DENIS@Home

Zaczęty przez legis, 10 Kwiecień 2015, 22:36

sesef

Czy mógłbyś sprawdzić działanie tej wersji

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1452459/denis/test/denis_tester2.zip

Po wypakowaniu wystarczy odpalić "start denis". Jak się nie wywali i zacznie liczyć to znaczy, że jest wszystko OK. Jak się wywali to będę musiał kombinować dalej.

c_RaSz

Pardon Sesef, ale muszę się z owym tester_2 wstrzymać, no bo mam na tapecie próbkę denis@  o nazwie:
GD Jcarro_20150903000956000000_CRLP_Exp_Design_l _conf _3924_1
która liczy się... zgadnijcie ile?! Sto siedemdziesiąt dwie godziny!! (zakładam że to czas "netto", czyli okupuje mój komputer znacznie dłużej brutto). A że już tyle czasu go zajmuje, to mam nadzieję dostać za to jakąś extra premię punktową...
No i w związku z tym — nie chciałbym jej utracić, a sam przyznajesz, że coś może pójść "nie tak". Prognozowany czas zakończenia tej kobyły jest 30" ale... niewiele wyższy był wtedy, gdy ledwo dobijała do setki, więc równie dobrze może ona zafiniszować za... tydzień! Mam nadzieję, że bez error'ów...
Jak odpalę ten tester — to migiem odpiszę.
Swoją drogą tak duży czas naliczania wskazywać może, iż próbka miała prawo się zapętlić, czyli nie dojdzie do końca nigdy, ale... Ale zerkam co i rusz, i prognoza się zmienia, to i mam nadzieję, że do finiszu jakoś dotrze. Onegdaj przetwarzałem Universe@ i myślałem, że nic "większego" mnie nie spotka, a on zjadł mi "tylko" 2* siedemdziesiąt z hakiem. Lecz był o tyle wredny, że robił check-point'y baaardzo rzadko, i przy każdym wyłączeniu PC-ta traciło się ponad... kilkanaście godzin (sic!) naliczonego materiału. Aby jakoś dobić do portu — musiałem przez kilka dni zaprzestać gaszenia maszyny! No ale (jak słyszałem, nie pomnę od którego admin'a) podobno już robi zapisy dużo częściej, więc może też go odhaczę z zamrażarki...

   :book:  Acha: czy podesłany tester mam wrzucić "gdziekolwiek", czy też do katalogu:
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome
  — w którym siedzą pozostałe denis'owe pliki (a nie w ścieżce podanej przez Ciebie w instrucji do ap'ki) A zaś po drugie: plik mam odpalić ręcznie, czy też uruchomi go menadżer? A jeśli ręcznie, to czy przy pracującym BoMerze, czy go przedtem zamknąć?
Pozdrawiam, i leeecę

sesef

Testerek wystarczy ściągnąć gdziekolwiek i odpalić "start denis.bat" uruchomi się testowa próbka na podstawie której sprawdzam optymalizację.


To długaśne zadanie bym zastopował i wywalił, szkoda czasu procka bo coś na pewno jest nie tak. Nawet na najwolniejszych kompach te zadania nie liczą się dłużej niż kilka godzin. Dodatkowo prognozowany czas ma się nijak do realnego czasu obliczeń.

c_RaSz

Zamknąłem BoMer'a odpaliłem "start.....", pokazało się okienko (DOS-owe??), a w nim m.in. komunikat:
CreateProcess<denis,exe>  failed 193
wcisnąłem klawisz, jak kazali, okienko się zamknęło, i żaden plik w danym katalogu nie został utworzony, ani zaktualizowany.
   :deadman:  Czyli chyba... kicha?
Pozdrawiam, i leeecę

sesef

a spróbuj jeszcze odpalić sam denis.exe

c_RaSz

Przy proponowanej próbie otrzymuję taki sam komunikat jaki onegdaj sygnalizowałem tu czyli:
  :dunno:  denis.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32
Dodam ponownie, że mam Win XP SP3, oraz CPU o nazwie P4, bez jakiegokolwiek jej rozwinięcia... Wypis własności procesora zamieściłem tu 
Pozdrawiam, i leeecę

sesef

#46
No to niestety będę musiał trochę pokombinować, i skompilować aplikację przy pomocy visual studio a nie intel compilera. Problemem jest tutaj Win XP.

sesef

@c_RaSz
możesz sprawdzić tą wersję?
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1452459/denis/test/denis_tester3.zip

c_RaSz

#48
Po odpaleniu "start" uzyskałem 3 nowe pliki:
stderr.txt 1 KB
out 508 KB
boinc Finish called 1 KB

  :ahoy: Ten pierwszy miał "w środku": 

23:09:21 (4688): Can't open init data file - running in standalone mode
Optimized by Sesef v1.5.4 (SSE3) 2015
OpT:100000.000000
DT:0.002000
F:50
InT:99000.000000
23:11:57 (4688): called boinc_finish(0)


A w tym ostatnim był tylko jeden znak "0" (zero)

  — dobrze to, czy źle?

Czyli mogę przekopiować to do odpowiedniego dla ap'ki katalogu roboczego? Które pliki przekopiować, a które już są zbędne?
Pozdrawiam, i leeecę

krzyszp

Cytat: c_RaSz w 26 Wrzesień 2015, 19:25
No ale (jak słyszałem, nie pomnę od którego admin'a) podobno już robi zapisy dużo częściej, więc może też go odhaczę z zamrażarki...
Checkpointy są co 5% WU...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sesef

Cytat: c_RaSz w 27 Wrzesień 2015, 23:15
Po odpaleniu "start" uzyskałem 3 nowe pliki:
stderr.txt 1 KB
out 508 KB
boinc Finish called 1 KB

  :ahoy: Ten pierwszy miał "w środku": 

23:09:21 (4688): Can't open init data file - running in standalone mode
Optimized by Sesef v1.5.4 (SSE3) 2015
OpT:100000.000000
DT:0.002000
F:50
InT:99000.000000
23:11:57 (4688): called boinc_finish(0)


A w tym ostatnim był tylko jeden znak "0" (zero)

  — dobrze to, czy źle?

Wygląda na to, że działa poprawnie. Minus z tego taki, że ta wersja działająca na XP będzie około 10-15% wolniejsza od wersji działającej od visty w górę.

Po powrocie z roboty postaram się przygotować paczuszki z oficjalna wersją 1.5 opto.

sesef

http://optos.sesef.pl/denis

Wersja 1.5.5 na stronie.

Około 30% przyspieszenia względem wersji 1.4.1 oraz specjalna wersja działająca na Win XP (niestety trochę wolniejsza od tej normalnej 1.5.5)

c_RaSz

Coś tu diabeł się wmieszał, i mąci!
Podczas próby ściągnięcia ap'ki, gdy tylko otworzyłem stronę
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1452459/denis/denis1.5.5_winxp.zip
wskazaną w odsyłaczu:    Download Windows XP ver: mirror 1
ujrzałem komunikat mojego anty-vir'a:

Miała miejsce próba dostępu do zarażonego archiwum.
Wirus: Gen:Variant.Graftor.157733 (Skaner A)
Plik: 20.tmp
Katalog: C:\Documents and Settings\Bartek\Moje dokumenty\Downloads
Proces: chrome.exe


No i jeszcze po chwili kolejne, podobne komunikaty, z tym że zamiast 20-ki w "Plik: 20.tmp"  — były nieco inne numerki. W efekcie anty-vir zablokował mi dostęp do archiwum denis1.5.5_winxp.zip  i nie otworzyłem go. Czyli... znowu kicha, choć powód odmienny.

Z innej mańki: A czy ta wersja, co ją dostałem w "paczce" o nazwie: denis_tester3.zip  — zawierająca kilka plików, jest w pełni sprawna? Czy mogę już jej używać? No i które z kilku zawartych w niej plików mam przenieść do katalogu "roboczego"? Bo obecnie w tym "roboczym" widzę takie:

denis.exe                                    503 KB
lXP_22091410_1000_7090.conf                      1 KB
GDjcarro_20150903000956000000_CRL...      1 KB
CRLP2011EPI_105_windows_intelx86.exe      1 917 KB


A w "paczce" są następujące:
denis.exe                 212 KB
in                             1 KB
ntimer.exe               12 KB
start denis.bat         1 KB


Które są już zbędne?  :book:

A co do "roboczego", to w instrukcji instalacyjnej podajesz, że dla XP właściwym katalogiem jest:
     Documents and Settings\AppData\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome\
Natomiast w wersji XP polskojęzycznej ten katalog jest inny! Sygnalizowałem już to, powinien być taki (jestem pewien!):
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\denis.usj.es_denisathome\
Pozdrawiam, i leeecę

c_RaSz

Tak sobie pomyślałem o lokalizacji katalogu roboczego projektu denis@  — no bo widać, że BoMer zakłada go tam, gdzie mu się to żywnie podoba. Aby nie skopać tej sprawy — najlepiej kazać Wind'zie aby po prostu to ona wyszukała ten katalog! Jeśli istnieje, a nie zakładał go przecież użytkownik, to znaczy że wykonał to konkretny projekt, no i tam właśnie trzeba umieścić jego uzupełnienia, prawda?
W tym wypadku należy zadać pytanie o katalog:
denis.usj.es_denisathome
  :p_arr:  i do niego ma zostać wysypana zawartość zzipowanej paczki, ale (uwaga!) bez "opakowania"! — czyli nie do jakiegoś-tam pod-katalogu...
Pozdrawiam, i leeecę

sesef

Wersja z denis_tester3.zip jest poprawna i można z niej korzystać.

Tylko tutaj, żeby wszystko działało w katalogu denis.usj.es_denisathome musisz posiadać następujące pliki (można je skompletować z dowolnych udostępnionych przeze mnie paczek):

denis.exe (z paczki denis_tester3.zip albo denis1.5.5_winxp.zip)
app_info.xml (dostępne w paczkach denis1.4.1.zip, denis1.5.5.zip, denis1.5.5_winxp.zip w każdej z tych paczek ten plik jest taki sam, więc można go skopiować z dowolnej z nich)

c_RaSz

Już sygnalizowałem problem, ale nie wiem, czy go naprawiono? No bo znów mój anty-vir alteruje (więc powtórzę):

Wirus: Gen:Variant.Graftor.157733 (Skaner A)
Skanowanie w trybie bezczynności
wykryło zainfekowany plik.
Plik: denis1.5.5_winxp (1).zip
Katalog: C:\Documents and Settings\xxx\Moje dokumenty\Downloads


   — plik ładowałem dość już dawno temu, to i wykluczyć nie mogę, że już jest wszystko OK. A jest?  :dunno:

Z innej beczki: nakładka kol. Sesef'a najwyraźniej "gro-i-bucy", ale ma jakąś dziwną przywarę: ściągnęło mi aż... 15 próbek! Pomimo tego, że mam ustawione w "Opcje  ->  Preferencje  ->  Użycie sieci  ->  Maksymalny zapas zadań" — na ćwierć dnia. Czemu projekt zasysa więcej niż potrzebne? Wszak przez to część ulegnie "przeterminowaniu"!
Pozdrawiam, i leeecę

c_RaSz

Dłuuugo nic nie wychodziło w DENIS-sie do liczenia, od pewnego czasu jednak są już próbki, ale (u mnie przynajmniej) kaszana! Naliczyło się już kilkanaście WU, jednak najwyraźniej z żadną mój komp (nie najnowszy, ale nie taki znów słaby: Quad Q8300) nie jest w stanie uporać się w regulaminowym czasie. W pewny stopniu też i dlatego, że liczą się też Cosmology i Universe. Ale i bez nich przewidywany czas obróbki każdego DENIS-a wynosi ca 48 godzin! A że maszyna nie chodzi na okrągło, to efekt jest taki, jak wspomniałem: młóci się, młóci, w końcu wysyła, ale punktów za to nie łapię!

Stąd pytanie: czy do tej nowej, DENIS-owej serii WU działa jakaś nakładka optymalizacyjna, np. taka, jaką do wcześniejszych próbek stworzył "Sesef"? Bo jeśli nie da się przyspieszyć liczenia, to z pewnym żalem będę musiał wyzbyć się DENIS-a...
Pozdrawiam, i leeecę

Troll81

proc z przed 8 lat....... sorx ale to już jest wiekowy sprzęt....

twój cpu ma passmark 3300
i5 2300 ma passmark 2300 ma 5279
Intel Core i5-5675C 8050

kva.pl

Denis ma problem z WU ktore wpadaja w petle i licza sie bardzo bardzo dlugo, walcza z tym i poki co wypuszczaja bety. A proc jest wiekowy, jak masz niezla plyte to mozesz go podkrecic, bedzie szybciej, ale osobiscie uwazam ze czas go po prostu wymienic albo przestac uzywac boinca na nim.

Argento

Wrzuciłem optymalizację v. 1.5.5. Win 7 64bit. Otrzymuję komunikat "Twój plik app_info.xml nie posiada użytecznej wersji DENIS Stable version used to fill the Markers Database."


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

c_RaSz

Argento, też to miałem, pomogło usunięcie DENISa, i ponowna jego "instalacja"
Pozdrawiam, i leeecę

tito

Przecież OBECNA apka DENISa nie ma optymalizacji - chyba, że ktoś ma jakąś tajną.

Argento

Cytat: c_RaSz w 21 Styczeń 2017, 22:52
Argento, też to miałem, pomogło usunięcie DENISa, i ponowna jego "instalacja"

Hmm, usunięcie... O ponownej "instalacji" piszesz w kontekście ponownego odpalenia opt 1.5.5...?
Jeżeli tak, to nie działa. Próbowałem usuwać app_info zostawiając aplikację. Bez zmian. Za każdym razem generowany jest ten sam komunikat.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Argento

Cytat: tito w 22 Styczeń 2017, 05:19
Przecież OBECNA apka DENISa nie ma optymalizacji - chyba, że ktoś ma jakąś tajną.

I to chyba jest właściwa przyczyna, choć nie mam pojęcia jak weryfikować czy do danej wersji natywnej appki odpowiednia lub nie jest dana optymalizacja. Z drugiej strony logika wskazuje, że w nowej wersji natywnej pracować może tylko nowa optymalizacja :).


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

c_RaSz

No u mnie zadziałało: projekt usunąłem, przywróciłem w tej samej sesji, i liczy, punktuje.
A jeśli chodzi o dodatki optymalizacyjne, to nie wiem, bo na jednym kompie coś tam dodawałem, ale chyba nie na tym, na którym teraz DENIS-a liczę, pod XP-32 bit. Może wersja OS-u ma tu jakąś rolę? No i ten dodatek optymal~ ale gdy usuwa się cały projekt, no to cały, jak sądzę...
Pozdrawiam, i leeecę