Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

KOPROCESOR INTEL XEON PHI

Zaczęty przez Krzysiak, 08 Lipiec 2015, 22:15

Krzysiak

KOPROCESOR INTEL XEON PHI
http://www.komputronik.pl/category/13944/Sprzet_komputerowy_Podzespoly_Xeon_PHI.html

Ciekawe czy da się na tym liczyć BOINC  :) i z jakim skutkiem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

LQG

To taka technologia której Chińczycy nie mogą kupić :) http://pclab.pl/news63097.html

Troll81

Bo Ameryka to kraj kapitalizmu w którym eksport to nie prawo ale przywilej.

Ósemka

Hmm... Spójrzmy na liczby:

Mój i7-2,93 GHz ma 8 wątków i w Rosetta@Home daje średni urobek 2300 pkt na dzień (nie jest włączony w trybie 24/7). Koszt takiego komputera przyjmijmy że to ok. 1100 PLN.

Tak więc na jeden wątek i7 przypada urobek 287,5 ppd.

Licząc prostą proporcją wychodzi że Phi 1,1 GHz może dać 107,9 ppd.

Pomnożone przez 57 rdzeni mamy 6152,3 ppd.

Bardzo słabo przy cenie 8500 PLN za cały koprocesor. Trzy używane komputery za 3300 PLN dadzą 6900 ppd ;)

Oczywiście najsłabszym punktem w powyższym jest naiwne założenie, że 1GHz@i7=1GHz@Phi.
Już pewnie niektórym otworzył się nóż w kieszeni na sam widok %)

W tym artykule jest napisane, że efektywne taktowanie (cokolwiek miałoby to znaczyć) jednego rdzenia Phi to ok. 5GHz.

Co daje urobek prawie 30000 ppd :ph34r:
To zmienia postać rzeczy :D

Pytanie za 1k punktów: czy aplikacje projektów boincowych w ogóle to obsługują?
Pytanie za 1mln punktów: kto ma zbędne 8500 PLN?
Folding@Home - Team Poland [276]

Troll81

za rok będa w cenie 2200 :D

matszpk

do osemka:
czy ja wiem czy będą takie dobre do obliczeń?  :-\ one mają jakąs odmianę AVX512, więc jeśli apka będzie liczyć tak jak na normalnym procku to niezbyt dużo będzie z tej gigantycznej mocy. trzeba te urządzenia odpowiednio zaprogramować (można użyc np.: OpenCL lub OpenMP) no i wykorzystać ich DUŻE wektory  :whip:.
cena: były kiedyś przed końcem poprzedniego roku tanie jak barszcz ale dla devów (bardzo ograniczona ilość).
Podobno już Intel kręci nowe z rdzeniem Silvermont (czy jak tam) i mają być szybsze 3x od obecnej generacji.

Troll81

Zanim wykorzysta to BOINC to jeszcze dłuuuuga droga na razie tyle to bym władował w modernizację kompa.