Sukces polskich Wikipedystów i naszego kolegi Aegis'a!

Zaczęty przez Tobas, 08 Czerwiec 2015, 19:40

Tobas

CytatMiędzynarodowa społeczność twórców Wikipedii i jej projektów siostrzanych wybrała trzech nowych członków Rady Powierniczej Wikimedia Foundation, organizacji non-profit działającej na rzecz utrzymania i rozwijania projektów Wikimedia. Z radością informujemy, że najlepszy wynik w tych wyborach uzyskał członek naszego Stowarzyszenia, Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak (nick ,,pundit") z Akademii Leona Koźmińskiego.  Jest on pierwszym w historii członkiem Rady Powierniczej wybranym spoza USA i Europy Zachodniej.
Dariusz kandydował do Rady Powierniczej pod hasłem zmniejszania animozji pomiędzy Fundacją a społecznościami lokalnymi i stowarzyszeniami, a także zwiększania zaangażowania świata akademickiego w rozwój Wikipedii i projektów pokrewnych, zmniejszania biurokracji, oraz większej kontroli nad strategią ruchu.
Dariusz jest aktywnym Wikipedystą od niemal 10 lat. Pełnił funkcje administratora, biurokraty, checkusera, ombudsmana i stewarda. Był także przewodniczącym Funds Dissemination Committee przez trzy kolejne kadencje. W 2013 opublikował pierwszą na świecie etnograficzną analizę społeczności Wikipedii (polskie wydanie: ,,Życie wirtualnych dzikich", Poltext). Warto wspomnieć, że działalność naukowa i społeczna Dariusza została doceniona także w Polsce – jest aktualnie jednym z finalistów plebiscytu ,,Polacy z werwą" (i można na niego zagłosować tutaj).
To już drugi w niedługim czasie sukces Polaków w międzynarodowej społeczności Wikimedia – członek Zarządu naszego Stowarzyszenia, Michał Buczyński (nick ,,aegis maelstrom") został decyzją międzynarodowej społeczności wybrany do Funds Dissemination Committee – komitetu finansowego, pełniącego funkcje doradcze przy Wikimedia Foundation.

Źródło:
http://blog.wikimedia.pl/2015/06/polski-profesor-wsrod-czlonkow-rady-powierniczej-wikimedia-foundation/

Przypomnę, że Michał Buczyński jest również członkiem Rady Fundacji Boinc Polska.

Serdeczne gratulacje Aegis!

sknd


Szopler



LQG


tito


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

_Aleksander_


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Aegis Maelstrom

#9
Ha! Wypatrzyliście, nic się przed kamrrratami nie ukryje!  :shame:  :attack:

Potwierdzam, tam na końcu chodzi o mnie. Choć nie piszą o tym na czołówce Wyborczej :) to również dość ważne zadanie i sukces (choć nie aż taki jak kolegi Darka, dla którego zawsze wielkie gratulacje).

Z tych też powodów nagle uciekł mi czas na BOINC (poza gonieniem WCG i innych takich :) ) a winien go byłem i na Fundację.  :(

Za wsparcie wszystkim z dołu i z góry dziękuję, wszystkim życzę dobrych wiatrów i dobrego Teda w Krakowie!  :parrrty: Będę ciepło myślał z konfy Wikimedia Polska na drugim końcu Polski. :)

andy101fah

Gratulacje

:respect: :respect:

:parrrty: :parrrty:

AiDec

Wielkie gratulacje. Toc nie lada sukces :)    :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lukaszja


Kret_polny


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ósemka

Folding@Home - Team Poland [276]

cp

 :respect:

Taki sukces trzeba opić  :parrrty:

kva.pl

Powiem Wam, ze coraz bardziej sie przekonuje ze to forum to sami fajni ludzie  :parrrty:

Troll81

 :respect: Szacun ci wielki Aegis. i za WIKI i za BOINC

LQG

W tym momencie wywiad z prof. Dariuszem Jemielniakiem na TVN24 BIŚ.

Krzysiak

Cytat: LQG w 14 Czerwiec 2015, 14:50
W tym momencie wywiad z prof. Dariuszem Jemielniakiem na TVN24 BIŚ.

http://tvn24bis.pl/ludzie,88/polak-bedzie-decydowal-o-losach-wikipedii-jest-sporo-do-zrobienia,551340.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sknd

przed chwilą był w Trójce wywiad z prof. Jemielniakiem  :)