Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Universe@Home

Zaczęty przez krzyszp, 21 Luty 2015, 12:28

Sebastian M. Bobrecki

A nie możesz po prostu przywrócić ustawień do stanu początkowego? Przecież boinc całkiem sobie dobrze radzi z sytuacją że ktoś pobierze za dużo zadań i się nie wyrobi. A te ustawienia trzeba było najpierw przetestować w projekcie testowym. Chyba po to między innymi on jest.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Ot ustawienie o którym mowa dotyczy konkretnej próbki, a nie serwera. Generalnie, wartość domyślna była zła, ale to wyszło dopiero w momencie, kiedy naprawdę mocny sprzęt się pojawił - teraz od jakiegoś czasu jest poprawna, ale serwer dalej kaprysi... Niestety, nadal nie jestem pewien dlaczego.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

U mnie jak nie pobieralo tak nie pobiera. Nie sadze zeby phenom@3,3Ghz czy I3@3,4Ghz to bylo za malo ;)

LQG

Cytat: kva.pl w 23 Marzec 2015, 11:04
U mnie jak nie pobieralo tak nie pobiera. Nie sadze zeby phenom@3,3Ghz czy I3@3,4Ghz to bylo za malo ;)

Ile masz przydzielonych zasobów dla projektu?

kva.pl

Wszystko standardowo, wszedzie po 100. Zostawilem kompa na noc z pobieraniem WU dla wupropa i universe, pozostale z "nie pobieraj danych" i rano mialem przetwazane wu z wupropa i nic wiecej.

krzyszp

Reset projektu w managerze też nie pomaga?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

2015-03-23 11:36:45 | Universe@Home | Resetting project
2015-03-23 11:37:55 | Universe@Home | update requested by user
2015-03-23 11:37:57 | Universe@Home | Master file download succeeded
2015-03-23 11:38:02 | Universe@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
2015-03-23 11:38:02 | Universe@Home | Not requesting tasks: don't need (CPU: job cache full; NVIDIA GPU: job cache full)
2015-03-23 11:38:04 | Universe@Home | Scheduler request completed


Zwiekszylem bufor na maksimum.

2015-03-23 11:39:24 | Universe@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
2015-03-23 11:39:24 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-03-23 11:39:26 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-03-23 11:39:26 | Universe@Home | No tasks sent


Bez planetek dla mnie ;)

LQG

Czy w buforze masz wstrzymane jakieś WU dla innych projektów?

kva.pl

Nie. Tylko wuprop se idzie na darmo.

krzyszp

Za cholerę nie mogę zrozumieć, co jest grane...

Najdziwniejsze jest to, że jeden z moich kompów przestał dostawać WU, ale już drugi ma stale pełen bufor... W dodatku ten drugi ma znacznie więcej wątków, ale pojedynczy wątek działa prawie 2 razy wolniej...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

LQG

Cytat: kva.pl w 23 Marzec 2015, 12:09
Nie. Tylko wuprop se idzie na darmo.

Oczywiście na Win BM 7.4.36? Pojawił się również BM alpha 7.4.42 http://boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=8378&sort_style=&start=60 , możesz spróbować aczkolwiek obawiam się że to problem po stronie serwera...

kva.pl

Tak, windows i wersja aktualna. Odpalilem WCG, poszlo od strzala. Za pare dni sprobuje.

krzyszp

Ni z tego ni z owego mój komp zaczął pobierać WU.
Restartowałem daemony serwera co prawda kilka razy (tuningowałem MySQL'a), ale kompletnie nic nie zmieniałem w przydzielaniu zadań...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

LQG

Cytat: krzyszp w 23 Marzec 2015, 14:15
Ni z tego ni z owego mój komp zaczął pobierać WU.
Restartowałem daemony serwera co prawda kilka razy (tuningowałem MySQL'a), ale kompletnie nic nie zmieniałem w przydzielaniu zadań...

Ghost in the Shell lub jak kto woli może AI  ;D

Hani

Tak z ciekawości: jaki procek "minimum" dostanie zadania?


krzyszp

Cytat: Hani w 23 Marzec 2015, 19:52
Tak z ciekawości: jaki procek "minimum" dostanie zadania?
Trudno powiedzieć, ale generalnie taki, który jest w stanie wykonać WU przed deadline (4 dni), biorąc oczywiście pod uwagę, że jest masę uwarunkowań typu: ile czasu dziennie dany komputer liczy, jaki ma przydział zasobów, itd...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi

CytatTrudno powiedzieć, ale generalnie taki, który jest w stanie wykonać WU przed deadline...
A to boinc sam testuje i podejmuje decyzję czy sprzęt się nada? Pytam bo moja piwniczka zawiera między innymi maszynę z 2*PIII/700MHz i korci mnie by to znów uruchomić  XD

Troll81

BOINC od czasu do czasu odpala swój benchmark. a i projekt weryfikuje czy wyrabiasz się z zadaniami. Jak za dużo zawalasz to ci projekt przestaje wysyłać.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 23 Marzec 2015, 22:18
BOINC od czasu do czasu odpala swój benchmark. a i projekt weryfikuje czy wyrabiasz się z zadaniami. Jak za dużo zawalasz to ci projekt przestaje wysyłać.
To jest "trochę" bardziej skomplikowane... W tych obliczeniach "do tanga trzeba dwojga"  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

A czy tam jest ustawione "Homogeneous redundancy"? Przeglądałem swoje wyniki, oczywiście nie wszystkie, i póki co nie znalazłem przypadku żeby moje hosty, same linuxy, były zestawione np. z jakimś windowsem. Tylki linux - linux. Co więcej widzę też przypadki że moje hosty są parowane między sobą. To chyba nie jest najlepsze rozwiązanie bo jeśli np. używany przeze mnie soft ma jakieś, nazwijmy to, problemy to błędy się mogą utrwalać:
http://universeathome.pl/universe/workunit.php?wuid=324443
http://universeathome.pl/universe/workunit.php?wuid=324536

Wracając do sedna, chodzi mi o to że jeśli "HR" działa jakoś agresywnie to może dzieje się tak że np. cały bufor feeder-a jest w danym momencie wypełniony zdaniami tylko dla danej platformy i puki to nie zejdzie to dla reszty nie ma zadań. Zaobserwowałem też że zwykle wieczorem moje hosty dostają więcej zadań niż w ciągu dnia. Wczoraj np. zdarzyło się tak, że przez jakiś czas wszystkie rdzenie/wątki miały co liczyć. Ale dziś rano znowu jest kicha i większość się nudzi.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Tak, HR jest ustawione, w tym wypadku jest to konieczne.

Natomiast zastanawiam się nad jedną możliwą przyczyną występowania błędu, ale nie chcę jej chwilowo sprawdzać, wolę poczekać, aż ilość zadań na serwerze spadnie poniżej 100k.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Sprawdzilem na dwoch nastepnych maszynach, mam to samo. Albo "not highest priority project" albo po prosto "got 0 tasks" bez powodu. Nie wiem czy to ma zwiazek z wydajnoscia maszyn bo zdaje sie ani jednego WU nie przekroczylem z terminem nigdy.

krzyszp

Po gwałtownym zwiększeniu cache dla zadań, może coś z tego będzie, moja maszyna melduje pełne bufory (a ja szum w pokoju).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: krzyszp w 24 Marzec 2015, 13:08
Po gwałtownym zwiększeniu cache dla zadań, może coś z tego będzie, moja maszyna melduje pełne bufory (a ja szum w pokoju).
Który cache masz na myśli?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

kernel.shmmax (na 128MB)
A po nim ustawiłem flagi:
shmem_work_items na 500
hr_allocate_slots
hr_class_static
oraz resend_lost_results

serwera BOINC


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

"not highest priority project"

Sebastian M. Bobrecki

Widzę że pojawiły się odznaki za RAC :) i widzę że one się pokazują na forum :) , a planety nie :(
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 24 Marzec 2015, 16:28
Widzę że pojawiły się odznaki za RAC :) i widzę że one się pokazują na forum :) , a planety nie :(
Bo sie sp....ło...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Na jednej maszynie ot tak nagle zlapalo mi trzy WU, na reszcie dalej posucha.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 24 Marzec 2015, 17:09
Na jednej maszynie ot tak nagle zlapalo mi trzy WU, na reszcie dalej posucha.
Ogólnie WU in progress jest coraz wiecej, więc wygląda to raczej pozytywnie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

2015-03-24 19:27:46 | Universe@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
2015-03-24 19:27:46 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-03-24 19:27:48 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-03-24 19:27:48 | Universe@Home | No tasks sent


Aha ;)

krzyszp

Daj reset projektu, bo ja wrecz mujsialem zablokować projekt na chwile po wzieciu 20WU na 8 wątkow...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

2015-03-24 19:28:02 | Universe@Home | Resetting project
2015-03-24 19:33:42 | Universe@Home | update requested by user
2015-03-24 19:33:45 | Universe@Home | Master file download succeeded
2015-03-24 19:33:50 | Universe@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
2015-03-24 19:33:50 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-03-24 19:33:51 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-03-24 19:33:51 | Universe@Home | No tasks sent

krzyszp

Dobra, robie reset całego serwera, bo innych pomysłów już nie mam...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Dziwne to jest o tyle, ze na testowym ani razu nie mialem takiego problemu, na zadnej maszynie  :ph34r:

krzyszp

Akurat to nie jest dziwne. Serwer testowy był stawiany bodajże w kwietniu zeszłego roku, od tego czasu połowa serwera BOINC się zmieniła i takie same ustawienie niektórych opcji powoduje zupełnie różne zachowanie się serwera... W dodatku na testowym wszystkie WU wykonywały się poniżej godziny, a na produkcyjnym zostały wydłużone do kilku godzin, co wymusiło trochę zmian w ustawieniach.

Niemniej, do pewnego czasu było ok, a teraz nie jest, a serwer nie pracuje nawet na "pół gwizdka"...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

#76
Myslalem ze wszystkie zmiany robisz najpierw na testowym ;)

2015-03-24 20:48:24 | Universe@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
2015-03-24 20:48:24 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-03-24 20:48:25 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 1 new tasks


Zobaczymy co dalej :)

EDIT:

Wyglada na to ze wszystko dziala jak nalezy  :parrrty:

krzychu

#77
sheduler request failed : error 417

zabijam kazdy projek :( 


edit
e to moje proxy :book:

EDIT2
dodac do cc_config.xml
<cc_config> <options> <http_1_0>1</http_1_0> </options> </cc_config>
:p_arr:

kva.pl

I od nowa:

2015-03-27 10:02:03 | Universe@Home | Sending scheduler request: To fetch work.
2015-03-27 10:02:03 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-03-27 10:02:07 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-03-27 10:02:07 | Universe@Home | No tasks sent


A rdzenie sie nudza...

kva.pl

http://universeathome.pl/universe/results.php?hostid=2025

Dwa z tych WU zamiast liczyc sie pi razy oko 3h licza sie juz jedna 16, druga 14. Obie sa znacznie powyzej 100%, pokazuja czas do konca po kilka minut, ale ten stoi. Co jakis dluzszy czas przeskakuja o tysieczna procenta. Ubic je czy czekac az sie laskawie skoncza? Jak dostane za nie po 222pkt to mi bedzie bardzo przykro  %)