Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Windows 10?

Zaczęty przez apohawk, 02 Czerwiec 2015, 18:40

apohawk

Będzie można się niedługo zmigrować z win7 i win8.1 do win10, to pewnie wie każdy.
Ciekaw jestem opinii kamratów nt. tego systemu w kwestii BOINCa, giercowania, codziennego użytku internetowego, a także pracy biurowej i kompatybilności wstecz (xp mode, dosbox). Po to zakładam ten wątek. Ktoś coś kombinował z release candidate? Doczytał coś o licencjach?
No good deed goes unpunished.

kva.pl

Ja kombinowalem. Z jakiegos powodu system ignorowal ze chodzi BOINC i co chwila odpalal sobie jakies uslugi zatrzymujac BOINCa. Irytujace jak diabli. Poza tym brzydki ten system, wyswietlal mi reklamy i irytowal na kazdym kroku.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 02 Czerwiec 2015, 18:55
...wyswietlal mi reklamy i irytowal na kazdym kroku.
Utwierdziłeś mnie w decyzji... Zostaję na 7.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

apohawk

Ale jak to reklamy? Gdzie? Żeby OS spamował reklamami to już przesada  :wth:
No good deed goes unpunished.

kva.pl

Ano normalnie, w menu start sa kafelki z reklamami. Jakby same kafelki nie byly wystarczajaco zle  :D

Krzysiak

Cytat: apohawk w 02 Czerwiec 2015, 23:56
Ale jak to reklamy? Gdzie? Żeby OS spamował reklamami to już przesada  :wth:

Ale chyba wersja darmowa tak tylko ma  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

Oby tylko tak było. Mam nadzieję, że się zrobi "darmową" aktualizację win7pro do win10pro, to nie będzie reklam :) Chyba poczekam na jakieś króliki doświadczalne, które to sprawdzą za mnie zanim podejmę ten nieodwracalny krok ;)
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

Czas do Lipca 2016 jak pamiętam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Jak już wiemy, użytkownicy Windows 10 Home, a więc podstawowej wersji "dziesiątki" nie będą mogli wyłączyć mechanizmu Windows Update,
który odpowiada za automatyczne pobieranie aktualizacji. Nie tylko tych związanych z bezpieczeństwem, ale także nowych sterowników,
innych poprawek systemu czy też (w przypadku wybranych wersji Windows) narzędzia do weryfikacji legalności oprogramowania.

Troll81

Się zablokuje odpowiednie IP na routerze i niech próbuje dzwonić do "mamy" do usranej śmierci :D

kva.pl

Trzeci raz z rzedu mam taka sytuacje na win 10. Otoz system cos tam sobie mieli, w GPU-Z znika informacja o zegarach karty graficznej i w ogole jej pracy, GPUGRID sie wywala, sciaga nastepna probke, liczy 10 sekund, wywala i tak 16 razy az przekroczy dzienny limit  :wth:

Pomaga wylacznie restart kompa, ale trzeba sporo czasu odczekac nim da sie znow liczyc na GPU, tym sposobem stracilem juz jakis tydzien liczenia na 650Ti...

LQG

Cytat: kva.pl w 09 Lipiec 2015, 12:20
Trzeci raz z rzedu mam taka sytuacje na win 10. Otoz system cos tam sobie mieli, w GPU-Z znika informacja o zegarach karty graficznej i w ogole jej pracy, GPUGRID sie wywala, sciaga nastepna probke, liczy 10 sekund, wywala i tak 16 razy az przekroczy dzienny limit  :wth:

Pomaga wylacznie restart kompa, ale trzeba sporo czasu odczekac nim da sie znow liczyc na GPU, tym sposobem stracilem juz jakis tydzien liczenia na 650Ti...

Wersja TP czy IP?

kva.pl

IP.
Czemu to istotne?

LQG

#13
Cytat: kva.pl w 09 Lipiec 2015, 14:54
IP.
Czemu to istotne?
Ponieważ z TP miałem spore problemy a IP na razie działa dużo lepiej. Próbowałeś kombinować z różnymi sterownikami? Zerknij jeszcze na listę zmian dla BM 7.6.2 jak nie masz, coś tam było o W10.

kva.pl

Sterowniki mam najnowsze, same sie aktualizuja. Nie mam teraz w sumie czasu bawic sie z ta maszyna, stoi na pajaka i liczy projekt miesiaca ;) Zastanawiam sie czy jest sens wdrazania sie w Win 10 w ogole, 7 starczy mi na pare lat jeszcze, a i tak duzo rzeczy robie pod linuksem.

krzychu

kazdy windows to shit  XD

HP UX rules  :attack:

AiDec

Zagramy w Crisisa? Albo w Total War?
Raptr i Steam dzialaja na tym poprawnie?
Jest na to jakis user friendly soft, z graficznym interfejsem, to dzielenia i backupowania partycji?
Przyjazny soft do tworzenia RAMdysku?
CoreTemp, GPU-Z, CPU-Z, CoreTemp maja wersje na UX?
FireFox ma MozBackup`a na UX?
Dziala na tym Napiprojekt?
A jak z TeamSpeak, Mumble i Ventrilo? A Skype jest?

krzychu, nie przesadzaj z ta wyzszoscia HP UX.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzychu

AiDec nic nie wiesz

inaczej wiedzialbys ze nie robie porownania co moze system, ale jaki jest i jak latwo mozna go obsluzyc, adminowac , reszta jest tylko uslugą. 

Troll81

niezmiernie ważną dla użytkownika usługą :D


apohawk

Proszę nie zmieniać tematu.  :whip:

Interesuje mnie jeszcze kompatybilność ze starszymi OSami. DosBOX ponoć ma śmigać bez problemów. Tryb Windows XP ponoć znika, ale w domu z tego nie korzystam. Ciekaw jestem jeszcze kompatybilności starszych gier z GOGa pod windowsa, np. Wizardry 8 i Imperialism.
No good deed goes unpunished.

Troll81

XP nie stanowi problemu jak włączysz go na wirtualce :D

c_RaSz

No dobrze, 81Trollu, ale przecież XP "wirtualizowany" będzie się chyba bardzo ślimaczył?  ??? Chyba że mamy taką maszynę jak tu czy też taką...
A co do samej 10-Win-dy, to pewnie większość starszych sprzętów nie doczeka się  :deadman: sterowników?
Pozdrawiam, i leeecę

apohawk

Odpalenie na wirtualce to nie problem, tak przecież działało w win7. Pytanie jak będzie działało w win10. Dalej będzie dostępny Virtual PC czy będzie wymuszona przesiadka na Hyper-V? No i kwestia licencji na takiego xp. W win7 wystarczyło mieć win7 i taki xp mode był legalny, a na własną wirtualkę trzeba będzie mieć pewnie osobną licencję na xp.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Po pierwsze - dlaczego wirtualka miałaby się ślimaczyć.? XP miał niskie wymagania.

Po drugie, Microsoft raczej będzie cisnął temat Hyper-V i tego bym się spodziewał. Co do Licecji.....  %)

tito

Oficjalnie wyszła 10tka
Przez rok można sobie uaktualnić z 7ki i 8ki darmowo.
Panowie - kto pierwszy odważny w naszym światku?

kva.pl

Na mnie prosze nie liczyc, wszysto wskazuje na to ze jak siodemka przestanie byc uzywalna (XP juz niestety prawie przestal) to zmigruje do konca na linuksa.

necavi

U mnie to samo co u kva 7-ka pozostaje. 10-ka zapowiada się na system, który będzie pod względami (np aktualizacji) podobny do androna, a tego w PC nie cierpię. BTW mnie system służy do odpalania programów, więc się jego wodotryskami nie jaram.

Teech

#27
Ja się rzuciłem na winde10 ale dziś 30 i nic mi nie przyszło.
no i mam 10
szału nie ma idzie wszystko

tito

Kalomel z PNT pisał na ichnim forum, że w milki na karcie 7970 czasy spadły z ~ 82 na 72 sek przy 3 WU. Ale nie jest pewny, czy to nie problem z próbkami.

Troll81

http://www.techworm.net/2014/10/microsofts-windows-10-permission-watch-every-move.html

Teech

zwieszadło na razie nie warte zachodu trzeba czekać jak coś zrobią

PoznanskaPyra

#31
Ja się przesiadłem. Zaraz sprawdzę różne projekty.


Bez problemu

WUProp@home
Radioactive@Home
Asteroids@home

Problemy

Nie działa
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

cp

Windows 10? Dziękuję, postoję. Wygląda na to, że 7 będzie moim ostatnim oknem

Teech

2 razy sypął sie na boincu przy otwieraniu, 2 razy na identyfikacji rozszerzonego ekranu i brak tam możliwości regulacji po prostu kicha tak że allplayer nie funguje nie polecam ide na 8

PoznanskaPyra

Sam system u mnie pracuje bez problemów. Boinc i wszystkie inne aplikacje które używam również pracują bez problemu.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Ja na żadnym z 3 kompów nie mogę jeszcze zainstalować... hehe!

Teech

http://www.pcworld.pl/news/402787/Jak.recznie.wymusic.aktualizacje.do.Windows.10.html
a jakbyś teraz instalował pro" to druga oktualizacja i masz do pobrania 2,6Gb windy10

Szopler

To wymuszanie u mnie nie działa :)

Teech

bo masz enterprise

Szopler

#39
Bo mam Home Premium x64... dopiero MediaCreationTool załatwia sprawę.