Jest ktoś z Wrocka? Bem czeka.

Zaczęty przez necavi, 25 Czerwiec 2015, 18:53

necavi

Na DP ciekawy news o nowym nabytku Politechniki Wrocławskiej. Film też warto zobaczyć LINK

Ósemka

Swego czasu badałem jak można skorzystać z zasobów WCSS  ;)
Niestety, to nie taka prosta sprawa: http://kdm.wcss.wroc.pl/wiki/Zasady_przyznawania_grant%C3%B3w
Folding@Home - Team Poland [276]

necavi

Rzeczywiście piętrzą przed ludźmi problemy :wth:
Rozwiązanie - wygrać w lotto (i nie zapomnieć o dotychczasowym hobby) lub przyjąć się do takiej instytucji KLIK  :whistle:

Ósemka

Cytat: necavi w 28 Czerwiec 2015, 09:46
Rzeczywiście piętrzą przed ludźmi problemy :wth:
No chyba muszą, w końcu udostępniają moc nieodpłatnie.


Cytat: necavi w 28 Czerwiec 2015, 09:46
Rozwiązanie - wygrać w lotto (i nie zapomnieć o dotychczasowym hobby)
Raczej wygrać w lotto i sprawić sobie choćby jeden z takich rack-ów jakie stoją w WCSS :D


Cytat: necavi w 28 Czerwiec 2015, 09:46
lub przyjąć się do takiej instytucji KLIK  :whistle:
No i w sumie znów zataczamy koło i rozbijamy się o wynajem dedyka...
Jak przy innych próbach wyszarpania "na lewo" dodatkowej mocy obliczeniowej  ;)
Folding@Home - Team Poland [276]

necavi

No to chociaż mieć takie domowe maleństwo. Takie do trzymania w szafie LINK
PS. Jest już wersja 6...

kva.pl

Cytat: necavi w 28 Czerwiec 2015, 20:26
No to chociaż mieć takie domowe maleństwo. Takie do trzymania w szafie LINK
PS. Jest już wersja 6...

:love2:

Mnie sie marzy maszynka do BOINCa na 5-6x AM1, niedlugo skoncze testy jak toto sobie radzi i jaka ma wydajnosc na W. Jak sensowna to bedzie 20 rdzeni (i grafik) w niskiej cenie  :whip:

Troll81


kva.pl

Malutki  :shame:

Ogolnie koncepcja bierze sie stad, ze na 99% od jesieni mam dostepne pomieszczenie ktore trzeba ogrzac. Po co ma tam bezproduktywnie chodzic farelka czy inny grzejnik olejowy jak moze mielic bialka  :whip:

Troll81


necavi

@kva jak cię wypuszczą  XD to może zerknij na aukcje klik może cena/wydajność będzie lepsza niż te na AM1? Chociaż platforma też nie najnowsza  :(

kva.pl

Plus jest jeden - jest taniej.
Minusy:
- pobor pradu trzeba liczyc jakies 5 razy wiekszy
- rdzenie niby o 4 wiecej i szybsze, ale za to brak grafik
- wydajnosc na W na pewno slabsza
- brzydkie to jak cholera, pod ITXy moge sobie zrobic malutka skrzyneczke ze sklejki
- brak mozliwosci wymiany/uzywania tylko czesci itp, albo dziala calosc albo nie dziala
- niestandardowe bebechy jak sie cos rypnie
- halas

I pewnie jeszcze bym cos wymyslil ;)

Ósemka

Cytat: necavi w 28 Czerwiec 2015, 20:26
No to chociaż mieć takie domowe maleństwo. Takie do trzymania w szafie LINK
:fright: ;D Jeszcze za F@H-owych czasów właśnie coś takiego proponowałem Waldeuszowi, gdy nie miał co zrobić z jednym meblem  ;)

System chłodzenia mnie rozwalił  ;D
Folding@Home - Team Poland [276]

necavi

Jeżeli jesteśmy w temacie superkompów to znalazłem niezbyt pocieszająca wypowiedź co do realnej mocy dostępnej na projekt:
CytatFajnie się czyta te abstrakcyjne dla zwykłego usera liczby, ale prawda jest taka, że z takiego klastra o wydajności kilku tysięcy biurkowców korzysta często kilkaset a nawet kilka tysięcy osób na raz wykonując odrębne obliczenia. Naukowiec składa wniosek o grant obliczeniowy na superkomputerze, prawie zawsze go otrzymuje, a efekt jest taki, że liczy niewiele szybciej, niż na swoim komputerze.
Źródło
:-[

Szopler

I dlatego BOINC jest pomocny :).

Ósemka

No proszę, a mówili, że systemy wsadowe to zło wcielone ;D
Folding@Home - Team Poland [276]

kva.pl

Cytat: necavi w 24 Lipiec 2015, 22:56
Jeżeli jesteśmy w temacie superkompów to znalazłem niezbyt pocieszająca wypowiedź co do realnej mocy dostępnej na projekt:
CytatFajnie się czyta te abstrakcyjne dla zwykłego usera liczby, ale prawda jest taka, że z takiego klastra o wydajności kilku tysięcy biurkowców korzysta często kilkaset a nawet kilka tysięcy osób na raz wykonując odrębne obliczenia. Naukowiec składa wniosek o grant obliczeniowy na superkomputerze, prawie zawsze go otrzymuje, a efekt jest taki, że liczy niewiele szybciej, niż na swoim komputerze.
Źródło
:-[

Pytanie na ile to wiarygodna opinia, mam co do niej jednak pewne watpliwosci ;)