Spadek liczby uzytkownikow

Zaczęty przez kva.pl, 20 Grudzień 2014, 14:18

kva.pl



Jakis pomysl co to za pogrom?!  :fright:

andy101fah

Jednym z powodów jest powszechna dostępność koparek bitcoin. Zamiast udostępniać swoje zasoby jako wolontariusz można na tym zarobić.

kva.pl

Ale to wykres z 60 dni. Kryptowaluty na CPU/GPU to juz piesn przeszlosci przeciez.

Szopler

W ciągu miesiąca o 100 tysięcy ?!

kva.pl

No wiec wlasnie, kosmos jakis.

LQG

Podejrzewam że to bojkot BU.

stasieks

Cytat: LQG w 20 Grudzień 2014, 22:48
Podejrzewam że to bojkot BU.
Jak wg Ciebie ma działać bojkot BU. Przecież to strona ze statystykami pobieranymi z różnych projektów.

Moim pomysłem jest czyszczenie buforów przez BU. Ostatnio dostałem email, w którym pisali, że jeden z moich komputerów nie logował się od dłuższego czasu. Czas ten był przypadkowy, np. 14 miesięcy. W ten sposób mogli usunąć martwe dusze ze statystyk. Najłatwiej spojrzeć na miesiące sprzed cytowanego wykresu. Jeżeli jest tam ciągły wzrost z okresu na okres to moja teoria jest na 100% dobra, tzn. wcześniej nie czyścili bazy danych.

LQG

Cytat: stasieks80_PL w 21 Grudzień 2014, 00:03
Jak wg Ciebie ma działać bojkot BU. Przecież to strona ze statystykami pobieranymi z różnych projektów.

Może tak że duża część użytkowników przestała liczyć projekty BOINC. Obym się mylił...

stasieks

Cytat: LQG w 21 Grudzień 2014, 00:25
Cytat: stasieks80_PL w 21 Grudzień 2014, 00:03
Jak wg Ciebie ma działać bojkot BU. Przecież to strona ze statystykami pobieranymi z różnych projektów.

Może tak że duża część użytkowników przestała liczyć projekty BOINC. Obym się mylił...
To byłby bojkot Boinca nie BU. Skąd w ogóle pomysł na bojkot ? Są jakieś podstawy tej teorii ?

LQG

Temat BU był już szeroko poruszany na forum. W skrócie mogę napisać że jest to dość kontrowersyjny projekt, wypaczający ideę punktów z powodu inflacji którą tworzy.

AL

Cytat: LQG w 21 Grudzień 2014, 00:51
Temat BU był już szeroko poruszany na forum. W skrócie mogę napisać że jest to dość kontrowersyjny projekt, wypaczający ideę punktów z powodu inflacji którą tworzy.

Co może zniechęcać użytkowników do uczestniczenia w boinc jako takim...ot hipermega inflacja punktów w bu - zabiła zabawę...

Zwróćcie uwagę, że nie chodzi tu tylko o punkty zdobywane w jednym projekcie, ale też o to, że punkty z tego nieszczęsnego projektu spowodowały w ciągu kilku tygodni wywrócenie klasyfikacji drużyn w punktacji ogólnej - na którą poszczególne drużyny pracowały latami. Nie szukając daleko w ciągu ostatnich kilku tygodni dzięki temu projektowi nasza drużyna wypadła z czołowej dziesiątki i teraz już nawet się nie mieści w czołowej dwudziestce...
Takie coś może odebrać ducha walki i spowodować w dużej drużynie odejście w krótkim czasie kilkuset członków jeśli nie nawet kilku tysięcy.

tito

Winny:
http://boincstats.com/en/stats/14/project/detail/user

Krzysiak

Ja bym jednak obstawiał chęć zysku i odpływ liczących do krypto walut.
A po drugie projekty nie nadążają za zmianami w sprzęcie i w pełni nie potrafią go wykorzystać.


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

tito ma racje, jak zaczalem liczyc rosetta po powrocie do boinc to mieli masakryczny pad serwerow z uwagi na nagly i ogromny przyrost uzytkownikow z 'charity engine' cokolwiek to bylo. Widac przestalo dzialac. Wzrost ilosci odpowiada ostatniemu spadkowi. Wszystko jasne, panika odwolana  :parrrty:

sknd

http://en.wikipedia.org/wiki/Charity_Engine

Troll81

to lepsze niż nasz PM :D wyobraź sobie że do Universe nagle podłączasz 125tys userów :D

Szopler

Kuszą obietnicą wygranej, ale obsługują tylko trzy projekty...

sknd

mi się to nie podoba - z racji tego że "nieczyste" motywacje wprowadzają... to tak jakby nagle zaczęli wśród krwiodawców losować pralkozmywarkozamrażarki, pewnie by krwi przybyło ale to by już nie było honorowe...

stasieks

Cytat: sknd w 21 Grudzień 2014, 20:56
mi się to nie podoba - z racji tego że "nieczyste" motywacje wprowadzają... to tak jakby nagle zaczęli wśród krwiodawców losować pralkozmywarkozamrażarki, pewnie by krwi przybyło ale to by już nie było honorowe...
A cel nie jest najważniejszy ? Obojętnie jakimi motywami stymulowany ? Jeżeli dzięki nagrodzie więcej osób odda krew jestem za, obojętnie czy nazwiemy to "honorowe", "niehonorowe" czy jakkolwiek inaczej.
W naszym przypadku jeżeli przeliczono więcej jednostek, jestem za. Dla nauki.

Troll81

dla jednych cel jest najważniejszy, dla innych droga jest równie ważna co cel.


stasieks

Cytat: Troll81 w 22 Grudzień 2014, 06:40
dla jednych cel jest najważniejszy, dla innych droga jest równie ważna co cel.
Robi się filozoficznie. U nas trzeba  :whip: i do przodu  :attack:

kva.pl

"Honorowosc" oddawania krwi ma znaczenie o tyle ze nie kusi nikogo oszukiwanie w ankietach itp zeby tylko ta krew oddac i cos za to dostac. Wiec jest istotna. A z jakiego powodu ktos liczy BOINC to wedlug mnie bez wiekszego znaczenia, wazne ze liczy ;)