Hurrah for Prof Peter Higgs! LHC Classic [2015-02-26 00:00 - 15-03-05 00:00 UTC]

Zaczęty przez LQG, 27 Luty 2015, 13:01

LQG


cp

Aj-waj! Wyścig już trwa!

I niestety "project has no tasks available"  :dunno:

Ufol

To zastanawiające, wręcz niezrozumiałe. Dlaczego projekt, generujący przecież mnóstwo danych, tak słabo karmi?

LQG

Hmmm... Wyścig bardzo prestiżowy to i popularny, kilkaset luda w szranki stanęło. U mnie bufory w 3/4 zapełnione ale liczę non stop Sixtracka od początku grudnia (a przynajmniej od stycznia nie brak próbek) oraz używam poganiacza.

EDIT:
W tej chwili zadania dostępne http://lhcathomeclassic.cern.ch/sixtrack/server_status.php

LQG

Nie lubię posta pod postem ale cóż zrobić? Garść "njusów" z placu boju:
- Dostępne jest na ten moment ponad 13k zadań,
- Gonimy Alians Frankofonów, przy większym zaangażowaniu kamratów mamy szansę na 4 pozycję, różnica 55k!
- Cieszy że SETI.USA przegoniło raszszia i zajmuje 1 miejsce!
- Pochwalę się (a co nie mogę? :) )  mój lokalny sukces to wejście przed greja z raszpla ;D , gonię koleżkę Sphinxa z SETI.USA, jak włączę do pracy rezerwy to indywidualnie czwórka możliwa! Albo nawet trójka?

:arrr:

AL


LQG

Wspaniały wyścig zakończony, czas na podsumowanie w kilku słowach... Drużyna zajęła szacowne 5 miejsce w mocnej stawce 18 zespołów, niestety u Frankofonów uaktywnił się niejaki USTL-FIL co skończyło się odejściem na prawie 200k. SETI.USA pierwsza pozycja, przed Russia. Indywidualnie odbiłem 4 miejsce z 710, niestety na 3 za późno włączyłem dopalacze :) Jednak do końca naciskał na mnie Argut z Crystal Dream ale nie dał rady co też cieszy bo to ruski  :arrr:

dziubas

* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81


LQG

Cytat: Troll81 w 05 Marzec 2015, 09:47
Cytatco też cieszy bo to ruski

a ty co? rusofob?

Uwielbiam sowietów szczególnie fiutina putasa, to taki dobry batiuszka car.

Troll81

Putin to jeden człowiek a co ma do tego cały naród. To ze np nie lubię jednego polityka i uważam go za buca i chama nie znaczy ze wszyscy Polacy tacy są.

LQG

Przez ostatnie 500 lat ten naród daje sobą pomiatać carom, bolszewikom a teraz neo imperialnym rewizjonistom. Przez 5 wieków nie znalazł w sobie siły aby obalić kajdany zniewolenie i dołączyć do nowoczesnej cywilizacji. Przez ostatnią dekadę obywatele radzieccy mogli poruszać się po świecie, mogli zapoznać się z wolnością, zobaczyć że nikt nie chce na nich napadać a współpracować, mieli dostęp mniej lub więcej okrojony do wolnego internetu. Jednak nadal większość homo sovieticus gardzi cywilizacją zachodnią. Nie wiem czy z zazdrości czy z degeneracji mózgów spowodowanej wypitym w km3 alkoholem czy innych powodów. Nie wiem czy kiedykolwiek zdążymy doczekać wolnej Rosji, bo jest duża szansa że doprowadzą do zagłady ludzkości z powodu własnej paranoi. Prawdziwych Rosjan pragnących żyć pokojowo wśród innych narodów naprawdę cenię i szanuję, np. Aloszę Awdiejewa. Polecam zapoznać się z jego wypowiedziami. Może jestem idealistą dlatego widzę zagrożenia jakie niesie ze sobą działanie większej części tego narodu i niestety powoduje to moją dużą niechęć. Jeszcze wspomnę że mam relację z pierwszej ręki osób które mają rodzinę na wschodniej Ukrainie, poddanej typowej postsowieckiej indoktrynacji.

Ufol

Zaczęli sypać zadaniami, gdy regaty się skończyły. Piszę o sytuacji typowej, tj. bez używania poganiacza. Co do drugiego podwątku, nie rozumiem ludzi z cywilizacji turańskiej, z Rosjanami na czele. Uwielbiam ich poezję, m.in ballady przywołanego już tu Aloszy Awdiejewa, lecz rosyjskie imperium przeraża, niezależnie od epoki. Często oskarża się Polaków o rusofobię, wg mnie niesłusznie. Fobia to lęk irracjonalny a obawa i rezerwa, z którą podchodzimy do ogromnego wschodniego sąsiada jest w pełni uzasadniona. Zawsze z nami wojowali, bez względu na ustrój. Nie zauważam sprzeczności w słuchaniu przepięknych utworów Okudżawy, czy porywających pieśni Włodzimierza Wysockiego a nieufnością wobec moskiewskiej władzy, nieważne w jakim kolorze aktualnie występującej.

LQG

Admin projektu został poinformowany wcześniej o wyścigu i fizycy przygotowali większą niż zwykle porcję danych. Tylko te fale zadań były momentalnie porywane :) Reasumując praktycznie cały czas miałem i mam bufory pełne próbek.
Co do wątku rosyjskiego to zgadzam się w pełni z Ufolem. :p_arr: Napiszę tylko, jako że bardziej niż sztuka interesuje mnie nauka, to ten naród wydał wybitnych geniuszy którzy w większości musieli pracować na emigracji. No chyba że byli przydatni w sektorze militarnym i nie zdołali się wydostać z tego pięknego, szczęśliwego i najlepszego państwa pod Słońcem.