Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Ciekawostka z wiązane z grą w Lotto

Zaczęty przez Krzysiak, 28 Marzec 2015, 11:00

Krzysiak

Jako że gram w Dużego Lottka systematycznie w ostatni czwartek była dość ciekawa sytuacja

Z punku ludzkiego mało prawdopodobna, z punktu matematycznego liczby jak każde inne i wszystkie mają takie samo prawdopodobieństwo trafienia.

A więc z kreślenie liczb 1, 2, 3, 4, 5 i 6 wydaje się absurdalne dla gracza
lecz skreśleniu tych liczb pozwoliło by trafić 4
padły liczby 2, 3, 5, 6, 18 i 48

czwórkę trafiło 4579 osób - ciekawe czy ktoś właśnie skreślił kombinację liczb 1, 2, 3, 4, 5 i 6   XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Faktycznie ciekawe. sporo osób skresla tak los liczac że przecież kiedyś 6 na tym padnie statystycznie rzecz ujmując :d

WUPES

Przejąłem numery po moim ojcu, który przez ponad 10 lat je obstawiał i nic nie wygrał (pomijam trójki). Przez 45 lat miałem 3 czwórki. Trójki nie istotne ale rzadkie. Więc z "ludzkiego" punktu widzenia zbliżam się co losowanie do szóstki, bo do tej pory te numery nie padły. Ale z matematycznego ? Przecież one wcale nie muszą paść i równie możliwe jest że padną jutro jak i że nigdy ( tym bardziej w dającej się przewidzieć przyszłości ). Nawet gdyby moje pra, pra wnuki w milionowym pokoleniu ciągle podtrzymywały tradycję grania w totka - to i tak szansa ich wygranych będzie taka jak moja teraz.  No ale cóż - trzeba te szansę wygranej losowi dać ... 

krzyszp

Mała poprawka... "Kiedyś" muszą paść...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

o ile lotto będzie jeszcze modne po tym jak wypali się nasze słońce :D

Ósemka

Mam dla Was zwycięskie numery na następne losowanie:

Skreślajcie bez zastanowienia!

%)
Folding@Home - Team Poland [276]

Krzysiak

Ja skreślę  :)
Jutro pogadamy  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 07 Kwiecień 2015, 17:50
Ja skreślę  :)
Jutro pogadamy  XD
Pijąc drinki na Karaibach?  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Cytat: osemka w 07 Kwiecień 2015, 17:44
Mam dla Was zwycięskie numery na następne losowanie:

Skreślajcie bez zastanowienia!

%)

Coś lipne numery :)
Nawet ani jeden nie padł  :wth:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

#9
No to 30 baniek do rozbicia  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 28 Marzec 2015, 11:00
Jako że gram w Dużego Lottka systematycznie w ostatni czwartek była dość ciekawa sytuacja

Z punku ludzkiego mało prawdopodobna, z punktu matematycznego liczby jak każde inne i wszystkie mają takie samo prawdopodobieństwo trafienia.

A więc z kreślenie liczb 1, 2, 3, 4, 5 i 6 wydaje się absurdalne dla gracza
lecz skreśleniu tych liczb pozwoliło by trafić 4
padły liczby 2, 3, 5, 6, 18 i 48

czwórkę trafiło 4579 osób - ciekawe czy ktoś właśnie skreślił kombinację liczb 1, 2, 3, 4, 5 i 6   XD
Ja napiszę w trochę innej sprawie, bo aż mnie zakuło jak to czytałem:
Nie piszemy/mówimy "...z wiązane...", tylko związane, i nie piszemy/mówimy "...z kreślenie...", tylko skreślenie.
W temacie powinno być:
Ciekawostka związana...
albo,
Ciekawostki związane...
, jeśli jest ich więcej, a nie:
"Ciekawostka związane..."
Konstrukcja:
"Jako że gram w Dużego Lottka systematycznie w ostatni czwartek była dość ciekawa sytuacja...",
sugeruje że zaistnienie tej sytuacji jest wynikiem twojego systematycznego grania w Dużego Lotka. Zapewne chodziło ci o coś takiego:
Jako że gram w Dużego Lottka systematycznie, zauważyłem że w ostatni czwartek była - lub lepiej - miała miejsce dość ciekawa sytuacja...
I dalej wyrażenie "...Z punku ludzkiego mało prawdopodobna, z punktu matematycznego liczby jak każde inne...",
lepiej by wyglądało w ten sposób:
...z ludzkiego punktu widzenia mało prawdopodobna, z matematycznego punktu widzenia, liczby jak każde inne...
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

sknd

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 08 Kwiecień 2015, 21:27
Ja napiszę w trochę innej sprawie, bo aż mnie zakuło jak to czytałem:

zakłuło ;)

też mi się rzuca w gały to wszystko co pisałeś, ale staram się trzymać ortotrolling na smyczy   ;D

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: sknd w 09 Kwiecień 2015, 06:40
Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 08 Kwiecień 2015, 21:27
Ja napiszę w trochę innej sprawie, bo aż mnie zakuło jak to czytałem:

zakłuło ;)
Racja. Kogoś poprawiam a sam swojego nie czytam  %)

Cytat: sknd w 09 Kwiecień 2015, 06:40
też mi się rzuca w gały to wszystko co pisałeś, ale staram się trzymać ortotrolling na smyczy   ;D
Ja się kierowałem bardziej tym że to forum, to w pewien sposób wizytówka członków drużyny, a nie jakaś tam zbieranina przypadkowych ludzi. Jak to ma często miejsce na innych forach. Fajnie gdyby autor, albo któryś z moderatorów czy administratorów, trochę to poprawił i po wszystkim wywalił mój/moje post/y.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Grammar nazi do boju  :attack: XD

Jako admin powiem krótko - edytowanie postów nie swojego autorstwa musi być stosowane z wielką rozwagą i generalnie jestem przeciwnikiem takich rozwiązań...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak


Fajnie ale

Jako spawacz, ślusarz, elektryk z zawodu - do wielu rzeczy mógł bym się również przyczepić  ;D
Tak więc zostaje po mojemu i tyle w temacie

A tak przy okazji co prędzej zabije zawiły styl pisowni czy źle pospawana i zamontowana barierka na balonie na 8 piętrze !!??
 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

cp

#15
Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 09 Kwiecień 2015, 10:44
A tak przy okazji co prędzej zabije zawiły styl pisowni czy źle pospawana i zamontowana barierka na balonie na 8 piętrze !!??

zawiły styl pisowni (czytaj - błędy)... w dokumencie opisującym, jak pospawać i zamontować barierkę na balkonie na 8. piętrze (w efekcie czego barierka będzie źle pospawana i zamontowana) XD

A co do samego wątku. Ciekawe, ilu matematyków-probabilistyków gra w totka uznając maszynę losującą LOTTO za idealny generator wartości losowych. Liczba trafionych czwórek sugeruje, że sporo ;D

krzyszp

Cytat: cp w 09 Kwiecień 2015, 16:31
A co do samego wątku. Ciekawe, ilu matematyków-probabilistyków gra w totka uznając maszynę losującą LOTTO za idealny generator wartości losowych. Liczba trafionych czwórek sugeruje, że sporo ;D
Jak by uważali maszynę za idealny generator, to by nie grali :)

Niemniej, około roku po wprowadzeniu Multilotka ukazała się bardzo ciekawa praca jakiegoś matematyka, w której udowodnił możliwość stałego wygrywania (choć na stosunkowo niewielkie kwoty). Po opublikowaniu tej pracy totalizator zmienił stawki w grze niszcząc jego system...

Zresztą, innym ciekawym zagadnieniem jest tzw. liczenie kart w Black Jacku, które choć nie jest uznawane za oszustwo, to jednak jest tak dużym zagrożeniem dla kasyn, że lobbyści amerykańscy przeforsowali w USA przepisy pozwalające wydalić z kasyna osoby je stosujące, jak również informować inne kasyna o takiej osobie (łącznie z przekazaniem jej wizerunku).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

cp

Cytat: krzyszp w 09 Kwiecień 2015, 16:43
Jak by uważali maszynę za idealny generator, to by nie grali :)

... dla zysku. Ale dla sportu, albo by obalić postawioną przy piwku hipotezę, że to jednak nie jest idealny generator - kto by im zabronił? :)

Cytat: krzyszp w 09 Kwiecień 2015, 16:43
Niemniej, około roku po wprowadzeniu Multilotka ukazała się bardzo ciekawa praca jakiegoś matematyka, w której udowodnił możliwość stałego wygrywania (choć na stosunkowo niewielkie kwoty). Po opublikowaniu tej pracy totalizator zmienił stawki w grze niszcząc jego system...

Ehh, matematycy...Siedzą ludzie, miesiącami łamią sobie głowy nad wymyśleniem gry, a potem przychodzi taki jeden i psuje całą zabawę ;)

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ósemka

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 09 Kwiecień 2015, 10:44
A tak przy okazji co prędzej zabije zawiły styl pisowni czy źle pospawana i zamontowana barierka na balonie na 8 piętrze !!??
Zaraz się nam zrobi seria "Pozdrowienia dla humanistów"  %)
A tak nieco poważniej - Ja stawiam jako priorytet zrozumiałość tekstu. Poprawność gramatyczno-ortograficzna schodzi trochę na drugi plan. Aż strach pomyśleć jak by wyglądały moje posty bez poprawiania błędów przez przeglądarkę internetową. BOINCiem fascynują się przeróżni ludzie, często o bardzo rozbieżnych profesjach i predyspozycjach. Podejrzewam, że gdyby nie BOINC, to byśmy się w ogóle nie trzymali razem ;). Na koniec takie moje pocieszające spostrzeżenie, zaobserwowane na samym sobie - umiejętność pisania niesamowicie idzie w górę poprzez częste praktykowanie, przykładowo poprzez tworzenie sprawozdań (studia), pisanie maili (praca) i aktywny udział na forach internetowych (czas wolny) ;).

Cytat: cp w 09 Kwiecień 2015, 16:31
A co do samego wątku. Ciekawe, ilu matematyków-probabilistyków gra w totka uznając maszynę losującą LOTTO za idealny generator wartości losowych.
Raczej żaden z nich. Przy takich założeniach każdy zwycięski układ liczb w kolejnych losowaniach ma takie samo, malutkie prawdopodobieństwo wystąpienia.
Folding@Home - Team Poland [276]

necavi

Cytatkażdy zwycięski układ liczb w kolejnych losowaniach ma takie samo, malutkie prawdopodobieństwo wystąpienia.
Podobno taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu w Bułgarii. I wiele szumu z tego było.

Troll81

była taka akcja. nie wiem czy w Bułgarii ale czytałem o tym w ciekawostkach gier losowych. Albo akcja ze koleś 3 razy z rzędu trafił 6 :D