Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zmiana mnożnika z poziomu systemu dla LGA1366

Zaczęty przez Krzysiak, 18 Kwiecień 2015, 10:08

Krzysiak

Bios płyty nie posiada żadnych potrzebnych funkcji
i teraz pytanie czy istnieje jakiś sposób na zmianę parametrów CPU z poziomu sytemu Windows

Chciał bym pozmieniać parametry mnożnika - na sztywno ustawić maksymalną dopuszczalną wartość dla TURBO 
CPU LGA1366 X5670

Próbowałem Intel(R) Extreme Tuning Utility nic nie da się przestawić - no chyba że czegoś nie wiem  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AiDec

A czy BIOS plyty nie posiada czasem jakichs ukrytych opcji ktore nie sa domyslnie widoczne? Sporo BIOSow ma opcje, ktore uaktywniaja sie dopiero po nacisnieciu odpowiedniej kombinacji klawiszy (np. CTRL + F7).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Krzysiak

Sprawdzone nie działa
Komputer to ThinkStation Lenowo C20

I tak po prostu zastanawiam się czy a się mnożnik ustawić na maksymalną wartość
(zblokować turbo na stałe )


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AiDec

Nie potrafie Ci doradzic, jako ze w tych chinskich wynalazkach Lenovo/Compaq/HP sa najgorsze BIOSy z jakimi kiedykolwiek mialem do czynienia. Co jeden to bardziej pokrecony. I jak najbardziej jest mozliwe ze wszystkie najwazniejsze opcje sa poblokowane na stale.
Bez zaglebiania sie w lekture Twojego modelu, jedyne co moge zaproponowac to probowanie po kolei kazdego mozliwego softu do OC. To ze jeden nie zadzialal, nie oznacza ze inny nie da sobie z tym rady. Mozesz nie tylko probowac softu "ogolnego" przeznaczenia (np. CPU-Tweaker), ale nawet probowac "markowych" progsow od innych marek (EasyTune Gigabyte`a, ASUS TurboV EVO itp.).
Najlepsza dla Ciebie strona z softem tego rodzaju to:
http://www.techradar.com/news/software/applications/best-overclocking-software-15-top-apps-721381

Pamietaj, ze czasami nie da sie zmienic mnoznika, ale mozna przyspieszyc FSB! Wazne jest jednak ze przyspieszanie FSB zmienia parametry wielu innych elementow i nie zawsze przyspieszenie FSB daje wzrost predkosci calosci kompa (brak synchronizacji cykli), dlatego po kreceniu FSB zawsze warto odpalic jakis benchmark.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka