[2014-11-29 - 2014-12-04] - Test the new project - Universe@Home

Zaczęty przez Ufol, 27 Listopad 2014, 16:57

kva.pl

Przepraszam za glupie pytanie, ale jak zobaczyc wykresy?  ???

krzyszp

http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/605
Zaznaczasz wybrane teamy i klikasz "compare" :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Niestety, próbowałem na i5 - na początek dostał  4WU's, potem jeszcze jeden i :


kva.pl

Faktycznie ladnie wystartowali, ale zeby miec szane musieli by jakos 6 razy szybciej (czym jak widac zabili by serwer jednak  ;) )

krzyszp

Miałem tak przed chwilą na jednym hoście, po czym przy następnej próbie pobrał kolejne WU. Komp pozostawiony sam sobie powolutku zrobił zapas 33 WU (przy 8 wątkach).

Wygląda na to, że feeder momentami głupieje na chwilę, spekuluję teraz, ale to może być efekt zatkania przez najmocniejsze hosty z USA (ostro dali do pieca), co w połączeniu z nocną awarią skutkuje teraz zacięciami.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PDH

Przestawiłem wszystko na WCG. Universe przez nocke całkiem zaniemógł i nawet na starym core2duo zawitała susza :closedeyes:
Jest jakiś limit pobieranych zadań podczas pojedynczego połączenia z serwerem? Od samego początku istnienia projektu pamiętam, że serwer miewał swoje "fochy" i pluł zadaniami jak mu się podoba.

krzyszp

Był taki limit, teraz mocno zwiększony.
Zwiększyłem także maksymalną ilość wyników na hosta na dzień (z 600 do 2400) oraz WU na wątek (do 8 z 4).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl


krzyszp

Cytat: kva.pl w 02 Grudzień 2014, 11:49
2400 wynikow dziennie z jednego kompa  :ph34r:
Raczej nie spodziewałem się wcześniej hostów po 48 rdzeni...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

No fajny potwor :) Ja sie z moich 6 + 3xGPU ciesze  :whistle:

krzyszp

Wygląda na to, że jednak problemem może być MySQL:
https://www.dropbox.com/s/xrn2i1dzeyaqdtt/universe-munin.png?dl=0


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Baza lata na tym samym serwerze co pliki i strona? Jak tak to sie trudno dziwic ze sie przytyka.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 02 Grudzień 2014, 12:02
Baza lata na tym samym serwerze co pliki i strona? Jak tak to sie trudno dziwic ze sie przytyka.
Na tym samym, ale dziwić się nie ma co, bo dotąd to nie było problemem... Po prostu w nocy coś się stało, ale akurat spałem (dziwne, nie? ;)) i nie przyuważyłem co... A jak dostał już zadyszki, tak teraz dopiero dochodzi do siebie...

Niemniej, systematycznie rośnie ilość zadań u klientów, więc maszyny już dostają WU, może jeszcze nie wszystkie, ale to powinno się szybko zmienić.

Chyba, że ktoś jakąś poważną farmę znienacka podczepi...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Chyba zadziało! i5 dostał za jednym zamachem 14 WU's i wygląda że "siedzi" sobie na zapasie próbek (4 liczy + 12 zapasie i wygląda że uzupełnia przy odsyłaniu przeliczonych próbek)  ;D

P.S.

"bydle" się nachalne zrobiło po tej "suszy" i już 34 próbki "kisi"  %)

kva.pl

Pewnie w nocy bo to byl dzien w USA i sie jankesi wzieli do roboty :)

Wiadomo juz jaki sprzet bedzie w ramach przetargu kupiony?

cp

Dziwne, teraz mi przestało podsyłać WU, ale tylko na jednej maszynie (BOINCManager 7.2.33). A w pewnym momencie nawet pojawiła się informacja, że serwer jakoby nie miał próbek. Na stronie ze statusem serwera było wtedy podane, że jest ~270.000 WU gotowych do wysłania.
Czyżby problem z limitem WU na hosta na dobę?

krzyszp

Cały dzień Panowie walczę, żeby te próbki dać :)

Fakt 1. Wczoraj wieczorem USA się "obudziło" że są zawody.
Fakt 2. Dokładnie w tym samym czasie odbywała się codobowa synchronizacja serwera zapasowego, oraz zippowanie i wysyłka wyników.
Fakt 3. Sprawę mi utrudniało to, że jak na złość, moje dwa hosty cały czas dysponowały zapasem WU, bez żadnej przerwy...
Fakt 4. MySQL dosłownie kota dostaje od czasu, jak USA dały do pieca.
Fakt 5. Admin zwątpił w swoje umiejętności i po sprawdzeniu wszystkiego stwierdza, że jest za głupi... ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Oba!  :whip:

I nie admin za glupi tylko serwer za slaby, ot i tyle  ;)

cp

No to wspieram duchowo admina i czekam na próbki  XD

krzyszp

@kva.pl
Admin daje radę, ale serwer... powinien to wytrzymać (zanim USA się podłączyło, to serwer nawet śmiechem nie parsknął na obciążenie), ale coś się wydarzyło, co spowodowało problemy... Niestety, dopiero po zawodach będę mógł większe testy porobić i poszukać winnego (teraz boję się zabić serwer kompletnie).

Niemniej, "Mission Test The New Server Accomplished" jak koledzy z SETI.USA podsumowali ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Pewnie w ktoryms momencie byl peak powyzej mozliwosci serwera, cos sie gdzies zgubilo przy tej okazji, a potem juz lawina. Moze na czas synchronizacji/pakowania/wysylania wynikow zatrzymuj wysylanie/odbieranie wu? Nikt tego nawet nie zauwazy jak pare minut nie bedzie latalo, a serwer bedzie bezpieczniejszy.

krzyszp

Tak zapewne jest, kłopot w tym, że nie mogę precyzyjnie określić, co było pierwszym klockiem domina...
Niemniej, fajnie że taki test się odbył, bo mi to zdecydowanie pomoże przy serwerze produkcyjnym (już dostałem kilka lekcji dzisiaj).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mat

Niespecjalnie się na tym znam, ale może wysyłanie (bardzo) dużej ilości próbek za ocean powoduje takie opóźnienia w działaniu serwera?

krzyszp

Cytat: Mat w 02 Grudzień 2014, 23:29
Niespecjalnie się na tym znam, ale może wysyłanie (bardzo) dużej ilości próbek za ocean powoduje takie opóźnienia w działaniu serwera?
No właśnie nastąpiła kombinacja kilku czynników mająca wpływ na serwer i nie do końca wiem, który przeważył szalę, a nie można także odrzucić błędu (mojego) w konfiguracji serwera...

Jak pisałem, mam świetne dane uzyskane nie tylko z próbek, ale także z problemów z serwerem, które pomogą mi lepiej ustalić konfig na serwerze produkcyjnym. Zajmę się tym z przyczyn oczywistych już po zawodach.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

JacekR

Nie pobiera nowych próbek na żadnym z moich 3 komputerów niestety  :wth:

Troll81

2014-12-03 10:32:34 | Universe@Home | Resetting project
2014-12-03 10:32:34 | Universe@Home | Detaching from project
2014-12-03 10:32:54 |  | Fetching configuration file from http://universeathometest.info/universe/get_project_config.php
2014-12-03 10:33:08 | Universe@Home | Master file download succeeded
2014-12-03 10:33:13 | Universe@Home | Sending scheduler request: Project initialization.
2014-12-03 10:33:13 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU and AMD/ATI GPU
2014-12-03 10:33:15 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2014-12-03 10:33:15 | Universe@Home | No tasks sent

krzyszp

Ze względu na komunikat o braku WU (pomimo, że WU są) zdecydowałem się odpalić generator i trochę ich dorobić... W efekcie moja maszyna z Windowsem dostała trochę próbek.

Co ciekawe, ani przez chwilę nie wystąpił problem z podawaniem WU dla Linuksa.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

2014-12-03 11:07:45 | Universe@Home | Master file download succeeded
2014-12-03 11:07:50 | Universe@Home | Sending scheduler request: Project initialization.
2014-12-03 11:07:50 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU and AMD/ATI GPU
2014-12-03 11:07:52 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 1 new tasks
2014-12-03 11:07:54 | Universe@Home | Started download of universe2_3_windows_intelx86.exe
2014-12-03 11:07:54 | Universe@Home | Started download of job_2.0.xml
2014-12-03 11:07:54 | Milkyway@Home | Computation for task de_82_DR8_rev_8_4_00002_1413455402_19065550_1 finished
2014-12-03 11:07:54 | Milkyway@Home | Starting task de_81_DR8_rev_8_4_00001_1413455402_20079477_1
2014-12-03 11:07:55 | Universe@Home | Finished download of job_2.0.xml
2014-12-03 11:07:55 | Universe@Home | Started download of wu_idum2_23_370304
2014-12-03 11:07:56 | Universe@Home | Finished download of wu_idum2_23_370304

krzyszp

System, ilość wątków, obciążenie innymi projektami?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

JacekR

4 wątki, Windows 7 - dostałem 2 póbki, teraz znowu nic
6 wątków, Windows 7 - dostałem 1 próbkę, w trakcie liczenia
4 wątki (Atom) Windows 8.1 - dostałem 4 próbki, liczy
nie liczę żadnych innych projektów

kva.pl

Ooo jakie sa czasy liczenia WU na atomie? Najchetniej linka do wynikow bym zobaczyl :)

JacekR

Na Atomie? Ok. 90 minut. Jako że nie często jestem na forum, co widać z ilości postów, musiałbym dostać instrukcję jak wstawić linka do wyników.

JacekR

Cytat: JacekR w 03 Grudzień 2014, 11:57
4 wątki, Windows 7 - dostałem 2 póbki, teraz znowu nic
6 wątków, Windows 7 - dostałem 1 próbkę, w trakcie liczenia
4 wątki (Atom) Windows 8.1 - dostałem 4 próbki, liczy
nie liczę żadnych innych projektów
otrzymane próbki policzone, nowych brak...

tito

A ja Was zaskoczę:
http://universeathometest.info/universe/results.php?hostid=1929
żadnych przestojów. I5 - 2 CPU dla Universe.

PDH

Cytat: kva.pl w 03 Grudzień 2014, 12:00
Ooo jakie sa czasy liczenia WU na atomie? Najchetniej linka do wynikow bym zobaczyl :)

Wyniki dla Atoma - http://universeathometest.info/universe/results.php?hostid=2844

Cytat: tito w 03 Grudzień 2014, 13:00
A ja Was zaskoczę:
http://universeathometest.info/universe/results.php?hostid=1929
żadnych przestojów. I5 - 2 CPU dla Universe.

tito, jak masz ustawiony bufor zadanek. BM v7.4.22? Może coś w nowych menadżerach pokombinowali i nie zasysa wystarczająco zadań. Na najnowszym zalecanym v.27 chyba są jakieś problemy. Dziś wypuścili 7.4.32 - poprawili błąd z przyłączeniem wcg oraz pobierania zadań w projektach z zerowym udziałem zasobów. Trzeba przetestować.

kva.pl

Cytat: PDH w 03 Grudzień 2014, 13:02
Wyniki dla Atoma - http://universeathometest.info/universe/results.php?hostid=2844

Dziekuje :)

BTW:



Idziemy z nimi leb w leb tylko na starcie uzyskali mocna przewage. Nagromadzili niewyslanych, a policzonych probek czy co?

PDH


kva.pl

Sprytnie, zwlaszcza ze oni wyscig zrobili wiec mogli sie ladnie przygotowac.