Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

HD 4870x2

Zaczęty przez hoodrobin, 12 Luty 2015, 13:38

hoodrobin

Witam. Mam problem z kartą hd 4870x2. Boinc nie wykrywa karty. 3dmark fire strike wywala błąd że nie ma zainstalowanego open gl w wersji 2.0. Mam zainstalowane AMD Catalyst Omega 14.12 ze strony producenta. Mam windowsa 7 64b. Jakie mam zainstalować sterowniki żeby wszystko pięknie liczyło? Dzięki  :)

Krzysiak

1. Ostatnie sterowniki wspierające tą kartę to 13.9
2. Karta -zabytek raczej do BOINC zastosowanie bliskie 0   :whistle:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

LQG

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 12 Luty 2015, 14:00
2. Karta -zabytek raczej do BOINC zastosowanie bliskie 0   :whistle:

Z tym punktem się nie zgodzę bo karta wyciąga 480GFlops DP co w MilkyWay@Home przekłada się na dosyć dobry wynik (R9-280X ma wydajność 1024 GFlops). Natomiast zużycie energii to osobna sprawa... :)

Krzysiak

Cytat: LQG w 12 Luty 2015, 14:08
Natomiast zużycie energii to osobna sprawa... :)

%)

R9-280X to kotlet z HD7970  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

hoodrobin

Zainstalowałem starszą wersję Catalysta ale Milkyway i tak nie chce liczyć  :(
W załączniku podaję screena z Catalysta

LQG

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 12 Luty 2015, 14:12
Cytat: LQG w 12 Luty 2015, 14:08
Natomiast zużycie energii to osobna sprawa... :)
%)
R9-280X to kotlet z HD7970  ;D
Kotlet, dokładniej z 7970GHz ale bez konkurencji w DP.

Cytat: hoodrobin w 12 Luty 2015, 14:43
Zainstalowałem starszą wersję Catalysta ale Milkyway i tak nie chce liczyć  :(
W załączniku podaję screena z Catalysta

Proponuję odinstalować najpierw 14.12 i dopiero po restarcie instalować 13.9. Jak odzyskam dostęp do maszyny gdzie mam 2x HD4870 na Win7x64 i liczę Milkę to potwierdzę wersje sterownika (raczej 13.9).

hoodrobin

Boinc wykrywa GPU ale i tak mam błąd. Po pobraniu zadań z Milkyway, automatycznie je przerywa (doł. screena). Zrobiłem tak jak mówił Krzysiak, czyli odinstalowałem nową wersję, uruchomiłem komputer ponownie, zainstalowałem starą wersję, komputer ponownie.

Karta może i nie jest najlepsza, ale taką dostałem od znajomego :)

LQG

Zrób screenshot z GPU-Z http://www.techpowerup.com/downloads/2452/techpowerup-gpu-z-v0-8-1/start?server=13 . Ok.17 sprawdzę maszynę o której pisałem.

hoodrobin

W załączniku są 3 SS z GPUz. Krzysiak, wierzę Ci  że na 4870 X2 można liczyć Milkyway :) Tylko ja też chcę liczyć i nie wiem co zrobić by można było liczyć  :(

LQG

W ostatnim wierszu "Computing" powinno być zaznaczone "OpenCL" oraz "Direct Compute". Później sprawdzę stery u siebie.

LQG

Cytat: hoodrobin w 12 Luty 2015, 15:17
W załączniku są 3 SS z GPUz. Krzysiak, wierzę Ci  że na 4870 X2 można liczyć Milkyway :) Tylko ja też chcę liczyć i nie wiem co zrobić by można było liczyć  :(

Pobierz takie sterowniki http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%207%20-%2064&rev=13.9# . Procedura jak wyżej: deinstalacja, restart, instalacja, restart i ogień! :)

lukaszja

Przed zainstalowaniem nowych (u Ciebie - starych ;)) sterów, usuń DOKŁADNIE z systemu poprzednią wersję. Użyj jakiegoś sweeper'a! Za każdym razem restartuj kompa!
I powodzenia!
PS 4870 to był kiedyś absolutny TOP. Stare, dobre czasy :)

hoodrobin

Nie zrobiłem tak jak mi powiedział LOG. Zainstalowałem Boinc Managera ponownie i wszystko chodzi pięknie. Bardzo dziękuję za powiedzenie mi że mają być to sterowniki ATI w wersji 13.9. Panowie Wielkie dzięki. Odwaliliście kawał dobrej roboty :)