Universe@Home

Zaczęty przez krzyszp, 21 Luty 2015, 12:28

spiro

Strona nie działa od paru dni... Samo się naprawi czy można by gdzieś napisać?

krzyszp

Cytat: spiro w 03 Październik 2020, 09:20
Strona nie działa od paru dni... Samo się naprawi czy można by gdzieś napisać?
Od wczoraj wieczora.
Można zajrzeć w Managera, gdzie jest info o pracach serwisowych do poniedziałku (serwerownia CAMK jest wyłączona) ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Dostałem z CAMK do dyspozycji MacBook'a PRO (z 2015 roku hehe), więc można się spodziewać niedługo aplikacji dla jabłek :)
Oczywiscie dopiero jak mi się srodowisko dociągnie, a trochę to potrwa, bo łącze w szpitalu podaje mi jakies 200kB/s, a jeszcze samą maszynkę muszę uaktualnić do najnowszej wersji OS'a...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

A GPU ? Kiedyś coś wspominałeś na temat.
Nic nie da się zrobić?

krzyszp

Cytat: tito w 13 Grudzień 2020, 11:37
A GPU ? Kiedyś coś wspominałeś na temat.
Nic nie da się zrobić?
Na razie nie ma takiej opcji niestety... Portowanie tej aplikacji do GPU to horror :/


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

spiro

Wątki dla androida są dość stare a odznaka złotej łopaty średnio mi się uśmiecha więc napiszę tu.
Liczę na p8 lite, android 6. Zauważyłem, że część wu potrafi dojść do 100% i ... nie potrafi się skończyć. Po spauzowaniu liczy od 0  :wth:
Jedyny sposób który dotychczas działał polegał na spauzowaniu na chwilę w trakcie liczenia. Takie wu liczyły i zamykały się bez problemu.
Z obecną partią niestety nie zadziałało. O ile jedna wu skończyła się prawidłowo
https://universeathome.pl/universe/result.php?resultid=167063134
o tyle 3 liczą się od nowa  :(
https://universeathome.pl/universe/result.php?resultid=167069962
https://universeathome.pl/universe/result.php?resultid=167069894
https://universeathome.pl/universe/result.php?resultid=167069999
Co można tu poradzić (oprócz zmiany telefonu)?

krzyszp

Obawiam się, że nic...
Wiem, mało satysfakcjonująca odpowiedź, ale Android występuje na tak wielu różnych urządzeniach, że nawet nie ma opcji przetestowania tego nawet na większej części. Dodatkowym "bólem głowy" są procesory stosowane w tych urządzeniach, które potrafią dość luźno traktować standardy ARM oraz rozbieżności w stosowanych bibliotekach w poszczególnych iteracjach systemu...
W typowych zastosowaniach to raczej nie przeszkadza, problem pojawia się najczęściej w... benchmarkach i aplikacjach liczących coś intensywnie i optymalizowanych obliczeniowo (a tak jest w przypadku Universe)..


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

wosio

Miałem ze dwa razy to samo na tym samym telefonie. Zakładam, że to przez jakość tego dość budżetowego jednak modelu :)
Planuję manualnie zainstalować nowszą wersję apki BOINC, tę niedostępną w PlayStore. Zobaczymy jak będzie.
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


spiro

wosio, a co to da? nawet taki nowszy boinc ściągnie sobie komponenty projektu i to one będą liczyć...

wosio

No właśnie chciałem sprawdzić co to da, bo się tak z marszu nie znam :P
Ale dzięki za info :D
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


Foxas

hej.
Projekt nie wysyła ani nie pobiera nowych próbek ?!
Ktoś coś wie co się dzieje ?

krzyszp

"Kopnąłem" serwer, zobacz teraz.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Foxas

Nadal nie wysyła.


krzyszp

To nic nie da...

Okazało się, że problem jest z klientem BOINC, ma stare certyfikaty SSL i konieczne jest czekanie na wydanie nowego klienta, bądź ręczna modyfikacji pliku z certyfikatami...

W tym linku jest więcej info.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Foxas

Czyli trzeba czekać.
pozdrawiam

Kret_polny

Ze strony BOINC można już ściągnąć oficjalny plik "certificate authority bundle" rozwiązujący problem z połączeniami:

https://boinc.berkeley.edu/forum_thread.php?id=14422

CytatWindows communication failure: temporary workaround
Recently, the Windows BOINC client stopped being able to communicate with some projects and with Science United. This is because of an expired entry in a file called the "certificate authority bundle".

To fix this problem, download a new version of the file and put it in the

C:/Program Files/BOINC

directory.

This is a temporary fix. We hope to release a new version of the client that won't have this problem in the future.

Plik dostępny pod linkiem:
https://boinc.berkeley.edu/ca-bundle.crt

spiro

Na androidzie też nie działa pobieranie. Lepiej czekać aż samo się naprawi, czy raczej instalować certyfikat?

Foxas

Cytat: Kret_polny w 06 Październik 2021, 18:07
Ze strony BOINC można już ściągnąć oficjalny plik "certificate authority bundle" rozwiązujący problem z połączeniami:

https://boinc.berkeley.edu/forum_thread.php?id=14422

CytatWindows communication failure: temporary workaround
Recently, the Windows BOINC client stopped being able to communicate with some projects and with Science United. This is because of an expired entry in a file called the "certificate authority bundle".

To fix this problem, download a new version of the file and put it in the

C:/Program Files/BOINC

directory.

This is a temporary fix. We hope to release a new version of the client that won't have this problem in the future.

Plik dostępny pod linkiem:
https://boinc.berkeley.edu/ca-bundle.crt

Działa
U mnie wysłało pliki
dzięki i pozdrawiam

chr80♂°🛰�

Cytat: Foxas w 07 Październik 2021, 09:57
Cytat: Kret_polny w 06 Październik 2021, 18:07
Ze strony BOINC można już ściągnąć oficjalny plik "certificate authority bundle" rozwiązujący problem z połączeniami:

https://boinc.berkeley.edu/forum_thread.php?id=14422

CytatWindows communication failure: temporary workaround
Recently, the Windows BOINC client stopped being able to communicate with some projects and with Science United. This is because of an expired entry in a file called the "certificate authority bundle".

To fix this problem, download a new version of the file and put it in the

C:/Program Files/BOINC

directory.

This is a temporary fix. We hope to release a new version of the client that won't have this problem in the future.

Plik dostępny pod linkiem:
https://boinc.berkeley.edu/ca-bundle.crt

Działa
U mnie wysłało pliki
dzięki i pozdrawiam
U mnie też działa na W10.
Nie mylić z C:\ProgramData\BOINC\

tito

Projekt od wczoraj leży.

krzyszp

Tak, pisałem na FB.
Serwerownia CAMK jest wyłączona ldo niedzielnego popołudnia (nie wiadomo dokładnie do której) z powodu prac serwisowych.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... co z Universe?

krzyszp

Cytat: tito w 02 Styczeń 2022, 17:26
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... co z Universe?
Niestety, ja nie wiem.
Coś w serwerowni, o ile wiem, problem pojawił się chyba ostatniej nocy, ale nie znam żadnych detali... A i weekend po Sylwestrze spowodował, że obsady chyba tam nie ma.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Takie jest prawo weekendów i świąt.
To czekamy.

krzyszp

Wygląda na to, że główny serwer projektu umarł (fizycznie coś padło).
Jestem w kontakcie z adminami serwerowni, ale obawiam się, że chwilowo projekt będzie martwy do momentu, aż uda mi się pojechać do Warszawy i go zreanimować...
:(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito


krzyszp

Wygląda na to, że serwer wstał, ale jeszcze się upewniam, czy będzie pracował poprawnie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

To dlatego, że wstawiłem info na główną.  ;D

krzyszp

Cytat: tito w 03 Styczeń 2022, 13:01
To dlatego, że wstawiłem info na główną.  ;D
:p_arr:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

No i niestety jednak dysk umarł na śmierć.
W dodatku, biorąc pod uwagę wiek pozostałych dysków w tej maszynie, nie ma sensu nimi mieszać, tylko pod koniec miesiąca pojadę do Warszawy zamontować nowe i postawić na nich projekt.
Oczywiście baza danych jest w całości, nienaruszona na drugim serwerze, niemniej trzeba się liczyć z opcją, że około miliona zadań wygenerowanych i ok 200k u użytkowników będę musiał anulować.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

czyli to co mam mogę spokojnie wykasować...  :dunno:

tito

Cytat: krzyszp w 04 Styczeń 2022, 18:37
...tylko pod koniec miesiąca pojadę do Warszawy zamontować nowe i postawić na nich projekt.
...
Do tego czasu będzie leżał?

krzyszp

Niestety, najprawdopodobniej tak.
Mogłem co prawda "zamieszać" dyskami tymczasowo, ale to nie jest dobry pomysł, biorąc pod uwagę, że pozostałe dyski w systemie mają już swoje lata.
Dobra wiadomość jest taka, że środki na dyski są, jest również rozwiązana sprawa moich noclegów w Warszawie w hotelu CAMK.

Niestety, jestem zatrudniony na etacie w Opolu i w dodatku zmieniam pracodawcę, co wiąże się z wykorzystaniem zaległego urlopu - dzięki temu jednak w ogóle mam jak się wybrać do Warszawy.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Jak tam Covid? Wyzdrowiałeś? Mam nadzieję, że tak i obecna przerwa w Universe jest spowodowana naprawą serwerów.
:arrr:

krzyszp

Cytat: tito w 15 Luty 2022, 08:25
Jak tam Covid? Wyzdrowiałeś? Mam nadzieję, że tak i obecna przerwa w Universe jest spowodowana naprawą serwerów.
:arrr:
Dzisiaj ostatni dzień izolacji :)

Przerwa spowodowana jest wymianą dysku, z talerzowca na RAID lustrzany na SSD. Od wczoraj kopiują się pliki na nową macierz i w ciągu kilku godzin serwer powinien ruszyć.
Nie spodziewałem się, że tak długo to będzie trwać, ale niestety przy kopiowaniu tak duże ilości danych nawet porządne dyski SSD zwalniają drastycznie.

Będzie jeszcze jedna taka przerwa za jakiś czas, podczas której będę wymieniał dysk systemowy na macierz, ale ona będzie raczej krótka - najwięcej danych leci teraz.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Dzięki za info. I ciszę się, że z Tobą ok.

Grzegorz R. Granowski

a kiedy odznaka za 250 mln ?

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

chr80♂°🛰�

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 15 Luty 2022, 17:04
a kiedy odznaka za 250 mln ?

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...
Dla użytkownika przydałby się odznaki do 10 miliardów! sic!

tito

Działa  :parrrty:

Grzegorzu - odpal jakieś rdzenie i do zobaczenia na 500m, a nie "biedne" 250m  :D