Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

BOINCopedia

Zaczęty przez kempler, 25 Marzec 2007, 13:29

kempler

W tym temacie proszę pisać uwagi i sugestie odnośnie BOINCopedii.

Proszę też pisać propozycję haseł które powinny się w niej znaleźć.



BOINCopedia

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

MJ19

Generalnie jest ok tylko troszkę...za sucho.Dorzucić trochę zdjęć czy grafik i wtedy wszystko ładnie zgra nam się w całość(np.jak opis teleskopu to jego fotka,jak opis projektu to jego grafika ze stronki oficjalnej i np printscreen wygaszacza ekranu).
Co do haseł to jest bardzo dobrze a nowe gdzieś tam pewnie "w praniu" wyjdą przy śledzeniu BOINC-a
Pozdrawiam

kempler

Dziękuję za uwagi. W tej chwili jestem w trakcie ich wdrażania (loga, zdjęcia, wygaszacze). Poprawiam także błędy, wytłuszczam text itp Jak na razie doszedłem do literki F :)

Co do haseł to mam jeszcze kilka pomysłów  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PMG

Przydałby sie jeszcze ogólny spis haseł - zeby nie trzeba było wchodzić na każdą literkę.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

kempler

Słuszna uwaga. Muszę spytać Mchla czy to możliwe, ale pewnie tak.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Jakąś kwerendę spróbuję dopisać w wolnej chwili ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

maro86

Przydałby się link -  "następne hasło"  lub "następna litera", analogicznie dla poprzednich liter i haseł...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

AL

Brakuje opisu pod literką B projektu  Belgian Beer@Home np: Belgian Beer@Home - projekt z grupy z humorem jak Pizza@home czy Yeti@home.

Adres www: http://bebeer.dyndns.org:2222/bebeer/

Swoją drogą mają fajny odpowiednik UOTD - BDOTD (Beer drinker of the day) :wink:

Co do braku grafik to np. przy projekcie Nagrzewanie Stali swego czasu zrobiłem na forum minigalerię (niestety teraz widzę, że stronka z której hostingu obrazków wtedy korzystałem już nie istnieje i obrazki się nie wyświetlają... :cry: ) i wystarczyłoby w BOINCopedii dodać linka do takiej minigalerii. Jak gdzieś odnajdę folder z tymi screenami to wstawię je ponownie korzystając z innej stronki hostingowej.

kempler

Dodałem AL

Co do grafik to bardzo chętnie. Byłoby super. Chciałem to zrobić ale właśnie nie znalazłem. W ogóle jeśli ktoś by uważał że trzeba wstawić jakiś obrazek, logo itp. to pisać lub wysyłać do mnie na maila z opisem.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kempler

Dzięki AL'owi minigaleria z projektu Nagrzewanie Stali@Home działa. Można ją znaleźć w oryginalnym poście Al'a: [moderacja: link nie aktualny]Minigaleria[/]

lub w BOINCopedii

Zapraszam do oglądnięcia. Warto !!!

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Giaur

Prosiłbym o objaśnienie określeń w tabelach z wynikami próbek. Nie znalazłem tam wyjaśnienia, co oznacza "Client detached" (a coś takiego pojawiło mi się w przypadku dwóch próbek) (Menu TWOJE KONTO -> WYNIKI (Results))

Bober

Mogę poradzić zmianę języka Managera na polski (advanced -> options -> general).

kempler

troszkę już szukałem i nie mogę znaleźć odpowiedniego opisu tego  :?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Giaur

Co do komunikatu "Client detached" - to najprawdopodobniej związane jest z sytuacją, w której próbka została wysłana do klienta, a klient jej nie otrzymał.

KrzychuP

Ja miałem taką informację przy próbce, podczas której liczenia przez przypadek odłączyłem z managera ten projekt przez BAM.
Więc przypuszczam, że opisuje przypadek:
- próbka pobrana - (może) zaczęło się przeliczanie - nie została zaraportowana - projekt został odłączony od managera

Giaur

Może i masz rację, ale w moim przypadku komunikat "Client detached" pojawił się dużo wcześniej niż "termin ważności" próbki.

KrzychuP

No właśnie o to przecież chodzi, że próbka nie została zaraportowana jako poprawnie przeliczona ani z błędem, tylko przed upływem terminu projekt do którego należała ta próbka został odłączony od managera, na który ta próbka została pobrana.

Bober

Dokladnie. Przeciez Detach znaczy tyle co odlacz projekt. Wiec w statusie probki Client detached oznacza ze probka ta zostala wywalona z kompa wraz z calym projektem. Takie niepozadane odlaczenie moze sie zdarzyc jak ktos korzysta z BAM.

KrzychuP

Cytat: "Bober"Dokladnie. Przeciez Detach znaczy tyle co odlacz projekt. Wiec w statusie probki Client detached oznacza ze probka ta zostala wywalona z kompa wraz z calym projektem. Takie niepozadane odlaczenie moze sie zdarzyc jak ktos korzysta z BAM.
Tak jak w moim przypadku ;)

Giaur

Tyle, że nie korzystam z BAM! ani nie odłączałem projektu. Nawet komputer się nie restartował (np. z powodu aktualizacji Win XP). Ale stało się to tuż po tych kilkunastodniowych problemach z SETI.

kempler

No dobra chłopaki, to jak mam to opisać  :?:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kempler

Chciałem tylko poinformować że pracę na BOINCopedią ciągle trwają i aktualnie w bazie znajduje się 170 haseł.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....