/605 - eeeee wychodzi mi na to ze nawet jak teraz przestaniemy liczyć to wygramy.... :)

Faktycznie na razie mamy bezpieczną przewagę nad konkurencją i IMHO spokojnie można przekierować część mocy zespołu do trwającego równolegle wyścigu WCG (gdzie, nawiasem pisząc, nie idzie nam już tak różowo - jesteśmy poza pudłem, ale kontakt z czołówką jeszcze utrzymujemy)

http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/607


Ufol

Kozacy wyskoczyli z tym wyścigiem w WCG niespodziewanie. Konkurencja nie uciekła jeszcze mocno, warto spróbować ją podgonić. Jakby Szkoci coś kombinowali, z odebraniem nam złota w Universe, zapas punktowy pozwala takie działania zauważyć i im zapobiec. Pomysł z przesiadką na Ukraine Cup stage 2 - WCG uważam za całkowicie słuszny i racjonalny. Przyznaję się, przegapiłem skubańca.

Krzysiak

Mogę przepiąć swoją najszybszego PC
tylko jak się podłączyć - trzeba instalować dodatkowe to ichnie oprogramowanie ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl


Krzysiak

[smg id=10388 type=full align=center caption="WGC"]


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

A tez tak mialem na jednym kompie. Pomoglo podlaczenie kabla zamiast wifi  |-?

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PDH

Dodaj projekt z linii komend, jeśli GUI zawodzi %)

boinccmd --project_attach www.worldcommunitygrid.org account_key

Account_key znajdziesz w ustawieniach konta na stronie projektu po zalogowaniu.

http://blog.tjitjing.com/index.php/2014/11/boinc-error-when-adding-world-community-grid-project.html
Wychodzi na to, że bug dotyczy teraz najnowszej wersji 7.4.27...

Krzysiak

Dobra podpięty liczymy wszystko czy tylko jakiś wybrany projekt ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PDH

Wszystko jak leci :) W wyścigach BoincStats liczą się punkty zdobyte w każdym z pod-projektów

Szopler

Przy podłączaniu się do WCG nie podajemy maila tylko nicka... ot taka pozostałość po czasach gdy WCG był samodzielnym projektem.

kva.pl

Ten blad pojawia sie przy zalogowaniu jak trzeba - loginem i haslem, WCG krzyczy jak widac na screenie ze mu sie emaila nie podalo ;)

Dario666

No to ja się teraz dopiero dowiaduję, że jest jakiś wyścig w Universe i, że jestem na 5 pozycji  :whistle:

ryszard.korczyk


AXm77

Witam i pozdrawiam wszystkich.
Piękny odzew i wynik (50% uczestników to ludzie z B@P - niesamowite).
Tak trzymać.

A tak przy okazji, to mam pytanie do Admina:
Można wiedzieć dlaczego moje dwie maszyny podlegają "segregacji rasowej"  %) - nie dostają wystarczająco WU na 100% obciążenia?



Ten problem pojawił się dzisiaj.

P.S.

Cytat: Troll81 w 30 Listopad 2014, 23:34
http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/605 - eeeee wychodzi mi na to ze nawet jak teraz przestaniemy liczyć to wygramy.... :)

Obyś nie wypowiedział tego w złą godzinę - kilku naprawdę "ciężkiego kalibru" z SETI.USA nas zaszczyciło - w ciągu 8 godzin na 7 miejsce, to trzeba mieć "parę"...





krzyszp

48 rdzeni???

Kurcze, szczerze mówiąc, to nie wiem... Dzienny limit Wu, limit na maszynę?
Mam tylko ustawione max 4WU na rdzeń i 48 godzinny deadline... Ale piszesz, że wcześniej problemu nie było...
Jest możliwe, że wcześniej na tych maszynach się coś posypało i zadziałał system ograniczający wysyłkę WU do "niepewnych" hostów?

Edit:
Chyba wiem, mam limit połączeń na hosta (chyba 5 albo 7 minut pauzy wymuszonej) i Twoje kompy nie nadążają WU pobierać... Spróbuj raz przytrzymać tak, żeby zaraportował ze 12, względnie ustaw natychmiastową wysyłkę - jedno z dwóch powinno pomóc.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Mam ustawiony buffer na 0.1 day min i 0.1 day max - to o ile dobrze pamiętam wymusza to natychmiastową wysyłkę.
Dziwne, bo wczoraj dołączyłem stare 8 rdzeni i też zaczyna mu brakować WU.
AMD zaczyna mi się nudzić, a Intele mają zapasy na następne dwie "kolejki"  :(

krzyszp

CytatThe project limits you to 4X WU per thread. If you put a app_config into your project folder to limit the max number of running WU you can tell it you have bunches of processors with the ncpu command. Aged WU are always much better in a challenge My machines have 120 threads so they should get a little less than 1 day's worth of WU. I'm already way above the normal cache size so it works.
Z forum SETI.USA ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

LQG

Cytat: AXm77 w 02 Grudzień 2014, 00:14
Mam ustawiony buffer na 0.1 day min i 0.1 day max - to o ile dobrze pamiętam wymusza to natychmiastową wysyłkę.
Dziwne, bo wczoraj dołączyłem stare 8 rdzeni i też zaczyna mu brakować WU.
AMD zaczyna mi się nudzić, a Intele mają zapasy na następne dwie "kolejki"  :(

To jest opcja dotycząca natychmiastowej wysyłki w cc_config.xml . Dopisz i przeładuj konfigurację.

<cc_config>
   <options>
            <report_results_immediately>1</report_results_immediately>
   </options>
</cc_config>

krzyszp

A limit ustawiony na 0.1 dnia nie pozwoli pobrać zapasu WU...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Cytat: LQG w 02 Grudzień 2014, 00:20

To jest opcja dotycząca natychmiastowej wysyłki w cc_config.xml . Dopisz i przeładuj konfigurację.

<cc_config>
   <options>
            <report_results_immediately>1</report_results_immediately>
   </options>
</cc_config>

Dzięki, już wstawione i chyba działa

Cytat: krzyszp w 02 Grudzień 2014, 00:32
A limit ustawiony na 0.1 dnia nie pozwoli pobrać zapasu WU...

Zmieniłem na 1 dzień minimum i maximum, ale :



Chyba są na "czarnej" liście, za zakłucanie spokoju Admina :)  XD


krzyszp

Cytatlast request too recent

Za często się kontaktujesz, ale to samo się ustatkuje po kilkunastu minutach :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Pierwszy request to się zgadza (był po restarcie BOINC-a) ale następny był po 10 minutach i dalej: got 0 new task

A to zdjęcie z czasów "budowy":  ;D


LQG

Ekranowania brak? :) BTW na paru maszynach mam podobnie: 0 task.

krzyszp

No to przyznam szczerze, że nie mam pojęcia...

Ja mam i7 oraz Xeona (oba po 8 wątków) i odpowiednio 21 i 7 WU w zapasie na ustawieniach domyślnych klienta...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Jak narazie "przegrywam" 14 do 1:  %)



Najdziwniejsze jest to, że zaczęły się problemy po 3 dniach (zacząłem liczyć dzień przed wyścigiem)

P.S.

32-wątkowy Intel też zaczyna wykańczać "zapasy"  :(

Dario666

Cytat: krzyszp w 01 Grudzień 2014, 23:47
Mam tylko ustawione max 4WU na rdzeń i 48 godzinny deadline... Ale piszesz, że wcześniej problemu nie było...

Może zmniejszyć tak ostre restrykcje i ustawić po 6-8 WU na rdzeń. Przecież i tak serwer projektu się nudzi, a ma jeszcze przyjść nowy sprzęt...


@AXm77

Co to za procesory tam się pocą?

Troll81

a nawet 10WU :D wszak wyścig już się rozpoczął i nie będzie "chomikowania"

Ufol

Coś się zaczyna dziać, Jankesi nadciągają. To dobrze, jakieś autentyczne emocje, ale WCG trza sobie raczej w takich okolicznościach odpuścić.

krzyszp

Tak się zaczęło dziać, że jakieś 4 godziny temu ni z tego, ni z owego wykorzystanie dysku skoczyło do 100% (bez zwiększenia Load ani działań MySQL powyżej normy) i w efekcie feeder przestał się wyrabiać z podawaniem WU.
Dziwne, bo stało się to przy obciążeniu znacznie poniżej maksymalnego odnotowanego...

Zrobiłem restart serwera, zobaczymy za chwilę, czy jest poprawa.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

No tak tylko od rana jak wstałem około 6 mam
2014-12-02 10:21:51 | Universe@Home | update requested by user
2014-12-02 10:21:56 | Universe@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
2014-12-02 10:21:56 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2014-12-02 10:21:59 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2014-12-02 10:21:59 | Universe@Home | No tasks sent


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AXm77

Cytat: Dario666 w 02 Grudzień 2014, 07:54


@AXm77

Co to za procesory tam się pocą?

po cztery 12 wątkowe Opterony.

Problem jest innego rodzaju: parę godzin temu nawet i5 skończył na liczeniu jednej próbki (przęłączyłem na próbę na WCG i nie ma problemu z WU)
Wygląda na to, że mnie Admin wciągnął na "czarną" listę, tylko nie wiem za co...  :-\

P.S.

Próba przed chwilą:


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

Cytat: Ufol w 02 Grudzień 2014, 09:49
Coś się zaczyna dziać, Jankesi nadciągają. To dobrze, jakieś autentyczne emocje, ale WCG trza sobie raczej w takich okolicznościach odpuścić.

?

Przeciez mamy pieciokrotna przewage w tej chwili.

krzyszp

Zrestartowałem serwer i MySQL'a.

Moje dwie maszyny (razem 16 rdzeni) mają już zapas WU, więc nie widzę powodu, żebyście i Wy nie dostali...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77


krzyszp

A jednak, powinno już uzupełniać zapasy (od ostatniego mojego posta zwiększyłem limity kilkakrotnie).

Spójrzcie na wykresy na wyścigu, SETI.USA dało do pieca i może to było powodem "zacięcia"...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka