Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

System Green -> instalacja i uruchomienie trackera

Zaczęty przez SQ9ENH, 21 Kwiecień 2015, 09:18

SQ9ENH

Witam,

posiadam system GREEN - zmontowany i działający. Do tej pory działał wraz z trackerem wysyłającym dane zainstalowanym na laptopie z Windowsem XP. Chcę przenieść go pod mały serwer z Debianem 7.8.0 gdzie będzie docelowo działał w innej lokalizacji.

Zainstalowałem trackera na tym linuxie. Wszystko przeszło dobrze, tracker działa w usługach. System się uruchomił GPS zafixował, ale mimo to linux nie wysyła danych do serwera Blitzortung - w raporcie na stronie stacja jest nie aktywna. Skonfigurowałem login i hasło tak jak pisali w instrukcji, mimo to nic nie idzie.

Co może być nie tak że to nie działa. Po podpięciu do Windowsa wszystko idzie. Prawdopodobnie gdzieś jest błąd w konfiguracji, tylko nie wiem gdzie.


Ktoś pomoże ?

kriu

Jaki numer ma stacja?
Gdzie jest zlokalizowana?
Jest widoczna na mapie lub na liście stacji?
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

SQ9ENH

Jest numer 543


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SQ9ENH

Ponawiam pytanie ...
Sezon burzowy rozpoczęty-szkoda że sprzęt nie wykorzystywany w pełni swoich możliwości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rbaleja

Witam. Jak sprawa jeszcze jest aktualna to posiadam system Green pracujący z "malinką".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SQ9ENH

Aktualna. Uruchamiałem trackera na Debianie i terminalu hp. Problem miałem ze skompilowaniem źródeł. Na starszej wersji debiana poszło a na nowej nie chciało. Teraz tez chyba to przeniosę na malinke.
Widziałem fajnie na stronie zrobiona wizualizacje wyładowań. Jak to otrzymać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rbaleja

#6
Cześć. Jak cos to służę gotowcem. Do uruchomienia własnej mapy wyładowań potrzebny  jest  dobry hosting lub własny serwer. Wymagania to baza mysql zadania crona i obsługa php 5. Konfiguracje mam opanowaną ;). Pozdrawiam Robert

PS. Widze ze kolega krótkofalowiec. 19.09 mam  egzamin w Łodzi.
73


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk