Badge

Zaczęty przez krzyszp, 21 Luty 2015, 19:34

krzyszp

Jeżeli ktoś chce się popisać talentem, to zapraszam do wklejania propozycji ikonek badge, myślę że wielkość odpowiadająca wielkości odznak WCG w mojej sygnaturce jest odpowiednia :)
Progi to:
50k,100k,500k,1kk,2,5kk, 5kk, 10kk, 25kk


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Wszystko jest gotowe do wprowadzenia odznak. Pierwsze trzy proste ikonki dodałem (dla 10k, 100k i 500k), teraz tylko zamienić je na coś ładniejszego...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: krzyszp w 21 Luty 2015, 19:34
...
50k,100k,500k,1kk,2,5kk, 5kk, 10kk, 25kk
Ja bym te progi bardziej rozciągnął. Tak przynajmniej do 100kk albo nawet do 1kkk. W sensie jakieś wartości tego rzędu.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

andy101fah

Warto również pomyśleć o badge dla podprojektów

krzyszp

Cytat: andy101fah w 21 Luty 2015, 21:29
Warto również pomyśleć o badge dla podprojektów
Tego raczej nie będzie, gdyż każda kolejna apka skutkowała by kolejnymi badgami, więc wkrótce by co niektórzy mieli pół ekranu ikonek... a przecież ktoś je musi najpierw rysować ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81



Bez księzyca i słońca masz 9 badgy :D

Troll81

ewentualnia mniej lokalne....



Katalog messiera. Badgy do wyboru do koloru :D Gromady bym wyrzucił (za mało charakterystyczna) ale galaktyk i mgławic jest trochę :D

kva.pl

Planety lepszy pomysl bo latwo ogarnac po ich kolejnosci ktora odznaka bedzie za ktory poziom. Z mglawicami to juz calkiem kosmos.

ZK

#8
   http://goo.gl/c4xu4i   
:ph34r:
    http://goo.gl/tFEbzm   
:closedeyes:
    http://goo.gl/yQbjaH   
%)
a mi sie moje podobają -w rytmie czacza tylko wybrać przeskalować i lepiej nie będzie


tito

A mi się pomysł Trolla podoba. Proponowałbym kolumna - wiersz:
5-7
2-7
7-7
7-5
1-8
3-9
3-3
13-2
6-2
2-2
Pewnie astronomicznie nie ma to sensu, ale na pierwszy rzut oka widać, że coś jest większe i bardziej kolorowe od poprzedniego.

Tobas

Cytat: Troll81 w 22 Luty 2015, 11:42


Bez księzyca i słońca masz 9 badgy :D

Ja bym dał te, tylko tła w kolorach jak WCG

Troll81

Tła czy symbole?

tito

Ale projekt to Universeathome a nie Solarsytemathome.

kva.pl

Ale tez nie galacticsathome idac ta logika ;)
Ja bym wyszedl od poczatku. Planety po kolei od slonca, potem mozna by w tym samym stylu dac prosty rysunek calego ukladu slonecznego albo samego slonca, a na jakims absurdalnie duzym poziomie punktow (ktory znajac zycie osiagnie ktos w absurdalnie krotkim czasie  %) ) dac wlasnie jakis symbol galaktyki. Lepiej wiecej poziomow odznak niz mniej przeciez. A i ich czytelnosc jest istotna moim zdaniem.

Poza tym uwazam ze poziom z kolorami jak w WCG jest zly bo pewnie wiele osob uzna ze taka odznaka to jakis tam projekt WCG i tyle, a tak jest szansa ze ktos zobaczy nieznana odznake i sie zainteresuje projektem. Sam tak mialem z kilkoma jak tu trafilem, ze patrzac na sygnaturki z ciekawosci sprawdzalem za jakie projekty sa.

Sebastian M. Bobrecki

A może po prostu logo projektu w różnych kolorach?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Krzysiak

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 22 Luty 2015, 15:36
A może po prostu logo projektu w różnych kolorach?
To samo przyszło mi do głowy  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

No to panowie do roboty :D MOja pierwsza propozycja jest łatwa do ogarnięcia przez przeciętnego grafika. Druga propozycja nieco mniej (ale da się powycinać odpowiednie kwadraty).

LQG

Polecam zapoznać się z PDF'mi projektu oraz adresem http://www.syntheticuniverse.org/ . Wnioskuje z niego że współpracowali z jakimś grafikiem podczas tworzenia tej witryny. Krzyszp niestety nie ma wsparcia w tej kwestii ze strony UW. Poniżej lista różnych faz rozwoju gwiazd (być może da się zwizualizować na potrzeby odznak), pochodząca ze wspomnianego PDF'a:

2.2. Stellar Types
We follow Hurley et al. (2000) to denote different stages of stellar evolution with an integer Ki ¼ 1; : : : ; n, where
0. Main sequence (MS) M  0:7 M,
1. MS M > 0:7 M,
2. Hertzsprung gap (HG),
3. Red giant branch (RG),
4. Core helium burning (CHeB),
5. Early asymptotic giant branch (EAGB),
6. Thermally pulsating asymptotic giant branch (TPAGB),
7. Helium main sequence (HeMS),
8. Helium HG (HeHG),
9. Helium giant branch (HeGB),
10. Helium white dwarf (He WD),
11. Carbon/oxygen white dwarf (CO WD),
12. Oxygen/neon white dwarf (ONe WD),
13. Neutron star (NS),
14. Black hole (BH),
15. Massless remnant (after SN Ia explosion),
16. Hydrogen white dwarf (H WD),
17. Hybrid white dwarf (Hyb WD).

Szukając gotowych grafik znalazłem w NASA taką stronę: http://chandra.harvard.edu/resources/illustrations/stellar_evolution.html
Wstępnie wygląda że można używać  ale pewnie lepiej wysłać zapytanie. Występuje większość faz z powyższej listy .

tito

Czegoś nie rozumiem. Pojawił mi się badge, ale ani tu, ani na stronie nic na ten temat nie ma napisane.
To jaki jest  w końcu status?

legis

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 22 Luty 2015, 17:56
Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 22 Luty 2015, 15:36
A może po prostu logo projektu w różnych kolorach?
To samo przyszło mi do głowy  ;D

może niech ta kropka w logo projektu przesuwa się jak wskazówka zegara ?

krzyszp

Cytat: tito w 25 Luty 2015, 19:24
Czegoś nie rozumiem. Pojawił mi się badge, ale ani tu, ani na stronie nic na ten temat nie ma napisane.
To jaki jest  w końcu status?
W trakcie prac... ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Digi

               

Neptune, Uranus, Saturn, Jupiter, Mars, Earth, Venus, Mercury, Sun.

pawg

Cytat: Digi w 26 Luty 2015, 22:27
               

Neptune, Uranus, Saturn, Jupiter, Mars, Earth, Venus, Mercury, Sun.

Zdobywałbym  :D



Krzysiak

Cytat: Digi w 26 Luty 2015, 22:27
               

Neptune, Uranus, Saturn, Jupiter, Mars, Earth, Venus, Mercury, Sun.

:p_arr:

I witam na pokładzie
Zapraszam do działu "Wizytówki"

Zawsze chciałem to napisać  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

#24
Cytat: Digi w 26 Luty 2015, 22:27
               

Neptune, Uranus, Saturn, Jupiter, Mars, Earth, Venus, Mercury, Sun.
Accepted ;)

Dodam je w wekeend.

Edit:

Wdrożone :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

ZK

wolałbym gwiazdy
te mogą ostatecznie być
będą mi się podobać na czarnym ew, bardzo ćiemnym granatowym tle
ogólnie leci o ciemne tło im ciemniejsze tym lepsze  :ph34r:


toms83

Wprowadzisz widoczność odznak na liście "top user"? [ http://universeathome.pl/universe/top_users.php ]
Fajnym dodatkiem jest też chmurka z opisem odznaki, która pojawia się po najechaniu na nią kursorem.

krzyszp

Jak będę się kiedyś nudził, to czemu nie? Ale to kosmetyka jest...

Co do chmurki, to bardziej prawdopodobne, ale tak jak wyżej - jak znajdę trochę czasu...

Edit:
Przekazałem info adminowi od sygnaturek o badge, zobaczymy, kiedy się pokażą :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

Grafika piękna, ale jak wygląda sprawa praw autorskich ? Nie są ściągnięte od kogoś ? Może to się odbić czkawką za jakiś czas.

krzyszp

Cytat: stasieks80_PL w 28 Luty 2015, 14:10
Grafika piękna, ale jak wygląda sprawa praw autorskich ? Nie są ściągnięte od kogoś ? Może to się odbić czkawką za jakiś czas.
Myślę, że takie drobiazgi raczej nie są rozpowszechniane komercyjnie, a jeżeli znajdzie się autor, to jakoś się dogadamy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

Cytat: krzyszp w 28 Luty 2015, 14:40
Cytat: stasieks80_PL w 28 Luty 2015, 14:10
Grafika piękna, ale jak wygląda sprawa praw autorskich ? Nie są ściągnięte od kogoś ? Może to się odbić czkawką za jakiś czas.
Myślę, że takie drobiazgi raczej nie są rozpowszechniane komercyjnie, a jeżeli znajdzie się autor, to jakoś się dogadamy...
Nie popieram takiego podejścia. Przecież to potencjalny problem który na obecnym etapie łatwo wyeliminować. Jednocześnie wiesz, że robisz nienajlepiej i to akceptujesz. Pamiętaj, że w projekt zaangażowany jest duży partner - UW i z pewnością potencjalna wtopa nie wpłynie pozytywnie na Waszą współpracę i postrzeganie Boinca. Już wielokrotnie widziałem jak głupie pierdoły uwalały duże projekty przez zaniedbania.
Zrobisz jak zechcesz, nie będę więcej upierdywał.

ZK

#31
      http://goo.gl/czCguB   

    http://www.momes.net/jeux/astronomie/jeu-systeme-solaire.html 

jak bardzo są podobne -nie mi oceniać
chyba można wykorzystać -ale bez modyfikacji
na prawach autorskich się nie znam
jak mi coś czacza to biorę i nikogo nic nie pytam
ale do tak zacnego projekta to....................


krzyszp

Cytat: stasieks80_PL w 28 Luty 2015, 15:06
Nie popieram takiego podejścia. Przecież to potencjalny problem który na obecnym etapie łatwo wyeliminować. Jednocześnie wiesz, że robisz nienajlepiej i to akceptujesz. Pamiętaj, że w projekt zaangażowany jest duży partner - UW i z pewnością potencjalna wtopa nie wpłynie pozytywnie na Waszą współpracę i postrzeganie Boinca. Już wielokrotnie widziałem jak głupie pierdoły uwalały duże projekty przez zaniedbania.
Zrobisz jak zechcesz, nie będę więcej upierdywał.
Generalnie... masz rację...
Założyłem z automatu (mea culpa), że Digi wrzucił grafiki, do których nie są wymagane płatności, a wykorzystanie niekomercyjne jest darmowe... Napisałem już do niego, żeby przekazał mi info na temat źródła - sprawdzę jak sprawa wygląda, a jeżeli nie będzie ich można wykorzystać, to podmienię na takie z bardziej liberalną licencją...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

idealnie  :p_arr:

Troll81

Mi się podobaja. I jak licencja jest gut to popieram pomysł. BTW wrzucone przeze mnie maja full open z prawem d komercyjnego wykorzystania wraz z modyfikacją :D

Digi

Zaproponowane ikonki niestety nie są moje. Skoro się spodobały, to oczywiście trzeba sprawę praw autorskich załatwić. Na 100% mają licencję "do prywatnego, niekomercyjnego użytku". Napisałam do autora ikonek, jeżeli mi odpisze to dam Wam znać. Jutro w gazetach "UW łamie prawa autorskie!" dodam do osiągnięć w moim CV ;D Wejście smoka na forum, nie ma co :D

krzyszp

Widzę jedynie "Free Solar System Planet Icons" na stronie z ikonkami...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Digi

http://findicons.com/icon/44266/sun
"Licencja: bezpłatne dla zastosowań niekomercyjnych"  ;)

krzyszp

Cytat: Digi w 01 Marzec 2015, 13:50
http://findicons.com/icon/44266/sun
"Licencja: bezpłatne dla zastosowań niekomercyjnych"  ;)
No i sprawa jest jasna, możemy używać gdyż zastosowanie jest jak najbardziej niekomercyjne :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Digi

Autor mi odpisał (napisałam, że projekt jest prowadzony przez Uniwersytet Warszawski, co to jest BOINC i po co nam jego ikonki (na badge), dałam też adresy przerobionych ikonek (pomniejszonych) tych, które wkleiłam w tym wątku). Treść jego maila:

"Yes, you have my permission to use my icons in your project. People like you perfectly demonstrate the reason I made them and posted them on the internet for anyone to use. Being that your project is not about making money, I require no compensation. Glad you like them, and best of luck to you!  :)
- Dan Wiersema"

Sprawa praw autorskich ikonek jest wyjaśniona jeśli chcecie ich użyć :)