Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2G vs 3G

Zaczęty przez ReallyGrid, 22 Kwiecień 2015, 11:42

ReallyGrid

Cześć kamraci

Po chwili wahania do jakiego działu zaliczyć moje pytanie daję je tutaj. A teraz do rzeczy.

Kupiłem smartphone'a i teraz mam dylemat czy kartę włożyć do gniazda SIM1 (2G/3G) czy do SIM2 (2G). Czytałem w Internecie o tym co lepsze i dla kogo ale mam jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. Może Wy będziecie wiedzieć więcej.
Przeczytałem że sieć 3G obsługuje dane pakietowe czyli tą samą transmisje którą wykorzystuje Internet. Czy to więc znaczy, że aby wysłać np. MMSa to zapłacę nie tylko za samo wysłanie jednego MMSa ale też za połączenie z Internetem? Jak to jest? Czy jeśli wybiorę połączenia przez sieć 3G ale wyłączę transmisję danych pakietowych to będę mógł zrobić cokolwiek z tym smartphonem (żeby się nikt nie doczepił: przez cokolwiek mam na myśli dzwonienie, pisanie SMSów, MMSów, etc.)?

Totalnie się na tym nie znam :( Proszę niech ktoś to jasno mi wyjaśni

Aha a dlaczego w ogóle chcę wyłączyć transmisję danych pakietowych. Bo kiedy je włączyłem to po paru minutach miałem stan konta na minusie. Usługi Google zaszalały bez mojej wiedzy :arrr: dlatego na razie znów przełożyłem kartę do starej poczciwej komórki
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Dario666

#1
Trochę mieszasz fakty, ale:
1. Wysyłając/odbierając MMS-a nie zapłacisz za "Internet", ponieważ te dane idą przez inną bramkę (konfiguracja jest na stronie operatora sieci i np. tam to widać) i są osobno naliczane. Przeważnie za każde 100 kB masz cenę jednego MMS-a. Podobnie jak w SMS-ach tzw. "długich".
2. Używanie sieci 2G to masakra. Najwyżej uzyskasz w EDGE (dokładnie nie pamiętam) z 260 kb/s. Nie będę pisał już o GPRS, bo to archaizm. Można nabawić się nerwicy. :sick:
3. Jak wyłączysz transmisję pakietową to nie wyślesz MMS-a, ale do Internetu też nie wejdziesz.
4. Samo przejście na 2G nie uchroni Cię od połączeń z Internetem, bo EDGE (czyli tzw. system 2,75G) też jest zaliczany do 2 generacji sieci komórkowych.

Jak wyłączysz transmisję danych pakietowych to możesz dzwonić, pisać ES-y, robić zdjęcia, słuchać radio, wszystko do czego nie potrzeba netu. Możesz nawet grać w gierki, które nie potrzebują połączenia z netem.

kriu

Dziwny ten smartfon - oba gniazda na SIM (bo to chyba dual SIM) powinny obsługiwać co najmniej 3.5G (HSPA), ew. 3G. Nie wspomnę już o 4G (LTE).
Generalnie 2G nadaje się tylko do rozmów i SMS"ów.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm