DENIS@Home

Zaczęty przez legis, 10 Kwiecień 2015, 22:36

legis

http://denis.usj.es/denisathome/

AL


Troll81


cp

O proszę, kolejny hiszpański projekt :)

Ale rumakowanie skończyło się, zanim się zaczęło - "Project has no  tasks available" - serwer twierdzi, że rozesłał raptem 540 WU

krzyszp

Fajnie, że źródła app publikują :)

Szkoda, że mi nie wolno opublikować źródeł uniwersalnego...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

dziubas

dostałem kilka zadań
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

AL

Wu pojawiają się i znikają co kilka h.

dziubas

dobrze, że są żródła, nie mógłbym tego puścić na moich starych linuksach  :)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

necavi

Jest trochę zadań, tylko coś wolno się ściągają 5-8 KB/s  |-?

sesef

Optymalizacja pod projekt do pobrania pod adresem:

http://optos.sesef.pl/denis

sknd

jest szansa na apkę pod linuxa?

stasieks

Jaki zysk procentowy daje optymalizacja ?

sesef

Cytat: sknd w 14 Sierpień 2015, 09:41
jest szansa na apkę pod linuxa?

Jeżeli poradzisz sobie z kompilacją bibliotek boinca, skompilowaniem samej aplikacji przy pomocy Intel Compilera i potem zlinkowania tego wszystkiego to jest szansa na linuxa. Mnie powstrzymuje brak możliwości i ciągły brak czasu, żeby się za to zabrać.

Cytat: stasieks80_PL w 14 Sierpień 2015, 09:46
Jaki zysk procentowy daje optymalizacja ?

Trochę jest

Peciak

Cytat: stasieks80_PL w 14 Sierpień 2015, 09:46
Jaki zysk procentowy daje optymalizacja ?
6-7 razy szybciej  :book:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

tito

8386867   4087354   14 Aug 2015, 9:59:18 UTC   14 Aug 2015, 10:02:34 UTC   Zakończone, oczekuje na walidację   181.36   154.64   oczekuje   Carro-Rodriguez-Laguna-Pueyo Epicardial Model (Carro et al. 2011) for human ventricular cells
Nieznana platforma (CPU)
8387023   4087432   14 Aug 2015, 9:59:18 UTC   14 Aug 2015, 10:05:07 UTC   Zakończone, oczekuje na walidację   165.22   150.01   oczekuje   Carro-Rodriguez-Laguna-Pueyo Epicardial Model (Carro et al. 2011) for human ventricular cells
Nieznana platforma (CPU)
8387066   4087454   14 Aug 2015, 9:59:18 UTC   14 Aug 2015, 10:02:06 UTC   Zakończone, oczekuje na walidację   155.28   147.20   oczekuje   Carro-Rodriguez-Laguna-Pueyo Epicardial Model (Carro et al. 2011) for human ventricular cells
Nieznana platforma (CPU)
8343261   4065780   13 Aug 2015, 23:51:39 UTC   14 Aug 2015, 9:11:31 UTC   Zakończone, oczekuje na walidację   2,951.14   2,684.31   oczekuje   Carro-Rodriguez-Laguna-Pueyo Epicardial Model (Carro et al. 2011) for human ventricular cells v1.05
8341524   4064911   13 Aug 2015, 23:11:32 UTC   14 Aug 2015, 8:22:16 UTC   Zakończone, oczekuje na walidację   2,940.80   2,747.93   oczekuje   Carro-Rodriguez-Laguna-Pueyo Epicardial Model (Carro et al. 2011) for human ventricular cells v1.05
8340368   4064334   13 Aug 2015, 22:43:08 UTC   14 Aug 2015, 7:33:30 UTC   Zakończone, oczekuje na walidację   2,875.73   2,721.34   oczekuje   Carro-Rodriguez-Laguna-Pueyo Epicardial Model (Carro et al. 2011) for human ventricular cells v1.05

Trochę szybciej niż 7. Raczej 15.

Chyba, że validacja jest z innym kompem z opto robiona.

Dzięki Sesef.

Peciak

#15
1XP_01080300_400_0062_0 długość próbki od 200 do 1000

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

necavi

Dzięki, dobrze daje.

Troll81

 :respect: szacun ci wielki za twój wkład. Orgowie projektu powinni ci co najmniej skrzynkę browara wysłać za to ze odrobiłeś za nich pracę domową.  :respect:

c_RaSz

Kolega "sesef" podaje: " Optymalizacja pod projekt do pobrania (...)", a że też biorę udział w Denisie, to był-bym i pobrał, gdybym wiedział, co zrobić z tym żądaniem, które wysuwa witryna:
"Podaj numer telefonu, na który wyślemy kod dostępu."
  — bo jakoś nie lubię takich numerów! Onegdaj już się naciąłem, w witrynie od muzyki.
Otóż miałem pecha wejść na stronę, o URL-u "galileo.ms" gdzie obiecywano mi ściągnięcie - Uwaga, uwaga: za darmo! - plików multimedialnych. Wiele wskazuje na to, iż żadnych-tam nagrań nie wysyłają, a ograniczają się jedynie do... autoreklamy! Zarejestrowałem się u nich, co było fatalnym błędem. Sama procedura rejestracji też zawierała wpisanie swojego nr komórki, rzekomo w celu weryfikacji hasła. Podałem, po czym prócz SMS-a z z odpowiednim kodem, dostałem informację, iż rzekomo zgodziłem się przyjmować SMS-y... płatne! Oni wysyłają, po kilka w tygodniu, a ja mam za to bulić, po 4 złote za każdy!
:bad:
Czy w tym przypadku nic takiego mnie nie spotka?
Pozdrawiam, i leeecę

Szopler

Kliknij w prawym górnym rogu "Skip AD".

necavi

c_RaSz przecież to jest... adf.ly

c_RaSz

No dobra, pobrałem, założyłem żądany katalog, wyekstrahowałem, odpalam ap'kę "denis.exe", i... kicha! Wpatruję się w następujący komunikat:
C:\Documents and Settings\AppData\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome\denis\denis.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.
- a przecież z opisu wynikałoby, że ściągnięty plik "denis1.4.1.zip" ma zawierać zestaw pod Win XP, więc co robię źle?  :book:

No i o co chodzi "necavi" z tym adf.ly — bom lajkonik w tem-temacie...
Pozdrawiam, i leeecę

necavi

Masz te pliki w katalogu, to nic nie klikaj  :whip:  Je uruchamia BM.

c_RaSz

Necavi — a skąd mam mieć pewność, że np. czegoś nie spieprzyłem, i że... nie-uruchamia? Po czym poznać pozytywny skutek? Bo w statystykach jakoś nie zauważyłem dramatycznego przyrostu urobku dziennego, czyli jakby projekt żadnego-tam kopa,  :whip: — o czym innymi słowy pisaliście — nie doznał...
Pozdrawiam, i leeecę

tito

Cytat: c_RaSz w 18 Sierpień 2015, 23:49
Necavi — a skąd mam mieć pewność, że np. czegoś nie spieprzyłem, i że... nie-uruchamia? Po czym poznać pozytywny skutek? Bo w statystykach jakoś nie zauważyłem dramatycznego przyrostu urobku dziennego, czyli jakby projekt żadnego-tam kopa,  :whip: — o czym innymi słowy pisaliście — nie doznał...
1) Nie mogę się doczytać jaki Ty masz CPU. Optymalizacja jest dla CPU posiadających SSE3.
2) Najpierw musisz na hoście liczyć odpowiedni projekt.
3) Wyłączasz BM
4) Kopiujesz te 2 pliki do odpowiedniego katalogu
5) Uruchamiasz BM
6) Wszystkie WU znikają i są pobierane nowe liczące się szybciej.

W którym punkcie popełniłeś błąd?

c_RaSz

Utworzyłem, razem z całą "drabinką", żądany katalog:
Documents and Settings\AppData\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome\ 
  — ale paczka "denis1.4.1.zip" się za-szarogęsiła, i wysypała swą zawartość do kolejnego podkatalogu: "denis". Czy tak to miało być, czy też mam owe dwa zbiory "podnieść" o te oczko wyżej?
Zaś co do Twoich "uściśleń":
1.   Liczę denisa na wiekowym Pentium 4 (bez żadnego imienia!) z Hyper-Threading Technology, 2,8 GHz na dwóch rdzeniach. Nie wiem, czy ma SSE3, ale SSE2 (jak podaje Wiki) to ma na pewno. Program diagnostyczny Intela nic tu nie pomaga w wyjaśnieniu szczegółów nt. mojego proca: brak ksywki! Tylko "4-ka" i tyle.
2.   No przecież napisałem, że "denis". Co to znaczy "odpowiednie", i dlaczego "na hoście"? Przecież liczę na... P-cztery!
od 3-ki   do 5-ki wszystko jest OK.
  — natomiast nie zauważyłem owego opisanego w 6-ce "zniknięcia/pojawienia się" próbek, no ale tak uważnie to nie patrzyłem, mogło i tak być...

W którym punkcie? Może ten dodatkowy pod-katalog "denis" jest zbędny?  :ahoy:
Pozdrawiam, i leeecę

Szopler

Tak - jest zbędny.

tito

Utworzyłeś katalog? Przecież on powinien istnieć (bo napisałeś, że DENISa już liczysz).
Skoro masz SSE2 to nie policzysz.

c_RaSz

Dzięki Tito. Katalog nie istniał, utworzyłem go sam, bez literówki, sprawdziłem! Denisa liczę już czas jakiś (patrzę w swoje konto: od 12 Jun 2015), no i nie wiem, czemu tego katalogu tam jednak nie było...
Tak na marginesie: na Waszej/naszej stronie Lista projektów denisa... ani śladu! I jak pamiętam, aby "dołączyć" trzeba było ręcznie wprowadzić następujący URL http://denis.usj.es/denisathome/  — w odpowiedniej rubryczce BoMa...

Co do mojego proca, to uruchomiłem Intel Processor Diagnostic Tool, który wyśpiewał następujące (istotniejsze) informacje:
--- CPU FEATURES DETECTION FOR ---
               ---        MMX SSE       ---
MMX       - MMX Supported -->   Yes
SSE       - SSE Supported -->   Yes
SSE2       - SSE2 Supported -->   Yes
SSE3       - SSE3 Supported -->   Yes
SSSE3       - SSSE3 Supported -->   No
SSE4.1       - SSE4.1 Supported -->   No
SSE4.2       - SSE4.2 Supported -->   No

Detected) FSB : --> 1067
Million Floating Points per Second, MFLOPS --> 129.6

- Detected L1 Data Cache Size --> 1 x 16
- Detected L1 Inst Cache Size --> 1 x 0

- Detected L2 Cache Size --> 1024
- Detected L3 Cache Size --> Not Detected.

Sprawdziłem, czy po dołączeniu nowej ap'ki — dokonał się restart próbek: nie! Liczone są te same co były, ale... to dobrze! Bo mają już po 15 godzin za sobą, pozostały im niepełne 4, no to szkoda je ubijać na tym etapie. Dlatego z przymuszaniem  :whip: BoMa do "zauważenia" tej nakładki — trochę się jeszcze wstrzymam!
Pozdrawiam, i leeecę

tito

Ale jeśli nie istniał to utworzenie katalogu i przekopiowanie tam odpowiednich plików nic nie da, bo BM i tak tego nie zobaczy.
BM jako domyślną ścieżkę daje C:\ProgramData\BOINC\projects i dalej powinien być DEINS. Chyba, że przy instalacji BOINCa zmieniałeś ścieżki.

c_RaSz

No wiesz, Tito, BoMa zakładałem w czerwcu, nie wszystko pamiętam, ale katalogu mu raczej nie zmieniałem, a jednak... mam inaczej:
C:\Program Files\BOINC  — a nie tak, jak piszesz. Zgadzam się też z diagnozą, że "jeśli nie istniał [itd.]" stąd moje wąt/y/ki ;)
Katalogu "ProgramData" (a tym bardziej dalszych jego "gałęzi") nie ma u mnie wcale, czyli jednak to robi się coraz dziwniejsze. Aha, niedawno padł mi dysk E: — dotąd jeszcze nic z tym nie zrobiłem, ale gdyby (z jakichś tajemniczych powodów) były tam jakieś pliki, dla BoMa istotne, no to by się przecież upomniał (chyba)?
No a poza tym, jak napisałem powyżej, na razie nie będę chciał ubijać tych próbek, co już się tyle na-liczyły, i z ustawieniem tej nowej ap'ki wstrzymam się do czasu, aż je doprowadzę do końca...
:whistle:

Aaaa, zapomniałem rzecz kolejną: wprawdzie jestem aktywny na  niniejszym Forum od czerwca, ale to nie jest początek mojej przygody z BOINCem, bo zacząłem lat temu ponad osiem, kiedy baaardzo wiele rzeczy wyglądało zupełnie inaczej. Zapomniałem o tym, i bardzo się zdziwiłem, kiedy to wyszło na jaw podczas mojej próby rejestracji. No ale sprowadza się to do tego, iż jakieś nietypowe ustawienia pochodzą być może jeszcze z owego "prehistorycznego" okresu mojej partycypacji w platformie BOINC... A jeśli nie pamiętałem tylu wymienionych powyżej rzeczy, no to tym bardziej tego, co mogłem nakaszanić onegdaj.
Pozdrawiam, i leeecę

tito

Programdata masz. Po prostu nie widzisz, bo to katalog ukryty. Tam znajdują się dane wszystkich projektów BOINC do których dołączyłeś.
W Program Files są tylko pliki ważne dla BM.
Weź no w opcjach folderów zaznacz "pokazuj pliki ukryte i systemowe" (czy jakoś tak).
I wtedy moje wcześniejsze wskazówki będą 100% trafne.

c_RaSz

Tito — wiem co to "katalog ukryty", i mam z pełną świadomością ustawione "pokazywanie ukrytych plików i folderów" — od zawsze. Widzę je bez problemów, ikonki tych "ukrytych" są jaśniejsze. Wiem też, że katalog "programdata" istnieć powinien, wszak to element systemowy! A jednak go... nie mam! Ale uparcie rozejrzałem się za katalogami o nazwie maksymalnie zbliżonej, no i są takie (przykładowy):
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome
W powyższym są pliki:
1 XP_18080350J000_1651. conf   -> 1 KB
1 XP_18080350_1000_4519. conf   -> 1 KB
CRLP2011 EPI_105_windows_intelx86. exe   ->  1 917 KB

Czy może to tu powinien wylądować ten nowy pakiet? Czy tylko w kat. "All Users", czy i w "indywidualnych" także?
Pozdrawiam, i leeecę

LQG

#33
Z opisu wynika że posiadasz XP na tym hoście. W tym systemie brak folderu "ProgramData". Domyślny katalog roboczy projektów BOINC to taki jak Twój tj. "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\..." Dla DENISa jest to "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome" i tylko w tym powinieneś umieścić nowy pakiet. BTW pomyśl o ulepszeniu tego kompa bo P4 sporo prądu marnuje :)

c_RaSz

Może wpierw sprawa ogólniejsza. Otóż z początku myślałem, że to ja coś robię nie tak, ale prześledziłem co-i-jak, i wyszło mi, że to jednak opis był zły. Co ważne: nie chodzi o to, że "był" ale że jest nadal. Czy jest tu ktoś, kto to może poprawić? Prawidłowa lokacja nowej ap'ki jest taka, jak za-podał kolega LQG, czyli:
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome\  no i trzeba z "paczki" o nazwie "denis1.4.1.zip" usunąć katalog "denis": powinny w niej być same "gołe" pliki, bo inaczej użytkownikowi utworzy się ów zbędny podkatalog, i do niego zostanie wrzucona zawartość.

A teraz sprawa bardziej incydentalna: wygląda na to, że mój BoMer był łaskaw dostrzec nową ap'kę, bowiem jest tego efekt bardzo zauważalny. Otóż... próbki przestały się liczyć! Czyli następuje ich zassanie z serwera, po czym mija kilka sekund, i przy wszystkich pojawia się informacja {status}: Błąd przetwarzania. Klikam {zaktualizuje projekt}, i... to samo. Jednym słowem kicha. No to może (pomimo ścisłego trzymania się instrukcji) mam założoną ap'kę od linuksa? No bo był ten objaw z komunikatem:
"denis.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32."
  - jak sprawdzić czy to nie to właśnie?  :book:
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

A apka nie jest 64bit? Pytam, bo nie sprawdzałem...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

#36
64bit? A skąd-to niby ja, biedny miś — mam wiedzieć? Może by kol. sesef wyjaśnił tę wątpliwość, no i dlaczego ten opis "instalacyjny" dla Win XP jest błędny...
                                         :bad:
Usunąłem "z oczu" BoMa oba pliki owej ap'ki, odpaliłem BOINC'a i... Denis@ gro i bucy, żadnych takich, jak poprzednio informacji {status}: Błąd przetwarzania. Czyli przyczyną zaobserwowanego wykrzaczania się WU — zdecydowanie jest właśnie omawiana tu nakładka.
Pozdrawiam, i leeecę

c_RaSz

Kolega sesef może i sprawiedliwy, ale na pewno... nierychliwy! Wciąż nie ma od niego wieści o tym, czy ap'ka nie chodzi u mnie z mojej winy, czy też po prostu jest na 64 bitowe CPU. Zaatakowałem go na prywatny, ale też bezskutecznie. Czy udało się komuś ową nakładkę odpalić na Win XP 32 bit? Niech da znać, koniecznie!

  :ahoy: Z innej beczki: dotąd próbki Denisa liczyły się u mnie raczej szparko, a tu nagle mam na składzie jakąś "spuchniętą": okupuje mi maszynę już (byście raczej nie zgadli!)... 91'45 (godz' minut), i prognoza wskazuje kolejnych godzin cztery. A do tego nie ma gwarancji, czy i tak się na koniec nie wykrzyczy. Czy za takie "długoliczone" próbki — dostaje się jakąś sensowną rekompensatę punktową? Liczę na odzew!
Pozdrawiam, i leeecę

sesef

Przez ostatni tydzień przebywałem na targach ENERGETAB w Bielsku, więc nawet nie miałem jak odpisać.

W opisie na stronie z appka są podane obydwie lokalizację zarówno dla Visty/7/itd jak również dla Windowsa XP.

@c_RaSz
Po ściągnięciu optymalizacji odpal denis.exe bez odpalania Boinca. Czy po odpaleniu aplikacji wyskakuje jakieś błąd? Jak nie będzie błędu to czy mógłbyś wrzucić zawartość pliku stderr.txt który zostanie utworzony. Ciężko mi tutaj stwierdzić co jest nie tak, procesor nie jest raczej problemem tylko system Win XP. Podejrzewam, ze nowy Intel Compiler po prostu go nie wspiera i dlatego aplikacja się wywala.

c_RaSz

Jak napisałem  :p_arr:    powyżej — próba "ręcznego" uruchomienia samej tylko nakładki daje komunikat następujący:
C:\Documents and Settings\AppData\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome\denis\denis.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.
Jeszcze garść uwag dodałem w
tym poście — i nadal są chyba aktualne, zajrzyj. No bo piszesz:
W opisie na stronie z appka są podane obydwie lokalizację zarówno dla Visty/7/itd jak również dla Windowsa XP
:cold:  — ale dla XP prawidłowy folder destination to (niemal na pewno!):
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome 
Zaś w opisie zalecasz nieco inną ścieżkę:
Documents and Settings\AppData\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome\
To, że podana przeze mnie ścieżka jest na bank "widziana" przez menadżera potwierdza fakt, że gdy tam umieściłem rozpakowane pliki, to Denis się liczyć... przestał! Wywalał się natychmiast. A gdy pliki ukryłem, to ożył, i liczy całkiem sprawnie, tyle, że... powoli cósik, jak już sygnalizowałem.
— Acha, co niemniej ważne: Twoja "paczka instalacyjna" dokłada (zupełnie niepotrzebnie, czego nieświadomy użytkownik może nie zauważyć) kolejny pod-katalog ("denis"), no i wtedy BoMer wypakowanych tam plików po prostu nie widzi. Poprawisz instrukcję?
Pozdrawiam, i leeecę