Głosowanie na rezerwowy pm w roku 2015

Zaczęty przez AL, 11 Grudzień 2014, 13:28

Wybieramy rezerwowy pm na rok 2015:

Asteroids@home
4 (9.3%)
Einstein@Home
0 (0%)
Enigma@Home
8 (18.6%)
PrimeGrid
0 (0%)
Rosetta@Home
0 (0%)
SETI@Home
1 (2.3%)
Universe@Home
19 (44.2%)
World Community Grid
11 (25.6%)

Głosów w sumie: 43

Głosowanie skończone: 25 Grudzień 2014, 13:32

AL

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ogłaszam głosowanie na rezerwowy projekt miesiąca na rok 2015. Z racji tego iż projekt taki musi spełniać kilka warunków m.in. mieć stały dopływ wu i być stabilny jak skała - do ankiety trafi tylko kilka projektów.

Jeśli o mnie chodzi będę agitował za głosowaniem spośród tych projektów na dwa polskiej projekty:

enigma@home - stabilny jak skała i nic w tym projekcie nie jest już w stanie zaskoczyć TJM (no chyba, że on sam siebie  ;D)

oraz

Universe@Home - pierwszy polski projekt pod prestiżowym patronatem Uniwersytetu Warszawskiego

tito

SETI bym usunął - ostatnio mają problemy z WU i nie wiadomo, czy w przyszłym roku będzie dobrze.
Samemu zagłosuję na Enigmę - głównie ze względu na stabilność.

Szopler

Ciężka decyzja... Serce mówi - Universe, Rozum - Asteroids... (Sorry TJM).
Chyba się wstrzymam z decyzją kilka dni ;)

kva.pl

A ja WCG bo najbardziej pozyteczny z wymienionych  :p_arr:

sknd

u mnie jedno serce mówi Universe, a drugie - WCG. Rozum coś mruczy że z tą stabilnością wszechświata coś krucho było niedawno... się jeszcze namyślę zatem

ZK


Jak w ankiecie do soboty nie pojawi się mój faworyt
Citizen Science Grid
to dam głos dla WCG
:ph34r:
a można więcej głosków, czy rylko 1 w ankicie


pawg

Enigma jest bardzo punktodajnym projektem  ;)



kva.pl


pawg

Enigma ma długi deadline co pozwala zastopować jej zadania i liczyć WU właściwego PM



mackal


AL

Cytat: tito w 11 Grudzień 2014, 13:40
SETI bym usunął - ostatnio mają problemy z WU i nie wiadomo, czy w przyszłym roku będzie dobrze.
Samemu zagłosuję na Enigmę - głównie ze względu na stabilność.

Cenna uwaga! Sam dawno Seti nie liczyłem i myślałem, że projekt nadal stabilnie karmi wu z wyjątkiem co tygodniowych wtorkowych prac porządkowych przy serwerze.

Zatem polecacie Seti usunąć z głosowania? Potrzebuję jeszcze jakiejś dodatkowej opini.

Co do Citizen Science Grid - to obserwuje ten projekt, ale wystartował na tyle nie dawno - że trudno coś jeszcze powiedzieć na temat jego długoterminowej stabilności.


apohawk

Co by dać krzyszpowi powody do przeklinania - Universe ;)
No good deed goes unpunished.

s4per

Cały rok jeden projekt rezerwowy? Przez to moje serce jest rozdarte między Enigmą a Universe...

A może zmiana co 6 miesięcy?  :whistle:

Dario666

Adminowi DNA@hame z Citizen Science Grid odwaliło. Wrzucił nowe WU  30 minut temu na żywca i się wszystko wysypuje na amen. Dobrze, że w porę zauważyłem.


Wybieram WCG.

ReallyGrid

Również oddaję głos na WCG. Robi ładne odznaki XD (no co, powód dobry jak każdy inny)
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

necavi

apohawk dobrze prawi -  :parrrty: - nie dajmy krzyszp spokojnie spać  XD

krzyszp

krzyszp ma zamiar dać radę ;)

Co do stabilności Universe. Nie zapominajcie, że obecnie jesteśmy na serwerze testowym i jest to poligon doświadczalny. Na szczęście serwery produkcyjne zostały już zakupione (choć jeszcze nie dostarczone) i w styczniu ruszy serwer produkcyjny, więc głosowanie na Universe proponuję w domyśle traktować jako głosowanie właśnie na produkcyjny.

Wiecie już także, że WU do przeliczania nie zabraknie przez co najmniej 3 lata :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd


necavi

Piszemy tylko o rezerwowym na CPU, a na GPU też coś do rezerwy wybieramy?

mimeq



AL

Cytat: necavi w 13 Grudzień 2014, 20:32
Piszemy tylko o rezerwowym na CPU, a na GPU też coś do rezerwy wybieramy?

Przy GPU nie planujemy zmian - ponieważ tych projektów jest tak naprawdę nie wiele i są raczej stabilne. Nie przypominam sobie, żebyśmy do tej pory korzystali z projektu rezerwowego w gpu (ale może mnie pamięć mylić).

necavi

@AL a tak tylko pytałem z ciekawości.

AL

Cytat: necavi w 13 Grudzień 2014, 23:57
@AL a tak tylko pytałem z ciekawości.

Luuz. Pytałeś - odpowiedziałem.  :parrrty:

outofspace

WCG - Fajna nazwa, ładne oznaki czyli mocne argumenty  XD

AL


LQG

Cytat: AL w 26 Grudzień 2014, 01:21
And the winner is: Universe@Home

Gratuluję wygranej! Jeszcze punkty kontrolne zaimplementować i będzie projekt idealny! :)

Gluciorek

Święte słowa: milestones i odznaki jakieś, a będzie perfekcyjnie :)

sknd

Cytat: LQG w 26 Grudzień 2014, 10:51
Cytat: AL w 26 Grudzień 2014, 01:21
And the winner is: Universe@Home

Gratuluję wygranej! Jeszcze punkty kontrolne zaimplementować i będzie projekt idealny! :)
+1 do gratulacji i do punktów kontrolnych :)  :p_arr:

krzyszp

Punkty kontrolne pojawią się wraz z serwerem produkcyjnym (oczywiście testowane będą na testowym ;)), natomiast co do odznak... Nie wiem - po prostu mimo zapewnień z kilku miejsc, że ktoś je narysuje, dotąd nie mam grafik ani konkretnych uzgodnień z nikim... skończy się zapewne tak, że narysuję kwadraciki z numerkami w środku (odpowiadającymi poszczególnym "szczeblom") ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

a jakieś pomysły na odznaki?? może bym się podjął? choć grafik ze mnie jak z kosiej rzyci waltornia to i tak lepsze niż kwadfraciki.....

w jakim formacie muszą być odznaki? Wymiary, rozszerzenie pliku?

krzyszp

Umieszczenie posta pomogło :)
GRID się odezwał, praca nad logiem, templatką i badge'mi ruszyła z kopyta :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka