Universe@Home

Zaczęty przez krzyszp, 21 Luty 2015, 12:28

kva.pl

A jakie to SSD?

krzyszp

Samsung 850 PRO 256GB


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

No to już parę lat miał. Czyżbyś go zajechał? Jak podłączysz do nowej maszyny zrób mi proszę zrzut Smart jeśli będziesz miał możliwość. Będę bardzo wdzięczny :)

krzyszp

Cytat: kva.pl w 20 Listopad 2018, 16:15
No to już parę lat miał. Czyżbyś go zajechał? Jak podłączysz do nowej maszyny zrób mi proszę zrzut Smart jeśli będziesz miał możliwość. Będę bardzo wdzięczny :)
3 lata miały, do końca gwarancji jeszcze daleeeeeko, a i TBW miał w 1/3 dopiero wykorzystany.
A dysków tych fizycznie nie mam, one są w serwerowni CAMK w Warszawie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

O to wymienia Ci na 860 PRO :D

krzyszp

Cytat: kva.pl w 20 Listopad 2018, 22:37
O to wymienia Ci na 860 PRO :D
Nie wiem na co wymienią, ale zanim cała procedura naprawy znajdzie swój finał, to i tak CAMK musi kupić nowe dyski, a ja muszę uspokajać wkurzonych gości, którym dobę komputery żarły prąd za darmo...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 20 Listopad 2018, 22:48
Nie wiem na co wymienią, ale zanim cała procedura naprawy znajdzie swój finał, to i tak CAMK musi kupić nowe dyski, a ja muszę uspokajać wkurzonych gości, którym dobę komputery żarły prąd za darmo...
Niech ustawią bufor zadań na tydzień :D

krzyszp

Serwer Uni niestety nie wstał po restarcie :(
Wysłałem maila z prośbą o "popchnięcie" go ręczne, niestety mamy taki okres jaki mamy, więc pewnie kilka dni poczekamy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Generalnie to nie ma zdalnego zarządzania? Albo ma ale nie masz dostępu? Bo trochę szkoda czasu, nie wspominając że mało profesjonalnie to wyglada :)

krzyszp

Ma zarządzanie, niestety po przenosinach z UW do CAMK nie zostało podpięte pod zewnętrzne IP...

Inna sprawa, że to niestety odbija się czkawką ostatni pad dwóch dysków SSD.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ufol

Może by tak przy okazji wskrzesić temat aplikacji na gpu. Smerfnie by było, gdyby w tej sprawie choćby mały przełom nastąpił. Kto, po tych przenosinach, faktycznie zarządza tym całym majdanem? Wnioskuję, z tego co Krzychu raportujesz, że odsunęli ciebie od serwerów na znaczną odległość.

krzyszp

W kolejności:

Na aplikację w wersji GPU w zasadzie szanse są zerowe. W tej chwili aplikacja jest dość mocno przerobiona od czasu, gdy matszpk próbował zrobić ją w wersji GPU więc trzeba by całość ruszać od nowa.
"Szefem" projektu jest cały czas prof. Krzysztof Belczynski, jednak projekt nie ma w tej chwili (i to już od jakiegoś czasu) żadnego finansowania, jedynie miejsce na serwery.
Moja rola się nie zmieniła od początku projektu - zarządzam serwerami, pamiętaj jednak, że fizycznie one są kilkaset kilometrów ode mnie, a maszyna wymaga "ręcznego" popchnięcia jej najwidoczniej :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Kamracie Krzysztofie... sukcesywnie kurczy się ilość próbek Univers'ea... czy mam być gotowy do przełączenia się gdzie indziej... czy też próbek nie zabraknie?!?

pozdrawiam serdecznie Grzegorz Roman Granowski

krzyszp

Spokojnie, już rozgrzewam silniki generatora :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 05 Marzec 2019, 15:39
Spokojnie, już rozgrzewam silniki generatora :)

wspaniale! i dziękuję.. a co z pozostałymi podprojektami Univers'ea??? już dawno było żadnych innych próbek, oprócz... BHspin

serdecznie GRG

krzyszp

Na razie BHspin jest najważniejszy i analiza jego wyników pochłania całe moce przerobowe naszych mózgowców :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 05 Marzec 2019, 15:59
Na razie BHspin jest najważniejszy i analiza jego wyników pochłania całe moce przerobowe naszych mózgowców :)

rozumiem... a kiedy będzie jakiś oficjalna informacja o postępach???

Grzegorz R. Granowski

Serdecznie...wprawdzie post pod postem... ale ... buchnęło 150 milionów... pozdrawiam Grzegorz Roman Granowski

tito

Gdyby ktoś nie zauważył to certyfikat SSL Universalnego wygasł - nie pobiera/wysyła zadań, strona leży.


krzyszp

Już jestem.
Z okazji odnowienia certyfikatu właśnie robię pełny upgrade OS na serwerze Uni do najnowszej wersji.

Przy okazji, kto zgadnie na której wersji Debiana dotąd tak stabilnie chodził? :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka


krzyszp

Cytat: RadiowyChochlik w 14 Lipiec 2019, 17:09
Debian 6.0?
Blisko, była 7-ka :)

Chociaż oryginalnie stawiałem właśnie szóstkę, ale jeden upgrade był.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Bo debian stabilny jest :d

krzyszp

Cytat: Troll81 w 15 Lipiec 2019, 20:48
Bo debian stabilny jest :d
To system "skała".
Na różnych serwerach mam uptime po kilka lat :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Mam w tej chwili 2 jednakowe CPU AMD 2700@3,2. Jeden liczy na Win10 z czasami ~ 5000 zaś drugi na UBUNTU 18,04 z czasami ~10000 - ktoś wie, czy aplikacja pod Linuxa jest tak wolna, czy ja mam coś nie halo ze sprzętem?

krzyszp

Raczej z konfigiem Ubu masz coś nie halo. Różnice są, ale nie takie duże.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Licho!
Jak już będzie działał 24/24 (pewnie od jutra) to muszę potestować różne projekty i porównać.

krzyszp

Za kilka(naście) dni wejdzie nowa apka z innymi czasami liczenia...

Mam już kod u siebie, czeka na kompilację.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Hmm właśnie zauważyłem kilka WU które przeliczyły się w ~ 2500.
Muszę chyba wziąć na wstrzymanie :) Będzie dobrze.

krzyszp

Dla BHSpin już poleciała nowa wersja apki, bardzo mocno zmieniona.
Liczbę WU dla niej możemy liczyć w setki milionów (jeszcze nie oszacowałem ile dokładnie, ale bazując na tablicach parametrów mam... 14 poziomów pętli foreach, której poziom "pierwszy" ma 32 składowe, to będzie... dużo).

Ta sama apka, ale z innym zestawem parametrów pójdzie też jako ULX, z mniejszą ilością WU, ale najpierw muszę sobie poradzić z kilkoma egzotycznymi platformami (jak na ten projekt), czyli np. ARM64.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Wspaniale... niech rdzenie się przegrzewają...

pozdrawiam Grzegorz Roman Granowski

ps. mam nadzieję, że ULXa jakiegoś wyłapię

tito

Proponowałbym kolejne odznaki...
Wczoraj mi wpadła myśl na całkowicie czarne kółko - czarna dziura za 500m

Troll81

no czarną dziure to byl dał za jakieś 1000 000 000 000 000 albo coś w ten deseń :D

SzaMoT🍀

#314
Od wczoraj zauważyłem ujemne kredyty w U@H na Boincstats.
W załączniku screen
Edit:
Z tego co widzę nie tylko ja tak mam

krzyszp

Sorki, ale dlaczego wy zgłaszacie problemy w BS w temacie Uni?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

Na stronie Projektu znalazłem info odnośnie ujemnych kredytów, nie znalazłem odpowiedzi.
Na stronie BS również jest wątek odnośnie ujemnych kredytów, też nic nie można wywnioskować co się dzieje.
Dlatego napisałem prosto do osoby zarządzającej projektem, jeśli to błąd po stronie BS, to zwrócę się tam
:)

SzaMoT🍀

Podpiąłem konto SKB@P i wszystkie zadnia od razu wysypało
O to kod błędu:
<core_client_version>7.4.23</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
process exited with code 1 (0x1, -255)
</message>
<stderr_txt>
../../projects/universeathome.pl_universe/BHDB_8_x86_64-pc-linux-gnu: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.9' not found (required by ../../projects/universeathome.pl_universe/BHDB_8_x86_64-pc-linux-gnu)
../../projects/universeathome.pl_universe/BHDB_8_x86_64-pc-linux-gnu: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ../../projects/universeathome.pl_universe/BHDB_8_x86_64-pc-linux-gnu)

</stderr_txt>
]]>


I link do VPS'a
https://universeathome.pl/universe/show_host_detail.php?hostid=537519

krzyszp

Konieczny upgrade systemu na tej maszynie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

Debian 8 aktualizacja parę dni temu innych nie mają Debian 9,10 własnego obrazu nie idzie.
Mogę zrobić z 8 na 9 ale 9 nie łączy się z boincnative przy tych samych ustawieniach w plikach BOINC