Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Fiskus rozlosuje samochody za paragony

Zaczęty przez Krzysiak, 18 Luty 2015, 16:48

Krzysiak

To trzeba mieć fantazje   8)

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1102446.html

ALE !!!
Ciekaw jestem ile osób będzie tak pazernych i wklepie wszystkie paragony jak popadnie (zebrane pod marketem dla przykładu), żeby zwiększyć szanse na wygraną ?!
A później okaże się że ilość zakupów (w końcu udokumentowali to paragonami) znacznie przekracza wykazany dochód !!!

I się zacznie wyjaśnianie w US przez grającego  XD



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

mam paragony z ostatnich dwóch lat..... :D

apohawk

CytatWedług MF loteria ma zachęcić klientów do odbierania paragonów, które są dowodem na to, że usługa jest świadczona legalnie, a VAT od niej zostanie odprowadzony. Skorzysta na tym budżet państwa.

Szczurek powiedział, że Rada UE zobowiązała Polskę do przedstawienia działań, które pozwolą na ograniczenie deficytu sektora finansów publicznych w 2015 r. poniżej 3 proc. PKB. Propozycje MF zostały przesłane do Brukseli we wtorek, kiedy upływa termin ich przekazania.
Serio? Loteria to ich pomysł na rozwiązanie problemu dziurawego systemu podatkowego? Może jeszcze napiszą, że premierka zrobi 5 brzuszków za każdą wykrytą nieprawidłowość...
No good deed goes unpunished.

Troll81

pomysł nie jest zły. pytanie jak będzie z realizacją :D

Tomislaw

Obawiam się, że w pierwszej kolejności samochody nabędą ci co każą nam zbierać te paragony i to bez żadnego losowania.   >:(



apohawk

Rozważmy hipotetyczną sytuację. Mam za coś zapłacić 1000PLN i nagle mam do wyboru:
1. zapłacić 1000PLN i nie pytać o paragon
lub
2. zapłacić 1000PLN + 230PLN VATu i zabrać paragon, aby mieć znikomą szansę na wygranie tony złomu.
Który wybór jest bardziej opłacalny? Ile procent ludzi wybierze jednak loterię w takiej sytuacji?
To wciąż taki dobry pomysł?
No good deed goes unpunished.

Troll81

wolę zapłacić 1230 i miec gwarancję wykonania usługi niż oszczędzić 230 zeta a potem się pałować jak wyjdzie na to ze coś nie działa.

Krzysiak

Jak by coś było można tak na przykład odliczyć z prywatnej usługi lekarskiej - to by się zaczęło  ;D
A tak mam wrażenie że ta cała akcja to o kant rozbić


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: