Universe@Home

Zaczęty przez krzyszp, 21 Luty 2015, 12:28

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 16 Październik 2019, 15:57
Konieczny upgrade systemu na tej maszynie.

Szanowny " Wszechstronny Dyletancie " ... proszę, skoro cosmologyathome ma Wszystkie Obserwowalne Dane, a także Zrozumienie Cząstek Elementarnych ... to po co właściwie jest universe@home ?

wprawdzie dobrze płaci, a także jest ' polski ' trochę dzięki Naszemu ? trochę pruskiemu ! Kopernikowi ! to napisz dlaczego ma jedną ' apkę ' do Wszystkiego, choć podprojekty ' dość enigmatycznie się nazywają ' !

serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

krzyszp

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 16 Październik 2019, 16:08
Mogę zrobić z 8 na 9 ale 9 nie łączy się z boincnative przy tych samych ustawieniach w plikach BOINC
Pewnie trzeba odblokować na firewallu...
Mi akurat 9 łączy się bezproblemowo z BoincTasks.

A musi być minimum 9-tka, bo z przyczyn obiektywnych na tej wersji musiałem kompilować apkę.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

#322
TJM sprawdzał już na firewallu i piszę że nie blokowało.
Możesz podać komedy do odblokowania portów 31416.
Potrafię obsługiwać za pomocą Google i spędziłem jakiś czas temu kilka dni, nerwy miałem takie, ale udało się ocalić telefon bo tableta nie miałem wtedy.
Mogę nawet udostępnić VPS'a do skorygowania i podasz co zmieniłeś a zresztą VPS'ow poradzę sobie sam, dzięki Twoim wskazówką
Zaraz zrobię upgrade do Debiana 9 i następnie 10.
root@Tomasz_Kaczmarek01:~# cat /etc/debian_version 9.11
Teraz zrobię reboot i zobaczymy czy będzie się łączył bo jak na razie ok

:boing: :boing: :boing:
Widocznie zmienili coś, albo ma wpływ że najpierw byl Debian 8 i BOINC i przejście na Debiana 9
Teraz kolejny upgrade do Debian 10 ale test U@H czy ok
Niestety U@H nie daje rady na Debian 9 nawet całego BOINCa wysypuje a w top nie ma zadań i obciążenia CPU
Teraz nie mogę się połączyć przy pomocy Boincnative.
Zatrzymuje /etc/init.d/boinc-client stop
I widzę że nie liczy bo w top nie ma nic i zabiło to komunikację za pomocą Boincnative.
Mogę usunąć BOINC ale szkoda mi zaczętych zadań z RakeSearch

Co mogę zrobić pobranych zadań jest według projektu 29 z czego 1 się wysypało, a kolejne wisza.
Co zrobić by nie stracić RakeSearch jakie Komedy

Teraz robię się zły
root@Tomasz_Kaczmarek01:~# boinccmd --project https://universeathome.pl/universe/ detach 
Operation failed: Error -1
root@Tomasz_Kaczmarek01:~#

Musiał bym usunąć haslo do łączenia i zmianę w pliku konfiguracji by te komendy boinccmd działały.
Zrobiłem tak apt-get remove boinc-client
I mimo że RakeSearch był wstrzymany wytartowal, niestety wszystkie zadnia U@H (29) z błędem.

Teraz wracam do prośby o skonfigurowanie bym mógł łączyć zdalnie (niedziala teraz (chwile działało)
Teraz znów widzę, że przełączyło na U@H i liczy naprawiło się?
Ale zadań trochę wysypało
7164 boinc     39  19   16276   3236   2868 R 100.2  0.0   5:58.90 BHDB_8_x86_64-p
7148 boinc     39  19   16276   3256   2884 R  97.2  0.0   6:07.75 BHDB_8_x86_64-p
7149 boinc     39  19   16276   3240   2872 S  73.5  0.0   6:06.51 BHDB_8_x86_64-p
7135 boinc     39  19   16276   3268   2900 S  70.6  0.0   6:13.60 BHDB_8_x86_64-p


Wysłały się Black Hole Database i Universe BHspin v2
Obecnie jest wersja Debiana 9
https://universeathome.pl/universe/show_host_detail.php?hostid=537538

Ps.
Idę przepalić temat może w tym czasie cos podpowiecie głównie chodzi mi o dostęp zdalny jak miałem na Debian 8 i co dziwne chwilę po restarcie działało

No i przede wszystkim Universe@Home ma działać bez błędów na starcie.
Jak co to przepraszam za taki wyraz posta, pisałem go robiąc czynnośći związane z tym tematem i trochę emocji,
;)
Było by fajnie gdyby dziś temat został załatany bo będę myślał do rana znów.
Dziękuję z góry

Edit
Czy jak zrobię to to będzie port widziany na świat?

iptables -I INPUT -p TCP -s 0/0 --destination-port 31416 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p TCP -i eth0 -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT


Edit2
Nie działa po restarcie

root@Tomasz_Kaczmarek01:~# iptables -I INPUT -p TCP -s 0/0 --destination-port 31416 -j ACCEPT
root@Tomasz_Kaczmarek01:~# iptables -I INPUT -p TCP -i eth0 -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
root@Tomasz_Kaczmarek01:~#


Może przyczyna braku łączenia wynika z tego, że ja używam Boincnative, (innej alternatywy na Androida nie ma)
Z Debian 8 sobie radzi a kolejnymi 9/10 nie?
Chociaż dziwne by to było po mojemu

Sprawdziłem na win i też nie działa BoincTasks
Może ta konfiguracja z Debian 8 zastosowana w 9/10 nie gra

krzyszp

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 16 Październik 2019, 17:23
Cytat: krzyszp w 16 Październik 2019, 15:57
Konieczny upgrade systemu na tej maszynie.

Szanowny " Wszechstronny Dyletancie " ... proszę, skoro cosmologyathome ma Wszystkie Obserwowalne Dane, a także Zrozumienie Cząstek Elementarnych ... to po co właściwie jest universe@home ?

wprawdzie dobrze płaci, a także jest ' polski ' trochę dzięki Naszemu ? trochę pruskiemu ! Kopernikowi ! to napisz dlaczego ma jedną ' apkę ' do Wszystkiego, choć podprojekty ' dość enigmatycznie się nazywają ' !

serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...
Apka, chociaż jest ta sama, to nazywa się inaczej dla różnych, nazwijmy to podprojektów.
Po prostu od samego początku była pisana jako uniwersalna, mogąca rozwiązywać różne problemy w obrębie tego samego działu jakim jest ewolucja systemów gwiazdowych.

Dodatkowo, zastosowanie różnych zestawów danych wpływa bardzo znacząco na czas wykonywania, dlatego lepiej je pogrupować osobno i stosować odmienną punktację.

Jeszcze inna sprawa to jest fakt, że niektóre kombinacje wymagają małej liczby WU, czasami w ich zależy nam na jak najszybszym przeliczeniu, dlatego apka dla takiego zestawu ma wyższy priorytet i te WU wykonują się całościowo szybciej.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 16 Październik 2019, 20:41
Sprawdziłem na win i też nie działa BoincTasks
Może ta konfiguracja z Debian 8 zastosowana w 9/10 nie gra
To zdecydowanie coś nie tak jest z konfiguracją maszyny, bo mam do BoincTasks podpięte zarówno maszyny z Debianem 9 jak i z 10...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

A znajdziesz kiedyś czas by zajrzeć do niej?
Zależy mi na zdalnym podglądzie

krzyszp

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 16 Październik 2019, 23:40
A znajdziesz kiedyś czas by zajrzeć do niej?
Zależy mi na zdalnym podglądzie
Sorki, ale ogarniam się po przeprowadzce i nawet mam zaległości w odpisywaniu na Uni i w kwestii czujek... Nie wyrabiam się obecnie z niczym.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

Rozumiem,
Zrobiłem reinstalację do Debiana 8.
Wiem dlaczego Tobie się łączy mi nie, ja korzystam z allow w pliku konfiguracyjnym dokładnie tak to wygląda:
BOINC_OPTS="--check_all_logins --allow_remote_gui_rpc --redirectio --dir $BOINC_DIR $BOINC_OPTS"
Można się łączyć z dowolnego IP
Ty pewnie masz IP wpisane lub domenę?
Niestety zadania nie zostały anulowane w U@H i tak na Debian 9 sypało błędami, to był czysty Debian nie grzebany

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 16 Październik 2019, 23:37
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 16 Październik 2019, 17:23
Cytat: krzyszp w 16 Październik 2019, 15:57
Konieczny upgrade systemu na tej maszynie.

Szanowny " Wszechstronny Dyletancie " ... proszę, skoro cosmologyathome ma Wszystkie Obserwowalne Dane, a także Zrozumienie Cząstek Elementarnych ... to po co właściwie jest universe@home ?

wprawdzie dobrze płaci, a także jest ' polski ' trochę dzięki Naszemu ? trochę pruskiemu ! Kopernikowi ! to napisz dlaczego ma jedną ' apkę ' do Wszystkiego, choć podprojekty ' dość enigmatycznie się nazywają ' !

serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...
Apka, chociaż jest ta sama, to nazywa się inaczej dla różnych, nazwijmy to podprojektów.
Po prostu od samego początku była pisana jako uniwersalna, mogąca rozwiązywać różne problemy w obrębie tego samego działu jakim jest ewolucja systemów gwiazdowych.

Dodatkowo, zastosowanie różnych zestawów danych wpływa bardzo znacząco na czas wykonywania, dlatego lepiej je pogrupować osobno i stosować odmienną punktację.

Jeszcze inna sprawa to jest fakt, że niektóre kombinacje wymagają małej liczby WU, czasami w ich zależy nam na jak najszybszym przeliczeniu, dlatego apka dla takiego zestawu ma wyższy priorytet i te WU wykonują się całościowo szybciej.

Serdecznie ' Szanownemu ' ... dziękuję, Grzegorz Roman Granowski ...

c_RaSz

Czy mi się tylko wydaje, czy ten projekt jest polski?

Bo jeśli tak, to mam wieeelką prośbę do "nadzorcy", o próbę modelowania "Universe" w oparciu o swój pomysł, opisany w moim tekście (link)

Zanim się on za to weźmie, to może jakieś uwagi?
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Tak, projekt jest "nasz", tak się składa, że mam przyjemność w nim "adminować".
Co do badań jako takich, to odpowiadają za nie prof. Krzysztof Bełczyński i dr Grzegorz Wiktorowicz. Szczególnie pierwszy z nich to osoba dość znana w środowisku astronomicznym.

Natomiast co do symulacji, Universe@Home zajmuje się głównie ewolucją systemów gwiezdnych z pomocą stworzonego przez prof. Bełczyńskiego autorskiego programu symulacyjnego i wg jego wypracowanej i stale udoskonalanej metody.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

krzyszp - dzięki za wyjaśnienia.
Już widzę, że projekt nie pasuje do tych moich pomysłów, tytuł mnie zmylił! Myślałem, że to modelowanie ewolucji Wszechświata (Universe!), a to modelowanie ewolucji układów nieco mniejszych  :ahoy:
Pozdrawiam, i leeecę

c_RaSz

A gdy już tu piszę, to może ktoś wie, czemu nie otrzymuję mailowych powiadomień o odpowiedziach? e-adres jest OK. "Powiadamiaj mnie o odpowiedziach" jest zaptaszone, a nic nie dochodzi. Co jeszcze sprawdzić?
Pozdrawiam, i leeecę

kva.pl


c_RaSz

Cytat: kva.pl w 09 Listopad 2019, 14:45Spam?
Nieeee. Wyjaśnienie już dostałem, w jakimś innym wątku. Forum ma obecnie ową opcję z jakichś-tam powodów zablokowaną, podobnie jak i PW.

Ale ponoć obie te możliwości mają zostać przywrócone ASAP...
Pozdrawiam, i leeecę

spiro

Jestem nowym liczydłowym na projekcie. Mam już ukończone 2 wu. Kiedy pokażą się w statystykach typu freedc i doliczą do całej puli?
https://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=46949d3179932399342d2a7f27b7508b
Tak, adres email jest ten sam.

tito

W takich sytuacjach bardzo dobrą odpowiedzią jest wzruszenie ramion - trzeba czekać i tyle.

spiro

Niby tak, ale wg stron projektu w drużynie jest 3-cyfrowa liczba osób a wg statystyk raptem 40
https://www.boincstats.com/stats/158/user/list/0/0/139/0

krzyszp

Cytat: spiro w 15 Marzec 2020, 00:32
Niby tak, ale wg stron projektu w drużynie jest 3-cyfrowa liczba osób a wg statystyk raptem 40
https://www.boincstats.com/stats/158/user/list/0/0/139/0
Bo 99% userów nie wie, że muszą zaptaszkować jedną opcję w swoich ustawieniach na stronie projektu :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

 :shame:
Zapomniałem, że nawet to na główej pisałem.

sknd

Cytat
Bo 99% userów nie wie, że muszą zaptaszkować jedną opcję w swoich ustawieniach na stronie projektu :)

wydawało mi się, że to gdzieś keidyś zaznaczałem, a nie widzę się na tej liście userów... gdzie się to zaptasza?

EDIT: znalazlem, zaptaszyłem  ;)

spiro

Też znalazłem
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?topic=11585.msg278524#msg278524
i zaptaszkowałem  ;D

Grzegorz R. Granowski

Szanowni Państwo ... a co z nowymi odznakami ? serdeczności ... Grzegorz Roman Granowski ...

krzyszp

Uprzejmie informuję, że Universe został wybrany do zawodów :)
CytatYour project has been chosen for the next Formula Boinc sprint from 19 to 22 March.
This event will be announced 24 hours before departure. Thus, from March 18 to 22, the number of users and tasks in progress will increase considerably.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

#344
Cytat: krzyszp w 19 Marzec 2020, 16:39
Uprzejmie informuję, że Universe został wybrany do zawodów :)
CytatYour project has been chosen for the next Formula Boinc sprint from 19 to 22 March.
This event will be announced 24 hours before departure. Thus, from March 18 to 22, the number of users and tasks in progress will increase considerably.

Wspaniała informacja ... Grzegorz Roman Granowski ...  ...

edit : pięknie również, że próbki ULXa są dostępne ...

necavi

Co to za wyścig? Bierzemy w nim udział?

4ys

Formula Boinc
Sezon sprintów się zaczął i z automatu jesteśmy w nim.
Jak się mylę nie mieć mi za złe.

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Wszechstronny Dyletancie ... na forum TSBT padło pytanie o univers'ea ... oddelegowałem odpowiedz ... na forum B@P ... może jednak zechciałbyś usłużyć ... i Osobiście ... odpowiedzieć na forum The Scottish Boinc Team ... pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ... ...

Ufol

Czy można jakoś sterować obliczeniami projektu za pomocą plików konfiguracyjnych? Chciałbym mu przypisać ograniczenia w ilości pobieranych próbek, oraz ustawić przydział procesora, w moim przypadku 3 rdzenie.
Umieściłem instrukcję
<max_jobs>3</max_jobs>
w pliku;
account_universeathome.pl_universe.xml
Niestety bez rezultatu.
Może da się jakoś wyedytować
app_config.xml
znajdujący się w katalogu projektowym. Niby drobny problem, a ja rozwiązania znaleźć nie potrafię. Swoją drogą, czemu projekty nie pozwalają w preferencjach ustawiać tych dwóch powyższych parametrów? Tzn. ilości próbek i maksymalnego przydziału mocy obliczeniowej.

eclipse99

Przydział procesora - próbowałeś takiego wpisu w app_config.xml?

<app_config>
   <project_max_concurrent>3</project_max_concurrent>
</app_config>

Ufol

Próbowałem, lecz niestety bez pozytywnego rezultatu.

krzyszp

<ncpus>3</ncpus>

w cc_config.xml

Uwaga - liczą się wątki, nie rdzenie!


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Panowie Kamraci, co z nowymi odznakami ? będą ? pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

krzyszp

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 28 Marzec 2020, 17:12
Panowie Kamraci, co z nowymi odznakami ? będą ? pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...
Na razie nie ma takiej opcji, ale w zamian:

1. Od pewnego czasu, stopniowo rozbudowujemy stronę z bazami wyników (https://universeathome.pl/universe/pub.php). Wygląda to mało atrakcyjnie wizualnie, ale jest tam już ok. 100GB danych. Nad wyglądem będę pracował.
2. Budujemy stronę z listą obserwowanych obiektów wraz z linkami do publikacji naukowych o tych projektach (https://universeathome.pl/universe/blackholes.php) i osobną listą publikacji.

Odnośnie punktu drugiego dodam, że nie jest to statyczna lista, ale zbudowałem także zestaw formularzy do aktywnego dopisywania obiektów do listy, w związku z tym nie będzie to uzupełniane "raz na rok, jak ktoś znajdzie czas", ale systematycznie wraz z kolejnymi aplikacjami, zmianami parametrów obliczeń itd. Oczywiście zmian tych mogą dokonywać tylko członkowie ekipy projektu.

Jednocześnie mogę dać znać, że ukazała się nowa praca naukowa napisana przez ekipę projektu, w pracy tej tradycyjnie są zawarte podziękowania dla wszystkich wolontariuszy projektu :)
Szczegóły będą wkrótce.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

dziękuję ... ciekawy kierunek działań ! serdeczności Grzegorz Roman Granowski ...

MJ19

Cytat: krzyszp w 07 Kwiecień 2020, 07:50
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 28 Marzec 2020, 17:12
Panowie Kamraci, co z nowymi odznakami ? będą ? pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...
Na razie nie ma takiej opcji, ale w zamian:

1. Od pewnego czasu, stopniowo rozbudowujemy stronę z bazami wyników (https://universeathome.pl/universe/pub.php). Wygląda to mało atrakcyjnie wizualnie, ale jest tam już ok. 100GB danych. Nad wyglądem będę pracował.
2. Budujemy stronę z listą obserwowanych obiektów wraz z linkami do publikacji naukowych o tych projektach (https://universeathome.pl/universe/blackholes.php) i osobną listą publikacji.

Odnośnie punktu drugiego dodam, że nie jest to statyczna lista, ale zbudowałem także zestaw formularzy do aktywnego dopisywania obiektów do listy, w związku z tym nie będzie to uzupełniane "raz na rok, jak ktoś znajdzie czas", ale systematycznie wraz z kolejnymi aplikacjami, zmianami parametrów obliczeń itd. Oczywiście zmian tych mogą dokonywać tylko członkowie ekipy projektu.

Jednocześnie mogę dać znać, że ukazała się nowa praca naukowa napisana przez ekipę projektu, w pracy tej tradycyjnie są zawarte podziękowania dla wszystkich wolontariuszy projektu :)
Szczegóły będą wkrótce.

Elegancko!!  :)
Fajnie, że dzieje się w temacie wyników projektu  :)
Czekamy na więcej informacji.

Myślisz Krzysztof, że możliwe byłby w przyszłości jakieś wizualizacje przybliżające użytkownikom założenia i wyniki projektu?? Być może byłby to magnes dla przyszłych użytkowników projektu  :)

Pozdrawiam

krzyszp

Nie wiem, co masz na myśli pisząc o wizualizacjach.
Jednak w opublikowanych pracach jest dość sporo różnych grafik, więc pomyślę, czy nie dałoby się może z nich zlepić jakiegoś wygaszacza?

Tylko tak realnie, to mam dziwne wrażenie, że nikt już wygaszaczy BOINC'owych nie używa...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

MJ19

Cytat: krzyszp w 07 Kwiecień 2020, 17:18
Nie wiem, co masz na myśli pisząc o wizualizacjach.
Jednak w opublikowanych pracach jest dość sporo różnych grafik, więc pomyślę, czy nie dałoby się może z nich zlepić jakiegoś wygaszacza?

Tylko tak realnie, to mam dziwne wrażenie, że nikt już wygaszaczy BOINC'owych nie używa...

Miałem na myśli coś bardziej w kierunku np. ukazania miejsca w galaktyce, którego dotyczy dany wynik badań albo wizualizację samego procesu dotyczącego obliczeń dla czarnej dziury.

To takie luźne pomysły. Być może mogłoby to "kupić" niektórych użytkowników i zachęcić ich do liczenia  :)

krzyszp

Zapodałem pomysł do włodarzy projektu, zobaczymy, co mi dadzą :)

Problem jest tylko w tym, że nie mamy żadnego grafika na stanie  :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Wszechstronny Dyletancie, Szanowny Panie Administratorze ... czy możliwe są odznaki za 250 i 500 mln punktów ?

1 miliard dla wielu użytkowników jest nieosiągalne, w jakimkolwiek przedziale czasu ... natomiast ... 250 i 500 ... kilkunastu użytkowników już dotyczy ...

usłużnie byłoby uhonorować ... liczących wytrwale od lat dla univers'ea ... a ze zbliża mi się 250 mln za miesiąc ... pięknie byłoby nawą odznakę ... dostać !!!

serdecznego, uprzejmie ... oraz licząc na odpowiedz ... Grzegorz Roman Granowski ... ...