Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Universe@Home

Zaczęty przez krzyszp, 21 Luty 2015, 12:28

krzyszp

Cytat: kva.pl w 31 Marzec 2015, 14:05
http://universeathome.pl/universe/results.php?hostid=2025

Dwa z tych WU zamiast liczyc sie pi razy oko 3h licza sie juz jedna 16, druga 14. Obie sa znacznie powyzej 100%, pokazuja czas do konca po kilka minut, ale ten stoi. Co jakis dluzszy czas przeskakuja o tysieczna procenta. Ubic je czy czekac az sie laskawie skoncza? Jak dostane za nie po 222pkt to mi bedzie bardzo przykro  %)
Jeżeli idą, nawet minimalnie, to zostawić.
Na pocieszenie dodam, że może to oznaczać, że coś ciekawego znalazłeś :)

Natomiast jeżeli całkowicie stoją, to ubijaj...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Ok, niech sobie miela :)

cp

Cytat: krzyszp w 31 Marzec 2015, 14:06
Na pocieszenie dodam, że może to oznaczać, że coś ciekawego znalazłeś :)

No to chyba będzie wysyp znalezisk  XD
Ja mam takich próbek 7 w trakcie przeliczania. I gdyby nie kva.pl, sam bym się też o to pytał.

kva.pl

Wlasnie zobaczylem ze na innym komputerze ktory liczy tylko universe mam tez takie dwie. Problem w tym, ze przez to przekrocze termin odeslania kolejnych probek z bufora  :(

krzyszp

To w takim razie wygląda, że coś nie gra...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

dziubas

#85
mam i ja, 7 liczących sie już parenaście godzin, w tym dwie progress 100%, wszystkie raczej stoją. zabijac?

[edit] jesxcze jedna: cpu time ~9h, elapsed time ~19h, od dawna 4 sekundy do końca
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

kva.pl

Co ciekawe te dwie WU na jednym kompie sa w roznych wersjach aplikacji, jedna 0,01, druga 0,02. Masz mozliwosc przedluzenia terminu odsylania WU dla danego hosta? Sporo mi sie przeterminuje, anulowac je samemu zeby wczesniej ktos je dostal czy olac sprawe?

EDIT:

http://universeathome.pl/universe/forum_thread.php?id=21#210 ostatni post ta sama historia.

krzyszp

Anulujcie, ja je kasuje, coś jest nie tak z tą serią...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Od dziś chciałem trochę policzyć i
1 Czy brakuje próbek ?
2 Pobrało mi partię która za chwile została przerwana przez serwer
i dale sucho ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Tak,

Wygląda na to, że aplikacja dla pewnego zakresu danych zapętla się, musiałem skasować WU i teraz trzeba odszukać przyczynę błędu... To niestety musi trochę potrwać, bo testy idą "na piechotę"...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Oki ale sobie moment wybrałem  ;D
Powodzenia  :p_arr:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 31 Marzec 2015, 21:01
Oki ale sobie moment wybrałem  ;D
Powodzenia  :p_arr:
Tak to jest, jak się przyłącza po publikacjach, a nie przed  XD

Oraz oczywiście dzięki :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Znow pomarudze - strona chwilami lapie ciezkie zawiechy. Przed chwila napisalem posta na forum, wyslanie odpowiedzi trwalo kilkadziesiat sekund. Klikanie w 'your account' tez potrafi sie zatrzymac na minute. Sprawdzilem z dwoch kompow na dwoch roznych laczach, na obu tak sie czasem robi. Zapycha sie lacze serwera czy co?

Krzysiak

Pytanko czy projekt rozsyła próbki ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 04 Kwiecień 2015, 21:28
Pytanko czy projekt rozsyła próbki ?
W tej chwili nie.

Obecnie mam już nową aplikację (rozwojowa wersja poprzedniej, trochę inne rzeczy ma badać), ale jej nie wypuszczam, bo gdzieś się schowały dwa bugi które najpierw trzeba usunąć.



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

I jak tam postępy ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Na razie niestety kiepsko...

Po wielu bojach udało mi się obniżyć fail rate do ok 8-10%, co niestety nadal jest zbyt dużo, w dodatku nie mogę znaleźć przyczyn błędów ("u mnie działa")...
W dodatku UW mi dzisiaj zgłosiło, że dokonali trochę zmian w kodzie niezależnie ode mnie (technicznych, nie merytorycznych), co spowoduje konieczność dalszych testów, zanim wypuszczę aplikację na produkcyjny.

Problemem zaczyna być stopień skomplikowania kodu, który od startu projektu urósł już o jakieś 30%, w większości dodanego przez osobę nie będącą autorem pierwotnej wersji co jeszcze wydłuża testowanie (także pod względem merytorycznym).

Na dzień dzisiejszy prawie stale są WU na testowym, ale trzeba je u siebie obserwować i w razie potrzeby anulować, żeby nie zabierały prądu niepotrzebnie (na forum projektu o tym pisałem).
Dodam, że także takie liczenie jest dla mnie przydatne, tylko w ten sposób jestem w stanie wychwycić błędy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

przydałoby się puszczanie apki w kontrolowanym środowisku. Jakbyś potrzebował to mogę puszczać takie testowe apki z palca z włączonym jakiś szczegółowym logiem.

stasieks

Z ciekawości. Jeżeli ubije próbkę po np. 10 godzinach mielenia (a robiłem to w ostatnich dniach wielokrotnie) ma to jakąkolwiek wartość dla Ciebie ?

krzyszp

Cytat: stasieks80_PL w 09 Kwiecień 2015, 22:23
Z ciekawości. Jeżeli ubije próbkę po np. 10 godzinach mielenia (a robiłem to w ostatnich dniach wielokrotnie) ma to jakąkolwiek wartość dla Ciebie ?
Ma, ląduje w "ubitych". Jeżeli takich mam 10 to ignoruję, ale jeżeli 1000 to mam pewność, że aplikacja jest do kitu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

I co tam, jak tam. Jest nadzieja ?

krzyszp

Czekam na nowe źródła z UW.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Trwają następne testy, zmieniona app, przebudowany system checkpointów, który jednak wymaga jeszcze prac...

UW zależy na jak najszybszym release, więc najprawdopodobniej przed końcem tygodnia będzie więcej testów, a zaraz potem na produkcyjny...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

dobra wiadomość. Testerów ci starczy?

krzyszp

Tak, mam dość testerów :)

Wygląda na to, że awaryjność app na linuksie = 0.00%, na windows = 2,4%...

Jeżeli będzie rozwiązana porządnie kwestia checkpointów (a tutaj coś jeszcze nie gra), to app wejdzie na produkcje z bardzo dużą ilością WU.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Jakieś nowe wieści z frontu walki...?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 20 Kwiecień 2015, 15:45
Jakieś nowe wieści z frontu walki...?
Tak, dzisiaj dostałem nowy kod, ale dopiero jutro lub pojutrze wgram nowe wersje i próbki testowe.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Czy po obecnej serii, która się zapewne skończy za jakieś 3-4, dni będą jakieś nowe zadania?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 06 Maj 2015, 12:28
Czy po obecnej serii, która się zapewne skończy za jakieś 3-4, dni będą jakieś nowe zadania?
Tak, jeszcze ok. 1.8 miliona WU czeka na generowanie (chyba, że prędzej zostaną osiągnięte cele badawcze, ale jak na razie nie dostałem takiego sygnału).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Pysznie :p_arr:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

kva.pl

Strona universe dziala mi tak wolno ze wlasciwie jest nieuzywalna  :-\

krzyszp

Tak, mam problem, pracuję nad rozwiązaniem...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Ktoś urządził niespodziewany wyścig i to spowodowało całkowite osuszenie serwera:
http://boincstats.com/en/stats/challenge/team/chat/682
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Próbki już się generują, ale trochę to potrwa...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mat

Jak tak w ogóle można - zarządzić sobie wyścig, ot tak sobie, bez żadnych konsultacji z opiekunem projektu...

kva.pl

A wlasciwie dlaczego nie? ;)

Swoja droga oni uprzedzili na forum ze sie zbliza.

krzyszp

O wyścigu wiedziałem wcześniej, niestety zaczął się podczas mojego urlopu i wciągnęli zapas, który normalnie jeszcze na 3 dni by wystarczył :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

To w zadnym razie nie byl zarzut pod Twoim adresem, jesli tak zabrzmialo to przepraszam, odpowiadalem Matowi po prostu :)

krzyszp

Cytat: kva.pl w 19 Czerwiec 2015, 15:07
To w zadnym razie nie byl zarzut pod Twoim adresem, jesli tak zabrzmialo to przepraszam, odpowiadalem Matowi po prostu :)
Jasne, zrozumiałem od razu :)
Tylko wyjaśniłem sprawę dokładniej.

Obecnie serwer już powinien podawać WU, choć możliwe są zacięcia, bo generator nadal chodzi i serwer może czasowo się nie wyrabiać.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Dostałem dość ciekawą informację.

Otóż ludzie z U@H na pewnej międzynarodowej konferencji (szczegółów nie znam) przedstawili wyniki naszych obliczeń. Pomimo, że wyniki same w sobie były dość interesujące, to z większym zainteresowaniem spotkała się metoda ich uzyskania (BOINC) :)

Na tę chwilę wiem o co najmniej jednej osobie zainteresowanej dołączeniem swoich obliczeń do projektu - zadanie tak złożone obliczeniowo, że w sensownych finansowo warunkach tylko BOINC może udźwignąć zadanie siłami społeczności :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka