Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Universe@Home

Zaczęty przez krzyszp, 21 Luty 2015, 12:28

krzyszp

Cytat: matszpk w 25 Sierpień 2015, 16:45
apka działa bardzo dobrze. jednak zauważyłem, że jest wiele zadań oczekujących na zatwierdzenie mimo dwóch wymaganych wyników. hej. krzysp? Validator coś nie wyrabia?
Bo od kilkudziesięciu godzin jest odpalony generator zadań i produkuje duuuuużo WU :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Witam
Czas przeliczeń wydłużył się i:

i5-4670k po OC 4,4GHz

czas przeliczenia wzrósł z 5800s do 32000 czyli o około 5,5 razy
punktacja tylko 4-krotnie z 333 do 1333 trochę słabo

Zobaczę jak będzie wyglądać przy innych CPU

Pytanko:
Czy czas na przeliczenie próbki też został podniesiony ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Pierwsza seria nowych WU ma punktację x4, następna będzie miała x5 (wynika to z tego, że na nowym Xeonie na którym testowałem czas wzrósł 400%, niestety na większości maszyn o 500% - nie mogłem tego wiedzieć wcześniej.

Deadline wzrósł do tygodnia.

Od następnej serii zmienię też info dla managera ile próbki się przeliczają i wtedy nie będzie już hurtem pobierał więcej niż jest w stanie....


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

7 dni trochę mało szczególnie przy starszych maszynach nie pracujących po 24h


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Telefax

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 15 Październik 2015, 09:57
7 dni trochę mało szczególnie przy starszych maszynach nie pracujących po 24h

Zgadzam się.
Jak tylko skończę obecne zadania to resztę kasuję - szkoda mocy.
Checkpointy co 1h (chyba), komp chodzi max ~5godz.
Wrócę do Denisa :)

kva.pl

Moze czas wrocic do pomyslu udostepniania short i long wu?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 15 Październik 2015, 13:36
Moze czas wrocic do pomyslu udostepniania short i long wu?
Niestety, to jest nierealne.

Przy następnej serii postaram się wydłużyć deadline do dwóch tygodni, ale muszę to skonsultować z ludźmi z UW.



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Mam problem z ilością próbek i przez źle oszacowany czas potrzebny na ich przeliczenie

Czas potrzebny na przeliczenie jednej próbki to ok 8,5h
Boinc Manager czas szacuje na 0,57h

ściąga masę próbek która i tak zostanie nieprzeliczona - zapas mam ustawiony na 0,5 dnia

Gdzie może leżeć problem ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

flaku

mam podobnie. Próbki szacowane na 1,5h liczą się około 30 godzin. Naściągało próbek, jeszcze 3 do przeliczenia, a deadline dziś.

krzyszp

Z następną serią będzie to poprawniej przeliczone.
Niemniej, winą nie obarczam wyłącznie siebie - niekiedy sam manager zaniża te wartości i wprowadza zamieszanie...

Generalnie, obecną serię kończę przed czasem (kasuję WU, które nie są obecnie przerabiane) ponieważ dostałem kod nowej aplikacji - poprawka jakiegoś drobnego błędu oraz skoncentrowanie się na nowym modelu.

W tej chwili testuję czasy wykonania nowej aplikacji z nowymi WU i przygotowuję serwer pod nową aplikację.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Widzę, że pojawiły się próbki V4. Czym się różnią od V3?

krzyszp

Kolejny raz zmieniona aplikacja.
Zasadniczo, liczymy to samo co w v3, ale dokładniej plus przeliczamy nowe modele.

Czas działania na razie  nie jest dokładnie określony - potrzebuję więcej przeliczonych WU, żeby punktację dopasować.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Na i7-4790k podkręconym do 4,6 GHz i włączonym HT - 8 próbek naraz jest szybciej

universe-xray sources v3 v0.02 czasy około 10h

Universe X-ray sources v4 v0.02 czasy około 8,33h



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

V4 początkowo będzie miała dość "rozstrzelaną" punktację.
Dzieje się tak z powodu dość zmiennych parametrów wejściowych do aplikacji. Potrzebuję kilku tysięcy zwalidowanych wyników aby ustalić docelową punktację, więc trochę to potrwa.
Niemniej, mogę chyba powiedzieć, że wersja v4 zaowocuje prawdopodobnie dość ciekawą publikacją (bo taki jest powód jej wypuszczenia). Niestety, więcej nie mogę powiedzieć, gdyż najnormalniej w świecie brakuje mi wiedzy fachowej...

W każdym razie poproszono mnie, aby na v4 przerzucić całą moc serwera...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

universe-xray sources v3 v0.02

Dalej są rozsyłane ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 22 Październik 2015, 20:35
universe-xray sources v3 v0.02

Dalej są rozsyłane ?
Tak, aby dokończyć zbieranie danych.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Strona zdechla, odsylanie probek tez.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 24 Październik 2015, 17:15
Strona zdechla, odsylanie probek tez.
Tak, przejściowe kłopoty w serwerowni. Już wszystko działa :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Na głównej stronie projektu jest informacja: "Moc obliczeniowa 3% PetaFlops", czy petaflops to jakaś granica docelowa, czy zwykły błąd.

krzyszp

To tylko informacja, jaką mniej więcej mocą obliczeniową dysponuje projekt.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Dario666

Czyli tak naprawdę jaką?

krzyszp

Cytat: Dario666 w 28 Październik 2015, 13:30
Czyli tak naprawdę jaką?
0.03 PetaFLOPS, czyli 30 TeraFLOPS?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

A tak ciekawości - da się jakoś sprawdzić ile wynosi moc obliczeniowa uczestnika np obecnie moja w tym projekcie ? 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 28 Październik 2015, 14:52
A tak ciekawości - da się jakoś sprawdzić ile wynosi moc obliczeniowa uczestnika np obecnie moja w tym projekcie ?
Benchmark w Managerze?

Ewentualnie, bardziej skomplikowana droga, to policzyć czas wszystkich WU uwzględniając Benchmark z Managera...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Zle sie dzieje w projekcie.
Coraz wiecej WU ma status " Zbyt wiele błędów (może zawierać błąd)", a caly blad polega na tym ze mialy bardzo zanizony czas liczenia i ludzie anuluja/nie mieszcza sie w terminie. Kilka WU skonczylem i nie moga zostac zwalidowane bo nikt poza mna nie policzyl...

pawg

ja miałem to samo, raz pobrałem 8 zadań "tak sobie z nudów" i byłem 4-5 osobą która dostawała dane WU  :dunno:



Sebastian M. Bobrecki

To może dlatego mi w ostatnich dniach cały czas spada ilość punktów zdobywanych w ciągu doby. Widzę też że nowa aplikacja (BHspin) punktuje doprawdy zachęcająco:

...
6474440 2974874 7 Nov 2015, 2:03:55 UTC 7 Nov 2015, 4:49:56 UTC Completed and validated 7,282.59 7,282.59 55.54 Universe BHspin v0.03
6421323 2955477 6 Nov 2015, 5:35:03 UTC 6 Nov 2015, 20:18:57 UTC Completed and validated 25,215.61 25,215.61 952.38 Universe X-ray sources v4 v0.02
...
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Wiem, walczę z punktacją...

Generalnie, ten nowy system kredytów powinien sam się wyregulować, ale jak widać, różnie to działa (na tym samym kompie za 2 różne wu dostałem odpowiednio 55.54 i 100pkt).
Mam już opanowane ręczne skorygowanie punktów i zrobię to dla tej serii.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

A co ze zmarnowanymi probkami v3?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 07 Listopad 2015, 11:22
A co ze zmarnowanymi probkami v3?
A podaj linka do WU, żebym był pewien, że dobrze rozumiem pytanie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

http://universeathome.pl/universe/workunit.php?wuid=2849486

Prosze bardzo. Przez to ze one sie liczyly kilka, jak nie kilkanascie razy dluzej niz wedlug poczatkowych szacunkow mialy to sie ludziom posciagalo ich za duzo i albo anulowali, albo nie konczyli w terminie. I w efekcie mnostwo WU poszlo jako "moze zawierac blad".

krzyszp

Dużo to ich nie było.
Tak naprawdę, to może było tysiąc WU na ponad 150k próbek.

Zobaczę, czy moge dobrać się do nich i przydzielić punkty...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Bedzie ich na pewno duzo wiecej. Ja mam wciaz 58 w trakcie. Z czego w terminie policzy sie pewnie ze 4. Reszta skonczy sie bledem. Nie sadze zebym byl jedyny w takiej sytuacji.

pawg

przerzucam się chwilowo tylko na próbki v3 - wszystkie pobrane przeze mnie zadania będą przeliczone z sukcesem  :attack:



krzyszp

Cytat: pawg w 07 Listopad 2015, 15:19
przerzucam się chwilowo tylko na próbki v3 - wszystkie pobrane przeze mnie zadania będą przeliczone z sukcesem  :attack:
:p_arr: :parrrty:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

2015-11-07 15:22:16 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-11-07 15:22:18 | Universe@Home | Scheduler request failed: HTTP internal server error

:bad:



krzyszp

Spróbuj teraz.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Cytat: pawg w 07 Listopad 2015, 15:19
przerzucam się chwilowo tylko na próbki v3 - wszystkie pobrane przeze mnie zadania będą przeliczone z sukcesem  :attack:

Niestety nie mozesz miec tej pewnosci bo moze Ci sie trafic ze nikt poza Toba nie przeliczy do konca w terminie.

pawg

dalej nie działało więc usunąłem projekt i ponownie dodałem. Teraz działa i nawet dostałem WU  ;)



Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: