Koniec projektu

Zaczęty przez stasieks, 01 Czerwiec 2015, 21:59

stasieks

Wg słów administratora na oficjalnym forum QCN należy uznać za projekt zamknięty, bez wsparcia i źródła finansowania zapewne długo nie pociągnie. Szkoda projektu. Zakładam, że całość będzie działała dopóki serwery chodzą stabilnie.

http://qcn.stanford.edu/sensor/forum_thread.php?id=1235

[...] you can consider this project "closed" as far as BOINC ie credits go. It just remains open for those who want to keep their sensor monitoring/reporting, ie with no more funding there's no guarantee that credit scripts will be supported etc.

Thanks, and sorry again, we've been around over seven years which is pretty long for an academic project. I'm the last person around and I haven't worked full-time on QCN for over a year.

krzyszp

Cytat: stasieks80_PL w 01 Czerwiec 2015, 21:59
Wg słów administratora na oficjalnym forum QCN należy uznać za projekt zamknięty, bez wsparcia i źródła finansowania zapewne długo nie pociągnie. Szkoda projektu. Zakładam, że całość będzie działała dopóki serwery chodzą stabilnie.
Mogę udostępnić serwer, bądź fundacja by mogła...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

Serwer zapewne by się znalazł. Problemem wg. mnie jest brak osób chcących zająć się projektem wewnątrz uczelni. Założyciele zapewne opuścili uczelnie, kolejni nie są zainteresowani kontynuowaniem.

krzyszp

Dlatego my moglibyśmy się zająć, a przynajmniej utrzymać projekt w działaniu...

Inna sprawa, że apki QCN zostały uwolnione i kod jest na githubie, więc w zasadzie można by samemu postawić serwer...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tobas

Krzysztof napisz do nich w imieniu Fundacji.
Chętnie przejmiemy całą schedę.
Szkoda dorobku!

krzyszp

Już wczoraj poprosiłem admina QCN o kontakt.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

 :respect: słuszna decyzja i popieram. Szkoda byłoby projektu a swoje klony to on już ma w liczbie chyba 4 :D

tito

Ktoś z osób zajmujących sie projektami może sie do tego odnieść?
CytatIt should be up now - I took it down to do one final update for BOINC server software, and created a million workunits which should last two years if the servers stay up. The project is now on "autopilot" as there is no funding or personnel left. It's possible CalTech will apply for funding & hire staff in the future. I'm sorry about the credits but since BOINC has no automatic function for 'non-compute intensive" (NCI) applications such as QCN - running the credit script means that the entire result & workunit tables (which are huge) have to be kept; and with our old hardware there's no way the project can even go a few months without these huge tables pruned and archived.

krzyszp

Słaba wypowiedź...

Generalnie chodzi o to, że nie ma komu się zajmować projektem (brak kasy), a argumenty o rozrastającej się bazie są... nieprawdziwe (hint: db_purge), podobnie ma się sytuacja z przyznawaniem punktów - taka funkcja jest w bazie danych jak najbardziej, działa w radioaktywnym od samego początku.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

Projekt podupada. Co sądzicie o innych projektach wykorzystujących akcelerometr. Do wyboru jest kilka, poniżej informacja z WUProp wraz z liczbą liczących raportowanych do WUProp w ciągu 24 godzin. Liczby zaskakują, mało osób liczy, po części winy należy szukać w długich próbkach.

La Red Atrapa Sismos    82
La Red de Atrapa Sismos Continuo       52
QCN Continual    49
Quake-Catcher Network    297
Quake-Catcher Network (Taiwan)    79
Quake-Catcher Network Continual (Taiwan)    45
Quake-Catcher Network Continual EMSC / SCEM        54
Quake-Catcher Network EMSC / CSEM    102